Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kundalini


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
168 komentarjev na to temo

#151 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. oktober 2005, 12:58

to je kažin, ja. sej mogoče je tud zato al pa predvsem zato se treba navadit in sebe poslušat. vedno dobimo nek impulz o tem, da nekaj ni dobro za nas. sam vprašanje je, če ga znamo slišat in še bolj če mu/si tozadevno zaupamo .....

xyesx

Hm, razumem kaj si hotela dopovedat. Smo različno notranje "lomljivi",....včas na to mal pozabim,.....preveč iz svoje kože gledam. So pa to "težje" obdelave,...sigurno,.......pa zato se tudi samo izkjučno nase zanesem, ...če počnem, sama počnem.....tu edino sebi zaupam.

lp x:)x

natancno to, jaz tud preveckrat sklepam po seb, pa znam bit zato tud prestroga, prezahtevna, ker vem, da 'se da'. Pozabljam pa, da prvic nima vsakdo te moci, drugic pa ne sledijo vsi enako svoji intuiciji (nenazadnje vecini folka neptun shtalo dela, men pa sluzhi xDDx x^x).
Pa velik izkusenj mam z ljudmi, poznam raznorazne sredine, mela opravit s taksnimi in drugacnimi, so ble kaksne zgodbe res hude.

jp...ni druge, kot nase se zanest. zato ne verjamem v nobene guruje take in/ali drugačne sorte. sej se nam itak samo pripelje, ko smo za nekaj dovolj al pa za silo zreli. tako lahko še najbolje poslušamo lasten ritem in tempo in ne prehitevamo sebe...pa tud zaostajamo se ne.... x;)x

natancno tako.

Ma, spoznavanje ali prepoznavanje lastne " vsebine" ni enostavno delo,....soočit se z njo še težje,....eni so tega sposobni eni ne,....in tu je že problem,...najdemo tudi marsikaj kar nam ni všeč,...pobegnemo?,potlačimo?se sprijaznimo?,...al gremo naprej?,...po svojmu instinktu. Jaz že kdaj vem, katere so moje + lastnosti, (le te skoraj vse poznam x:)x ),...no tud delam kej na njih,.......ampak "trudim"se na drugi strani,.....tisti temni, in tudi že kdaj se je tudi več ne bojim raziskovat,....tudi ne tlačim tistega kar "najdem",...se pa učim kontrolirat vse najdeno,..

ja normalno, edini pravi pristop...

no tole kontroliranje ne sme bit prevec kontrolirano, nekako mora bit... hm, kontrolirano nekontrolirano. xDDx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#152 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 20. oktober 2005, 13:20

xyesx

ja normalno, edini pravi pristop...

no tole kontroliranje ne sme bit prevec kontrolirano, nekako mora bit... hm, kontrolirano nekontrolirano. xDDx :palec:


he,he,.....pa ti res Neptun izvrstno služi! x:Dx :palec:
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#153 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. oktober 2005, 13:29

ja...lohk ma kar shtalski vpliv, kljub temu, da gre za trigone oz. tud ko gre za slednje... torej tud ce je dbest aspektiran, je lohk pravzaprav tud 'nevaren'...

folk se boji se cist ven vreci, se prepustiti, vedno je neka zavora zraven (kar je v bistvu cist kul, do neke mere) - sam zarad tega se redko potem lahko zgodi ta preboj.... ker si ne upamo it cez. :vio:

dbest in idealen primer je alko (tud ker je ravno neptun x:px):
mnogi se bojijo spit kozarcek (ne govorim o fizicnem odporu, kadar je, al pa zavestni odlocitvi, recimo ce vozis in taksnem) iz preprostega razloga: ker se bodo prevec sprostili, se bojijo sebe v tej vlogi.
slisi se banalno, je pa res.
Ne mislim s tem, da bomo dosegli sproscenost z drinkom sam, a je vedno tako.
nekdo skoci v val, pripravljen, s pogumom, ta ma tud sreco ponavad....
oni ki pa cinca na vrh, pa zamudi ritem odskoka in se nenazadnje lohk spotakne ze v startu pa si potolce obraz. xDDx

Jinjang je dbest logo na svetu. ja, miljardkrat pre-zgonjen, zal. sam to mu ne odvzame tega, da je dbest. xyesx
mnogi bi namrec radi, da bi 'tabeli' del bil sam bel....
tacrni del pa vidjo sam crno.
je pa v tabelem not crna luknjica, ventilcek, in prav tako je v tacrnem bela.....
Nic nicesar ne izkljucuje tod.

tako da:
'najboljse ne prihaja samo; prihaja v druzbi vsega.'
(tagore)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#154 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 20. oktober 2005, 13:43

coolsko :palec:
belo.....črno,....vmes pa mavrica,...ko ti je do nje, :palec:
....men je črna bolj zanimiva, bela je vse preveč vidna, tudi kažemo jo prav radi
...bolj zanimiva črna pa zato, ker ali podpre belo do sijoče, ali pa jo sesuje,.....tle je pa mavrica vse do črne. x:px
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#155 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. oktober 2005, 13:44

se podpisem, mam rajs svetlobo v temi kot pa temo v svetlobi. :) :palec:
ce ze - bi *morala* izbirat oz. ce bi lahko.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#156 silki

silki
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 171

Objavljeno: 20. oktober 2005, 13:50

jp :palec: te pač ni strah same sebe, in se znaš prepustit,..in veš kdaj se lahko! :palec:
Samo šibki se ne upajo biti pravični.

Svoboda je odgovornost, zato se je večina v bistvu boji.

Your vision will become clear only when you look into your heart ... Who looks outside, dreams. Who looks inside, awakens.

#157 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 21. oktober 2005, 06:16

ful ste to dobro napisale..... :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#158 cekincek

cekincek
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 60

Objavljeno: 23. oktober 2005, 13:42

'nekdo skoci v val, pripravljen, s pogumom, ta ma tud sreco ponavad....'

mislim, da tole še kako drži. Sama sem 'spoznavala' duhovnost na zelo različne načine in zelo 'po kavbojsko' in imam same lepe izkušnje. Res pa se vedno imela okoli sebe ljudi, ki sem jim zaupala in zaupala sem tudi v višjo silo, ki me varuje. In me res.

Tudi jaz sem že slišala za primere, ko se ljudem odpelje, ampak... Ne vem, saj sam vidiš, če ti nekaj ne sede in se tega pač ne greš več. Mislim, da je problem predvsem v tem, da nekateri vztrajajo tam, kjer jim sploh ni kul, ker se prepričujejo, da jih samo ego zeza. Skratka, sami sebi ne verjamejo. Vsaj jaz pri sebi ločim, kdaj gre za to, da me ego zeza in kdaj mi zadeva 'smrdi'. In konec koncev, tudi če me samo ego zeza, očitno še ni pravi trenutek. Bo že. Do sedaj se mi je ta način (moto: prijazno do sebe) zelo obrestoval in tudi stvari, za katere prej nisem bila pripravljena, niso nikamor ušle. Ko sem bila pripravljena, je prišlo tudi znanje in napredek.

#159 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 23. oktober 2005, 17:37

jp, itak. xDDx :palec:

sam saj ves kako je....
vcas res pomislis, da sam ti kompliciras.... da nek tvoj podzavestni del noce napredka, pa se zato upiras temu notranjemu glasu, ki pa ti prav govori.
+ reference recimo - vidis pri kom dobre rezultate, pa menis, da bo tud pri tebi delovalo.

saj pa vemo, kako je s tem; en shujsa po montignacu, drug pa na post. xyesx

a ves, ker po drugi strani pa je KUL zaupanje v terapevta, ce si ga ze izberes.... jasno da mu zaupas, kao...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#160 Advaita

Advaita
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 59

Objavljeno: 17. marec 2006, 16:06

pojdi na HoS spletno stran in si o tem preberi!!!

#161 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 8. september 2006, 12:13

Super tema.

Sama sicer s kundalinijem nimam nikakršnih izkušenj. Čutim pa včasih na področju spolne čakre en tak močen pritisk. kot bi imela nekaj ujeto tam noter. Saj mislilim, da vem zakaj gre, a si še ne upam odkrito priznati. xrolleyesx
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI

#162 highlander

highlander
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 202

Objavljeno: 8. september 2006, 13:12

Mene je pa K. presenetil med vajami. In priznam, da se se nikoli nisem tako ustrasil v Zivljenju.
Kaj tako silovitega, kot je tok energije, ko se K. splasi po hrbtenici navzgor nisem niti v sanjah pricakoval.
Od tega je ze kar nekaj let, vendar od takrat nisem vec dvomil o resnicnosti pojavov, ki spremljajo raziskovalca zavesti.
Vse se je srecno koncalo, ceprav sem nekaj dni ves obupan hodil okrog in spraseval, ce kdo kaj ve o tem.
Ce se mi zdaj dogaja kaj takega, nisem vec preplasen ampak popolnoma zaupam.

#163 emi

emi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 7. oktober 2013, 14:38

Ali poznate koga s ti. spontanim prebujenjem kundalinija?



#164 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 7. oktober 2013, 20:02

Ali poznate koga s ti. spontanim prebujenjem kundalinija?

zakaj ga pa rabiš scratchchin.gif  scratchchin.gif  scratchchin.gif



#165 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 7. oktober 2013, 21:52

Ali poznate koga s ti. spontanim prebujenjem kundalinija?

 

Tehnično gledano se kundalini ne prebuja "spontano"...Pri prebujanju so zmeraj zraven še kakšne druge stvari povezane s pretokom energije, tudi če se tega človek ne zaveda ali povezuje s tem (recimo molitev)...Ponavadi se "spontano" prebudi samo en majhen delček te mogočne sile...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#166 emi

emi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 8. oktober 2013, 06:49

"Rabim" ga za klepet, kundalinija pa ne rabim ylflower.gif



#167 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 8. oktober 2013, 08:05

"Rabim" ga za klepet, kundalinija pa ne rabim ylflower.gif

 

Majhen nasvet...dobro bi bilo, če bi se najprej malo pozanimala kaj sploh je "kundalini" in kakšno vlogo lahko igra v človekovem življenju...pa ne verjeti vsemu kar je napisano po new age bukvicah in raznih forumih...To je podobno kot da bi živi človek izjavil "Jaz ne potrebujem krvi"...

 

"Za klepet", to za moje pojme ni zadovoljiv odgovor...Ponavadi če ima človeka kao spontani dvig kundalinija, se mora malo poučiti preko literature, neta ali najti nekoga, ki ve kaj se dogaja...da se mu razloži določene stvari...zlasti kako "regulirat" stvari, kako se izognit določenim pastem, itd...Klepet s takimi, ki ne vejo kaj približno se dogaja (slabo poučenimi) lahko prinese samo še več zmede v razumevanju...

 

In ja, poznam par ljudi...zato pa sem omenil zgornje stvari...icon_smesko.gif


Life is like a game...play it...

myst1c.gif


#168 emi

emi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 10. oktober 2013, 13:09

Zamima me preprost klepet v stilu " a si ti tud' not padu" in "a tebe tudi mrazi, žge, boli tu in tam, premika itd.". Ne zanimajo me pogovori s strokovnjaki, ki nimajo osebne izkušnje. Pač.



#169 Brezo

Brezo
  • Lunatik
  • Št. objav: 8 159

Objavljeno: 10. oktober 2013, 15:53

Če človek nima "prečiščenih" energijskih poti potem ga bo peklo, žgalo, kurilo, bolelo...če pa ima v zadovoljivi meri "prečiščene" nadije bo pa kot malo mravljinčenja, ščemenja, muvanja...ponavadi je to samo en majhen delček te mogočne sile...biggrin.png


Life is like a game...play it...

myst1c.gif





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0