Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pogovori z...bogom


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
298 komentarjev na to temo

#226 cofka7

cofka7
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 18. maj 2005, 09:00

jaz pa imam občutek, da kdaj pa kdaj položi roko na moje rame oz. da me boža.

xDDx

#227 principesa

principesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 055

Objavljeno: 28. junij 2005, 15:52

xloveyx Bog je vse. Na svetu ne obstaja nič drugega kot Bog. Če ne želite
uporabljati besede Bog, lahko rečete energija ali inteligenca. Temelj stvarstva najdemo v vsem, kar obstaja. In samo eden je, eno sonce, toda vidite ga lahko skozi vsako okno.Veliko prerokov je že prišlo na ta svet in odšlo z njega. Vsi so bili
kot okna. V tej sobi vidite štiri okna. Skozi katero koli okno vidite isto sonce, isto nebo. Isto nebo, ki je za steno, je tudi za oknom. Bog je v vseh, tudi v psih, mačkah, drevesih, mravljah – v celotnem stvarstvu. Tudi v prašičih. V vsem. Skozi okno tega ne morete prezreti, ker je okno tako prozorno. Te ljubezni – te ljubezni in te tišine – tam ne morete prezreti. Moči obstoja ni mogoče prezreti. Vse
je eno... xDDx xsrcx xloveyx xhypnox xegox xyiyax xsrcbumx

#228 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 28. junij 2005, 16:20

<{POST_SNAPBACK}>Mateja x:)x  dobr un pogovor z Bogom..... včasih je fajn, če te Bog tud nazija pa ti prmaže kšno okol ušes - resno...... :palec: bolj pomaga kot nevem kake izbrane besede....

oj, Kamikaze x:)x :palec: ... sem sele zdaj opazila tvoj post :8): ... ja, sem imela eno obdobje, ko sem imela kar 'zanimive' tele debate xcivx x;)x ... ko grem zdaj kdaj pa kdaj prebrat nazaj te zapiske, so v njih res odgovori, ki sem jih kasneje skoz izkusnje dobila (ker takrat, jasno, nisem 'slisala', sem pac morala tisto izkusit, da sem dojela)... sem ravno te dni premisljevala, da zdaj, ko bi imela res veliko napisat (veeeellliiikooo pogovorov, veliko izkusanja vsega zivega, hudega in lepega...), zdaj pa ne zapisujem tega .... hmmm ... xrolleyesx x?x

x;)x x:)x

#229 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 29. junij 2005, 04:07

bog xrolleyesx
neki sm jezn mal... :o|o: x:Dx x:o)x ja, predovh ze sedim in bi mogu mal tut migat... :sori:

#230 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 29. junij 2005, 06:16

principesa

Se popolnoma strinjam z teboj. x:)x

#231 kamikaze

kamikaze
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 205

Objavljeno: 29. junij 2005, 12:04

<{POST_SNAPBACK}>oj, Kamikaze  x:)x  :palec: ... sem sele zdaj opazila tvoj post  :8): ... ja, sem imela eno obdobje, ko sem imela kar 'zanimive' tele debate  xcivx  x;)x ... ko grem zdaj kdaj pa kdaj prebrat nazaj te zapiske, so v njih res odgovori, ki sem jih kasneje skoz izkusnje dobila (ker takrat, jasno, nisem 'slisala', sem pac morala tisto izkusit, da sem dojela)... sem ravno te dni premisljevala, da zdaj, ko bi imela res veliko napisat (veeeellliiikooo pogovorov, veliko izkusanja vsega zivega, hudega in lepega...), zdaj pa ne zapisujem tega .... hmmm ...  xrolleyesx  x?x

x;)x x:)x


ni treba zapisovat velik - razsvetljenje pride najraj ko ga ne pričakujemo, tko da raj ne velik pisat, k pol tist k bere, precej premišljuje o tem, to pa ga loh ovira, da ne bo spoznal svoje priložnosti, ko bo prišla - ker ziher ne bo enaka.... x:Dx x;)x

xsmx xsmx xsmx
cosmic dancer

#232 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 29. junij 2005, 14:10

x^x :palec:

#233 pomlad

pomlad
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 871

Objavljeno: 27. julij 2005, 13:10

V knjigi Angeli in demoni, mi je ful dobr, k ženska vpraša tipa, če vrjame v boga? Pa tip reče, da ne more verjet v to kar piše v Svetem pismu. Pa mu ona odgovori v smislu, da ga ne sprašuje, če verjame v zgodbice, ki so si jih ljudje zmislili v povezavi z bogom, ampak če verjame v boga... :palec:
Posej ne in zrasel bo nič. ( azerbajdžanski )

#234 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 1. avgust 2005, 11:23

Bog je vse v vsem. Problem je prepoznati božanskost v stvareh, katere ne maramo in nam niso blizu. V čem je božanskost v smrti bližnjega? Kakšen bog dopusti smrt nedolžnih? A kljub temu gre za poseg božje previdnosti... Kruto, a resnično, pa če mi hočemo ali ne.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#235 Piko

Piko
  • D član
  • Št. objav: 2 943

Objavljeno: 1. avgust 2005, 16:04

Kako se še lahko pogovarjal z Bogom? Aja, premalo molim, to bo to. x:)x
Računalnik ustvarja navidezno resničnost, človek resnično navideznost.

#236 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 5. avgust 2005, 14:08

Piko, hahahahahah, hahahaha. Tistim, ki so nam kot otrokom vsiljevali molitev, hodit v cerkev, je bil učinek ravno nasproten. Sej velika večina sploh ne ve kaj je molitev. Če bi se ljudje zavedali, da je VSAKA BESEDA ŽE MOLITEV-PROŠNJA, ali drugače povedano program, ki ga pošiljajo v vesolje v skupni računalnik ali (kar seješ, to žanješ) kar vržeš gor, to prileti nazaj, bi zelo, ZELO pazili, kaj bi priletelo iz ust, oziroma bi že misli cenzurirali.
Moli vsak tako, kot ustreza njemu in njegovemu razumevanju delovanja celotnega sistema vesolja. kako kdo moli lahko enostavno ugovotimo, saj mu je vse, kar je posejal vzklilo in žanje, seveda ta trenutek pa že sejemo za jutri x;)x , Enostavno, zelo enostavno, pa tako težko, ravno zato, ker ni komplicirano.

lep dan
P.s.: Tudi Donald Walsh je čisto na svoj način dojemal Boga v njegovih knjigah in je njegov pogovor napisal po svoje. Tako kot je njega ŽIVLJENJE "PROGRAMIRALO". Tako smo vsak po svoje programirani, zato spoštujmo vsakogar in tudi njegov način molitve in pogovarjanja z "Bogom" , Najvišjo Inteligenco, Očetom vsega ki je, Življenjem.... x^x :palec: xDDx xsrcx

Verona


Aja, da nau pomote, tole JE MOJE PREPRIČANJE !!! Za vse pink ponkarje, ki so navajen vedno kontrat x:o)x x;)x x^x
peace and love
Klinar

#237 Snezka

Snezka
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 5. avgust 2005, 15:11

Tud jst se pogovarjam z Bogom, ampak v molitvi. To ne pomeni, da hodim v cerkev. Grem v cerkev samo za večje praznike, drugače pa doma zmolim kakšno molitev in vem, da mi bo Bog pomagal.



xsrcx ONLY GOD CAN JUDGE ME! xsrcx

xvrtcx xvrtcx xvrtcx xvrtcx xvrtcx xvrtcx

#238 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 5. avgust 2005, 16:44

Snezka, Bog nikoli ne sodi, zapomni si to, sodimo in obsojamo se sami. To je le izgovor, da nočemo sami videti, kaj delamo prav in kaj narobe. xsrcx xDDx
peace and love
Klinar

#239 enaeva

enaeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 5. avgust 2005, 17:39

Klinar, dobro povedano! x^x

#240 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 7. avgust 2005, 16:46

Uf, klepet z bogom... baje jih je v lokalni blaznici kar nekaj, ki to redno počno. No, hec na stran. Pogovori z bogom so pravczaprav pogovri s samim sabo. A ker je človek nagnjen k samopoveličeanju, se rad identificira kot božanstvo. da bis e bog pogovarjal z vsakim, ki ima pet minut časa, bi venrejtno nameto ustvarjanja vesolja ves čas porabil za klepet ob kavici x:Dx
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#241 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 7. avgust 2005, 17:28

Bog je vsemogočen in torej lahk opravlja vse stvari hkrati.

Tko da .... ne moreš ubežat

#242 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 7. avgust 2005, 22:02

Evo intervju z Bogom:

"Torej, zelis moj intervju?"
"Ce imas cas."
"Moj cas je neskoncen. Katera vprasanja imas v mislih?"
"Kaj te najbolj preseneca pri nas - ljudeh?"
"Medtem, ko tako zaskrbljeno razmisljate o prihodnosti, pozabite na sedanjost, tako, da popolno ne zivite niti v prihodnosti niti v sedanjosti! Zivite, kot da nikoli ne boste odsli, nato pa odidete kot, da niste nikoli ziveli! Navelicate si otrostva in si zelite odrasti, nato pa si spet zelite postati otroci... Izgubljate ZDRAVJE zaradi naprezanja po cim vecjem zasluzku, nato pa ta denar porabite, da bi ohranili zdravje!""Kot stars, kateri so tisti zivljenjski nasveti, za katere bi si zelel, da se jih naucijo tvoji sinovi?"
"Da se naucite, da nikogar ne morete prisiliti, da vas ljubi!
Kar lahko naredite je, da pustite biti ljubljeni od drugih...
Da se naucite, da v zivljenju v telesu ni najpomembnejse kaj imate, temvec koga imate!
Da se z drugimi ne primerjajte! Da se naucite, da potrebujete, le nekaj sekund, da odprete globoke rane osebe in da traja nekaj let, da se te rane zacelijo! Da se naucite odpuscati!
Da se naucite, da lahko DVA cloveka gledata isto stvar ZELO RAZLICNO!
Da se naucite, da ni dovolj, da vam je oprosceno, oprostiti morate tudi sebi!
Da se naucite, da sem tukaj - VEDNO! "


xsrcx x;)x
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#243 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 7. avgust 2005, 22:08

<{POST_SNAPBACK}>[i][b][color=green]Piko, hahahahahah, hahahaha. Tistim, ki so nam kot otrokom vsiljevali molitev, hodit v cerkev, je bil učinek ravno nasproten. Sej velika večina sploh ne ve kaj je molitev. Če bi se ljudje zavedali, da je VSAKA BESEDA ŽE MOLITEV-PROŠNJA, ali drugače povedano program, ki ga pošiljajo v vesolje v skupni računalnik ali  (kar seješ, to žanješ) kar vržeš gor, to prileti nazaj, bi zelo, ZELO pazili, kaj bi priletelo iz ust, oziroma bi že misli cenzurirali.
Moli vsak tako, kot ustreza njemu in njegovemu razumevanju delovanja celotnega sistema vesolja. kako kdo moli lahko enostavno ugovotimo, saj mu je vse, kar je posejal vzklilo in žanje, seveda ta trenutek pa že sejemo za jutri x;)x , Enostavno, zelo enostavno, pa tako težko, ravno zato, ker ni komplicirano.



:palec:
poleg nasprotnega ucinka pa se vecina ne razmislja oz. ne razume oz. pac uglavem ne ve, kaj molijo (ce gledamo te molitve kot molitve) hehe.. si predstavljate v cerkvi polno ljudi, ko en za drugim ponavljajo isto besedilo??? pa se kao pogovarjajo z Bogom! Nekom, ki je nad nami... to je skoraj isto, kt bi nekdo nevem brat, sestra, sin, hcerka hotel nekaj od tebe, te nekaj prosil, bil pred teboj pa zlubodral neki napiflanega kot bi bil ufliknen konc koncev pa se sam ne bi vedu kaj zeli povedat... bad feeling :8): :xx!: x:Xx
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#244 enaeva

enaeva
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 145

Objavljeno: 8. avgust 2005, 00:23

Bom kar na kratko: pogovor z Bogom je pravzaprav iskren pogovor s Sabo. In v kakšnem odnosu si z Bogom - takšnim kot s Sabo. Približno tolko, kot ignoriraš Boga - ignoriraš tudi sebe.

#245 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 8. avgust 2005, 17:03

Bog je vsemogočen in torej lahk opravlja vse stvari hkrati.

Vsekakor in ravno zato ne klepeta.

Bom kar na kratko: pogovor z Bogom je pravzaprav iskren pogovor s Sabo. In v kakšnem odnosu si z Bogom - takšnim kot s Sabo. Približno tolko, kot ignoriraš Boga - ignoriraš tudi sebe.

:palec: :palec: x:Dx
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#246 freaky girl

freaky girl
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 113

Objavljeno: 30. avgust 2005, 10:40

jas se z njim ne pogovarjam zato kr neverjamem da obstaja xDDx xDDx

#247 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 30. avgust 2005, 14:22

jas se z njim ne pogovarjam zato kr neverjamem da obstaja

Saj je tudi Bogu popolnoma vseeno zate. Vse, kar počneš, je del popolnega božjega načrta. zategadelj res ni pomembno, koliko verjameš ali ne. Bog niti ni toliko stvar vere, kot zdravega razuma.Ni dileme Bog ja ali ne, temveč kako.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#248 trans

trans
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 31. avgust 2005, 16:58

T: Bog, kaj naj napišem tukaj, da bo za vse?

B: Da je čas za kosilo že mimo.

T: Ja in?

B: Saj si rekel za vse.


Mateja, :fool: se dela iz mene. Smrk.
Ja,... hm... kaj naj rečem? Vsega kar še ne obstaja ali sploh nikoli ne bo, tudi bog ne more pobarvati na rumeno.

#249 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. avgust 2005, 17:09

<{POST_SNAPBACK}>Ni dileme Bog ja ali ne, temveč kako.

xokx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#250 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 31. avgust 2005, 17:13

... vsak dan se pogovarjam z *Bogom*. skoz.

nekoc me je frendica vprasala, ko sem prisla z morja: 'ali si kaj meditirala?' x:o)x x:Dx

V bistvu sva z Bogom totalna frenda. xyesx
je eden redkih, ki pozna moje slabosti in ki me sprejema... ki lohk sem kar sem.. in to je... xscratchx... olajsujoce... x8Dx x^x :switz: (x;)x)

In je seveda eden zelo zelo zelo in sploh blazno redkih, ki jih upostevam... oz. njihovo 'mnenje'. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0