Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pošten človek živi enkrat...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
67 komentarjev na to temo

#1 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 8. avgust 2003, 20:43

Sprašujem se hehe, itak kot vedno zakaj se začne ta naš cikel, inkarnacij, in še huje, pošten človek živi samo enkrat je to možno, prideš, živiš pošteno in odideš....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#2 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. avgust 2003, 21:00

:vragec:


dej...
pokazh mi enga kurca, k lahko zase reche
JST SM POSHTEN CHLOVEK


:vragec: x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#3 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 8. avgust 2003, 22:17

Saj pravim, točno to je bistvo, ni poštenega človeka, zato smo tu, zato mamo toliko življenj.... vraga, saj recimo da sem bil danes pošten pa včeraj, ampak celo življenje pa res ne.... hehe, ej, morda je to bistvo, življenja, haha.... inkarnacij,
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#4 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 10. avgust 2003, 17:01

Ja, jaz lahko rečem zase:

JAZ SEM POŠTEN ČLOVEK.

Vidiš aakhut, ni bilo težko ... x:Ix x:Dx :vragec:

Hja El nino, verjetno res, razen Marije, Jezusa in papažev smo vsi isti ... nihče ne naredi vsega prav v življenju ...

x:Dx x:Dx x:px x:px x:px x8Dx x;)x

#5 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 10. avgust 2003, 23:04

Eh, barabe živijo, pošteni pa životarijo!







uživajte!
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#6 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 11. avgust 2003, 09:16

Človek,ki ne dela napak običajno nič ne dela... x:Dx

#7 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 14. avgust 2003, 11:47

Verjamem, da so pošteni ljudje na svetu, ampak prišli bodo nazaj, ker ne razumejo, zakaj nekateri niso pošteni. Tak cikel je to. Ko enkrat vse razumemo in ničesar ne obsojamo, takrat se cikel neha. Ampak biti tko popoln pomeni ogromno inkarnacij.

#8 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 14. avgust 2003, 12:40

Verjamem, da so pošteni ljudje na svetu, ampak prišli bodo nazaj, ker ne razumejo, zakaj nekateri niso pošteni. Tak cikel je to. Ko enkrat vse razumemo in ničesar ne obsojamo, takrat se cikel neha. Ampak biti tko popoln pomeni ogromno inkarnacij.

x^x

Helena


#9 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. avgust 2003, 13:07

:vragec:


kakshen optimizem veje iz telih postou...

k ste pa sami ste pa usi u pizdi


:vragec: pa u kurcu x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#10 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 14. avgust 2003, 20:16

Pridne deklice pridejo v nebesa.
Poredne pa vsepvsod(tudi v nebesa hehe )

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#11 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 14. avgust 2003, 22:10

Good girls go to heaven,
bad girls cum everywhere...

in še

good girls go to heaven,
bad girls go to Amsterdam...

čeprav pa nekaj mi ni jasno...

buda, ja, on je doživel, razsvetljenje... dokaj pozno, ali pa dokaj zgodi kot človek to vzame, ampak najprej ne kar nekaj let kot princ, delal velike napake.... torej, je moje razmišljanje povsem zgrešeno.... ja lahko grešim, bistvo je da se vsak trenutek trudim da nebi grešil, in pridem do trenutka ko je vsako nadalnje grešenje nemogoče.... khm napake, al karkoli... pošten človek torej ne živi enkrat, pošten človek živi dostikrat, in na lastni koži velikokrat občuti kaj se splača in kaj ne... če se res ne splača biti pošten... vsekakor za enkrat ni še kandidata ki bi mi dokazal da se poštenje splača, vsekakor pa to intuitivno dojemam da se, morda je to zaradi vse krščanske propagande... no ja tudi druge religije so iste.... pa vendar,... hja, kot vedno v mojem življenju, izrazit dualizem, Sonce Luna, Oven Tehtnica, Niče Dalajlama.
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#12 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. avgust 2003, 22:29

:vragec:


elnino

sej pridesh jesen u ljubljano...
ni ga tacga placa za razsvetleje


:vragec: x:Dx x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#13 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 17. avgust 2003, 20:17

k ste pa sami ste pa usi u pizdi

Takrat, ko sem v pizdi, se nič ne pritožujem, samo uživam...

a si tko mejhn al si še manjši x:Dx x:Dx x:Dx
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#14 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 18. avgust 2003, 17:57

Enkrat je lahko tudi TRIKRAT!!

prvič,zadnjič in nikoli več...
x:)x

#15 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 19. avgust 2003, 11:09

Najprej bi bilo fajn vedeti kaj je posteno in kaj je neposteno.

A je posteno biti v sluzbi?
Je posteno gledati TV?
Je posteno hodit v solo?
A je posteno se peljati z avtom, ce gres lahko tudi pes?
Je posteno si prilascati pravico in gocoriti o Bogu, in iz tega narediti rituale, institucije, bukve, pravila in podobno?

Nekdo je omenil, da smo vsi neposteni razen Marije, Jezusa in papezov. Marije osebno ne poznam, ne vem ali je bila postena ali ne.. in tudi Jezusa ne poznam osebno.. ne vem ali je bil posten ali ni bil. Papezi pa zivijo sedaj.. in vem da so najvecji izkoriscevalci in manupilatorji, kar jih obstaja na zamlji.

Lunca... "ko nicesar ne obsodimo se ta cikel neha". Tudi jaz mislim tako.. zato je ta tema v bistvu obsodba. V bistvu je vse karkoli reces.. obsodba.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#16 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 19. avgust 2003, 13:58

Nekdo je omenil, da smo vsi neposteni razen Marije, Jezusa in papezov.

Tjazy, mišljeno je bilo ironično. x:Dx

#17 Trubica

Trubica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 19. avgust 2003, 14:04

Najprej bi bilo fajn vedeti kaj je posteno in kaj je neposteno.


Točno tako Tjazy. Za nekoga je čisto pošteno, če laže zaradi usmiljenja. Za drugega je to "greh". Za nekoga je čisto pošteno , če imata dva odnose pred poroko, za drugega je to spet greh..

Torej, kaj je sploh poštenost , poštenje ? Za mene je pošten človek tisti, ki s svojimi dejanji ne škoduje komu drugemu.

#18 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 19. avgust 2003, 14:27

Postenost je prav tako kot marala produkt nasega omejenega razmisljanja. Vec kot ime clovek omejitev, bolj je neposten.

Posten je ce ne skodije drugemu pravis. Mogoce... ampak mislim, da nikoli clovek ne more skodovati drugemu. Lahko samo naredi neki dogodek, ki pa je lahko zelo koristen, ceprav na prvi pogled ne izgleda tako. Lahko pa tudi ni koristen.. ampak se vedno ni nujno da dogodek skoduje. Skodije sele takrat, ko ga mi obcutimo skozi svoje presojanje ocenjevanje in omejitve. Ce mi ne bi delili dogodke na dobre in slabe, bi bili vsi dobri.. ali pa vsi slabi.. vseeno je.. v katerm kosu so.. bistvo je samo to, da dogodki SO. Ce jih mi skusamo spremeniti in se nanje jezimo.. pol pac je to nas problem.

Mogoce je se bolj pomembno da ne skodujemo sebi. Ce smo posteni do sebe.. potem smo do vseh.

Postenost je samo iluzija.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#19 Trubica

Trubica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 21. avgust 2003, 13:05

Mogoce... ampak mislim, da nikoli clovek ne more skodovati drugemu. Lahko samo naredi neki dogodek, ki pa je lahko zelo koristen, ceprav na prvi pogled ne izgleda tako.

Postenost je samo iluzija.



Človek je "največja" živeča zver .. In kot tak lahko naredi največ škode.. Vojne, zlorabe otrok, poslilstva, hudobija iz veselja ... in še in še ..

Mislim, da se strinjava.. da so ti "dogodki" vredni vsega obsojanja .

Poštenost je pač samo ena od vrlin, ki jo smatram kot pozitivno stvar pri ćloveku . Je lahko zelo konkretna, če jo želimo videti in občutiti ali pa čista iluzija .. če je ne vidimo.. In vedno bolj bo to. Čista utvara. Sanje.

#20 bilboa

bilboa
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 46

Objavljeno: 21. avgust 2003, 21:20

halo, saj ni postenost edin kriterij za neko jesus-like utelesenje. ok, se strinjam, definicija postenosti je poglavje zase, ampak tudi ce je clovek posten, se ne pomeni, da nima drugih napak in konfliktov, katere bo moral odpraviti ali v enem zivljenju ali pa skozi niz inkarnacij. ali pac?
nothing is a loss of time, if you enjoy the day:-)

#21 Trubica

Trubica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 22. avgust 2003, 07:36

Se strinjam, poštenost je le ena od VRLIN, ki se pač lahko "konzumira" v dejanjih. Je pa jasno, da človeka kot osebnost sestavlja "malo morje" nekih vrlin, dejanj, napak, značajskih potez.. Saj veš, človek je pač najbolj kompleksno bitje pod soncem. Zaenkrat. x;)x V inkarnacijo se pa ne bi spuščala, ker to pač ni področje o katerem bi dosti razmišljala.

#22 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 22. avgust 2003, 09:58

Najprej bi se morali dogovorit za definicijo, kaj sploh je "poštenost". Je to večji ali manjši zbir vrlin? Morda je to nekaj takega, kar razumejo budisti pod pojmom "sočutje", ki menda obsega kar vse pozitivne človekove lastnosti.

It is surprising what people can do when they have to, and how little most people will do when they don't have to.
(Walter Linn)
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#23 bilboa

bilboa
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 46

Objavljeno: 22. avgust 2003, 13:27

definicija poštenosti po SSKJ: x:Dx

pošten -ena -o prid., poštenejši (e e)
1. ki ravna v skladu z določenimi normami, priznanimi načeli:
pošten človek; sosed je pošten in delaven; predstojnik je bil do vseh pošten; vse življenje je ostal pošten; bodi pošten in priznaj krivdo; zelo je poštena, nikomur ne bi storila nič hudega / ekspr. on je poštena duša / to je ievna, a poštena družina / naša hiša je poštena / publ. pošten najditelj naj izgubljeni predmet vrne proti nagradi // nav. ekspr. ki je v skladu z določenimi normami, pravili: poštena igra / poštena obravnava problema / dobiti pošteno plačilo za pošteno delo

2. ki obvladuje moralno negativna nagnjenja in teži k dobremu: poštena ženska; dekle je pošteno / pošteno življenje

3. nav. ekspr. ki se ne okorišča z oškodovanjem drugega: pošten obrtnik, trgovec; v tej trgovini so zelo pošteni / poštena kupčija

4. ki vsebuje, izraža resnične misli, čustva: pošten obraz; njegovi nameni so pošteni; ekspr.
to je poštena beseda; pošteno priznanje

5. nav. ekspr., s širokim pomenskim obsegom ki se pojavlja v visoki stopnji, v močni obliki: potreben
bi bil pošten dež; pošten prehlad ima hud; s poštenim sunkom ga je spravil na tla močnim // precej velik, precejšen: dali so mu pošten kos mesa; popil je pošteno mero vina; dobil je pošteno vsoto denarja // ki v veliki meri izpolnjuje dolžnosti ali delovne navade: pošten delavec, športnik, znanstvenik

6. ekspr. ustrezen, primeren: nima niti enih poštenih čevljev; v kraju ni poštene trgovine; komaj je prišel do poštenega stanovanja / prodajati po poštenih cenah
• ekspr. za svoje ravnanje je dobil pošten nauk je bil ostro opomnjen, kaznovan; ekspr. bojim se, da ta denar ni pošten pravično pridobljen; ekspr. dal mu je pošteno klofuto zelo ga je udaril; star. to vino ni pošteno pristno

pošteno
1. prislov od pošten: pošteno delati, živeti;
pošteno je plačal, poravnal dolgove; pošteno povedano, ne zanimam se zanj / v povedni rabi: pošteno je, da napako priznaš; tako je prav in pošteno

2. ekspr. izraža visoko stopnjo: pošteno je že lačen; pošteno so se namučili z zidavo hiše; pošteno sem se prestrašil pošteni -a -o sam.: hotel je ločiti poštene in krivične; delati se, kazati se poštenega; ves dan ni pojedel nič poštenega

kakor koli že vsakemu paše x^x
...a ni to daleč od celostne osebnosti?... x:Dx
nothing is a loss of time, if you enjoy the day:-)

#24 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 22. avgust 2003, 20:19

vsak dan živi pošten človk x:Dx

#25 Trubica

Trubica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 25. avgust 2003, 07:45

definicija poštenosti po SSKJ: x:Dx

2. ki obvladuje moralno negativna nagnjenja in teži k dobremu: poštena ženska; dekle je pošteno / pošteno življenje




uf, zdej sem pa malo besna :angry: :angry: :angry:

Zakaj pa samo POŠTENE ŽENSKE ... Zakaj pa ne POŠTENI MOŠKI x?x x?x

A so oni po "defaultu" POŠTENI x?x , ženske se moramo pa truditi, da eliminiramo negativna nagnenja .. x;)x , recimo .. nagnjenje do moških x:Dx ..




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0