Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali imajo tudi stopinje svoj pomen?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
230 komentarjev na to temo

#151 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 17. december 2008, 15:27

js sem tudi po djotišu sco....sam tu se itak gleda kaj si po sac in ne po poziciji sonca :)
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#152 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 17. december 2008, 15:40

Evo ti pošiljam chart, če kaj vidiš "pomembnega" x:Dx
Tisto o maščevanju pa je res, ja.. Kot neka trma, bi jaz rekla.

http://www.shrani.si...tina3708614.gif


Probleme. xrolleyesx


Hm, zdej razumem, kaj si hotla z unim Kironom povedat. Ja, kaj vem, bo res najbrž drugače, ko boš to rano prerasla. A zame je to povezava s tatom, ki je mogoče celo tujc, pa mogoče je rešitev v tem, da narediš vse drugače kot on. Tvoj sončk, Neptun in Kiron nakazujejo nanj. Mogoče je nekako hendikepiran.

#153 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 17. december 2008, 15:46

js sem tudi po djotišu sco....sam tu se itak gleda kaj si po sac in ne po poziciji sonca :)

Ne razumem. Si mislila asc namesto sac?

povezava s tatom, ki je mogoče celo tujc,

Ne, je čisti domačin. Tudi po rodbinskem deblu nobene tujine ni. Edino, če si mislil, da je "od nekje drugje", s kakega drugega planeta x:Dx Včasih resno pomislim...

pa mogoče je rešitev v tem, da narediš vse drugače kot on. .

Ja, na miren, nemaščevalen in potrpežljiv način. Mogoče me tega uči tisti uran na 22 stopinji sco...

Tvoj sončk, Neptun in Kiron nakazujejo nanj. Mogoče je nekako hendikepiran

V kakšni povezavi so tile trije planeti po tvojem mnenju?

Ne hendikepiran ni, razen mogoče v čustvih. Ima problem izkazovanja le-teh.
sleepwalking past hope

#154 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 17. december 2008, 15:58

ja asc sem mislila..sem se zatipkala :D

tudi čustveni invalidi obstajajo..čedalje jih je več...edino kar lahka narediš, da sprejmeš to..prerasteš in greš naprej :)

v kar ne dvomim, da ti uspeva :)
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#155 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 17. december 2008, 16:24

Ne, je čisti domačin. Tudi po rodbinskem deblu nobene tujine ni. Edino, če si mislil, da je "od nekje drugje", s kakega drugega planeta x:Dx Včasih resno pomislim...


xDDx ma ne, tvoj Sončk pač daja dve možnosti. Al bi lahko tata bil od nekje drugje, al pa se boš ti na kakem daljšem popotovanju zaljubila v strangerja. x;)x


Ja, na miren, nemaščevalen in potrpežljiv način. Mogoče me tega uči tisti uran na 22 stopinji sco...


Ma ja, je definitivno res, to kar si napisala.

V kakšni povezavi so tile trije planeti po tvojem mnenju?

Ne hendikepiran ni, razen mogoče v čustvih. Ima problem izkazovanja le-teh.


Sej to, da je nekdo hendikepiran v čustvih, je pa ena najtežjih ran. Povezava je pa na očeta, kot sm že zapisal, kjer se pač kaže meglca zaradi njega v mladosti, ker ni blo tistega, kar sm že najprej napisal v razlagi konjunkcije, ker so ble mogoče borbe s tatom, zaradi kvadrata Sončka na Asc, pa mogoče kak problemček s poslovnim partnerjem, dokler nisi našla potrditve v sebi, v višjem idealu, kar je potem lahko v pomoč pri karieri, pa mogoče v partnerstvu, kjer so mogoče bli problemi zaradi kljubovanja njemu. Pa primerjanju partnerja z njim.

#156 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 17. december 2008, 19:13

Ou -.... i'm killer? :ermm: no, mogoče pa nism terorist... :ermm:

Ma nee... x:)x

Tenx za razlago stopinj Kokotec :palec: (koničiva + priklon)


Ma dej, pa nisi ne killer niti terorist. x:)x Ker maš na vrhovih hiš take stopinje, bo splet okoliščin mogoče privedel do tega, da nastane kaka škoda, a saj za to pa so Triglavi, Adriatici, Slovenike in podobni. x8Dx

Koničiva = ????

#157 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 17. december 2008, 20:51

Standardna zodijakalna napaka je xe 6 znakov, ( ne 1 ali 2 ), tako da verjetno stopinje nimajo ne vem kakega pomena, razen psiholo$kega?

#158 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 17. december 2008, 23:02

xDDx ma ne, tvoj Sončk pač daja dve možnosti. Al bi lahko tata bil od nekje drugje, al pa se boš ti na kakem daljšem popotovanju zaljubila v strangerja. x;)x


Tole se je že zgodilo - nekoč x;)x Starejši stranger, malo mlajši od mojega očeta (ki je k sreči zelo zelo mlad x;)x )... Ampak ni bila tujina, me je poiskal kar doma...


Sej to, da je nekdo hendikepiran v čustvih, je pa ena najtežjih ran. Povezava je pa na očeta, kot sm že zapisal, kjer se pač kaže meglca zaradi njega v mladosti, ker ni blo tistega, kar sm že najprej napisal v razlagi konjunkcije, ker so ble mogoče borbe s tatom, zaradi kvadrata Sončka na Asc, pa mogoče kak problemček s poslovnim partnerjem, dokler nisi našla potrditve v sebi, v višjem idealu, kar je potem lahko v pomoč pri karieri, pa mogoče v partnerstvu, kjer so mogoče bli problemi zaradi kljubovanja njemu. Pa primerjanju partnerja z njim.

Ja, tole vse drži.

Poleg tega je tu še kvadrat Saturna na Asc pa na Neptun, potem pa še Saturnov povratek in konjukcije tranzitnega Saturna na natalno Sonce, Jupiter, Merkur in navsezadnje še Saturn sam. In seveda tudi kvadrat tranzitnega Saturna spet na natalnega Asc in Neptuna. Da se ti zmeša :xx!:

Toliko potem o "zloglasnem" Neptunu x:Dx


Če ga imaš na ASC je drugače, kot če ga imaš na DESC :)


Tole me resno zanima - kaj je razlika? No, ti imaš konjukcijo, kaj pa predstavlja opozicija Neptuna in DESC?
Pliz pliz za odg.

LP
sleepwalking past hope

#159 loonanai

loonanai
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 399

Objavljeno: 17. december 2008, 23:40

Ja, tole imam tudi - venero na 0° (0,5) leva v 8. hiši..
sleepwalking past hope

#160 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 18. december 2008, 00:37

kaj pa nulta stopinja?


Ma nič tko dramatičnega. xDDx
Planet na nulti stopnji naj bi pač prevzel vse lastnosti znamenja v katerem je.

Standardna zodijakalna napaka je xe 6 znakov, ( ne 1 ali 2 ), tako da verjetno stopinje nimajo ne vem kakega pomena, razen psiholo$kega?


Ja vem, pa ne vem, kaj naj si mislim, k nekatere stvari pa kar držijo.... :eek:

#161 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 18. december 2008, 01:38

ma kaj mi bodo Triglavi? k mi bo glava odletela stran? ama ništa ...

koničiva je pa po japonsko pozdrav.. x:)x :8):


Ma pomisli malo, ena glava odleti in dobiš Triglav - tri glave. Pa kaj še češ??? x:Dx

Sayonara. :inocent:

#162 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 18. december 2008, 07:28

Standardna zodijakalna napaka je xe 6 znakov, ( ne 1 ali 2 ), tako da verjetno stopinje nimajo ne vem kakega pomena, razen psiholo$kega?

zakaj se pa to zdej tolk hitro spreminja.....??????......
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#163 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 18. december 2008, 11:31

Ja, tole vse drži.

Poleg tega je tu še kvadrat Saturna na Asc pa na Neptun, potem pa še Saturnov povratek in konjukcije tranzitnega Saturna na natalno Sonce, Jupiter, Merkur in navsezadnje še Saturn sam. In seveda tudi kvadrat tranzitnega Saturna spet na natalnega Asc in Neptuna. Da se ti zmeša :xx!:

Toliko potem o "zloglasnem" Neptunu x:Dx


Ma ja, devičke ste pač imele razodetje, k so vam Avgusta skori vsi planetki pršli na sončka in se je pač nekje moralo poznat. A ni kaj pizdakat, ko se vam je pa cedilo med pa mleko ste ble pa tiho, ne? Tko da malčk potrpet pa bo. x:Dx


Tole me resno zanima - kaj je razlika? No, ti imaš konjukcijo, kaj pa predstavlja opozicija Neptuna in DESC?
Pliz pliz za odg.

LP


Opozicija Neptunčkota na Asc povzroča, da težko sprejmeš dejstvo, da si pač v partnerskem odnosu nekje zgrešila, bodisi zaradi nesigurnosti, al pa nezaupanja vase. Dostikrat so temu vzrok slabi odnosi z enim ali pa kar obema staršema, ki so pr taki poziciji ponavadi " hendikepirani" ali pa je eden alkoholik, bolan..... Bistvo take pozicije je, da si moraš o sebi ustvarit pozitivno predstavo. Ker dokler si sama o sebi ne misliš, da si res ful fajn, pa tko, dokler sama v sebi ne najdeš vseh tistih vrednot, k jih pač maš, jih tut drugi ne bodo videli. Maš pa tut tu razvito intuicijo do te mere, da veš kdo je zate pravi, kdo pa ni.:) :inocent:

a ti bi me kar u Kerberja spremenu? svaaaštaaa... x:)x

in sayonara? jest tebi hvala in poklon ti pa men en adijo.

čao mare... :!!: :V:


Hm, pa kaj???? A ni boljš tri glave ku ena???

Ma, sej nism bil prepričan, kaj točno sayonara pomeni, Sam da je Japonska beseda sm vedu. A ni boljš, ku da bi ti napisal shushi??? x:Dx

#164 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 18. december 2008, 16:46

Opozicija Neptunčkota na Asc povzroča, da težko sprejmeš dejstvo, da si pač v partnerskem odnosu nekje zgrešila, bodisi zaradi nesigurnosti, al pa nezaupanja vase. Dostikrat so temu vzrok slabi odnosi z enim ali pa kar obema staršema, ki so pr taki poziciji ponavadi " hendikepirani" ali pa je eden alkoholik, bolan..... Bistvo take pozicije je, da si moraš o sebi ustvarit pozitivno predstavo. Ker dokler si sama o sebi ne misliš, da si res ful fajn, pa tko, dokler sama v sebi ne najdeš vseh tistih vrednot, k jih pač maš, jih tut drugi ne bodo videli. Maš pa tut tu razvito intuicijo do te mere, da veš kdo je zate pravi, kdo pa ni. :) :inocent:


Hm, popravljam, k sm narobe natipkal Asc namesto Dsc. x;)x


Marsa, dej pliz še meni un butast gubmek "Popravi", da bom kak tekst lahko popravu, če se kaj zmotim. K zdej ga trenutno nimam. :inocent:

#165 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 18. december 2008, 19:07

morš še en mejčken več objav natipkat..potem pa lahk popravljaš :)
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#166 kokotec

kokotec
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 690

Objavljeno: 18. december 2008, 19:19

morš še en mejčken več objav natipkat..potem pa lahk popravljaš :)


Pa dej no, zdej bom pa zaradi enga gumbka tipkaru tu ku zmešan. :o|o:


Če pa nimam cajta...... x:)x

#167 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 10. januar 2010, 22:25

:vragec:

stopinje blazn velik pomenjo
sploh che se jih vid.....recimo v snegu
en je shpiclou skoz okn

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#168 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 18. januar 2010, 15:20

360/28 itn vsak timenovan stopenj je pravzaprav xivochi angel varuh in zvezda v teurgiji. To iniciajcijo niamte, pa obstaja in je xe reformirana.

#169 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 15. marec 2012, 11:55

Kako se v astrologiji razlaga (če se) kakšne zelo 'izstopajoče' stopinje?

Recimo, primer: Mars na 0.00 stopinje (konkretno v znamenju Device)? Se v tem primeru ukvarjamo tudi s predhodnim znamenjem (Levom) in njegovim vplivom ali še kaj drugega? Ali ima tudi sam planet zaradi natančnosti stopinj kakšen poseben ali drugačen pomen?

No, menda po Stojanoviću planet na tej stopinji 0 predstavlja mladost, nezrelost, neizkušenost ali pa začetek nečesa novega (in nato so navedeni diktatorji kot primer :eek:), in kaj to pomeni v primeru Marsa - neizkušenost na področju akcije in uveljavljanja lastne volje ali začetek kakšne nove vojne?

#170 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 15. marec 2012, 13:31

Kako se v astrologiji razlaga (če se) kakšne zelo 'izstopajoče' stopinje?

Recimo, primer: Mars na 0.00 stopinje (konkretno v znamenju Device)? Se v tem primeru ukvarjamo tudi s predhodnim znamenjem (Levom) in njegovim vplivom ali še kaj drugega? Ali ima tudi sam planet zaradi natančnosti stopinj kakšen poseben ali drugačen pomen?

No, menda po Stojanoviću planet na tej stopinji 0 predstavlja mladost, nezrelost, neizkušenost ali pa začetek nečesa novega (in nato so navedeni diktatorji kot primer :eek:), in kaj to pomeni v primeru Marsa - neizkušenost na področju akcije in uveljavljanja lastne volje ali začetek kakšne nove vojne?


Že k si dala ta primer R Marsa moraš prvo vedet, da je trenutno retrograden, zato moraš vzet naslenjo stopinjo, to je prvo stopinjo devičke, ker pač R Mars s te stopinje prihaja med vračanjem v svojem retro gibanju. Vedet moraš tut to, da retrogradnost praviloma zmanjšuje moč vpliva.

Prva stopinja Devičke pa ni nič posebnega, ker tam, kar jst vem, ni nobene fiksne zvezde ki bi kakorkoli vplivala na tega nesrečnega R Marsa. Tk da si ga lahko razlagaš le tako da je nekako zlo močan, ker je na vplivni stopinji z lastnostmi ovna, torej at home. In seveda lahko govorimo o nekem novem začetku, mogoče celo prelomnemu, :inocent: ker je v devički ne moremo lih o kaki vojni tu govort, bl o marljivosti, o zdravstvu, o sistematičnosti, kaj vem, o kritizerstvu, podtikanjih, egoističnosti, diplomaciji.........

Če te pa skrbi, kaj slabega bi lahko Mars trenutno naredu, pa moraš vedet, da je ta moment v lepem velikem trigonu z Jupitrom in Plutkotom, kar nekako celo pomeni zelo srečne dneve.

#171 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 15. marec 2012, 14:22

Prva stopinja Devičke pa ni nič posebnega.

Po novem Omar je 0 device posebna, od jeseni 2011 po solar fire od septembra, pa nekih drugih izračunih od decembra 2011 je Regulus na tej stopinji.... to da jo sedaj po novo moramo nekoliko drugače tretirati, po postala pomembna stopinja za naslednjih 72 let.

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#172 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 15. marec 2012, 15:27

Sicer se mi zdi, da stopinje na splošno kr precej držijo, če gledam svoj primer. Mam asc v Kozorogu na vodni stopinji in tud vladar Saturn je na vodnji stopinji tko, da zelo hitro pokažem svoja čustva pa tud, če se delam še tako tought.
What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#173 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 15. marec 2012, 16:34

Po novem Omar je 0 device posebna, od jeseni 2011 po solar fire od septembra, pa nekih drugih izračunih od decembra 2011 je Regulus na tej stopinji.... to da jo sedaj po novo moramo nekoliko drugače tretirati, po postala pomembna stopinja za naslednjih 72 let.


Ja vem.

Sam jst sm pisu o 1° device ne o 0°device. x:)x In se ve, da so te fiksne zvezde bl švoh in delujejo, če delujejo, v aspektih do drugih sam ko so eksaktne.

#174 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 15. marec 2012, 17:01

Sicer se mi zdi, da stopinje na splošno kr precej držijo, če gledam svoj primer. Mam asc v Kozorogu na vodni stopinji in tud vladar Saturn je na vodnji stopinji tko, da zelo hitro pokažem svoja čustva pa tud, če se delam še tako tought.

Ja zelo držijo, če jih vzameš v korelaciji na hiše držijo res močno in ti pomagajo razložiti kej...

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#175 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 21. marec 2012, 09:08

Prva stopinja Devičke pa ni nič posebnega, ker tam, kar jst vem, ni nobene fiksne zvezde ki bi kakorkoli vplivala na tega nesrečnega R Marsa. Tk da si ga lahko razlagaš le tako da je nekako zlo močan, ker je na vplivni stopinji z lastnostmi ovna, torej at home. In seveda lahko govorimo o nekem novem začetku, mogoče celo prelomnemu, :inocent: ker je v devički ne moremo lih o kaki vojni tu govort, bl o marljivosti, o zdravstvu, o sistematičnosti, kaj vem, o kritizerstvu, podtikanjih, egoističnosti, diplomaciji.........

Če te pa skrbi, kaj slabega bi lahko Mars trenutno naredu, pa moraš vedet, da je ta moment v lepem velikem trigonu z Jupitrom in Plutkotom, kar nekako celo pomeni zelo srečne dneve.


V bistvu sploh nisem tako daleč z znanjem, da bi me že lahko skrbelo. To je natalni Mars moje hčerke sicer, zato moje vprašanje mogoče malo čudno izpade, je itak še premajhna za kakšne zaključke - nisem se ukvarjala z analizo Marsa, samo vprašanje o pomenu tako izstopajočih (natančnih) stopinj se mi je postavilo. Potem me je pa zaneslo....v smislu spraševanja, kaj Stojanović misli z novimi začetki pri stopinjah v natalni karti. Da so lastnosti, ki naj bi jih simboliziral določen planet na teh stopinjah, še neizražene, da se človek šele uči :ermm: ? Meni se zdi vse tako nejasno.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0