Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Odstranitev sršenjega gnezda


  • Prijavi se, če želiš komentirati
53 komentarjev na to temo

#26 sanjacek_hlacek

sanjacek_hlacek
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 28. januar 2004, 08:27

Uh kašne mate...vsekakor se ne igrat s sršeni ker sem probu kaj to pomeni:)

LAhko sicer vzameš zajeten količek in usekaš po vrhu klobuka da bo gnezdo padlo na tla, ampak potem bi moral z nadsvetlobno hitrostjo zapustiti kraj dogodka...pa se vprašanje če nebi mel čez mesec dni spet enak problem x;)x

No kukr kol...brez zaščitne obleke ni pametno prav okrog njih rovart....
POvem svojo izkušnjo...v rafnku na vikendu so naredl zajetn klobuk...cez cel raufnk...no ine kurjenje v peči ni pomagal ker ubistvu niti ni hotl gort ker ni blo zraka....in sem šel jst junak na streho in jim na gnezdo vrhu hepo kocko...no par jih je osmodl pol je blo pa konc ...in pol sem jst bedak kakršn sem kamn oblimu s selotejpom in ga prvezu na vrvico in ga vrhu v dimnik...in potem vleku spagco pa spet psustu...no in gnezdo je pocas razpadalo....ampak sršeni so ratal pa besni...in zato sem jst spizdu nazaj pod streho...ampak ker sem še bl blesav k zgledam sem potem skos okn opazoval kaj pocnejo, šel po leskovo šibo in potem enga za drugim tolku po glav...no in sem jih ene 10 likviderov...dokler se ni najdu junak ki je vidu kdo je njihov rabl in se je zapodu direkt v mojo ustnco...no in potem sem bil cel dan k bantu črnc...punca je umirala od smeha ker menda sem mel super ustnco... x:Dx

Tko da...wd res nuca 100% sam je spet kriza če to delaš kr tko brez obleke...lim se men zdi malce nehuman zato ker žival ne crkne prec...u škah bi blo kr uredu...čeprav je še zmer verjetnost da te kšn useka...skratka če se jih bojiš in če si bl alergičen k ne je bolš da koga dobiš da to nardi namest tebe...

Verjetno pa je bolš to delat zvečer ko ne izletavajo iz gnezda....

Povej kok pikov boš fasou:)

#27 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 28. januar 2004, 13:28

LAhko sicer vzameš zajeten količek in usekaš po vrhu klobuka da bo gnezdo padlo na tla, ampak potem bi moral z nadsvetlobno hitrostjo zapustiti kraj dogodka...pa se vprašanje če nebi mel čez mesec dni spet enak problem

x:Dx

#28 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 28. januar 2004, 19:31

Poznam še bolj noro varianto. Sosed od staršev je pred leti šel v star votel kostanj v katerem so sršeni naredili mega kolonijo kar z ognjem nad njih. Ta votel kostanj je imel na vrhu luknjo torej je zgledal kot dimnik. Drug sosed s katerim je bil lastnik kostanja na smrt skregan pa je imel poln kozolec sena 15 m zračne linije od tega kostanja. In ko je "pametnjakovič" vžgal te sršene so kot žareče iskrice izbrale kozolec za rešilno bilko x;)x x^x x:Dx


Joj kakšna pizdarija z gasilci in medsosedskim prepirom je bila potem :vragec: x:px :vragec: x:px :V: :V:

#29 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 28. januar 2004, 20:37

xsmx

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 28. januar 2004, 21:33

Uh, mi smo tudi vedno imeli neke ose okoli ali celo srsene.
Jaz bi jih najraje kar pri miru pustila... x:Ix :8):
Potem je pa gospa soseda od zgoraj dol bezala s palico, pa so malo pop*****, potem pa ne vem, kaj je ze bilo. Mislim da so potem iz njenega stanovanja to spedenali, tako da jaz pri tem masakru nisem imela nic prstov zraven. x:px x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 28. januar 2004, 22:29

Ok, sej tud sršeni morajo živet. Čeprav pa včasih delujem po principu:
Ubi, zakolji, da sršen ne postoji :vragec: :vragec: :vragec:

#32 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 29. januar 2004, 02:13

zanimivo, za korist njih pa se ne ve_

#33 sanjacek_hlacek

sanjacek_hlacek
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 29. januar 2004, 10:46

Eh sej nimam nč prot njim...kr nej bodo...sam nej mi ne letajo okrog glave...pa blesavi so k si zberejo kšn raufnk...mogu bi jim kdo povedat da to ni primeren kraj:))

#34 PAVEL

PAVEL
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 29. januar 2004, 19:38

Tudi jaz nimam nič proti sršenom, a ko vidiš da ti letajo pred čebelnjakom in ti lovijo čebele :C: takrat pa ni milosti.ali uniči, ali beži s čebelami.

#35 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 29. januar 2004, 19:48

Ja pred čebelnjakom ste kdaj definitifno opazovali kaj, kako sršeni sesuvajo čebele? Eno sršenje gnezdo lahko uniči tudi cel čebelnjak samo en pogoj mora bit spolnjek torej malo pougibajte kaj vzpodbudi sršene???

#36 PAVEL

PAVEL
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 29. januar 2004, 19:58

Nimam pojma.Ko so čebele priletele polne nektarja in sedle na naletno desko, jo je sršen kim je letal pred čebelnjakom zagrabil in odnesel. x?x

#37 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 29. januar 2004, 20:37

Ja ena povsem pravilna ugotovitev :palec: :palec: sršen išče samo čebele z polnim medenim želodčkom. Torej, če bi kdo malo bolj opazoval sršen včasih kar dolgo leta in ne vzame čebele je tak??? Tu pridejo na red agresivne ali zelo agresivne družine kajti delavke teh sršena poskušajo ugnati in z tem so žrtve. Sršen napadalke enostavno pregrizne kajti niso njegov cilj. Torej več takih družin imamo bolj nam jo bodo sršeni nadloga, samo tak malo za razmislek. Take družine bodo propadle, če je v bližini večje sršenje gnezdo ali več gnezd, kot pravjo ne siliti v težave in take čebele silijo!

#38 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 29. januar 2004, 23:30

silijo,ker to želijo, al pa dajo prednost novim mladim v panju?,da je manj gužve?
Je sršen prvi sovražnik čebel?

#39 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 30. januar 2004, 06:09

Silijo, ker so agresivne in z tem delajo narobe izzovejo svojo smrt. Šrtšen ni tak sovražnik....

#40 AndrejR

AndrejR
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 30. januar 2004, 08:39

Če se človek malo zamisli in če predpostavimo, da so sršeni pokončali le najbolj agresivne panje, se lahko njim zahvalimo, za krotkost - nenapadalnost naše sivke x:)x .
Torej smo odkrili zakaj sršeni letajo :palec:. To tezo bi lahko prijavili kot patent za umirjanje čebeljega roda. Kj bi bilo, če sršenov nebi bilo ---> no če ne pretiravamo bi se jih (čebel) bal ko :vragec:.
Zanimivo bi bilo izvedeti, ali so v afriki...kjer so bolj napadalne vrste čebele tudi sršeni (ali se ukvarjajo z lovom na čebele).
Andrej

#41 PAVEL

PAVEL
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 30. januar 2004, 19:18

Zanimivo. Ko sem gledal, kako sršeni odnašajo čebele, so res napadali čebele, ki so pronašale nektar.Mislil sem da zato, ker so težke, in mu ne morejo uiti.Kaj misliš, so nevaeni tudi za matice na prahi x?x

#42 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 30. januar 2004, 22:12

Ja so eden najhujših sovražnikov za matice zelo veliko stikajo okol plemenilčov samo nisem videl še, da bi kako ujeli niti časa nimam, da bi pazil. Je pa ziher nekaj % pogrešanih matic njihovo delo.

#43 MIHA

MIHA
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 10. junij 2004, 12:17

JA Danilo :C: x!x
Čeprav nimam veliko iskušenj in ne čebelarim dolgo,
so mi sršeni UBILI matico :xx!: :V: :C: Ampak pustimo zdej to x!x
Na našem vikendu imamo dvojne stene,pa so prišli sršeni skozi zračnik!?
Moj oči ni popustil in je na zračnik zalepil ploščico :palec: x:Dx x:Dx
Tako smo sršene pobili x!x xDDx xsrcx

#44 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 13. junij 2004, 20:32

Ja v takem primeru je to fajn izvedljivo, če se naseljijo kje drugje pa je težje se jih znebit..

#45 MIHA

MIHA
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 6. oktober 2004, 14:49

Ne vem,če se bom js sploh kdaj znebu teh sršenov :C: x!x :V:
Ko so si zgradili gnezdo v ptičji hiški,sem dediju vzel čep za sod in ga zabil v hiško.
Pa so se sršeni preselili na podstrešje,pa sm jih še tam pobil xDDx :eek: :palec: x!x

#46 ce-grof

ce-grof
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 26. avgust 2007, 14:29

Imam (imel sem) neobičajen problem. Nova demit fasada ter iz nje moleče lege. Ker se je mojstrom zelo mudilo, so med fasado ter lego pustili špranjo v dolžino ca. 18x2cm. Kar naenkrat smo opazili prave eskadrone sršenov, ki so iz notranjosti odnašali stiropor. REŠITEV: vzameš pokrov od škatle za čevlje, ga namažeš z lepilom za miši ter posuješ z ščepcem sladkorja ter enostavno nastaviš na lego--> REZULTAT: 1.dan čez 100 !!! prijetih, 2. dan približno 100 3.dan (jutri) pa mislim da se bo to rapidno zzmanjšalo na še max. 20 komadov :palec: & x:Dx

#47 ŠTRITOF - UPOKOJENEC TVS

ŠTRITOF - UPOKOJENEC TVS
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 181

Objavljeno: 27. avgust 2007, 11:38

Tudi pri nas smo imeli veliko gnezdo doma na kozolcu, zato smo poklicali čebelarja.

Dejal je, da je to zapuščeno gnezdo os in da tako velikega še ni videl. Potem sem

poklical na Akanal in prišli so posneti prispevek, ki je bil dve minuti na programu.

Sliko s kratkim besedilom pa so objavili tudi v Kmečkem glasu. :8):
UPOKOJENEC DOKUMENTARNEGA PROGRAMA TV SLOVENIJA - (031) 827-042

#48 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 29. maj 2011, 11:12


Ker nisem vedel kam naj dam temo sem jo dal sem. Upam da vas ne moti. V hiši se nam je na podstrešju ustvarilo(ne vem kako naj rečem) sršenje gnezdo. Mene zanima kako in s čim bi ga lahko odstranil?


V tem času je dobro obuditi tako temo..

Učinkovita metoda za uničenje sršenov je mega petarda. Z lepilnim trakom jo zalepiš na dolgo palico, nato v večernih urah, ko je že tema prižgeš petardo in jo hitro porineš v sršenji klobuk. Eksplozija jih uniči že v prvem poizkusu. Če se čez par dni pojavi še kakšen sršen, zadevo ponoviš.
Do požara pride le težko, saj gre za trenutni blisk eksplozije. Ostrešje vam ne bo zagorelo.

Tega ne delajte na seniku.

#49 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. maj 2011, 15:27

dobra ideja :palec: zihr deluje tud, če se hočeš znebit npr. zoprnih sosedov, sam rabiš kaj močnejšega od petarde :)


kakršno musko ti poslušaš...
sosedow že itaq dolg nimaš x:px x:Dx
(ne pizdi... ker nisem nč descou omenjou x:px x:Dx )
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....

#50 janko

janko
  • Lunatik
  • Št. objav: 9 704

Objavljeno: 29. maj 2011, 15:54

ravno obratno, dedca že dolgo nimam, sosedi še vztrajajo x:Dx


ja za desce maš pa musko prepotih...
ker se te očitno še mal sliši zraven xcivx x:Dx
sploh nimam besed... miiiissslllmmmmmm....




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0