Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Voda vs coca-cola


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
66 komentarjev na to temo

#51 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. avgust 2003, 16:01

Voda vs CocaCola?
VODA! Jasno...
Ko pa so mi bile se vsec te 'cole', pa sem pila itak Pepsi.

Zdaj imam pa raje Cockto... je mal kiselaksta, pa se SLO, pa se sipek vsebuje - se pravi je zdrava... x:o)x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#52 Kljuka

Kljuka
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 861

Objavljeno: 28. avgust 2003, 23:03

Meni paše......z Jackom (Danielsom x:Dx ) x:Dx  x:px

Značilnost človeških izmečkov!
Lep pozdrav!

Objavljena slika

#53 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 1. junij 2010, 21:36

pločevinka coca cole vsebuje 10 čajnih žličk sladkorja

Sladkor je največji sovražnik zdravja in vitke linije.
Debelost je v porastu, na žalost tudi med mladimi. Hitra hrana in gazirane pijače so še vedno priljubljene med mladimi. Tudi popularnost energijskih pijač raste. V nakupovalnih košaricah tistih, ki obiskujejo velike trgovske centre, je še vedno preveč gaziranih pijač, sladkarij in prigrizkov. Ob pregledu deklaracije s sestavinami , se pokaže, da so ti izdelki nabiti s sladkorjem. Večkrat se ob reklamah za gazirane pijače upravičeno sprašujemo, kaj lahko proizvajalci dajo v liter in pol pijače za 0,30- 0,60 centov, saj vemo, da so močno reklamirane in samo reklama predstavlja 80 odstotkov cene. Torej voda, sladkor in konzervansi. Glavni motiv proizvajalca je dobiček in seveda mora zato dodati tudi veliko konzervansov, da bo pijača dolgo obstala na policah trgovin.
Statistika pravi, da povprečni Američan popije 216 litrov pijač z mehurčki na leto in da 21 % vsega zaužitega sladkorja pride iz pijač. To je ogromno sladkorja in to v obliki fruktoze, najslabšega možnega sladkorja v obliki HFCS ( koruznega sirupa z visokim odstotkom fruktoze).
Samo 1 pločevinka gazirane pijače poveča nevarnost za debelost pri otrocih za 60 %, 2 pločevinki na teden povečata nevarnost za raka na trebušni slinavki za 87 %, 2 na teden povečata nevarnost za nastanek putike za 85 % .
Da bi Pepsi cola konkurirala Coca Coli je dala na tržišče 50 novih okusov : Pepsi kumarica, pepsi samba, pepsi bela božična pepsi summer chill . Kaj to pomeni ? Da je na tržišču še prostora za nove gazirane pijače in da se bodo še naprej na škodo zdravja populacije proizvajali izdelki, ki ne koristijo nikomur. Kapitalisti ustvarjajo dobiček, prav tako farmacija zaradi diabetesa in srčnih bolezni, države pa pokrivajo stroške zdravljenja iz denarja davkoplačevalcev. Eni služijo, večina pa je bolj siromašnih in bolnih . . .

Kako gazirana pijača vpliva na naše telo ?
Samo 1 pločevinka coca cole vsebuje 10 čajnih žličk sladkorja.To je 100 % dnevnega priporočenega vnosa, kar pa je za zdravje vsaj 2 x preveč.
...beri dalje >



#54 Anqet

Anqet
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 195

Objavljeno: 1. junij 2010, 23:07

Voda....

Bezgov sirup mi je zelo dober, sam spet eni trdijo, da je preveč sladkorja v njem in je zanič .... Sam če si ga čisto malo daš, samo zaradi okusa? Marsa ti boš verjetno več vedela o tem... ali kdo drug? 

Ne jokaj za soncem, ki je zašlo; zaradi solza ne boš videl zvezd.

PARRA


#55 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 2. junij 2010, 12:15

Jaz vsako toliko popijem kaj kokakole, da ne ispadem fanatik, ki verjame, da so v kokakoli čipi....

hi hi hi x:Dx


#56 Šuša

Šuša
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 2. junij 2010, 12:18

coca-cola naj bi bila dobra tudi pri odpravljanju težav z bolečinami v želodcu.
Srce ima svoje razloge, ki jih razum ne razume. To odkrivamo v tisoč rečeh. (Blaise Pascal)

#57 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. junij 2010, 13:13

xsmx matr potem bi mogli nekateri pojest in popit vse zivo samo da ne bo kdo mislil da .... in da ne izpademo kot .....

Jaz vsako toliko popijem kaj kokakole, da ne ispadem fanatik, ki verjame, da so v kokakoli čipi....

hi hi hi x:Dx


xsmx mogoce tisti ki ima premalo kisline
zadnjic sem z njo pucal kamen v enem wc-ju

coca-cola naj bi bila dobra tudi pri odpravljanju težav z bolečinami v želodcu.



#58 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 703

Objavljeno: 2. junij 2010, 13:46

Voda....

Bezgov sirup mi je zelo dober, sam spet eni trdijo, da je preveč sladkorja v njem in je zanič .... Sam če si ga čisto malo daš, samo zaradi okusa? Marsa ti boš verjetno več vedela o tem... ali kdo drug?




nom se kregou, niti trdil, ampak pomoje je sladkor nujni dodatek, ker se z njim hranijo tiste bakterije, ki sirup sploh nardijo. podobno kot vodni kefir.

coca cola je pol zakona. druge pol pa refošk x8Dx
ampak ne poskušajte tega sami... men vrjemte x^x x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#59 Šuša

Šuša
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 2. junij 2010, 13:51

free, ne bom se kregala :) poskusi sam x;)x možno da nekaterim pomaga, nekaterim ne. meni in moji mami je.

To temo je popravil/a Šuša: 2. junij 2010, 13:52

Srce ima svoje razloge, ki jih razum ne razume. To odkrivamo v tisoč rečeh. (Blaise Pascal)

#60 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 2. junij 2010, 14:03

Voda....

Bezgov sirup mi je zelo dober, sam spet eni trdijo, da je preveč sladkorja v njem in je zanič .... Sam če si ga čisto malo daš, samo zaradi okusa? Marsa ti boš verjetno več vedela o tem... ali kdo drug? 


Ja, lahko, sam potem pa to ni več bezgov sirup, ampak bezgova voda. V sirupu sladkor namreč ni kot dodatek zarad sladkega okusa ampak bistvena sestavina, ki tudi vpliva na to, katere snovi se bodo izločile iz bezgovih cvetov v sirup.

#61 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. junij 2010, 14:44

Jst tut ne. Sej verjamem da je, res :8): marsikaj lahko pomaga, samo... zakaj glih kokakola? a ni kej bolj zdravega?
a vama je pomagala pri vecanju kisline? :inocent: oz. kaksnih tezavah?

free, ne bom se kregala :) poskusi sam x;)x možno da nekaterim pomaga, nekaterim ne. meni in moji mami je.


Zanimivo.

Ja, lahko, sam potem pa to ni več bezgov sirup, ampak bezgova voda. V sirupu sladkor namreč ni kot dodatek zarad sladkega okusa ampak bistvena sestavina, ki tudi vpliva na to, katere snovi se bodo izločile iz bezgovih cvetov v sirup.



#62 Šuša

Šuša
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 15

Objavljeno: 2. junij 2010, 16:40

hja verjetno je nevtralizirala kislino. kaj pa vem.

Jst tut ne. Sej verjamem da je, res :8): marsikaj lahko pomaga, samo... zakaj glih kokakola? a ni kej bolj zdravega?
a vama je pomagala pri vecanju kisline? :inocent: oz. kaksnih tezavah?



Zanimivo.


Srce ima svoje razloge, ki jih razum ne razume. To odkrivamo v tisoč rečeh. (Blaise Pascal)

#63 DON KARLOS

DON KARLOS
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 610

Objavljeno: 2. junij 2010, 17:39

xsmx matr potem bi mogli nekateri pojest in popit vse zivo samo da ne bo kdo mislil da .... in da ne izpademo kot .....



xsmx mogoce tisti ki ima premalo kisline
zadnjic sem z njo pucal kamen v enem wc-ju


Ne pravim, da moraš pit in provat vse živo. A včasih za lasten gušt pa popijem kokakolo, samo da se smejim fanatikom.

LP x:Dx


#64 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. junij 2010, 19:15

Mogoce pa se kdo smeji tebi, ker to pocnes da smejis fanatikom. pa mogoce se kdo se najde k se smeji tem, ker se smejijo tebi, ker se smejis fanatikom itn. he he x:o)x
no, ce se ob vsem tem vsaj recimo da zabavamo, je vsaj nekaj dobrega x;)x :palec:

#65 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 3. junij 2010, 00:34

nom se kregou, niti trdil, ampak pomoje je sladkor nujni dodatek, ker se z njim hranijo tiste bakterije, ki sirup sploh nardijo. podobno kot vodni kefir.

coca cola je pol zakona. druge pol pa refošk x8Dx
ampak ne poskušajte tega sami... men vrjemte x^x x:Dx


Ne mu verjet k nima pojma. Od kje sploh lahko gorenjc ve s čim se pije refošk? xrolleyesx

Refošk se pije sam, tak ku je, če se pa že mora s čim mešat, da se dobi vn bambus, pol se meša s cockto, ne pa s colo....... xrolleyesx

Pojma nimaš, sram te bodi....... :vragec: x:Dx

#66 Cookie

Cookie
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 884

Objavljeno: 3. junij 2010, 11:41

free, ne bom se kregala :) poskusi sam x;)x možno da nekaterim pomaga, nekaterim ne. meni in moji mami je.

meni tudi. Sicer nisem ljubitelj mehurjev (pravzaprav jih ne maram), vendar, če nimam česa ustreznejšega pri roki, si v lokalu naročim najprej coca colo (ali cockto whatever) potem pa še metin čaj.

Jst tut ne. Sej verjamem da je, res :8): marsikaj lahko pomaga, samo... zakaj glih kokakola? a ni kej bolj zdravega?
a vama je pomagala pri vecanju kisline? :inocent: oz. kaksnih tezavah?

če pojem šnicl v kombinaciji z ogljikovimi hidrati, (kar je zeeeeeelo redko, pa vendarle), ali samo meso brez solate in brez kozarca vina, me boli želodec, ja. Odraža se pa tako, da me cca. uro do uro in pol po obedu, začne bolet želodec. In me boli nadaljnjih 10-12 ur. Pomaga, če popijem bodisi colo, bodisi šnops (orenk gutljaj), bodisi Iberogast.
Sploh imam obdobja menjavanja preveč/premalo želod.ksl. Včas je imam za izvoz (in me zgaga peče po kak teden, dva), zadnje čase pa premalo.
Na splošno pa ne maram kislih zadev (vložene zelenjave, ful okisana solata, kislih vin ipd.)
You see beauty where you desire to see it. You see ugliness where your are afraid to see beauty.
»Grem naprej.
Kjer ni poti, ustvarim pot.
Usmerjam tok svojega življenja,
tako kot duša v meni hoče.«
*´¨)
¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.•´

#67 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 3. junij 2010, 15:26

aha, ok. vse jasno. :palec:

hecni pa smo ljudje ane ... uzivamo nezdravo, da potem lahko to zdravimo z dodatnim nezdravo-zdravim zdravimo. x:o)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0