Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Glina


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
174 komentarjev na to temo

#101 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 22. januar 2006, 17:39

HVALA, predvsem zaradi takšnih napotkov, razumevanj, podpor, in še kaj bi se našlo, je forum v mojih očeh to kar je- nekaj kar je del mene xsrcx

#102 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. januar 2006, 18:53

xsrcx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#103 atem

atem
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 16. marec 2006, 08:40

Pozdravljeni!
Dobila sem precej močno udarnino (priletela na havbo avtomobila), ki jo skušam 'rešiti' z obkladki iz gline. Dvakrat na dan si nogo premažem z glino in čez dam staro kuhinjsko krpo. Stanje ni nič boljše (od ponedeljka). Sicer sem zdaj ugotovila iz prispevka, da bi morala odvreči obkladek - jaz pa krpe res nisem zamenjala (pravzaprav je ostalo še nekaj posušene gline na njej :xx!: ...). Ampak najbrž bi bilo dovolj, da bi krpo samo oprala? Ali je mogoče še kak napotek, ki bi prispeval k večji uspešnosti? Stanje je prej slabše kot boljše. Hvala.

#104 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 16. marec 2006, 08:50

Glina

Živjo x:)x ,

tule je bilo že kar nekaj o tem zapisano in mislim da boš našla tudi zase odgovor x;)x .

Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#105 atem

atem
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 16. marec 2006, 09:26

Živjo!
Sem pregledala, pa konkretnega odgovora na svoje vprašanje ne najdem :(

#106 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. marec 2006, 09:31

Tukajle sem mal vec napisala :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#107 atem

atem
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 16. marec 2006, 09:42

"Ko obkladek odstranimo, ga čimprej zavrzimo, saj vsebuje strupene snovi (ki jih je ravno posrkala vase)."

Saj ravno ta članek sem brala... In se vprašala, če pač krpo lahko zgolj operemo in ponovno uporabimo. Po logiki ja... Kaj je zgoraj mišljeno kot obkladek? Posušena glina?
Lep dan.

#108 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. marec 2006, 09:51

saj sem tud to napisala - krpe pa operemo in spravimo za prihodnjic. xDDx x;)x

ja, najprej das... recimo vato al kaj tacga, kar vrzes stran - CEZ TO pa das krpe, ki jih operes in naslednjic uporabis.

ves ti se kar loti... ko teorijo se nekaj gres, je jasno, da si ne mors vsega v naprej predstavljat.
Glina se bo prijela na vato al na 1. krpo, kar bos stran vrgla, vkljucno s posuseno glino, seveda.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#109 atem

atem
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 16. marec 2006, 10:14

o.k., zdaj pa je bolj jasno ;)
hvala in lep dan še naprej!

#110 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. marec 2006, 10:18

oj, zdajle sem sele vse prebrala, kaj te sploh muci.
Da je slabse - nic se ustrasit, morda je sam videt slabse, ce je ornk udarc, sam od enga obkladka ne more bit tacga ucinka.
je fajn dat ene 3x, pol je pa ze kaksen ucinek. :palec:
Upam da bos dobr spedenala, pa magar porocaj :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#111 Dreamer999

Dreamer999
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 16. marec 2006, 15:27

Probaj z ledenimi obkladki.. jaz sem imel pri roki zmrznjen grah, tako da sem vrečko najprej razbil, da so se ločila zrnca graha, potem sem vrečko zavil v brisačo in jo dal na nogo.. ko je bil grah odtajan, sem ga dal spet zmrzniti in naslednji dan ponovil vajo. lahko pa probaš še z mehiško mešanico ali mešanico za mineštro.. P.s.:vrečko zelenjave potem obvezno vrzi stran. LP

#112 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. marec 2006, 15:29

thanx! :palec: dobrodosel! :palec:

jp, vse zivo dela, tud slani obkladki, men prav tko ucinkovito kot glina, sam da glina se ven potegne strupe, pa je zato vcas primernejsa.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#113 atem

atem
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 16. marec 2006, 16:38

Zdaj poskušam še z glino. Od ponedeljka sem dajala 2x na dan, zato sem obupavala nad učinkom. :o|o: . No, ampak zdaj sem dala gor gazo (se prav fino prime in sploh ne rabim nič drugega čez). Bom poročala...

#114 atem

atem
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 16. marec 2006, 16:56

No, pardon, dala sem vato gor...

#115 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. marec 2006, 17:37

aha no fino, no a vidis. xDDx :palec:
bos cutla not, toploto al pa hladnost prijetno, odvisno kaj se rab - tle je namrec glina neverjetna, res... xyesx
ko ma kdo vcas pomisleke (pa tud v kakih knjigah sem vidla, ces, ce je treba vroce al hladno...), no po mojih izkusnjah pa se glina sama 'obnasa' kot je treba. x^x xyesx

ker - REAGIRA - to je v bistvu osnovni point gline... nekak kontro ubode... uravnotezha tele pole..
*to jaz 'po kmeck', sam... to pac opazam in podam z meni znanimi pojmi. :)
saj kdo bo ze stekal (upam x;)x)


(*temo sem zdruzla z obstojeco, kamor je Pujsa podala link)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#116 atem

atem
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 20

Objavljeno: 27. marec 2006, 16:27

Pozdravljeni!
Sem si nekaj časa (pribl. 5 dni dvakrat dnevno) dajala obkladke, a bolečina je še vedno ostala. Ni sicer otekline, a vsak dotik je boleč. No, upam da bo samo od sebe minilo (enkrat....). Lep dan!

#117 cibaba

cibaba
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 9. april 2007, 11:30

živjo!
Mal staro debato nazaj na dan:P
Men se mi je tur naredu na trtici pred 2 tedni, preučerajšnim mi je pa poču, sam se do dans ni nč zacelil, še vedno mi neki odteka vn. Zej pa nvem kko bi se tega rešu :S a obstaja kako mazilo alpa kak recept kko se ga rešit?...k je ful neprijetno, sej tko normalno ne boli, ampak ob rahlem udarcu fajn zažge bolečila:S
če bi kdo prosm povedu kako se tura rešit bi mu biu zlo hvaležn...
hvala

#118 _Hanch_

_Hanch_
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 10

Objavljeno: 6. september 2007, 20:15

Živjo!
Bom obudila tole temo. Sicer ne bom odgovorila na zgornje vprašanje ampak bom načela novo temo x:)x
Kupila sem Ašičevo glino v prahu. Potem sem prebrala članek na Luninem netu. Res, super je napisan, Marsa (saj si ga ti napisala, a ne?). No, Ašičeva glina se prodaja v plastični posodi, tam pa piše, da glina ne sme biti shranjena v plastični posodi. Je to torej manj kvlitetna glina? :o|o:
No, včeraj sem si dala masko prvič na obraz (zaradi mozoljev). Zdaj ne vem, koliko časi si pa moraš to "gor dajat" da dobiš učinek? Saj mislim da že malo deluje x8Dx
LP vsem

To temo je popravil/a _Hanch_: 6. september 2007, 20:16


#119 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 8. september 2007, 05:26

a ni Ašičeva glina v prahu v vrečki? vsaj kakor se jaz spomnim (to me je spomnilo na to da se začenja spet sezona in jaz brez nje). Verjetno boš že sama ugotovila koliko časa je potrebnega... ti bo pa Marsa bolj strokovno tole obrazložila :palec:

#120 pokalica

pokalica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 18. september 2007, 08:11

Ašičevo glino sem jaz kupila v Sanolaborju v City Parku in je v plastičnem lončku. Mislim da plastika ni problem bolj se je treba izogibat temu, da se je ne dotikaš s kovinskimi predmeti. xrolleyesx

#121 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. september 2007, 09:00

sory ker sem sele zdaj opazla....

oni tur je najbrz ze ok. x;)x
sicer pa v takih primerih lohk uporabimo se slanico, tudi med.

Hanch - pa saj je suha glina? al je ze mazljiva? nekako mora bit spravljena... tako da je pac normalno da je v plasticni embalazi (ja, predvsem je pomembno, da ni stika s kovino).
saj tud v Tunjicah ko kupis glino je v eni plasticni posodici. je najbolj primerna embalaza pac.

ne vem kolk casa dajat, vsaj en teden 1x dnevno recimo....
itak je pa najbrz ze naredilo svoje, kot v primeru cibabe....

ja, jaz sem napisala ono, texti na Zdravju so vsi moji, kot tudi na Astrologiji, skratka povsod na LN. x:o)x
(razen pac na portalih na LN, ki jih sooblikujejo clani, kot so forum, blogi, magazin...)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#122 Angelcica

Angelcica
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 22. september 2007, 11:25

Dragi obiskovalci foruma!

Imela sem non stop vnetje mehurja, tezave z ispuscaji, bel tok in zakisano telo.
Za rojstni dan sem dobila od prijateljice glino v prahu, glino za obraz in glino za obkladke.
Nisem vedela kaj naj s tem pocnem. Poklicala sem g.Janeza v podjetje Bolus iz Komende 041 443 309, ta pa mi je povedal kako naj glino uporabljam.
Sprva nisem verjela da je mozno da mi lahko glina kaj pomaga.
Po dveh tednih so mi izpuscaji izginili in po treh tednih ko sem pila glino sem izgubila beli tok in nisem vec cutila zakisanosti ogranizma. Prebava se mi je normalizirala.

Hvalezna sem prijateljici da mi je podarilo glino, prav tako pa sem hvalezna druzini Ferjuc da se ukvarja z glino. Zato sem se odlocila da napisem te besede . Njihovo spletno stran si lahko ogledate na.
www.bolus.si
Na njihovi spletni strani si lahko preberete vse o glini, o nacinih zdravljenja...
Morda resite tezave ki so se vam zdele neresljive,

Pa srecno in veliko zdravja! xx

#123 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 22. september 2007, 12:01

teme o glini na LNF :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#124 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 22. september 2007, 14:24

Uh super si tudi mene spovnila na glino....mam tak prehlad da je joj...bom takoj začela s pitjem gline!
Hvala! x:)x

#125 kukica

kukica
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 118

Objavljeno: 24. september 2007, 10:41

Nimam izkušenj, niti nisem kak strokovnjak ... samo slišala sem, da je glina sicer super za odvajanje težkih kovin iz telesa (ki jih dobimo s prehrano, pa igračke ....), da pa je ni dobro uporabljati preveč časa skupaj, ker odnaša iz telesa tudi pomembne minerale in druge koristne snovi. Prijatelj, ki mi je to govoril, priporoča, da uživaš glino naenkrat le po en teden in potem sledi pavza.
Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.
Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.
by Tony Samara


NAGAJIVA USTVARJALKA
RECEPTKI




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0