Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Slabokrvnost?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
69 komentarjev na to temo

#1 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 14. julij 2003, 09:50

Hi družba. x;)x

Eee, v eni temi sem že pisal malo o tem (vegetarijanstvo), torej, nekje februarja sem nazadnje jedel meso (po tistem samo še 2 krat ribe, pa še takrat sem se moral prisiliti v to). Vse je bilo vredu, eee, do konca maja, ko sem nekal kadit. Moral sem nehat, ker sem kar naenkrat začel precej težko dihat. No, eden teden po tem, me začnejo malce "noge boleti" - utrujenost. Ki pa se v parih dnevih hudo stopnjuje. Po dveh tednih grem k zdravniku, povem, da že par mesecev ne jem mesa in par tednov ne kadim in seveda, po pričakovanju: "Jah, jej meso". Če bi ji rekel da je na svetu veliko zdravih vegijev med njimi tudi športniki in da meso smrdi, bi me verjetno vrgla ven iz ordinacije. No, dala me je na pregled krvi in urina: vse vredu. Nisem slabokrven, ščitnični hormon je vredu, krvni pritisk normalen(no, tega mi je izmerila sama,se razume x:)x ). Diagnoza: pomanjkanje beljakovin, vključi vsaj ribe v prehrano.

Čez 1 teden sem komaj stal na nogah. No, pol sem si kupil malce paniranih rib in sem si jih spekel, ampak ni bilo nič bolje. Nato pa, ko sem že buden spal :\: , mi eden vegan svetuje(Rado, samo diskusije so mu na proboards.com ukinili :sori: ), da se v lekarni dobijo tablete z dodanim železom in glej ga hudicha: rachek se prebudi. Popapam 2 taki na dan,zraven si naredim limonado (vitamin C !!) in vsaj lahko delam par ur, čeprav, imam še manjše težave pri usmerjanju pozornoti (v prostem času poleg redne službe še programiram).

Mislim, na svetu je toliko zdravih vegijev, da gate trga. Od tega jih je veliko takih, ki so to iz čiste sebičnosti ali pa zato, da se lažje indetificirajo s svojo okolico (kakšni mladi snobi), a rukne nekoga, ki se mu živali smilijo. :o|o:

Kaj nekomu, ki noče mesa jesti, še sploh ostane, da bi se porihtal ? Ideje, nasveti, predlogi ?

#2 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 14. julij 2003, 10:03

Slabokrvnost

dolgoletno vegetarijanstvo
Objavljena slika

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. julij 2003, 10:14

Hvala Tini! x:)x

Pa se - Pomanjkanje Fe železa
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 14. julij 2003, 10:36

Mislim... :xx!:

Raje se filaš s tabletami, kot pa da bi ribe žrl, če že mesa ne... Kje je tu zdravo življenje?

Sem ga omenjal ? x:Dx

Eh, eni pač na to gledate drugače.

#5 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 14. julij 2003, 10:40

Tina, Marsa, hvala, sem že gledal. x;)x x:Dx

#6 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 14. julij 2003, 16:25

rachek - preberi še na GOHovem forumu o MAP-u... ko je že ravno Contesa omenjala beljakovinske napitke, mislim, da boljših, kot je MAP, ni...

#7 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 15. julij 2003, 08:19

x^x Če si proti mesu in tudi ribam, ti svetujem beljakovinske napitke za športnike.(ne vem, če se ti ukvarjaš s športom) Vem pa, da se je meni velikokrat pri treningih zgodilo, da me je napadla slabost in vrtoglavica. Trener mi je svetoval te beljakovinske napitke in moram povedat, da zelo pomagajo.
Verjetno bi tebi zadostvoval eden, če se ne ukvarjaš s športom, najbolje pa je, da se odpraviš v Sanolabor ali trgovino s športno prehrano in povprašaš.

V bistvu se zdaj ne, ker je plezalna stena zaprta, pač pa rad hodim. In ker se zdaj ne morem toliko gibati, se redim. :V: Bom mel grdi trebuh, mi bo ven zijalo vse. x:px

Pri jemanju železa in drugih podobnih tablet in raztopin, pa bodi zelo previden, ker so pri nekaterih vitaminih, ki so stisnjeni v šumeče tablete, kar velika odstopanja.In tudi, če železo ali kaj drugega predoziraš, so lahko izredno hude posledice! :xx!:

Jup, tudi to imam v mislih.

Želim ti, da bi se kmalu počutil bolje! x8Dx

Hvala! x:Ix x;)x x:)x

#8 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 15. julij 2003, 09:05

rachek - preberi še na GOHovem forumu o MAP-u... ko je že ravno Contesa omenjala beljakovinske napitke, mislim, da boljših, kot je MAP, ni...

Uf, med dvema postoma še eno mašino porihtat .... x:Dx

To sem že tudi gledal, že prej, predno sem "zbolel".

Sicer pa sem včeraj popoldan spet dobil dober občutek, da je telo začelo dojemat, da niti nikotina niti crkovine ne bo dobilo nazaj. x:Dx

#9 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 15. julij 2003, 12:48

Mislim... :xx!:

Raje se filaš s tabletami, kot pa da bi ribe žrl, če že mesa ne... Kje je tu zdravo življenje?

Kak maš sploh obraz it k zdravniku potem?  :xx!:

odvisno kaksen tablete so!!!

zdravo!!?? hrana pred 1000 leti je bila precej drugacna kakor danes,
pomeni da je vsebovala mnogo mnogo vec!!!
sicer pa merjenja, dokazi svedocijo svoje!! kar pa clovek ne
more zanemariti oz. spregledati!
ce so semena manj kvalitetna in gensko spremenjena,
prst izropana mineralov, polna pesticidov je temu primerna tudi
hrana. cetudi boi pridelovanje so vprasljiva semena!
in tu so ponovno merjenja! da o vodi ki napaja zemljo
niti ne govorim.
no ja, vsak se odloca sam, kar je tudi prav!! in je pac prav, da
nekdo uziva tisto kar meni, da je zanj primerno, pa cetudi
korenje, ki nekoc ni bilo niti tretjino tako sladko kakor danes.

#10 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 15. julij 2003, 13:48

hej, Fe kupiš v lekarni v tekočem stanju, cena flaše pa je 2.364.- Loradix floravital- 250ml
pijem ga z jagodnim sokom, da se porazgubi Fe okus x:Dx
Zlo je urejen˝ in hranit ga je treba kr u hladilniku, delam si Fe terapijo, ko sem sezonsko zaspan xrolleyesx

#11 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 15. julij 2003, 16:55

:vragec:


bobnar :palec: x:Dx

:vragec: x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#12 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 16. julij 2003, 06:58

ko sem sezonsko zaspan xrolleyesx

Kaj pa narediš če ta sezona traja celo leto? x:o)x
Objavljena slika

#13 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 16. julij 2003, 09:44

samo,ko se ti spusti Fe v tisti nimimum zaloge, se pravi, da prvi znak pomanjkanja je ,da se ti kr sred dneva spi.

#14 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 16. julij 2003, 10:41

hm no sam sem tudi vegi, pa še malo dlje časa ne jem mesa, in nimam teh problemov, prej obratno, pa nobenih tablet ne jem, nevem morda ješ premlao rdeče hrane... (my favorite) drugi problem pa je pomoje kajenje, en mesec se vleče abstinenčna kriza, morda je to to, al pa še več kdaj, vegeterjanstvo samo te nebi tako hitro pripeljalo do problemov, bojda da so problemi s slabokrvnostjo po petih letih, sam o etm pa nebi nič vedel, ker šele 9 mescov ne jem mesa... pomaga pa če človek pije mleko, je sir, je jajca, veliko zelenjave.... precej je je bogate z železom.... ajd upam da sem kaj pomagal... programiraš a no jaz tudi :)
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#15 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. julij 2003, 13:20

Hi družba.  x;)x

Eee, v eni temi sem že pisal malo o tem (vegetarijanstvo), torej, nekje februarja sem nazadnje jedel meso (po tistem samo še 2 krat ribe, pa še takrat sem se moral prisiliti v to). Vse je bilo vredu, eee, do konca maja, ko sem nekal kadit. Moral sem nehat, ker sem kar naenkrat začel precej težko dihat. No, eden teden po tem, me začnejo malce "noge boleti" - utrujenost. Ki pa se v parih dnevih hudo stopnjuje. Po dveh tednih grem k zdravniku, povem, da že par mesecev ne jem mesa in par tednov ne kadim in seveda, po pričakovanju: "Jah, jej meso". Če bi ji rekel da je na svetu veliko zdravih vegijev med njimi tudi športniki in da meso smrdi, bi me verjetno vrgla ven iz ordinacije. No, dala me je na pregled krvi in urina: vse vredu. Nisem slabokrven, ščitnični hormon je vredu, krvni pritisk normalen(no, tega mi je izmerila sama,se razume x:)x ). Diagnoza: pomanjkanje beljakovin, vključi vsaj ribe v prehrano.

Čez 1 teden sem komaj stal na nogah. No, pol sem si kupil malce paniranih rib in sem si jih spekel, ampak ni bilo nič bolje. Nato pa, ko sem že buden spal  :\: , mi eden vegan svetuje(Rado, samo diskusije so mu na proboards.com ukinili  :sori: ), da se v lekarni dobijo tablete z dodanim železom in glej ga hudicha: rachek se prebudi. Popapam 2 taki na dan,zraven si naredim limonado (vitamin C !!) in vsaj lahko delam par ur, čeprav, imam še manjše težave pri usmerjanju pozornoti (v prostem času poleg redne službe še programiram).

Mislim, na svetu je toliko zdravih vegijev, da gate trga. Od tega jih je veliko takih, ki so to iz čiste sebičnosti ali pa zato, da se  lažje indetificirajo s svojo okolico (kakšni mladi snobi), a rukne nekoga, ki se mu živali smilijo. :o|o:

Kaj nekomu, ki noče mesa jesti, še sploh ostane, da bi se porihtal ? Ideje, nasveti, predlogi ?

ja. zanimivo a ne.
imam kolegico, ki je imela hemoglobin na 52 in pristala v klinicnem.
normala je nekje 120 menda???

torej 12 let ni uzivala beljakovin (meso, mleko, jajca...etc..)
(*btw: CELA jajca imajo najboljsi izkoristek beljakovin 48% NNU).

zacela jemati zelezo, da si popravi hemoglobin, velike doze.

0 ni pomagalo. torej za absorbcijo zeleza potrebujes beljakovine-aminokisline!!

ze celo v enem tednu uzivanja MAP (najcistejse aminokisline - glej forum goh slovenija) in zeleza
se ji je stanje zelo poboljsalo.

ce te zanima vec pa poglej forum ali pa mi pisi.

#16 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 17. julij 2003, 09:24

se pravi, da prvi znak pomanjkanja je ,da se ti kr sred dneva spi.

Kakšni so pa naslednji znaki ? :o|o:

#17 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 17. julij 2003, 09:34

hm no sam sem tudi vegi, pa še malo dlje časa ne jem mesa, in nimam teh problemov, prej obratno, pa nobenih tablet ne jem, nevem morda ješ premlao rdeče hrane... (my favorite) drugi problem pa je pomoje kajenje, en mesec se vleče abstinenčna kriza, morda je to to

Po moje nekako tudi, saj jajca si tudi včasih privoščim, sir pa mlečne izdelke pa tudi. Verjetno pa bo ta hudič povezan z kajenjem, ker v bistvu abstinenčne krize sploh ni bilo ... x:Ix Morda pa mi na tak način ven tolče ... :o|o: Včasih zvečer kar čutim, kako se mi pljuča čistijo.

... programiraš a no jaz tudi :)

Nice! x:Dx

#18 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 17. julij 2003, 09:46

ce te zanima vec pa poglej forum ali pa mi pisi.

Bom, hvala. x;)x

#19 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 17. julij 2003, 21:36

račk; znaki so vidni oz. občuteni od posameznga človeka, sam vsi duhtarji poudarjajo pretirano dnevno zaspanost, pa težko jutranje ustajanje; se prav, da pač tista Fe zaloga v krvi ti je pošla..

#20 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 1. oktober 2003, 14:20

kot pa da bi ribe žrl

Evo, ne pomaga .... dvotedensko uživanje vsaj vsaki drugi dan .... še vedno skozi vse boli, če le grem par kilometrov peš.

Hrana je karseda raznovrstna, še vedno pa me predrami samo Floradix .... pa itak ni to, ker to te rukne čez par let, ne čez 3 mesece ...

Ima še kdo kakšno idejo ?

Pa še prosim, da mi napišete, koliko je po vašem verjetno, da so težave v
1.) jetra, ledvica ?
2.) psihosomatske ?

#21 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 1. oktober 2003, 22:49

Hi družba.  x;)x

Eee, v eni temi sem že pisal malo o tem (vegetarijanstvo), torej, nekje februarja sem nazadnje jedel meso (po tistem samo še 2 krat ribe, pa še takrat sem se moral prisiliti v to). Vse je bilo vredu, eee, do konca maja, ko sem nekal kadit. Moral sem nehat, ker sem kar naenkrat začel precej težko dihat. No, eden teden po tem, me začnejo malce "noge boleti" - utrujenost. Ki pa se v parih dnevih hudo stopnjuje. Po dveh tednih grem k zdravniku, povem, da že par mesecev ne jem mesa in par tednov ne kadim in seveda, po pričakovanju: "Jah, jej meso". Če bi ji rekel da je na svetu veliko zdravih vegijev med njimi tudi športniki in da meso smrdi, bi me verjetno vrgla ven iz ordinacije. No, dala me je na pregled krvi in urina: vse vredu. Nisem slabokrven, ščitnični hormon je vredu, krvni pritisk normalen(no, tega mi je izmerila sama,se razume x:)x ). Diagnoza: pomanjkanje beljakovin, vključi vsaj ribe v prehrano.

Čez 1 teden sem komaj stal na nogah. No, pol sem si kupil malce paniranih rib in sem si jih spekel, ampak ni bilo nič bolje. Nato pa, ko sem že buden spal  :\: , mi eden vegan svetuje(Rado, samo diskusije so mu na proboards.com ukinili  :sori: ), da se v lekarni dobijo tablete z dodanim železom in glej ga hudicha: rachek se prebudi. Popapam 2 taki na dan,zraven si naredim limonado (vitamin C !!) in vsaj lahko delam par ur, čeprav, imam še manjše težave pri usmerjanju pozornoti (v prostem času poleg redne službe še programiram).

Mislim, na svetu je toliko zdravih vegijev, da gate trga. Od tega jih je veliko takih, ki so to iz čiste sebičnosti ali pa zato, da se  lažje indetificirajo s svojo okolico (kakšni mladi snobi), a rukne nekoga, ki se mu živali smilijo. :o|o:

Kaj nekomu, ki noče mesa jesti, še sploh ostane, da bi se porihtal ? Ideje, nasveti, predlogi ?

oh, ja; kaj naj ti recem kot MAP!!!
govorim cisto iz svojih osebnih izkusenj!
... bila obdobja, ko sem jedel za dva-tri ljudi, pa se ni skoraj 0 poznalo
na moji zunanjosti. malce bolj je bilo ko sem vec spal.
bistvene spremembe na telesu pa so postale z uzivanjem MAP.
(aja, vegetarijanec kaksnih 13-14 let).
ze tako sem bil telesno brez energije in ce sem pojedel
recimo burek ali dva; je imelo telo opraviti z goro toksinov oz. odpadkov;
in sem bil se bolj utrujen.
ko sem lani pouzil 2 skatli MAP (2X100) tablet, se mi ni poznalo 0.;
kar pomeni, da sem bil dobesedno beljakovinsko podhranjen!!!
kar se je videlo ocitno navzven!! pocasi so mi zaceli slabeti zobje,
izpadati lasje; etc... letos (ob dodatnem prihodku denarja) sem ponovno zacel
uzivati MAP (sedaj cenejsi v sloveniji, oz. najcenejsi v evropi, ki vsebuje 150
kapsul. hkrati ob zivi vodi (FHES oz. Active-H) + MAP se je moje telo zacelo
pocasi pocasi malo oblikovati oz. zacel sem dobivati misice.
prej tudi teci, niti kaksnih posebnih vaj nisem mogel delati; razen razgibalnih;
sedaj pa lahko ze tecem, etc...
pocasi pocasi ... telo je nezna zadeva in nekatere sestavine potrebuje vsak dan
in ne samo obcasno. vsaj telo povprecnega cloveka. vegetarijanci pa so sploh
beljakovinsko podhranjeni (seveda ne vsi, toda mnogi; poznam veliko).
mnogi so nagnjeni k pretiranemu uzivanju ogljikov hidratov in predvsem cokolade.
ko sem izvedel, da imajo jajca od vse prehrane najboljsi izkoristek beljakovin
za gradnjo telesa (torej beljakovin, ki se absorbirajo) 48%; sem jedel vsaj 1 ali 2 jajci
dnevno (obstajajo studije, da jajca zelo malo vplivajo na porast holesterola, ter da
je holesterol predvsem bolezen psihe, zivci etc...).
pa da se malo promoviram (in ne bi, ce ne bi sam verjel in izprobal); MAP;
ki ima celih 99% izkoristek za gradnjo misic in samo 1% toksicnosti.
odlicen za jetren bolnike, telesno oslabele, etc... lahko ga uzivajo nosecnice,
dojece matere in je tako cist, da ga dejejo tudi intravenoztno (direkt v zilo).
v kri se absorbira v piclih 23 minutah ! in je 100% rastlinskega izvora!!
delajo ga samo v enem mestu na svetu: podjetje deguza - nemcija!!
odkritelj pa je prof. luca moretti (italijan), predsednik svetovnega raziskovalnega
centra (neki pac).
MAP obstaja v naravi vedno in je odkritje in ne izum!! je 100% naraven!!

nekaj let nazaj je bila v italiji celo evropska lai svetovna konferenca, ki je bila
namenjena izkljucno odkritju MAP (master aminoacid pattern).
vec si lahko pogledas na nasi spletni strani:
http://gohslovenia.cjb.net
na podstarni MAP!

v glavnem MAP deluje!! stranskih ucinkov niso odkrili!
je lahko odlicen tudi pri hujsanju.

aja, prej sem pozabil napisat, da je prvi znak, da imamo dovolj
beljakovin tudi krepitev misic! in ko sem zauzil 2 skatli (kot sem napisal);
se ni bilo nobenega vidnega znaka; ker je telo porabilo vnesene aminokisline
najprej za vitalne organe! potem, ko sem zacel uzivati jajca in kasneje MAP;
ko se zacel malo vec dihati, malo vec spati in se malo vec razgibavati, pa se je
zacelo poznati tudi na misicah!! pocasi pocasi...
lase imam sedaj dosti boljse, zobje so boljsi, koza bolj napeta, telo bolj prozno, etc...

aja, se to: MAP ima vse esencialne aminokisline in preprecuje YOYO efekt.
(misice po fitnesu, etc...).

ker menim, da je inforamcija vredna sem jo tudi podal!!
hvala

#22 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 1. oktober 2003, 22:58

se pravi, da prvi znak pomanjkanja je ,da se ti kr sred dneva spi.

Kakšni so pa naslednji znaki ? :o|o:

morda je mislil povezati z hemoglobinom v krvi!!
zelo primeren zato je Active-H (FHES);
(razleplja rdeca krvna telesca v normalno stanje, le te pa imajo
funkcijo prenosa kisika po telesu).
kakor tudi zadovoljivo uzivanje amiokislin in zeleza!!
priporocljivi tudi sprehodi v gozd!! - povezovanje z zemljo,
zabji poskoki, odpiranje korenskega nivoja!

#23 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 1. oktober 2003, 23:06

kot pa da bi ribe žrl

Evo, ne pomaga .... dvotedensko uživanje vsaj vsaki drugi dan .... še vedno skozi vse boli, če le grem par kilometrov peš.

Hrana je karseda raznovrstna, še vedno pa me predrami samo Floradix .... pa itak ni to, ker to te rukne čez par let, ne čez 3 mesece ...

Ima še kdo kakšno idejo ?

Pa še prosim, da mi napišete, koliko je po vašem verjetno, da so težave v
1.) jetra, ledvica ?
2.) psihosomatske ?

tesko rect, sicer pa nisem zdravnik niti kompetenten, da bi ti zadrtil
kaj je ali celo kaj bi ti pomagalo!!

svetujem ti zdravniski pregled!! kri, voda, scitnica, etc..

tesko je karkoli govoriti, ce te ne vidim, ne poznam tocne simptome, etc...
morda napises konkretneje?

KAJ paje 'Floradix' kaj vsebuje, kar pravis da ti koristi?
(vitamine, minerale, beljakovine, esencialne mascobe, etc...)?

sicer pa je lahko vzork cisto drugje kakor v prehrani!
recimo sevanje kaksne mobilne antene, zemeljsko sevanje, vodni tokovi, etc..
ali celo kaksna energetska blokada!?

morda pa ti kdo pove se kaj vec!?

se mi zdi pa cool, da vprasas!!!
kdor jezika spara kruha strada!!! :palec:

#24 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 1. oktober 2003, 23:26

itaq da je vzrok drugje ... :o|o:

Saj bom šel nazaj k zdravniku ... :o|o:

kakšna energetska blokada ... ja ... možno ... :o|o:

težko je izločat vzroke ... to je problem ... :o|o:

#25 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 2. oktober 2003, 19:11

..KAJ paje 'Floradix' kaj vsebuje, kar pravis da ti koristi? (vitamine, minerale, beljakovine, esencialne mascobe, etc...)?

to je tekočina, zlo temno bordo obarvana, dobiš jo v lekarni brez recepta, včasih so jo prodajal tut v DM. Železo v tekočini.

http://med.over.net/..._floravital.htm
http://www.zdravnisk...=ZN&temaid=3574




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0