Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Boljsi svet


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
123 komentarjev na to temo

#51 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 2. avgust 2006, 10:45

Svet je vsak dan boljši. To moramo verjeti in tako moramo delovati.

Mah, nisem ravno prepričan, da je boljši, čeprav imaš point. xnckrivx
Possible—but highly unlikely.

#52 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. avgust 2006, 11:13

ja, saj, po 1 strani ze - masa zavednega folka se pac veca.... dobro in svetlo pa vedno zmaga.

je pa res tud, da mamo na 2. strani pa mase neosvescenga folka, ki svinjajo po zemlji, zgolj zaradi nevednosti, neosvescenosti....

recimo saj smeti pa vse to, saj to ni sam odraz potrosnistva in tega, pac, civilizacije kot neskoncne potrebe nepotrebnih potreb (twain), pac pa tud stanja duha.

Zadnjic gledam na tv nek prispevek s kitajske, ki je kazal nepregledne stotine metrov smetisc, kar tako, in the middle of nowhere.... in je blo receno, da so ZDAJ nekak ZACEL postekavat, da to je pa bad. x:o)x :V:
Torej, tud ce se ze postekava, je vse zelo zelo pozno.....
Vprasanje, ce zdaj VSI VSE sile vpnemo, ce nam bo ratal resit svet pred neizbeznim kolapsom.

Posral in posvinjal smo zemljo, s tem posredno sebe......

Torej, kaj pa lohk vseen naredimo?
Zacnimo pri sebi. Edin to lohk.
Namest pritozevanja, kok smo v badu, mislimo, da smo srecni da mamo drevesa in vodo, namest da se sekiramo, ker "nam oni ni rekel, da nas ma rad", raje MI SAMI posiljajmo njemu in VSEM ljubezen in pozitivno energijo.

Svet sam po sebi gotovo NI vsak dan boljsi, vendar se pa vsak dan trudim, da je tud zarad mene en mikrich boljsi.
ce bi VSI tko, bi bil. xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#53 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 2. avgust 2006, 12:14

ase neosvescenga folka, ki svinjajo po zemlji, zgolj zaradi nevednosti, neosvescenosti....

Ej, Marsa, takšnega pisanja pa nisem pričakoval od tebe.
Vse, kar se dogaja, vse je del popolnega božjega načrta. Ni je stvari, ki bi se lahko zgodila izven tega. Kakor hitro se domislimo, da je božji načret nepopoln oz. se kaj zgodi mimo njega, postane tudi Bog nepopoln in hitro pridemo do tega, da rabimo nadomestek. To pa je pot v samovšečnost, aroganco, samovoljo in navezanost na moč. Zgodovina je polna tega.
Gnostični pogled na svet je nepopoln, ker uvaja načelo dvojnosti, ki je značilna samo za naš dejavni svet. Linerani determinizem je zakonitost uma, ne pa duše. Kriza se vedno manifestira z ekstremi.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#54 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 2. avgust 2006, 12:25

jah, jaz tud ne od sebe, se tud sama sebe nisem vajena taksne, sem nekam negativna v zadnjih dneh, res, saj mas prav,. :palec: x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#55 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 2. avgust 2006, 20:43

Svet je vsak dan boljši.

Truditi se moramo, da smo mi vsak dan boljši ne glede na svet, pa se bo enkrat res opazno izboljšal

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#56 Ismana

Ismana
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 2. avgust 2006, 21:16

Se ne strinjam s Kabalistom, ki pravi, da je vse del božjega načrta. če bi bilo res tako, potem je brezupno vsakršno naše delovanje. Kot smo sami odgovorni za svoja dejanja, pa tudi za odziv na stvari, ki se nam pripetijo, tako imamo tudi odgovornost do planeta, da ga ohranimo čim lepšega za prihodnje rodove. Mislim, tako ekološko kot tudi družbeno.

A se bom raje osredotočla, kaj JAZ storim, da je boljši svet, predvsem v ekološki smeri:
- ne kadim x:Dx :vragec: (in s tem ne onesnažujem še dodatno zraka sebi in drugim)
- kolikor se da ločujem odpadke: papir, embalaža, steklo; bi še več, če bi imela možnost, npr. biološke odpadke
- v službi imam steklen kozarec za vodo, čaj, ... in ne vzamem plastičnih, ki so na voljo
- zadnje čase dam vse obleke, čevlje, igrače, celo nakit, kateri meni več ne koristi v tiste zabojnike Humana
- zadnje čase se tudi več zgolj ne razburjam, ko vidim smeti na igriščih in drugod, ampak jih raje poberem in nesem v smeti. Zakaj bi se samo raburjala, ko mi ne vzame toliko časa, da se sklonim in jih poberem. Letos, ko smo bili na morju na sicer prelepi in niti ne preveč obiskani plaži, in smo mi začeli iti na živce cigaretni ogorki in ostale smeti, sem jdrno pobrala vse to v krogu 3-4 metre od nas. No, da bi očistila kraje ob Ljubljanici, bi pa bila samo moja moč premalo, bi trebalo kar eno čistilno akcijo organizirat.
- kadarkoli vidim koga, ki odvrže smeti, ga na to opozorim
- moji otroci imajo pralne, bombažne plenice in ne tiste za enkratno uporabo
- kupila sem tudi pralne oreščke, ki perejo perilo na povsem naraven način. To šele pred kratkim, tako da uporabljam še nekaj kemije za pranje, ki je ostala od prej.
- ne parkiram na zelenicah, se ne vozim z avtom po krajih, ki so prepovedani za avtomobile
- ne kupujem gore cunj, ki bi jih nosila samo kratek čas
- verjetno še kaj

Tako, da JA, vsekakor JE VREDNO, da nekaj storimo [color=#3333FF]in ne čakamo samo na ostale. Vsaka še tako majhna stvar je dragocena, mati Zemlja nam bo hvaležna. Kot sem enkrat prebrlaa čudovit članek: nimam več upanja, zato sama nekaj delam! Prav gotovo je še mnogo tega, kar bi lahko storila jaz sama kot posameznik ali pa mi vsi kot družba, tako da bo čez čas ta seznam prav gotovo daljši. x;)x

#57 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 3. avgust 2006, 08:53

Se ne strinjam s Kabalistom, ki pravi, da je vse del božjega načrta.

Jaz pa se strinjam s Kabalistom. To, da je vse del Božjega načrta ne pomeni, da ne moremo (svobodno --> tega se je pravzaprav treba šele naučiti) delovati. x:)x

Tako, da JA, vsekakor JE VREDNO, da nekaj storimo in ne čakamo samo na ostale.

Pohvalno za vse, kar počneš, in vsekakor je res, da je vredno nekaj storiti. Pa ne samo vredno -- celo nujno je!
Possible—but highly unlikely.

#58 anarhist

anarhist
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 571

Objavljeno: 6. avgust 2006, 14:41

DELAJ KARKOLI HOČEŠ tako, da ne bo nobady na škodi .

pokowc


To je pa nemogoče. S tem se je treba sprijaznit.
Če ma kdo denarja odveč vzamem.

#59 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 6. avgust 2006, 15:43

če bi bilo res tako, potem je brezupno vsakršno naše delovanje.

Ni brezupno, temveč je nujno. Ko deluješ v skladu z božjim načrtom, napreduješ. Kakor hitro pa te vodijo končni podatki, katere ima na voljo ego in jih zaradi njihove nepopolnosti narobe uporabiš, te prizadene trpljenje. prej ali slej te zadene. Del božjega načrta si tudi ti in v tebi je vgrajen motiv za izvrševanje popolne božje volje, ki se pretaka skozi tebe. Zelo velika je odgovornost sprejetja božje volje, kajti božja volja je neskončna, a človekova ego-volja je končna. Naš svet je dinamični svet in ker je svet takšen, moraš tudi ti biti - vedno v gibanju... x:Dx
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#60 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 22. avgust 2006, 18:21

Nisem še v polnosti sprejel božje volje, a iz nekaj utrinkov vem povedati, da je božja volja pravzaprav moja najgloblja volja, želja in potreba. x:)x

In kaj lahko storimo za boljši jutri, ki ga v bistvu ni in nikoli ne bo? x:Dx Ob takih priložnostih se spomnem na Oshojev odgovor, ko so ga vprašali, kaj misli o prihodnosti: "Prihodnost? Koga pa briga prihodnost; živimo sedaj!"
Possible—but highly unlikely.

#61 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 23. avgust 2006, 10:11

želja in potreba.

Božja volja nima nobene zveze s človekovimi željami ali potrebami. Želje in potrebe so domena fizičnega in fiziološkega dela bivanja. Božja volja se izliva tudi skozi dinamiko dejavnega sveta in se izraža skozi zakonitosti tega sveta. Človeku je dana svoboda, a tudi odgovornost. Človek se lahko moti, pes ali mačka se ne moreta.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#62 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 11. januar 2007, 12:32

Lahko sprejmemo protikadilski zakon.. :o|o: Sam pol bo ful manj ljudi umiralo, pa že itak je premalo stanovanj.. :inocent:

x:Dx x:Dx x:Dx ker problem... ne verjamem, da bo s tem, fuuuul razlika v stevilu "smrtnosti"... Ta razlika je le v glavah, ker je ze "v nas ta logika", s katero te vsepovsod filajo, kolk si upraviceno podvrzen: npr.: dobis plucnega raka... kadis? ja... eee zato, si ga pa fasu! aja? kadis? ne... revcek, edn izmed redkih, k ne kadi pa fase pljucnega... pa lahk ma tvoj otrok astmo pa ni vazn al kadis al ne... mislim, sploh nima veze! ciki so pika na vse skupi, za vse kr se je je cloveku nabralo in zrd cesar, se "umira"... Razen, ce pozna kdo koga, k se je od navadnih cikov tko zakadil, da ni vec do zraka in kisika prsu... :inocent:

zakaj pa ne ukinejo vso orozje z zemlje? al pa vsaj za en dan... en, sam samcat dan brez kakrsnega koli orozja, PROSIM... :8):


pol bo sele stevilo nesmrtnosti narastlo
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#63 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 12. januar 2007, 15:00

Tud če ukinejo vso orožje, bodo ljudje še vedno umirali zaradi nasilja, se bodo pa davili. Če daš pištolo na mizo in jo tam pustiš dvajset let, ne bo nihče umrl zaradi nje. Ni krivo orožje, krivi so uporabniki, torej ljudeki.. :sori:

Snoop dogg je v eni pesmi rekel: You see we live by the gun, so we die by the gun's kids..

:palec: jeap, zelo verjetno, da ne bo nihce umru kr tko, k pac ena pistola tam lezi... mogoc pa tud, nekdo z sibkim srcem, ima krasno moznost, da ga zadane kaksn infarkt ob pogledu nanjo..., ampk tud to, ce bi ga, bi bla le pika na vrhu, glede na-to kaj vse ima ta revcek v seb notr..., in kaj vse je ta clovk v seb notr prebavljal; no ne prebavljal, ceb prebavlju verjetn neb do tega prslo; ampk...... je nalagu, no pika bi bla glede na-to, kaj vse je v seb notr nalagu... saj ti - ljudeki - so tud pri (visje omenjenih) cikih krivi... so res potrebni ene VELIKE poravnave :vragec: posebej ker sem v "Boljsi svet" :vio:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#64 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 12. januar 2007, 16:29

lepo, da si omenil mehanike, in delavce za ferrarija in v manđuriji… :palec: vsak od njih/od nas zivi v svojem svetu… Mehanik, ki je ravnokar zgubu sluzbo, dvomm, da te je to zelo potrlo…, oz. da je trenutno tvoj najvecji problem kmetijsko dovoljenje za kaj js vem kaj… da bi blo menda boljs, (ceprav o tem zgleda nimam pravice pisat, ker mam comp in net...), ce bi se vsi na minimum, ki bi bil vsem enak, spravl? ""nebi blo razlike""… Se vedno, bi vsak zivel v svojem svetu! edn bi bil bolj obcutljiv na mraz, drug na toploto, tretji na kolicino popite vode... Pa ti to resno, da ne mors nic spremenit? :eek: Sebe "lahko", in svoj svet! spremembe so skor vecne... Boljsi svet je iluzija…a, ta pa ni?
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#65 lia

lia
  • D član
  • Št. objav: 8 590

Objavljeno: 13. januar 2007, 00:28

Moje srce je čisto.Moji nameni so jasni.
Zaboli me, neresnica v očeh.

In glede tvojega podpisa, lahko samo rečem.
najsvetlejšo luč obkroža,
črna tema.

Iz mojega srca v tvoje oči.



:eek: unis pa ti si car....kako si pa to dobro skup sklamfal x^x
....ŽIVLJENJE JE KOT OTROŠKA SRAJČKA, ZMERAJ PREKRATKO IN ZMERAJ USRANO....neznani avtor

#66 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 13. januar 2007, 09:32

Sam veš, Kapica, če tako razmišljaš, bi bilo tud miši dobro za kak dan odstranit, je po moje več ljudi doživelo infarkt ob pogledu na katero, kot pa na ležečo pištolo.. x;)x In če te filajo pa sprazni, a ne ? Saj ne rabiš te "file" v sebi držat.. x:Xx

kje si misi najdu? x:)x ja drzi, da ob pogledu na njih tud poci kaksn infarkt... zrd stereotipov al cesa? res, da ne zgledajo ne vem kaj, ampk tud kaksni kuscarji ne zgledajo lih prijetno pa jih ludeki celo kupujejo, aja no, sej misi tud, orozje tud! sam miske in pac zivali so "naravne", dolocene, ok, ze zmutirane ampak se vseen del narave, in niso same "krive", da povzrocajo "skorajsne al pa 109% smrti", orozje, ki pa tud ni samo "krivo", pa ni lih naravno... :sori:
spraznit/praznit/prebavit je vsekakor bolje za "zdravje" kot pa nabirat/nalagat... :palec:
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#67 ROTI

ROTI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 15. januar 2007, 13:30

Kako različne poglede imamo vsi v detajlih in kako enako nas vodijo misli in dejanja na poti k izboljševanju jutrišnjega dne. Pogovarjam se z ljudmi in vsakemu posebej prisluhnem tudi takrat ko se njegovo mišljenje ne istoveti z mojim,kajti kdo sem ,da bi sodila ljudi,kdo sem ,da bi spreminjala njihove poti ,lahko le povem svoje mišljenje in upam ,da bodo vsi srečni in zadovoljni stopali po poteh življenja tukaj. Lahko podarim nasmeh in lepe misli vsakomur,vsakomur lahko želim srečo in blagostanje brez obremenitev z preprosto željo o sreči ,čeprav srečo vsakdo zamišla drugače. NAJ BO VSAKEMU IZMED NAS DANO TISTO ,KAR POTREBUJE. Kajti marsikdaj sami ne vemo kaj si pravzaprav želimo,saj prehitro zavržemo izpolnjeno željo.

In če je katero koli moje dejanje vplivalo na boljše življenje nekoga ,ki me je slišal ,potem je to tisto ,kar bo izboljšalo naš svet in bom nadaljevala deliti čeprav samo nasmeh ljudem ,ki so žalostni,ali pa cvetlico z dobrim namenom. xsrcx
MISLI SO ČAROBNI DEL NAS SAMIH IN VODIJO NAS NA KRAJE,KJER NI LOČNIC NITI OMEJITEV

#68 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 15. januar 2007, 13:33

NAJ BO VSAKEMU IZMED NAS DANO TISTO ,KAR POTREBUJE

saj nam je že dano...vse kar potrebujemo....le svojih potreb ne znamo danemu prilagodit x:Dx

#69 ROTI

ROTI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 15. januar 2007, 14:19

saj nam je že dano...vse kar potrebujemo....le svojih potreb ne znamo danemu prilagodit x:Dx


HVALA ZA DOPOLNILNE BESEDE, TOČNO TO JE TISTO ,KAR NAS ONESREČUJE IN NAM POVZROČA NEŠTETO NEPOMEMBNIH TEŽAV.
MISLI SO ČAROBNI DEL NAS SAMIH IN VODIJO NAS NA KRAJE,KJER NI LOČNIC NITI OMEJITEV

#70 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 15. januar 2007, 18:50

veliko 'kvazi potreb' pa je namisljenih in se izrazajo kot kompenziranje, ki ne zadovoljuje v celoti, temvec le povrsno in zacasno.

saj nam je že dano...vse kar potrebujemo....le svojih potreb ne znamo danemu prilagodit x:Dx



#71 ROTI

ROTI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 16. januar 2007, 20:32

ZA BOLJŠI SVET,ZA JUTRIŠNJI DAN,

DELITI SI ŽELIM Z LJUDMI IZKUŠNJE SLADKO GRENKE,

TEŽAVE ,RESNIČNE ZADEVE, MODRE STVARI VSAKIH SEDEM DNI

KAKOR TI STIHI ZVENIJO NAJ VSEM KAKOR NAJLEPŠI SEN.

IN BRIGA ME MISLI SI NAJ VSAK ,KAR ŽELI ZA BOLJŠE NAM DNI,

ZA BOLJŠE NOČI SPLOH CENE NI
x!x
MISLI SO ČAROBNI DEL NAS SAMIH IN VODIJO NAS NA KRAJE,KJER NI LOČNIC NITI OMEJITEV

#72 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 17. januar 2007, 13:15

saj nam je že dano...vse kar potrebujemo....le svojih potreb ne znamo danemu prilagodit x:Dx

tocno tko... :palec: zdi se, da slisimo, vidimo, govorimo, delamo..., to se samo zgodi! kt se zgodi prebava, potenje... kr ces... ni treba skrbet za rast las..., tud naj neb blo potrebe skrbet za besede, dejana... A kj, ko vse te potrebe "ne znamo" (izgovor) "prilagajat"... wauuu, se jest "bi mogli" tko kot dihamo...
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#73 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 17. januar 2007, 13:19

:vragec:

hochem boljshi DANES

zlomk....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#74 kapica

kapica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 019

Objavljeno: 17. januar 2007, 13:42

Lepo...,
ker tko v ""celem letu"" obstajata le 2 dneva v katerih "ne mors" nic naredit... Vceraj pa Jutri
ßoDi ło K@r §i... DrUgih J€ ił@k z€ Pr€v€c !!!

life is a strange thing... just when you think you learned how to use it... it's gone...

#75 ROTI

ROTI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 17. januar 2007, 13:50

:vragec:

hochem boljshi DANES

zlomk....tralala


:palec: ZATO SI GA PREPROSTO USTVARI IN GA UŽIVAJ xDDx
MISLI SO ČAROBNI DEL NAS SAMIH IN VODIJO NAS NA KRAJE,KJER NI LOČNIC NITI OMEJITEV




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0