Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ali imajo tudi stopinje svoj pomen?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
230 komentarjev na to temo

#176 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 21. marec 2012, 09:17

Sicer se mi zdi, da stopinje na splošno kr precej držijo, če gledam svoj primer. Mam asc v Kozorogu na vodni stopinji in tud vladar Saturn je na vodnji stopinji tko, da zelo hitro pokažem svoja čustva pa tud, če se delam še tako tought.


Ne vem, če naj bi dodatno pomagale razložiti značaj, v svojem primeru ne najdem posebnega smisla. Že itak imam preveč ognja v planetih glede na svojo osebnost, pa še skoraj pol jih imam na ognjenih stopinjah (kjer bi pričakovala vodo). Pri meni to ne drži.

#177 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 21. marec 2012, 13:53

V bistvu sploh nisem tako daleč z znanjem, da bi me že lahko skrbelo. To je natalni Mars moje hčerke sicer, zato moje vprašanje mogoče malo čudno izpade, je itak še premajhna za kakšne zaključke - nisem se ukvarjala z analizo Marsa, samo vprašanje o pomenu tako izstopajočih (natančnih) stopinj se mi je postavilo. Potem me je pa zaneslo....v smislu spraševanja, kaj Stojanović misli z novimi začetki pri stopinjah v natalni karti. Da so lastnosti, ki naj bi jih simboliziral določen planet na teh stopinjah, še neizražene, da se človek šele uči :ermm: ? Meni se zdi vse tako nejasno.


No, sva se res zgleda malčk čudno razumela. Jst sm mislu da sprašuješ o Retro Tranzitnemu Marsu, pol je še Mihela mene slabo razumela, na koncu pa ti sprašuješ o natalnem Marsu. Tk da je blo malčk mišmaša tam zgori vidim..... x:px

Za razlago natalnih planetov so sicer določene stopinje pomembne, a po mojih izkušnjah ne toliko kot so lahko pomembni njih položaji v hišah, aspekti ki jih tvorijo, vladarji hiš....... Je pa res, da pač vsaka stvar neki vpliva, zato sigurno tut stopinje na katerih planeti so. Ne vse stopinje enako, po mojih izkušnjah nekatere izstopajo z vplivom. Zame so stopinje nekako mičkene Pandorine skrinjice, ki so lahko zaprte, brez kakršnegakoli zavedanja vpliva, al se pa lahko odprejo in se jih konkretno čuti. Odvisno od celotnega charta nekako. Izpostavu bi naslednje od Stojanoviča, za katere menim da kar držijo :

0° ima znamenje v katerem stoji
2° vrhunsko ali izrazito moč, nekaj stori, kar je spoštovano, vredno: vsekakor pa ima dejanje odmev (npr. drugi izvedo, ali se zapiše v zgodovino za to)
5° erotičnost, erotična oseba, velika karizma ali privlačnost, nekaj ali oseba sama deluje zelo privlačno na druge, privlači, ima učinek privlačnosti,
18° zlo, hudobija, nekaj naredi, kar ima (lahko) za ljudstvo ali za drugo osebo negativne ali hude posledice, temna preteklost ali pa še stori nekaj takega, težave, zapor
22° morilec, ubijati, uničevati, ali biti ubit
29° jasnovidnost, predirljivost, biti jasno viden


Je pa tut razlag teh stopinj precej, ni tu sam Stojanovič ki se s tem ukvarja. So raziskovali že veliko prej, naprimer Pietro D˙Abano, La Volasfer - Sephariel, Janduz, John Sandbach...........vzporedno so nastali Sabijski simboli, ki tut poskušajo razložit pomene stopinj..........zdej pa kolk kdo v kaj verjame in kolk pr komu to nekako deluje je pa stvar ostalih stvari v chartu.

#178 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 22. marec 2012, 09:08

Hvala za obširno razlago. V računalniško izrisanih kartah so te stopinje na decimalke natančne. In če bi se nekdo ukvarjal s stopinjami, bi jih zaokrožil na najbližjo vrednost ali kako? Mislim, kaj ti da 29,50 stopinje? Zanima me, ali je astrologu pomembna razlika med 0,00 in 0,23 ali 0,75 stopinje? Ali je to vedno 0 stopinj?

Tole teorijo o stopinjah razumem tako, da na primer, ni vsakdo, ki ima 29 stopinj v karti, jasnoviden, ampak ob močnih, jasnih poudarkih v karti, stopinje lahko dodajo večjo intenzivnost x?x itd.

#179 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 22. marec 2012, 09:35

Hvala za obširno razlago. V računalniško izrisanih kartah so te stopinje na decimalke natančne. In če bi se nekdo ukvarjal s stopinjami, bi jih zaokrožil na najbližjo vrednost ali kako? Mislim, kaj ti da 29,50 stopinje? Zanima me, ali je astrologu pomembna razlika med 0,00 in 0,23 ali 0,75 stopinje? Ali je to vedno 0 stopinj?

Tole teorijo o stopinjah razumem tako, da na primer, ni vsakdo, ki ima 29 stopinj v karti, jasnoviden, ampak ob močnih, jasnih poudarkih v karti, stopinje lahko dodajo večjo intenzivnost x?x itd.


Astrologi ponavadi gledajo le stopinje, minut ne. Je pa res, da čimbolj je stopinja eksaktna, bolj lahko jemlješ njen pomen kot točen. Bolj kot se od eksaktnosti oddaljuje, manjši pomen ima.

Je pa seveda pomen neke stopinje planeta v odvisnosti od položaja planeta; od hiše kjer je, od znamenja, ter aspektov.

V tvojem primeru 29° res ne pomeni, da je vsak planet na tej stopinji jasnoviden, pomeni pa vsekakor neko mistično ozadje, pomeni zaključek ciklusa in s tem povezano znanje, izkušnje s katerimi planet na tej stopinji razpolaga, pomeni globje miselne procese, tudi jasnovodnost. Pomeni lahko tut samo odkritost, da so lastnosti planeta zlo jasne, niso prikrite recimo.

Tut 18° recimo ne pomeni nujno zlobe, hodobije, lahko pa pomeni da zaradi nepremišljenosti nekdo nastrada.

Skratka pomenov je več, vedno se gleda vse okoliščine in pa nujno kompleten chart. In v bistvu pravilno razmišljaš, res je, da stopinje samo intenzivirajo pomen planeta.

#180 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 22. marec 2012, 16:13

V tvojem primeru 29° res ne pomeni, da je vsak planet na tej stopinji jasnoviden, pomeni pa vsekakor neko mistično ozadje, pomeni zaključek ciklusa in s tem povezano znanje, izkušnje s katerimi planet na tej stopinji razpolaga, pomeni globje miselne procese, tudi jasnovodnost. Pomeni lahko tut samo odkritost, da so lastnosti planeta zlo jasne, niso prikrite recimo.


Skratka pomenov je več, vedno se gleda vse okoliščine in pa nujno kompleten chart. In v bistvu pravilno razmišljaš, res je, da stopinje samo intenzivirajo pomen planeta.


Kaj pa če je vrh hiše na tej stopinji?


Drugače obstaja pa še ena definicija 22 stopinje.

Prav tako se je potrebno posvetiti 22 stopinji( kozorogova stopinja )! Ta govori o višjih kvalitetah uma in je eden izmed pokazateljev genialnosti.

Npr. Mile DUPOR je s Plutonom na 22 stopinji Dvojčkov ( v zenitu ) uspel neobičajno globoko prodreti v razumevanje skrivne človekove notranjosti, vsebine. Objavil je preko 20 knjig s področja astrologije in hermetizma.

Za Alister Crowleya je potrebno priznati, da je imel zelo razvit um in se je odlikoval z zelo veliko energije in magnetizmom. Na 22 stopinji Rib je imel Luno v eksaktnem sekstilu z Marsom na 22 stopinji Kozoroga.

Dostojevski je imel Jupiter prav na 22 stopinji Ovna v 9. hiši.

Leonardo de Vinci je imel na 22 stopinji Urana, ki ga je brez dvoma navdihoval za originalne izume, s katerimi je nredvmno presegel dobo, v kateri je živel.

Salvadore Dali, najverjetneje eden najbolj originalnih slikarjev nadrealistov tega obdobja je imel ASC na 22 stopinji Raka, medtem ko se ASC Nikola Tesle nahaja na 22 stopinji Bika....

What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#181 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 23. marec 2012, 07:59

:palec: za razlage.

Tole, kar Pinka piše, je pa tisto, kar mene vodi v takšna preizpraševanja pri astrologiji. Tako različni možni zaključki branja karte. Me zanima, če so tudi pri analizi pomenov pri drugih stopinjah prišli do podobno različnih zaključkov.

Sicer se pa nekaj podobnega spomnim iz branja o grafologiji. Grafologom so dali analizirati pisave anonimnih ljudi in pri vseh po vrsti so grafologi odkrivali najnižje človeške strasti in zločinske nagibe. V analizo so jim dali pisave svetnikov. Možno je tudi to, da je človeška duševnost na osnovi istega osnovnega duševnega materiala sposobna neverjetnih transformacij.

#182 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 23. marec 2012, 08:16

Kaj pa če je vrh hiše na tej stopinji?


Drugače obstaja pa še ena definicija 22 stopinje.

Prav tako se je potrebno posvetiti 22 stopinji( kozorogova stopinja )! Ta govori o višjih kvalitetah uma in je eden izmed pokazateljev genialnosti.

Npr. Mile DUPOR je s Plutonom na 22 stopinji Dvojčkov ( v zenitu ) uspel neobičajno globoko prodreti v razumevanje skrivne človekove notranjosti, vsebine. Objavil je preko 20 knjig s področja astrologije in hermetizma.

Za Alister Crowleya je potrebno priznati, da je imel zelo razvit um in se je odlikoval z zelo veliko energije in magnetizmom. Na 22 stopinji Rib je imel Luno v eksaktnem sekstilu z Marsom na 22 stopinji Kozoroga.

Dostojevski je imel Jupiter prav na 22 stopinji Ovna v 9. hiši.

Leonardo de Vinci je imel na 22 stopinji Urana, ki ga je brez dvoma navdihoval za originalne izume, s katerimi je nredvmno presegel dobo, v kateri je živel.

Salvadore Dali, najverjetneje eden najbolj originalnih slikarjev nadrealistov tega obdobja je imel ASC na 22 stopinji Raka, medtem ko se ASC Nikola Tesle nahaja na 22 stopinji Bika....

:palec:

super za to informacijo, to pa nisem vedla, sem se že mal ustrašla te 22...

tudi vrhove hiš se gleda, jaz imam na primr vrh šeste hiše dela na 11 stopinji astrologije, to je le dodatek, pa vendar... pikica na i . Splača se gledati tudi vrhove hiš v aspektih, čimbolj eksaktnih seveda... vse to so dodatki, prvo mora biti jasna zgodba iz osnove...

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#183 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 23. marec 2012, 09:08

@ MIHELA

No tole me pa skor malčk čudi da tega, o čemer govori Pinka ne veš. Ker je ta teorija zrasla na zelniku Imširagiča.

On namreč trdi, da Duporjeva razlaga 22° ki da naj bi bila tudi sinonim za višjo znanost, po nekaterih trditvah naj bi celo nakazovala povezavo z izvenzemeljskim življenjem, izhaja iz dejstva, da so to stopinje ki majo simboliko Kirona. Zato naj bi po eni strani 22° res nakazovala višja znanja, po drugi pa našo neubogljivost, ranljivost in seveda možnost da prizadenemo, ranimo druge.

@ PINKA

Ja....hm........sej v bistvu drži, da so bili vsi od tebe našteti nekako veliki umi oziroma so se odlikovali z neko genialnostjo.
So pa tut bli vsi po svoje nekako v nekem segmentu lajfa tragično zaznamovani. Zdej kaj je vplivalo na določene dogodke v njihovih življenjih je stvar debate, definitivno pa ni sam 22° tista, ki je na vse dogodke, tako o uspehih, kot o padcih vplivala.


In ja, najbrž določene stopinje v določenih znamenjih na vrhovih hiš obarvajo lastnosti hiš in jim dajejo nek svoj, dodaten pomen.

#184 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 24. marec 2012, 19:00

Mislm, ta Stojanovič bi se resno mogu mal usest.... s temi 22kami je čiiiist too much pretiravou... mislm, bi mu zanalašč poslala svoj chart, pa rekla, nej bo od zdej res previdn, ker ga lohk ubijem telepatsko na daljavo..če mu ni kej prov x:)x :vragec: . Ok, zdej pa resno...
Mora bit že kej več ostalih negativnih faktorjev prisotnih, pa še to ni nujno res, da bo točno tako, sej je treba upoštevat tudi okolje, v katerem živimo, pa ostale dejavnike. Vse prevečkrat se to izključuje... zato pa pol razne zbrke okrog Astro in tega. To je tako, kot da bi eno četrtino kroga izrezal pa reku, evo ti, to zdej predstavlja cel krog... ne bo šlo, ane.
...

Itak pa ni panike, sam pametujem kr neky ... :vragec: :8):


:palec: priklon tvojim besedam

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#185 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 24. marec 2012, 19:41

@ MIHELA

No tole me pa skor malčk čudi da tega, o čemer govori Pinka ne veš. Ker je ta teorija zrasla na zelniku Imširagiča.

On namreč trdi, da Duporjeva razlaga 22° ki da naj bi bila tudi sinonim za višjo znanost, po nekaterih trditvah naj bi celo nakazovala povezavo z izvenzemeljskim življenjem, izhaja iz dejstva, da so to stopinje ki majo simboliko Kirona. Zato naj bi po eni strani 22° res nakazovala višja znanja, po drugi pa našo neubogljivost, ranljivost in seveda možnost da prizadenemo, ranimo druge.

Oh ne poznam vseh njegovih teorij. Pri njem imam najraje kako dojema zvezde... kako jih zna brat v karti...
Kaj tebi praksa pravi... kako ta stopinja funkcionira v praksi, če si bil pozorn nanjo?
Stojanoviča jaz težko berem, nekaj zame kar dramatično črnega je na njem... in se strinjam z Candel... da je treba stvari širše videti... in ja, stopinje so le dodatki...

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#186 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 24. marec 2012, 19:45

No, hvala.
Namen je bil, da ljudje končno začnejo razmišljat s svojo glavo in o tem, da je življenje resna zadeva, ki je pisana, polna odtenkov in niti dve stvari si nista enaki, čeprov na ven izgledata isti..
sem se že hotla razpisat spet o smrti (jp, spet ta moja tematika pa okrog teh 22tk) pa rajši ne bom....
bo že, vsak se mora učit svojih lekcij... x:)x


Sej razmišljamo s svojo glavo in iščemo in odkrivamo... vendar se nam svet in s tem tudi astrologija dajajo na način, kot smo ga sposobni gledati in razumeti, ne morejo drugače... stopinje so z mojga gledišča kul... sem se jih navadla uporabljat... vendar pa ne delam tko hitro drame, če pa se tema ponavlja in so vpete težje stopinje, potem vem da je neki na tem... pa še takrat nočem dati premočne sugestije, ker je ta vedno lahko strupena...

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#187 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 25. marec 2012, 02:06

Oh ne poznam vseh njegovih teorij. Pri njem imam najraje kako dojema zvezde... kako jih zna brat v karti...
Kaj tebi praksa pravi... kako ta stopinja funkcionira v praksi, če si bil pozorn nanjo?
Stojanoviča jaz težko berem, nekaj zame kar dramatično črnega je na njem... in se strinjam z Candel... da je treba stvari širše videti... in ja, stopinje so le dodatki...

Waw kolk cajta si rabla da na to odgovoriš. Kva dogaja s tabo? :inocent:

Kako sva si različna. x:px Meni pa lih ni najbolj všeč način njegovga branja zvezdic. V ful primerih sm se prpravljen fajtat z njim. x8Dx Ma pa tut stvari k so :palec:. Precej takih stvari. :palec:

O moji praksi na forumu lih ne bi razpravljal, k pač to bere tu marsikdo. Lahko povem le da se zlo potrjuje. In mam za določene ekstremne stopinje tut lep nabor primerov k jih potrjujejo. Včasih zlo presenetljivo natanko tako, kot so to že pred stoletji opisovali stari mački astrologije. Sm velikokrat paf in presenečen da še dandanes zadeve tako delujejo.

Stojko je bil pač šola Duporja. In njegov veliki fan. In ne more iz svoje kože. Bi me presenetlo bl, če bi bil drugačen. x;)x

Svečki je pa hobi prbijanje, protvanji, pa muska, tk da............. Sicer je pa ful fajn mucica. x:px xsrcx

Bodte pridni......... x8Dx

#188 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 25. marec 2012, 10:22

[color="#9932CC"]"Omarju"
[color="#9932CC"]Sicer pa ja, če rabte quality astrology nasvet, se obrnite nanj, ker mu uspe, nevemo kako.


ja se strinjam, dober astrolog

astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#189 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 25. marec 2012, 15:29

x:Dx

#190 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 26. marec 2012, 16:14

@ Jeti

Včeri sm še ulovu tvoje vprašanje tu, pa ni blo časa ne volje odgovarjat, niti ne vem če je bilo meni namenjeno.

Kakorkoli, pr tebi je sam ascendent malčk zakompliciran. Že brez stopinj. Govori o občutljivem zdravju v mladosti. A bi naj se to popravlo, s pomočjo šefa Satkota. A pol je tu še dodatno Kiron, praktično na istih stopinjah, ki vso zadevco potrjuje in še malčk zakomplicira v smislu začetka težav že pr porodu. In pol še Mars........

Stopinje same izničijo najbrž pomoč šefa dolgoročno. In mogoče govorijo o vsaj delni tvoji krivdi za probleme. A govorim površno, je tvoj primer večplasten in težak za razumet. Če si želiš razjasnitve bi blo za dobit koga, ki bo imel predvsem veliko časa, da ti tole razišče in pregleda čisto vse vplive. Ker je tu zlo vmešan še Mars, pa seveda tut Lunca in Pluton.

Pr tebi se tega na brzino in površno ne da pametovati. No, vsaj jst tega tko ne bi počel.

Drži se. :palec:

#191 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 27. marec 2012, 10:51

:wOOt: hvala za tole razlago in nasvet Omar :palec:
vidim,imaš shranjene podatke
v bistvu me je zanimal ravno "zakompliciran asc" x:Dx ... 22 st. kozoroga xrolleyesx s konjukcijo kirona ... valjda sem zakomplicirala že pri rojstvu, ker se mi je pri 7 mesecih mudilo na svet x;)x
pa tudi uničevalskega ima veliko ta stopinja ... vsaj kar se mene tiče xcivx

#192 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 8. marec 2015, 17:24

Ko smo pred kratkim ravno imeli debato o stopinjah, evo stavek iz najnovejšega članka Aleksandra Imširagiča na profesionalni astrologiji. Tudi v njegovih knjigah je kar nekaj primerov uporabe besede "skoro" ko gre za stopinje. 

 

"Ascedent mu je na 26st. 58m. Raka, skoro egzaktno na stepenu milionera (27st.) i takđe, i on ima mundanu konjunkciju Jupitera i Plutona kao kod za bogatstvo u 2. kući u znaku Lava. "

Ti bom jst povedu zakaj. flirt.gif

 

Če maš ti od nekoga ascendent na 26°58`00`` raka, rabi ascendent da se pomakne na 27°00`00`` raka, v določenih primerih, natanko 10 sekund. In ker veš zlo dobro, da babice v porodnih sobah nikoli ne gledajo in pol vpišejo čas rojstva natančno do sekunde, včasih zaokrožjo celo minute na bl okroglo številko, pol tistih deset sekund dejansko ne pomeni nič in zato Imšmiragič z mirno vestjo zaokroži 26°58` na 27°00`00``, in mu skor tega ne moreš niti očitat.wink.png Tk da s tega pointa of vju komot lahk rečemo, da ni zime za eskime, če tiny minny zaokrožiš.

 

Po drugi strani maš 360 pomenov, razlag za stopinje. Tk da ma čist vsaka svoj pomen. In če je 27°00`raka stopinja milijonarjev, kaj je pol 27°50`raka? Še vedno stopinja miljonarjev, al je enako kot 28°00` raka, kjer je izgon Marsa in je stopinja slabosti, izgube energije, stopinja nevarnosti v bistvu? 

 

Kje je zej tista meja? Kdaj boš upošteval eksaktnost, kdaj pribljižek? Al boš naredu nek pribljižek, vzel mal enga, mal druzga, pa reku, da je 27°50` raka stopinja miljonarja, k je brez energije in v neki nevarnosti? 

 

Kapiš kaj čem povedat? 

 

Maš point, sam ta point potegne za sabo pizdarije. icon_smile_tongue.gif Zato ma svoj point tut Mihaela in vsi tradicionalni astrologi. Midva, k to nisva, pa lahk mal bluziva in si vsakih pet minut zmišljujeva tisto kar nama trenutno bl ustreza. Enkrat sva miljonarja, naslednji trenutek piševa Barve dneva in sva boga boga. Strelci, kaj češ.....icon_smile_big.gif



#193 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 8. marec 2015, 17:28

sej ste zmešani s temi stopinjami in minutami, pardon.

 

svašta folk, a imate tako polne riti, da imate eno sopinjo za Boga in da vam ukazuje.

 

Ne štekam, res????



#194 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 8. marec 2015, 17:30

sej ste zmešani s temi stopinjami in minutami, pardon.

 

svašta folk, a imate tako polne riti, da imate eno sopinjo za Boga in da vam ukazuje.

 

Ne štekam, res????

Vem da ne štekaš, kar pač verjameš v boga. Ko boš ugotovila, da ga ni, boš mogoče štekala. wink.png



#195 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 8. marec 2015, 17:32

po drugi strani, zadnjič sva bili z E. pri enih doma... in gledali prenos Bracota v živo za računalniku. Tip je 10 minut builjil v nas in mi vanj v tišini. jaz sem potegnila iz tega, da se je tip fajn znajdu, da se preživlja... tako kot tudi astrologi, vedeževalci, odvetniku........... na težavah ljudi.

 

in da bom tudi jaz zmogla odpreti in zalaufati kakšen podoben biznis, če bom fajn vpregla.


Vem da ne štekaš, kar pač verjameš v boga. Ko boš ugotovila, da ga ni, boš mogoče štekala. wink.png

 

 

Aha. Vsak ima svoje .



#196 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 8. marec 2015, 17:33

po drugi strani, zadnjič sva bili z E. pri enih doma... in gledali prenos Bracota v živo za računalniku. Tip je 10 minut builjil v nas in mi vanj v tišini. jaz sem potegnila iz tega, da se je tip fajn znajdu, da se preživlja... tako kot tudi astrologi, vedeževalci, odvetniku........... na težavah ljudi.

 

in da bom tudi jaz zmogla odpreti in zalaufati kakšen podoben biznis, če bom fajn vpregla.


 

 

Aha. Vsak ima svoje .

Ma sej si mela še kar dober biznis ko si delala v Parku. Kaj ti je falilo? 



#197 angelit

angelit
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 395

Objavljeno: 8. marec 2015, 17:38

To stari, :D


mah glasove sem imela, halucinacije in svašta, bilo je grozno. Na živce jim je šlo, ker sem tolikokrat rekla Prego, da se mi je še bolj sfuzlalo in sem si fino pomagala in šla skozi marsikateri odtenek Sive, da sem se znebila... lastne omejenosti.



#198 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 8. marec 2015, 17:38

To stari, biggrin.png

OK-thumb.gif



#199 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 14. marec 2015, 21:08

Ti bom jst povedu zakaj. flirt.gif

 

Če maš ti od nekoga ascendent na 26°58`00`` raka, rabi ascendent da se pomakne na 27°00`00`` raka, v določenih primerih, natanko 10 sekund. In ker veš zlo dobro, da babice v porodnih sobah nikoli ne gledajo in pol vpišejo čas rojstva natančno do sekunde, včasih zaokrožjo celo minute na bl okroglo številko, pol tistih deset sekund dejansko ne pomeni nič in zato Imšmiragič z mirno vestjo zaokroži 26°58` na 27°00`00``, in mu skor tega ne moreš niti očitat.wink.png Tk da s tega pointa of vju komot lahk rečemo, da ni zime za eskime, če tiny minny zaokrožiš.

 

Po drugi strani maš 360 pomenov, razlag za stopinje. Tk da ma čist vsaka svoj pomen. In če je 27°00`raka stopinja milijonarjev, kaj je pol 27°50`raka? Še vedno stopinja miljonarjev, al je enako kot 28°00` raka, kjer je izgon Marsa in je stopinja slabosti, izgube energije, stopinja nevarnosti v bistvu? 

 

Kje je zej tista meja? Kdaj boš upošteval eksaktnost, kdaj pribljižek? Al boš naredu nek pribljižek, vzel mal enga, mal druzga, pa reku, da je 27°50` raka stopinja miljonarja, k je brez energije in v neki nevarnosti? 

 

Kapiš kaj čem povedat? 

 

Maš point, sam ta point potegne za sabo pizdarije. icon_smile_tongue.gif Zato ma svoj point tut Mihaela in vsi tradicionalni astrologi. Midva, k to nisva, pa lahk mal bluziva in si vsakih pet minut zmišljujeva tisto kar nama trenutno bl ustreza. Enkrat sva miljonarja, naslednji trenutek piševa Barve dneva in sva boga boga. Strelci, kaj češ.....icon_smile_big.gif

 

Ne gre za iste stvari in Omar ti to veš.

Jaz imam Venero na 4 stopinji v peti hiši, vladari pete, pa ne morem reč, da je na peti stopinji in s tem po stojanoviču nekaj posebneg... ne morem, ker ni na peti stopinji

stopinje bogastva so neki drugzga

tudi stopinje višine so neki druzga

ko pa gre za posebne stopinje je potrebno biti natančen

 

Omar tvoje sonce na tretji stopinji ne bi imelo isti smisel, pa sej menda vsaj ti to razumeš ? druga je tista, ki je nekaj posebnega, ne tretja ...

so različne povezave stopinj

in pri nekaterih so možni orbisi

pri teh posebnih stopinjah pa ne

pa jaz vem da ti to veš Omar

veš, da če je planet na 7 stopinji, potem nima v sebi posebnosti, ki jo nosi 8 stopinja?


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#200 omar

omar
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 821

Objavljeno: 15. marec 2015, 15:03

Draga Mihaela.

 

Po pravici povedano mi je meni to vprašanje okoli eksaktnosti in orbisa pomena stopinj ful dobro akademsko vprašanje. Zato, ker maš resda ti prou v delu, ki govori o tem, da ma vsaka stopinja svoj pomen in da 9,9999999 nikoli ni bilo in nikoli ne bo 10,.............a po drugi strani je pa tut res, da žal, res žal, noben čas rojstva nikoli ni tolk eksakten, da bi ne spravljal v dvom če naj ne včasih pogledamo na kaj tut malo manj togo in dopustimo mal orbisa tut tam, kjer naj ga ne bi blo.

 

Tut jst, res vedno gledam le in zgolj stopinje, nikoli minut, in po lastnih izkušnjah zadeve res delujejo tako. 

 

A priznam, da ker ne upoštevam orbisa, mogoče kdaj zgubim kak pomen, ki ga ne bi, če bi dotični orbis včasih upošteval.

 

In če pogledaš mal nazaj, boš vidla, da sm tut jst napisal, da obstaja več vrst stopinj in da so nekatere res tolk specialne, da ni posploševanja......

 

Skratka, itak da maš prou in itak, da ma v določenem primeru prou tut Ceres. A bi blo to za definirat, nekje to dopuščat, oziroma zabetonirat tam, kjer so debate odveč, kjer je jasno kako mora bit. Tk da...v bistvu sm razdvojen malčk in prisežem, da se bom s tem vprašanjem še ukvarjal in poskusu prit stvari do dna, v kolkor mi bo to dopuščeno. V kolkor bom pač to kapiral. 

A ker me moti že samo dejstvo, kako je prišlo sploh do dodelitve pomenov samim stopinjam, ker me moti marsikaj, sm še vedno malčk v precepu in dopuščam pač različne možnosti. Kljub dejstvu, da tudi sam razlagam stvari dokaj strogo, zlo tradicionalno, togo nekako.wink.png

 

In to debato ne razumem kot kreganje, temveč kot poskus boljšega razumevanja, v stilu več glav več ve. Meni je ta debata ful dobra in si želim, da bi se nadaljevala. 

 

In ne premikaj mojega Sonca z druge stopinje na tretjo, ker ga tam zej zadnje čase nujno rabim. flirt.gif

 

Bodi mi lepo. ylflower.gif






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0