Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Boljsi svet


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
123 komentarjev na to temo

#26 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

sprejmemo, zbežimo.......odobravamo....prekrijemo...bodrimo.....SE BORIMO xDDx :8):

#27 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 13. marec 2003, 01:00

NEKAJ ZA BOLJŠI SVET IN BOLJŠI JUTRI!

Jaz imam tako teorijo: Boljši svet se začne graditi na dobrih delih, ki jih narediš za ljudi okrog sebe. Meni osebno ni večjega zadovoljstva, kot srečen, zadovoljen, pomirjen obraz bližnjega (pa ni važno ali je to tvoj otrok, tvoj partner, sodelavec, sosed ali popoln tujec)!

x;)x
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#28 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 4. april 2003, 20:09

Pometam pred SVOJIM pragom.
Ne jem živali.

včasih se mi zdi to premalo, zato še malce pomignem v tej smeri
včasih pa se mi zdi pometanje delo za garače


#29 Emilija

Emilija
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 62

Objavljeno: 4. april 2003, 21:21

Mene dobra dela nekako poživljajo. Imam 80 letno sosedo, ki ima 6 otrok, zelo redko jo kdo obišče. Sama si slabo kaj skuha, tako ji skoraj vsak dan nesem kaj za kosilo, malo z njo pokramljam, ona pa je tako hvaležna, da je kar ganljivo. Rada pomagam ljudem v stiski in to direktno, ne preko kakšnih organizacij. Organizacijam ne dajem finančnih sredstev. Odvečna oblačila dam RK ali kar v roke smetarju, ki z veseljem vzame kakšno moško oblačilo. : xsrcx xsrcx xsrcx
Mene vedno bolj osrečuje, če lahko dajem, bolj kot če mi kdo kaj da. :2src: :2src: :2src:

#30 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 4. april 2003, 21:34

Če mi uspe, da mi nekdo iz srca pove HVALA...in mi nameni nasmeh, ki zasije tudi iz oči...potem je zame to to...
Sem bolj skromne sorte...

Se vidjamo...

#31 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 7. april 2003, 00:05

Kar sejemo to žanjemo. Zato je priporočljivo biti pazljiv pri izbiri semen. :8):
www.rael.org

#32 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. april 2003, 00:07

:vragec:

je rekel ADAM ....
pri KAJNU :eek:

i potem sta s SETOM furala dalje


:vragec: ma vas rad
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#33 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 7. april 2003, 12:52

Kar sejemo to žanjemo. Zato je priporočljivo biti pazljiv pri izbiri semen. :8):

kaj pa se zgodi, če nehote seješ, bilo kaj.....je manj norobe kt pa ,če hote,zanalašč seješ, ane, hmmm :eek:

#34 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 7. april 2003, 22:48

Mislim, da bi moralo človeštvo naresti neki konsenz v zvezi s pogledi na boljši jutri. Kajti danes smo lahko priča, da je lahko boljši svet, za enega raj, za drugega pekel (osvobajanje ali osvajanje Iraka). <_<
Ja sam ka mali pao s lipe

#35 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. april 2003, 22:50

:vragec:

vish volk K.L. x:)x

kle je blem iz cajtom (k ga sicer ni)
boljshi jutri se sorazmerno s chasom oddaljuje x;)x
tko de ga je zlo tezhko ujet :vragec:

:vragec: x:px
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#36 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 7. april 2003, 22:59

Ja kot kaže je to utopija, ki se nam vse hitreje oddaljuje. Zato pa je potrebno naresti nekaj na sebi, da mogoče tako vplivaš na druge, ZA BOLJŠI JUTRI. Mogoče, tko zna. :huh: xduhx
Ja sam ka mali pao s lipe

#37 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 7. april 2003, 23:02

:vragec:

volk K.L. :palec:

:vragec: utrujen od pozne ure (pa postaja solzavo pozitivnih misli)
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#38 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 7. april 2003, 23:06

Lahko noč aakhut, pa naspi se dobr, za prihodnje debate. :sleeping: :sleeping: :sleeping:
Ja sam ka mali pao s lipe

#39 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 8. april 2003, 07:45

Pravijo, da je pot v pekel tlakovana z najboljšimi nameni, zato bi bilo zelo dobro, da bi vsaj nekoliko zamislili nad izboljševanjem in poboljševanjem in stvar raje vzeli tako kot je.

Sploh, če pomislimo, da bi lahko bilo tudi slabše, kot je.



uživajte
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#40 Uma

Uma
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 310

Objavljeno: 8. april 2003, 11:36

glede na to, da obstaja le sedanji trenutek in da sta tako preteklost kot prihodnost iluzorni, se nagibam k izboljševanju svojega današnjega dne. jutri me mogoče več ne bo.
hedonisti, naprej!


#41 zirosi

zirosi
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 594

Objavljeno: 8. april 2003, 12:05

Poglejte ptice neba! Ne sejejo in ne žanjejo niti ne spravljajo v žitnice, in vendar jih vaš nebeški Oče hrani. Ali niste vi več vredni kot one? (Mt 6,26)


:palec:
Človek lahko dela, kar hoče, ne more pa hoteti, kot bi želel.

#42 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 8. april 2003, 16:23

:vragec:

uma
dobrodoshla

(tudi konvertiti so dobrodoshli)

:vragec: :palec: x:o)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#43 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 8. april 2003, 17:32

carpediem x:)x
www.rael.org

#44 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 24. junij 2004, 17:40

... se je odprla pred kratkim tema... 'Kaj bom danes naredil za lepsi dan' - pa sem takoj dobila asociacijo na tole temo, hitela zdruzevat... a potem sem ugotovila, da je tema dobila svoj tok in govori pravzaprav o necem drugem, pa vendar hkrati nekako tudi o tem...
Torej tam se tako niza nekako, kaj naredimo za boljsi -svoj- dan, tule pa je misljeno, kaj naredimo za boljsi dan nekoliko globalneje. :vio: x:)x xcivx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#45 sanci_cat

sanci_cat
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 298

Objavljeno: 24. junij 2004, 22:24

Jaz odpuščam drugim in ljudi sprejemam take kot so.
sanci_cat

#46 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 27. junij 2004, 23:37

Vsak človek stremi k boljšemu svetu. Nekateri od teh sanjačev pridejo na oblast. In kaj se zgodi x?x Odstranjevanje nasprotnikov, deportacije, agresivnost na druge države, etnično čiščenje, izkoriščanje revnih držav. Vse to v imenu boljšega sveta.
Za boljši svet, država in politika delujeta zastrupljajoče. Boljši svet je svet brez držav, brez vojske, brez pohlepnih ljudi iz multinacionalk, brez nacionalnosti, brez inštitucij. Edine inštitucije bi bile lokalne oz. ljudske skupnosti. Utopija :V: .
Ja sam ka mali pao s lipe

#47 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 1. avgust 2006, 21:58

... Nekoč sva z Mitjo resno razpravljala, če ima sploh še kakršenkoli smisel še naprej furati Koledarček (Lunin koledarček, knjižica, po kateri je nastal Lunin net)...
In enkrat impulzivno, v trenutku, vprašam Mitjo: Mitja, vendar - zakaj potem sploh delava to? In Mitja v trenutku, brez da bi pomišljal, pravi: To je najin doprinos k boljšemu jutri...

xsrcx :medal: :palec:

#48 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 1. avgust 2006, 22:15

...
"Kaj naredimo sami za boljši jutri?"
... Nekoč sva z Mitjo resno razpravljala, če ima sploh še kakršenkoli smisel še naprej furati Koledarček (Lunin koledarček, knjižica, po kateri je nastal Lunin net), kajti ne samo, da nisva nič zaslužila, sva morala tudi ogromno vlagati (ob tem, da sva do pred pol leta bila podnajemnika in sva v desetih letih na tak način zmetala stran okrog 70000 dem, kar je že za skromno stanovanjce ali vsaj prostor, nekaj...) in prekleto garati... Ko je tako ob prispelih Koledarčkih kdo navdušeno vprašal: Ali so že Koledarčki? je to pomenilo, da so v kleti zloženi posebej vložki in posebej platnice. To je treba najprej prinesti gor, vstaviti v platnice, nalepiti nalepke, zložiti v škatle, in jih lastnoročno znositi okoli - sva dva, zato je to težko in zamudno).... Potem ti ostajajo na kupih, vsakič, ko smo se selili, sva še to vlačila s sabo, da pa bova ravnala čimbolj ekološko, si zato nisva omislila plastičnih platnic, ki so precej cenejše in uporabne.
Ko sva tako spet enkrat doživljala "krizico" v zvezi s tem, razglabljala, ali se nama sploh še da - kajti že nekaj časa sva ga izdajala pravzaprav iz nekakšne "dolžnosti" do teh, ki ga uporabljajo... vendar tem sva ga itak podarila... In sva torej sama garala, vlagala denar (ki sva ga morala zaslužiti drugje) in svoj čas in energijo, zato da lahko potem to podariva? Ali sva torej vesoljna bebčka???
In enkrat impulzivno, v trenutku, vprašam Mitjo: Mitja, vendar - zakaj potem sploh delava to? In Mitja v trenutku, brez da bi pomišljal, pravi: To je najin doprinos k boljšemu jutri.
...


xDDx :palec: :2src:

Slovenski pregovor pravi:

Zrno na zrno, pogača -
kamen na kamen palača!


In recimo, da je misel energija.

Katere misli naj zbiramo,
o čem naj premišljamo,
da bo naslednji trenutek lepši?

Se komu zdi, da dnevna poročila prinašajo veliko dobrega?

Ali pač več dobrega prinašajo dobre vsebine?

Lepa predstava?

Lep dan?

Lep cvet?


Torej. Naj razmišljamo

O pogači?
o palači?
o ljubezni?
o lepoti?

Ali si pač želimo dati svojo energijo tistim,
brez katerih bi čisto lepo - ali lepše živeli?

Lep pozdrav, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#49 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 2. avgust 2006, 10:41

Svet je vsak dan boljši. To moramo verjeti in tako moramo delovati. Trenutne krize, ki pestijo naš svet, so nujnost v evoluciji družbe. Vsaka sprememba je vedno posledica krize. Nobena revolucionarna sprememba se ne zgodi, dokler ni potrebe za njo in ni več druge poti.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#50 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. avgust 2006, 10:43

xDDx Kaj ste privlekli! x:o)x x8Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0