Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Iskrenost cloveka...


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
73 komentarjev na to temo

#1 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 11. avgust 2003, 18:59

x:)x Iskrenost cloveka je skromnost srca in bogatstvo duha,je smisel zivljenja in moc cloveske miselnosti,je sreca ki jo ves deliti in se veseliti srece drugih...
na zalost smo v manjsini,ki se tega zavedamo...vsi odtali so namisljeni igralci,ki prej ali slej padejo iz odra...

by...smajcica

kako vi razmisljate o iskrenosti posameznikov...
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#2 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 11. avgust 2003, 19:07

Obstajajo tri vrste laži:

laž,

prokleta laž,

statistika x!x

#3 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 11. avgust 2003, 19:12

borism:o|o: hm....v kaksno se ti pripisujes.... x;)x sicer pa ...se pogovarjamo o iskrenosti cloveka ne o lazi....

kako pa razmisljas o iskrenosti x?x ali sploh verjames da obstaja x?x
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#4 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 11. avgust 2003, 19:30

Verjamem v iskrenost,res in tudi jo tudi spoštujem!

Glej samo NE sem dodal (NEiskrenost)in kakšna burna reakcija pri tebi.

Vsaka medalja ima dve plati zato sem te samo spomnil.

Mogoče sem v trenutku bolj negativno razmišljal,zato takšno mnenje.

Ti kaj se pri tebi pripravlja na nevihto,da si tako burno reagirala.

V kakšno se jaz pripisijujem;v nobeno ne...

#5 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 11. avgust 2003, 20:59

smajcica - nekaj podobnega imamo že v temi CISTO ISKRENO-BREZ OBOTAVLJANJA/2, - (Duhovnost...) ...

#6 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 11. avgust 2003, 23:24

negujem iskrenost, če se izjalovi, al izda, me iskrenost poišče sama x^x

#7 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 12. avgust 2003, 02:11

Človek mora biti najprej iskren sam do sebe, šele potem je lahko tudi do drugih.

Jaz n.pr. cenim, če mi nekdo nekaj v fris pove, ko vem, da je s tem tudi iskren do sebe.
Če mu n.pr. grem na živce s kakim govoričenjem in mi reče:
"Dej, ne seri! Ne morem poslušat tega...",
si mislim:
glej, kako je iskren do sebe in prizna, da mu grem na živce - se ne dela lepega in me potrpežljivo posluša samo zato, da izpade "oh in sploh" pa ful toleranten do mene pa ne vem še kaj...
Torej je v 1. vrsti iskren do sebe. A ne?

Ne maram pa tistega... "dolgih nosov" pa to... Velikokrat vidim več, kot lahko vidijo le oči, in tako točno vem, kdaj je človek neiskren. Posebno pri ljudeh, ki jih dlje časa poznam. V takih primerih navadno počakam na primerno priliko (včasih tudi več dni) in "špiknem" - omenim kaj takega, kar se nanaša na tisto stvar, ki je naredila "dolg nos". x;)x

#8 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 12. avgust 2003, 06:15

smajcica, tvoja definicija iskrenosti malo spominja na budistično definicijo sočutja.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#9 smajcica

smajcica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 468

Objavljeno: 12. avgust 2003, 07:04

borism....nic slabega ni bilo misljeno..le razumela nisem najbolje kaj si mislil s tem povedat....sicer pa pri meni je tako malo neviht....da ni strahu pred udraom strele.. x:Dx

tamara ...vsec mi je kako razmisljas o iskrenosti cloveka...pri meni se velikokrat dogaja,da preko oci cloveka spoznam koliko je iskren in to me je ze veckrat resilo pred tezavo ali problemom....zato te popolnoma razumem....

bigm....mogoce res moja definicija spominja na budisticno socutje....sam moram priznat da o budi in njegovih definicijah ne vem nic....ker ga se nisem prebrala in se o njem se z nikomer menila...tako da to je nek izvir misli ki sem ga nosila v sebi....in ga nekomu zapisala....ko je imel tezavo zaradi iskrenosti....tako nekako trenutni naudih ....

in prav zaradi tega sem tudi tu na luninem forumu sprozila to debato...ker tudi sama zelim vedet...kako si drugi razlagajo iskrenost.....

hvala vsem ....ki boste o tem bilo kaj napisali....

by smajcica....
Samo,če ljubimo smo nesmrtni

#10 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 12. avgust 2003, 09:46

Ljudje oproščajo vse razen ISKRENOSTI...

#11 Trubica

Trubica
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 268

Objavljeno: 12. avgust 2003, 11:23

Ha, me je kar malo streslo in na usta se mi je priplazil :( nasmeh.. Iskrenost se "ne splača".. Ugotavljam, da ljudje veliko boljše "hodijo skoz življenje", če niso popolnoma iskreni, če "igrajo" svojo igro blefa....

Biti iskren, samo v globokem odnosu, pa še takrat ne smeš biti iskren "do konca".. Nekatere stvari se morajo zadržati..

#12 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 12. avgust 2003, 11:32

nene, nekateri se je bojijo, potem pa druge vlačijo k izpovedi.

#13 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 15. avgust 2003, 21:38

Kdor govori/piše lepe besede ima slab karakter... :sori:

#14 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 15. avgust 2003, 21:45

x?x :eek: x?x ... in tisti, ki robanti po svetu, pljuva in benti, morda še mendra in muči... pa je lepega značaja... x?x :eek: x?x ...
x:)x x;)x

#15 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 15. avgust 2003, 22:56

g.borism, kaj je beseda povedala nekomu, ki si je želel tolažbe? spodbudo al grajo? spet pišeš iz svoje skušnjave?

#16 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 16. avgust 2003, 10:31

Nisem hotel užaliti res pravih umetnikov besed-seveda bleferji bodo zmeraj prizadeti....!!

Ne govorim iz svojih izkušenj,saj tolk izkušenj pa človek vsepovsod le ne more imeti.

Mateja,ni to moj svet-zato le ni tako kot je videti!

Pokowc,iz mojega stališča beseda-spodbuda!

Lep dan x8Dx

#17 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 16. avgust 2003, 15:38

Ljudje so neiskreni, ker želijo nekaj doseči (zaradi koristoljubja, interesov...) - ne zavedajo pa se, da bi z iskrenostjo dosegli še več dobrega in koristnega zase. Če se pretvarjajo, da so, kar v resnici niso, ne morejo biti niti tisto, kar bi lahko bili.

Nagelj ne bo nikoli postal vrtnica - lahko samo ni več niti nagelj.

#18 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 16. avgust 2003, 19:07

ZA LEVe in druge:

ko se enkrat blef naje,
ko se enkrat blef razpoci,
ko se potem pokaze vrtnica...
morda majhna, komaj opazna
toda spet bo vec lepote na tem svetu.

spet na pot ji stopil bo 1 zid, prepreka nova ali znana,
pa bo dneve potrebovala da ven bo spet se prikazala.
vsakik tezje ali lazje... zidovi bodo vedno mocnejsi.

nekaj vodi, nekaj pelje, da vsakic hoce ven,
se pokazati, se razkazovati, se peljati, se podati...
in pot, ki pelje navzven, pripelje spet domov.
brez ven ne bi vedeli, da smo doma.

#19 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 18. avgust 2003, 11:33

Uh, tale je bila pa nizka (sem se mal sklonila). x:Dx Jah jaz sem en tak poseben svinjski levček, ki se z metlo fura naokoli in uživa, če lahko nasmejan in srečen bere srečo z obrazov drugih. Jaz sem povsod okarakterizirana kot totalno nediplomatsko bitje - tako v službi kot pri možu, da ne znam zbrati niti trenutka niti zavijati v celofan.... Na kratki rok dostikrat zvisim, na dolgega pa moja mirna vest in rezultati zmagujejo.

Postavlja se vprašanje kaj storiti, ko si v situaciji, da določena oseba ne bi zmogla prenesti tvojega mnenja - da ji ne vzameš volje do česa. Običajno takrat skušam zapreti svoj svinjski rilc (ne znam blefirat in govoriti, da mislim drugače, kot v resnici mislim).

Jaz osebno laže sprejmem in tudi cenim najnižjo in najpodlejšo kritiko ali mnenje povedano mi v obraz kot hinavščino. Sprejemam seveda tudi hinavce, ker sprejemam vse ljudi, ne izbiram si jih pa za prijatelje.

#20 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 18. avgust 2003, 13:13

.......hej, si ti kriva, da si rojena v tem znamenju, si ti kriva, da te simbolicno zgodovina povzdiguje, si ti kriva, da so pac Kralji˝ vedno bli nad in naj znano opevani .., ..

#21 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 18. avgust 2003, 13:50

Ena od teorij pravi da ja, da ko sem bila temno rdeča (dovolj zrela) za pripujsat na ta svet sem čakala ugoden trenutek (avgust) in pricapljala na ta svet - se pravi, da sem kriva jst.

Ja nič ne morem za to, da sem tok fajn x:Dx :flower:

#22 Tina

Tina
  • D član
  • Št. objav: 2 142

Objavljeno: 18. avgust 2003, 13:54

Ja nič ne morem za to, da sem tok fajn  x:Dx  :flower:

x:Dx
Objavljena slika

#23 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 18. avgust 2003, 14:50

jaa, pa bodi fajn x:Dx

#24 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 18. avgust 2003, 14:53

No sej eni pa očitno res dobro prenašate iskrenost.... (tvoj smehec kaže na to) Sem tako svinjsko iskreno navdušena nad seboj.....

Pa tudi vi vsi ste mi iskreno všeč, vsak po svoje in vsak na svoj način x^x :palec:

#25 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 18. avgust 2003, 16:04

:vragec:


janjaK.... :palec: x;)x


:vragec: tut seb :vragec: -ovo ushech x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0