Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali imajo tudi stopinje svoj pomen?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
230 komentarjev na to temo

#26 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. november 2003, 17:55

Jaz ga imam pa (Saturna) na 29. stopinji... x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#27 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. november 2003, 18:12

Ma, se dobro, da ni prek plota... da bi imela pa se Saturn v Ribah... xrolleyesx :o|o:

x;)x x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#28 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 1. november 2003, 22:03

El Nino maš prov, kar gaziš z nogami, se pozna, če priznaš, da si gazil, toliko bolje, če ne priznaš, se čim prej spoprimi s tem, da si gazil. Če boš priznal, da je vse kar je pogaženo, pogaženo s tvojimi stopali, bolje zate, če ne, pa se čim prej sprijazni s tem.

LP nataša x;)x x;)x x:)x :eek: x;)x x:)x
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#29 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. februar 2004, 18:27

Mogoce se tu kdo doda kako zrno... x:)x
Ali uleti kdo s kaksnim linkom, dodatnimi podatki in podobnim... :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#30 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 5. marec 2004, 09:58

Jaz ga imam pa (Saturna) na 29. stopinji...  x;)x

xrolleyesx Prej sem nekje drugje spraševala ravno o 29 stopinji.
Po razlagi srbskega astrologa Nikola Stojanoviča ima ta stopinja možnost jasnovidnosti.
Marsa kar naprej. :palec:

#31 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 5. marec 2004, 10:02

LP nataša


Aha tako ti je ime naky ;) nice nataše so mi ble zmeraj kul... sploh vse na n, zdaj pa nzaj k astrologiji.... ;)

El Nino maš prov, kar gaziš z nogami, se pozna, če priznaš, da si gazil, toliko bolje, če ne priznaš, se čim prej spoprimi s tem, da si gazil. Če boš priznal, da je vse kar je pogaženo, pogaženo s tvojimi stopali, bolje zate, če ne, pa se čim prej sprijazni s tem.


hm nerazumem najbolje tega, majo te noge simboličen pomen, al ma to kaj veze s tem kako hodim, hm res čist nič ne razumem tega naky, mrbit je mal prezgodej, mrbit me predolgo filajo s fiziko in matematiko.... sam ???

Prej sem nekje drugje spraševala ravno o 29 stopinji.
Po razlagi srbskega astrologa Nikola Stojanoviča ima ta stopinja možnost jasnovidnosti.
Marsa kar naprej.  


pa glih marsa ;) med vsemi ljudmi... to je neka kuhinja, kt EMA... ;) hehe
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#32 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 5. marec 2004, 10:36

Thanx, Lunca, lepo, ko si opazila x:)x

Ves kako je pa sicer s temle - Menim, da pri steliju v ribah (4 planeti na 6 stop.) v 4. hisi. z NE na ASC v 12. in z UR in PL na MC (+ par eks. trigonov, npr. MA/NE in VE/UR), ni glih tako vitalnega pomena, da imam zdaj ravno tistile saturn v vodnarju na 29. x;)x x:o)x
Doda pa ze, to pa se stirnjam.

p.s. Tole 29. stopiinjo smo pa ze tolikokrat omenili, zasluzi si novo temo. 100X sem jo ze kanila odpreti, lahko pa jo tudi kdo drug.

A ne, Nino, glih jaz!!! In se glih jaz sem taka vazicka, da sem se sla rodit na prestopnega na totalen mlaj na petek 13.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#33 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. marec 2004, 12:28

:vragec:


ALI IMAJO STOPINJE SVOJ POMEN????
jasnoooooo....

ZA STEZOSLEDCE x:Dx


666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#34 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 5. marec 2004, 14:08

Thanx, Lunca, lepo, ko si opazila  x:)x

z NE na ASC v 12. in z UR in PL na MC (+ par eks. trigonov, npr. MA/NE in VE/UR
Tole 29. stopiinjo smo pa ze tolikokrat omenili, zasluzi si novo temo. 100X sem jo ze kanila odpreti, lahko pa jo tudi kdo drug.

:palec: :palec: Ja normalno, da mora biti še nekej več. Meni se že neptun v 12 hiši zdi mističen, kaj šele na ASC?

#35 strelka

strelka
  • D član
  • Št. objav: 360

Objavljeno: 5. marec 2004, 18:05

O pomenu stopinj sem si od nekod prepisala naslednje pomene:
na 8 stop. - pomeni vlado (v kateremkoli znaku)
na 12 st. - strast in trpljenje
na 15 st. - označuje kralje, aristokratsko poreklo ali obnašanje
na 22 st. - visoka znanost
na 29 st. - globok misticizem in združevanje


Hm, mam venero 15 st. strelca, severni vozel 15 st. bika, saturna 22 st. rib in neptuna 22 st. škorpijona, pa še mars na 29 st. device x:)x x:Ix ma da me vikate zdej x;)x x:)x !
strelka

#36 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 6. marec 2004, 21:09

http://www.astrology...s/default_s.asp


Astrologija u Srbiji - Astrology in Serbia by Nikola Stojanovic


Sem prepričana,da je že marsikdo pokukal na tale link....meni,osebno,se zdi zanimiva

obrazlaga stopinj in nekako najdem se v njih.

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#37 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 6. marec 2004, 21:26

Seveda smo že, zelo dobra stran, ko pa dobiš še te tri Stojanovićeve knjige v roke, ti je nekako veliko bolj jasno pri astrologiji, pa še posebej okoli stopinj....lep večer Čveka x;)x :palec:

#38 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 6. marec 2004, 22:06

Dbest, konkretno, Cveka! x^x :palec: x8Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#39 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 7. marec 2004, 16:28

Seveda smo že, zelo dobra stran, ko pa dobiš še te tri Stojanovićeve knjige v roke, ti je nekako veliko bolj jasno pri astrologiji, pa še posebej okoli stopinj....lep večer Čveka x;)x  :palec:



kako pa lahko prideš do njih x?x x?x x?x

Sem klikala na njegovem spletu in se mi ravno to ne odpre.
Me mikajo knjige o stopinjah...pa še kako x:Dx

Hvala in lep pozdrav tudi tebi :palec:
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#40 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 7. marec 2004, 17:13

Dolga je pot Čveka, ali pa tudi ne, preko Western Uniona je naj sigurneje, kot pravi sam Nikola, čeprav sem jih jaz dobim preko znanca iz Vojvodine s katerim se vidim dvakrat letno.....a že ni padlo nekaj naslovov, kje se dajo dobiti knjige od njega, ampak škoda, ker se tolk marže nabija poleg, saj je že nekaj dobrih astrologov to potrdilo....nekateri hodijo dol v Beograd na seminarje, pa ti lahko kdo od teh prinese....lepo nedeljo Čveka x;)x :palec:

#41 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 7. marec 2004, 19:09

Dolga je pot Čveka, ali pa tudi ne, preko Western Uniona je naj sigurneje, kot pravi sam Nikola, čeprav sem jih jaz dobim preko znanca iz Vojvodine s katerim se vidim dvakrat letno.....a že ni padlo nekaj naslovov, kje se dajo dobiti knjige od njega, ampak škoda, ker se tolk marže nabija poleg, saj je že nekaj dobrih astrologov to potrdilo....nekateri hodijo dol v Beograd na seminarje, pa ti lahko kdo od teh prinese....lepo nedeljo Čveka x;)x  :palec:



hvala ti.

nekako se bom prebila do kakšne knjige.Tele stopinje so mi zlezle pod kožo x:Dx

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#42 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 10. marec 2004, 14:23

:palec: Te tri knjige sem naročila direktno pri Nikoli Stojanoviću, plačala pri NLB Western union in njegovo ime 55 EU, dobiš šifro in jo po mailu sporočiš na njegov naslov. On ti pošlje knjige po pošti.

#43 č.v.e.k.a

č.v.e.k.a
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 884

Objavljeno: 10. marec 2004, 16:20

:palec: Te tri knjige sem naročila direktno pri Nikoli Stojanoviću, plačala pri NLB Western union in njegovo ime 55 EU, dobiš šifro in jo po mailu sporočiš na njegov naslov. On ti pošlje knjige po pošti.


hvala za informacijo.

Lep pozdrav
Objavljena slika

HOROSKOP JE PREREZ,NEKEGA ČASA.

#44 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 10. marec 2004, 17:05

seveda!

zvezda = duh

zvezde niso samo to kar astronomi mislijo da vejo da vidijo kar mislijo da vedo!

ascendentalni angel je "mojster" te stopinje oziroma natanchne zvezde. 360 jih je zaenkrat, pol pa 28 v naslednji sferi pol pa ... 12 za juoiteroivo sfero itn...

tle se zhe gre za ritualno magijo

#45 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. marec 2004, 17:22

Jaz tudi tako priblizno pojmujem - le da recem temu kode - vsaka stopinja je koda za neko znanje, 'nadznanje'... lahko notri prodres, kadar ces - to pa je verjetno to, kar si misli z 'magijo'. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#46 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 15. marec 2004, 07:15

:vragec:


ALI IMAJO STOPINJE SVOJ POMEN????
jasnoooooo....

ZA STEZOSLEDCE x:Dx


666 zlobijeu....tralala


x:Dx x:Dx x:Dx

#47 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 15. marec 2004, 07:34

živjo,


ravno danes sem zvedela še nekaj o stopinjah ,predvsem kritičnih stopinjah planetov:
v kardinalnih znamenjih na 0 st.13.st in 26. st.;
fiksnamenjai:9 .st,21,st;
spremenljiva:4 .st. in17.st.

kritični sta tudi 0. st.in 20.st.

Planeti na 0 st. so začetniki na,določenem,področju in o znamenju nimajo pojma...so se pravkar pričeli učiti;

nasprotno od tega ...planeti na 29.st. so se o znamenju,v katerem pač so,že vse naučili,,vse znajo ..zato učenje skoraj ni potrebno...

v primeru,da imamo asc.na okoli 16 do 17 st.je to ,verjetno,že četrta inkarnacija v življenju-

Ehja...bo treba res eno dobro knjigo nabaviti...ni kaj.
O dvanajstinah in desetinah ste pa pravgotovo že vsi slišali x:Dx  x:Dx


če bo kdo kaj dodal ali odvzel,bom prav vesela

Zanimiva tema tole x:px  x:px  x:Dx  x:Dx


Lep pozdrav


Če ne boste zamerili vsi skupaj, greste z vsem temle v napačno smer.

Vse te stvari, ki jih je tu citirala Čveka, seveda držijo, vendar ni nobena od njih bistvena za razumevanje, za kaj pri naših značajih in njihovih ogledalih, torej natalnih kartah sploh gre.

Ubadati se s stopinjami, dvanajstinami, desetinami, kritičnimi stopinjami, devetindvajseto stopinjo itd. itd., je smiselno prav toliko, kot če se znanosti kuhanja lotimo pri pripravi recimo "divjačinskega raguja po provansalsko", namesto da bi se naučili napraviti govejo župo, polento, zeleno solato in palačinke. Žal.

Kar - če za moment še ostanemo pri kuhariji - izgleda enako kot staro slovensko reklo "simpl ko pasulj", vemo pa, da pasulj niti slučajno ni "simpl", če ga hočemo pripraviti tako, kot je treba. Fižolovo župo ali kako drugačno fižolovo žlavso že, pravi pasulj pa malo težje.

Primer: zelo dobro poznam dve osebi, ki imata na 29° celo rešto planetov, pa sta zelo daleč od tega, da sta se "že vse naučili,,vse znajo ..zato učenje skoraj ni potrebno..." (citat, seveda). Eden od virov "znanja" o "vsenaučenosti" 29. stopinje je Dupor, ki pa sam pravi o tem, da je to samo predvidevanje, občutek.

Ničta (0°) stopinja pa se z "začetništvom" ne sklada že v osnovi. Le malo znanja na primer o horarni astrologiji kot temelju meče tako trditev iz sedla. Da o računalniških raziskavah vplivnosti planetov, ki jo je v petdesetih letih opravil Garth Allen (aliad Donald Bradley), ne govorimo posebej. Vse to je že dokazano in spisano, zato se oglašam v veri, da preveč le ne boste brcali v temo. Če se že hočete iti astrologijo pač.

Najprej poskusimo oceniti, kaj od tistega, kar najdemo v lastnem ali katerem drugem horoskopu, IMA težo in kaj NE, potem se pa spravimo drobit in iskat, "kaj bi še lahko kje bilo v tem horoskopu". Sicer nas čaka samo vrtenje v krogu kao "jaz bi", ne da bi imeli pravo možnost RAZUMETI, ZA KAJ SPLOH GRE.

Takole malo za pokušino, razmislek, pa ponedeljsko razburkanje - ki tudi lahko pride prav.

#48 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. marec 2004, 17:56

Hmmm, jaz pa maram taksne primerjave - iz real lajfa... Simple - das primer. :)

V bistvu stekam, Cveka, in se mi tudi zdi kul pristop - te zanima, vse te zanima... kar se ti poklopi, toliko bolj... - tudi jaz sem hlastala za informacijami - celo imam posebno mnenje ravno o stopinjah in specialno o 29.

A po drugi strani, vsak polozaj izostriti, zumirati... polagati pomen... se mi ne zdi vedno najbolj smiselno...
V bistvu se v najosnovnejsem pointu (kolikor sem dobila vpogleda tudi sicer, kako se splosno dojema in 'uporablja' astrologijo) strinjam z bernom oz. sem nekako na podobni frekvenci... namrec; ali ves, kaj pomeni luna v tem znaku? V kvadratu s tem, na tej osi, ki je sicer dispozitor tega?....
Normalna je radovendost, zelja po vedeti se vec...
Ampak.... ali ze vse osvojeno vemo oz. ali smo dejansko 'osvojeno' ze sami tudi osvojili?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#49 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. marec 2004, 11:22

Seveda, Cveka, saj je kul, dbest ko si podala in ko razpravljamo o tem. Imam tudi jaz neke svoje kljuce tele - po stopinjah in tko.
Z zumiranjem sem mislila recimo tole: ce bos v kozmeticnem ogledalcu pogledala tudi povecano sliko, je kul, ce se hoces ukvarjati z dolocenim predelom - za celotno sliko pa je bolje, ce se pogledas v onem drugem - ne povecanem.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#50 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 17. marec 2004, 11:43

ce bos v kozmeticnem ogledalcu pogledala tudi povecano sliko, je kul, ce se hoces ukvarjati z dolocenim predelom - za celotno sliko pa je bolje, ce se pogledas v onem drugem - ne povecanem.

:palec: :palec: :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0