Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Spoved


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
185 komentarjev na to temo

#26 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 25. julij 2003, 11:04

se strinjam z ostalimi, da si imela jajce in srce, da si nesla nazaj,...

je pa res, da sem tud jaz že kdaj koga obdolžila, pa ni bil nič kriv ne dolžen in res mi je bilo pol hudo, ko sem ugotovila.
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#27 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 25. julij 2003, 11:05

Tale RK religija je prav zaljubljena v krivdo in grehe. Že novorojenček ima izvirni greh. Kasneje pa človek nima druge izbire, kot da kar naprej greši. Več ko imaš grehov, več se lahko pokesaš in pokoriš in več imaš zaslug za nebesa. Grehi, zlasti nekateri, so pa prav prijetna reč. Živeli grehi!
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#28 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 25. julij 2003, 11:06

Ok Voda.. pa mi povej....
kaj pa če šef(direktor) kasneje od tebe zahteva da plačaš, svoje ure preživete ne netu? Čeprav v pogodbi nikjer ne piše, da ne smeš iti gor...ali ti celo rečejo,,,ja saj lahko greste gor...pol pa: tak zdaj pa plačaj!?
Boš zahtevala original račun?

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#29 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 25. julij 2003, 11:11

a se je to teb naredil?

Ja, zahtevala bi orignialen račun, naj mi točno izračunajo ure, ki sem jih prebila na internetu za ne službene zadeve, in kot takega, če bi jim uspelo te ure izračunat, dala v dohodnino
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#30 Voda

Voda
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 30

Objavljeno: 25. julij 2003, 11:14

kaj pa če šef(direktor) kasneje od tebe zahteva da plačaš

najprej se bom pritozla k mamo mal pocasen internet
ce bi meli hitrejsga bi bla manj casa gor :vragec:

je pa to pol ze tudi mal poseg v zasebnost
ne vem kak je to pravno opredeljeno

ves sem se dobesedno ponujala in ga prosla ce mi da kaj bolj tezkega in zahtevnega za delat
pa ni blo nic

sicer pa mislim, da se mu itak zdim prevec nepomembna, da bi se kaj prevec ukvarjal s tem, kaj delam ...

#31 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 25. julij 2003, 11:15

Da ne iščem tolažbe, temveč da tolažim;
da ne iščem razumevanja, temveč da razumem;
da ne iščem ljubezni, temveč da ljubim;
kajti skozi dajanje dobimo,
v oproščanju nam je oproščeno
in skozi smrt se rodimo v večno življenje.

Naj se zgodi, o Bog,
da si bom bolj želel tolažiti kot biti tolažen,
razumeti kot biti razumljen,
ljubiti kot biti ljubljen.
Kajti ko se človek razdaja, dobiva;
ko pozabiš nase, te najdejo;
ko oprostiš, ti je oproščeno.

Frančišek Asiški (1181 – 1226)
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#32 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 25. julij 2003, 11:43

Neki brat je v puščavi storil greh. Njegovi bratje so se zbrali in poslali po očeta Mojzesa. Ta pa ni hotel priti. Zato je duhovnik poslal ponj z naročilom:
»Pridi, zakaj ljudstvo te pričakuje!«

Mojzes se je dvignil in šel. Vzel pa je preluknjano košaro, jo napolnil s peskom in si jo zadal na rame. Bratje so mu šli naproti in mu rekli:
»Kaj tovoriš s seboj, oče?«

Tedaj jim je starec odgovoril:
»To so moji grehi. Za mojim hrbtom se iztekajo in jih ne vidim; danes pa sem prišel, da bi sodil tuje grehe.«

Ko so bratje to slišali, niso bratu nič več očitali, ampak so mu vse odpustili.
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#33 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 25. julij 2003, 11:59

Hja, pri nas se je to zgodilo...in smo se tako lepo po slovensko razdelili v dva tabora. Eni bodo prijazni in bodo lepo plačali....ker je prijazen celo v obrokih..da jih ne bo preveč po žepu udarilo..na takšna sta na celi firmi mislim da 2.
Ostali zahtevamo točno to. Original račun. Ki ga do sedaj še nismo dobili.....

Uh, Anaconda lepo si to napisala.

Ne sodi, da ne boš sojen.
Ali pa: naj prvi vrže kamen vame, ki je brez greha...itd, itd....

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#34 Trubica

Trubica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 25. julij 2003, 12:48

Ha, spoved ? Da se spoveš, potožiš, prekolneš,.. skratka, da daš iz sebe stvari, ki te težijo. Če je to spoved, naj bo pa spoved. Če se to opravlja v cerkvi, naj se.. Samo , da jaz tega ne opravljam v cerkvi, ker ne dobim povratnega odgovora, čeprav si večinoma sploh ne želiš komentarja. Samo , da te nekdo posluša. Monolog ? ja, tudi ta je boljši kot nič. Ha, samospoved.. samoočiščenje x:)x ..

Klasična "spoved" v cerkvi je pri meni že davno, davno "passe.." Ko sem morala iti, sem pač šla. Na pamet zdrdrala standardne "grehe".. Danes pač vem, da to sploh niso bili grehi. Ampak tako so nas "učili".. Ah, duhovniška molčečnost..

Ali ne mislite, da je ta forum tudi nekakšna spoved ? Govorimo stvari, ki jih večina v "real life" verjetno ne bi..

Grehi? Kot vzrok spovedi, kot vzrok , da odvržemo neko breme s sebe.

Jaz osebno mislim, da nimam nobenega greha .. Če nisem nikomur storila nič hudega .. oziroma ne spomnim se.. verjetno ne..

Kaj je greh , kaj je krivda, kaj je oprostitev .. in zakaj ? eh, predolgo.. Vse je pa po moje povezano z moralnimi človeškimi normami.



Voda .. hehe .. tudi jaz se pasem takole malo po internetu .. pa ne čutim nobenega greha, ali pa krivde..
To ti je kapljica v morje napram vrhovom.. Zato - udri po Internetu !

#35 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. julij 2003, 15:46

Kok ste ze napisal!
Ful dobro se je razvilo... x:)x

Janja - hvala ti! x:Xx
In prav tako ostalim, ki ste se pregrizli cez tisto zgodbico mojo...
Meni se je zdelo edino normalno, da to naredim, samo sem pa tezko to naredila...
Potem pa sem bila zelo happy - bi me grizlo...
Pa razmisljala sem - kako sem superiorno tam zahtevala kao 'svoje' nazaj... x:Ix
Grozna sem bila. x:Dx

Tale net v sluzbi...
Totalno stekam...
Mene so tako vzgojili in tako delujem, da mi je... off recimo kaj jemati na delovnem mestu ali si zdaj ful privosciti.
Ko sem delala na liniji in smo imeli fotokopirca, so vsi ful kopirali, jaz pa sem vsakic vprasala, ce lahko, pa vedno sem prinesla papir s sabo - pa je slo za malenskoti.
Pa so nam ficke fickice placevali...

Kaksna puncka, ko je klicala mlada, pa sem jo vprasala, a od doma klices, ces, kaj bodo rekli starsi, ali sploh vejo in tko, pa je rekla:
"saj sem pri prijateljici" x:Dx x:o)x - kot da prijateljicini starsi ne placujejo tega...

V bistvu se mi ne zdi kul takole na drug racun, ker tako vsi pocnejo - gre za zavest... Potem pa si vsi jemljejo...
Ta klice nemarno, nabija stroske mobilnega telefona, slisim - saj je na firmo... vem -ampak nekdo to placa ali kako...
Po drugi strani pa, kot pravim, stekam - ker folk za djabe gara kot crna zivina, pa je potem jasno, da si mislijo, klinc, nekaj si bom pa potem privoscil...
Tako da - ne obsojam tega, stekam to...
Samo... ne vem, no...
Jaz sem vedno imela to zavest... Meni je vode skoda prevec tociti, da je ne bi zmanjkalo za druge - se tako veselim in sem hvalezna, ker sploh je...
Tako bi najbrz bilo tudi tod - bi se mi zdelo, ce bomo prevec izkoriscali te moznosti, da se potem slej ko prej kaj takole sfizi...
Da je skratka za vse slabo, ne sam za firmo oz. sefe...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#36 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 26. julij 2003, 23:37

Padre, I have sined.... naprej pa ne povem :) hehe, hm čak čak, kakšen greh, joj, tak krščanski, budističnih je ogromno, sam tam jim ne pravimo grehi... hm pa poglejmo.... hm ne kradu nisem... škoda, lagal, aha no to pa sem, na žalost se ne spomnim kdaj... (tako pogosto da ne velja omenit....),... zapeljeval poročene ženske... (ne mi rečt da je tudi to greh) eh ko človek ugotovi pri 19.ih da še niti enkrat ni dostojno grešil, lohk edin obupa nad duhovščino ki daja take bedne grehe na voljo.... če bi dali vsaj prehitro vožnjo... hehe, to se mi že rado zgodi... se bom vrnil čez 20 let... bom takrat kaj pripomnil....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#37 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 27. julij 2003, 18:25

:palec: Predvsem ogovarjam Vodi, pa hkrati tudi Marsi x:Dx ,

v novem zakonu o DR je klavzula, da te podjetje lahko odpusti iz poslovnih razlogov.
Če vprašaš mene, ti povem, da je lahko to tudi, če namesto da kaj delaš, v tem času surfaš po internetu (...ker jim KRADEŠ ČAS!)


xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca


P.S. No, tudi jaz kdaj surfam po LF delovnem času (spovednik, prosim za odpustke).

#38 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 28. julij 2003, 02:25

Da se spovem x?x Ojooojoj. Tale post bo premajhen.
Ja sam ka mali pao s lipe

#39 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 28. julij 2003, 17:40

aha!
meu sem morda hmm, tam nekje pred puberteto bil, k sem bil pri teti na obisku.nevem bil je tak dan, ko sem imel polno otroskih realnih idej. sej ne ,da bi jih pobiral iz filma, k sem jih gledal enga za drugim, sam preprosto sem moral to nardit. shel sem v njeno kopalnico ,natacneje na wc in kaj namesto ,da bi shel nazaj skoz vrata sem shel skoz okno. x:Dx in kaj sledi, naslednjo rundo ni mogla teta it v kopalnico, ampak nevem kako so potem nardil, da so resili postopek Nuje, ker se tut ne spomnim vech. ampak res zanimivo to, da sem res naredu. x8Dx A ce so me kregal, hmmm po moje ni blo kak hudo,ce ne bi hodu vech tam.

#40 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 18. september 2003, 18:24

x;)x Včerajšnje in predvčerajšnje grdo obkladanje na forumu,me je spomnilo na moj greh izpred let in odločila sem se, da se malo izpovem! :V:
Častihlepnost je zelo grda lastnost,prav tako blatenje nekoga drugega,z upanjem,da sami izpademo več vredni kot smo(ali pa da tako misli vsaj okolica x?x )
Ni gršega kot to, če na račun tvojega zmagoslavja trpijo drugi! :xx!:
Šlo je za vprašanje nekega dela,ki bi ga lahko dobila ona ali jaz,saj sva bili obe dovolj primerni in usposobljeni kandidatki! O njej sem vedela veliko stvari,ki so bile izključno samo moja in njena stvar,jaz pa sem jih zelo,zelo grdo :xx!: prenesla na delovno mesto in ji s tem uničila priložnost, ki jo je imela!
Ne samo,da ni imela več poslovne priložnosti,tudi ostali so jo gledali postrani in s pomilovanjem! In kaj sem imela od tega x?x En več sklenjen posel in pa zavest,da sem nekoga prizadela do konca življenja! :\: To je zelo težko breme! Čeprav sem se ji opravičila pisno in ustno, je bilo njeno srce že ranjeno! Z leti se bolečina zmanjša,a take stvari se ne pozabi nikoli! Še vedno sva prijateljici,a ničveč ni tako pristno kot je bilo! To je za večno izgubljeno! :o|o: In zato polagam te besede na srce vsem,ki vas zanese jeza,bes ali nevoščljivost;uprite se prvemu valu in ne izrecite besed,ki jih ne boste mogli vzeti nazaj,za vedno pa boste prizadeli nekoga,ki vam je ljub in drag,ali izgubili prijatelja!
Nobena stvar ni toliko vredna!
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#41 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 18. september 2003, 18:51

Contesa.. :palec:

Astra
Per aspera ad astra

#42 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 18. september 2003, 18:54

Contesa! Svaka cast, da tole tako vidis zdaj, predvsem pa da poves! x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#43 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 18. september 2003, 18:59

:vragec:


ONE zgleduj se....
k spovedi takoj


:vragec: :vragec: :vragec:
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#44 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 19. september 2003, 08:35

x:)x Hvala vam! Ko poveš nekaj,kar ti leži na srcu,ti je takoj lažje! Pa mogoče prebere tvojo spoved tudi tisti, ki je bil prizadet in potem ve, da ti je žal izrečenih besed! :palec:

In kot sem že rekla: "Make love,not war!"
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#45 Trubica

Trubica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 19. september 2003, 09:22

Make Love , not War ...

#46 Trubica

Trubica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 19. september 2003, 09:32

Tale je pa za :vragec: ...


Tudi ti rabiš...

#47 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 19. september 2003, 09:45

Ej...Trubica...sem se nasmejala.... :palec: x:Dx x:Dx ...smeškote imaš...

x:Dx x:Dx x;)x

Astra
Per aspera ad astra

#48 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 19. september 2003, 11:26

:vragec:


super....se zhe smeje...
upam, de bomo mel zdej mir (kle na LNF-ju, moje bivshe, moja sedanja, moja mama....etc)



:vragec: x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#49 intruder

intruder
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 567

Objavljeno: 19. september 2003, 11:31

Spoved je tehnika. Ko izkomunicirash, ... gre vn!
Nekaj bomo v zhivo delali v MB pa LJ v tem smislu; kreirali bomo dogodke, pa to... Ko izpovesh si nekakor zhe prechischena in je PROSTOR (vakuum) nastal v katerega sprozhish kreacijo ali pa kar dogodek!

#50 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 19. september 2003, 11:41

:vragec:

trubica.... x:Dx x:o)x

samo.....kaj ma pa ta zelenchek, ki se klanja kokr en B-arabec z mano? :xx!:



:vragec: x:)x x;)x x:Xx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0