Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Nizek pritisk


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
41 komentarjev na to temo

#1 Sara

Sara
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 22. avgust 2003, 21:40

Živjo!

Ali mogoče kdo ve kako bi se dalo zvišati pritisk oz. ga čim bolj normalizirati? Kajti imam tako nizkega, da sem velikokrat čisto brezvoljna in brez energije. Problem sem omenila tudi svoji zdravnici pa pravi, da zdravila ni - le gibanje. Vendar je to malo težko takrat, ko si že popolnoma brez energije.
Ali mogoče pri tem lahko pomagajo kakšni bioenergetiki ali pa ti ne pomagajo nič in le odžirajo denar?

Torej, če kdo ve za kakšen preizkušen recept......kar na dan z besedo.

Lp vsem!!!
Sara

#2 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 22. avgust 2003, 21:42

:vragec:


sara...
lahko pijesh recimo kavo, al pa chrn chaj
lahko se pa na pokowcheve maile narochish x:Dx



:vragec: x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#3 Sara

Sara
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 22. avgust 2003, 21:44

Kava? Ne hvala!!!

#4 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 22. avgust 2003, 23:27

mislem, de ti bo marsa kej več povedala x:Dx
drgač pa menim, hmm vpraš mamo ,če je to v familji; al pa tut kakšna neustrezna prehrana.
edn drug ti bo morda reku ,spet kakšna blokada čakr.
...
..
.

#5 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 23. avgust 2003, 05:42

Ali mogoče kdo ve kako bi se dalo zvišati pritisk oz. ga čim bolj normalizirati? Kajti imam tako nizkega, da sem velikokrat čisto brezvoljna in brez energije. Problem sem omenila tudi svoji zdravnici pa pravi, da zdravila ni - le gibanje. Vendar je to malo težko takrat, ko si že popolnoma brez energije.
Ali mogoče pri tem lahko pomagajo kakšni bioenergetiki ali pa ti ne pomagajo nič in le odžirajo denar?

Torej, če kdo ve za kakšen preizkušen recept......kar na dan z besedo.

Sara to je kar težava,ki se je da rešiti oziroma oblažiti,ampak ne kar čez noč.
Nisi opisala kolikšen je ta (nizek)pritisk.
Lahko ti povem iz lastnih izkušenj,da sem imel jaz takšne težave z nizkim pritiskom pred leti,ker sem "nehal"kaditi in ko sem veliko shujšal.No jaz sem ga takrat imel 90/60 in res menda najbolj pomaga gibanje,kar še vedno upoštevam.Jaz sem sicer jemal po zdravnikovih priporočilih "DITAMIN",ki mi je tudi pomagal,ampak sem ga jemal kar več kot leto dni v minimalnih količinah.
Kava dvuguje samo trenutno,kar verjetno pri tebi ni rešitev.Mogoče samo trenutno pomaga več soli pri hrani ali bolj mastna hrana-ima pa to druge slabe strani.Si našla vzrok pri sebi?A sploh kaj ješ in kaj?
Poskusi z VEČ gibanja na svežem zraku,z gimnastičnimi vajami,ki pospešujejo krvni obtok,tu so še izmenične kopeli(preberi KNEIPA),takoj pa lahko poskušiš z rožmarinom(čaj).

Stari ljudje so rekli:kdo ima nizek pritisk ima dolgo in slabo življenje...

Vem pa,da je hudo Sara,ampak se najdejo rešitve.Glede pomoči bionergetikov nimam izkušenj,verjetno trenutno res pomaga,ampak to je stvar pri kateri se mora posameznik odločiti in dolgoročno rešiti,če želiš samemu sebi dobro.

Torej to je moja izkušnja,če ti bo kaj pripomoglo.

Lep dan in uživaj življenje x;)x

#6 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 23. avgust 2003, 14:03

Jaz sem tudi ''obdarjena'' z nizkim pritiskom in vem o cem govoris Sara. Pri zdravniku sem ze navajena, da vedno mislijo da tlakomer ne dela in da je pokvarjen. Ko vidim zmedeni obraz medicinske sestre ze vem koliko je ura, zacnejo vrteti, se enkrat preverjati aparaturo.
Jim moram povedati, da ni nic narobe z tlakomerom ampak da imam nizek pritisk..ja pa ne toliko je odgovor, sej vam srce sploh ne bije so mi rekli....ja ....
Ok kaj lahko naredis, zeliscarice imajo nekaj rozic ki ti jih lahko zmesajo skupaj. Marsa ti pa najbrz lahko svetuje kaksen kamen.

Meni je zeliscarica povedala za naslednje rastlinice: glok,brinove jagode (za prekrvavitev), koprive,materina dusica,prehlajenke ali lakota,poprova meta,crna meta,bezgov caj,vinska rutica,sentjanzovka,sivka-krepi krvni obtok,

Iz tega lahko naredis cajno mesanico in pijes vsaj 3 skodelice na dan.

In pa ja gibanje....pospesi krvni obtok, meni pomaga tudi refleksna masaza stopal in pa THINK POSITIVE!
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#7 Sara

Sara
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 23. avgust 2003, 20:05

Cosma....naštela si toliko rastlin za čaj, katere naj uporabim? Vseh verjetno ne. Ali jih lahko izberem poljubno in ali zares kaj pomagajo?

Lp vsem!!

#8 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 23. avgust 2003, 21:14

Živjo!

Ali mogoče kdo ve kako bi se dalo zvišati pritisk oz. ga čim bolj normalizirati? Kajti imam tako nizkega, da sem velikokrat čisto brezvoljna in brez energije. Problem sem omenila tudi svoji zdravnici pa pravi, da zdravila ni - le gibanje. Vendar je to malo težko takrat, ko si že popolnoma brez energije.
Ali mogoče pri tem lahko pomagajo kakšni bioenergetiki ali pa ti ne pomagajo nič in le odžirajo denar?

Torej, če kdo ve za kakšen preizkušen recept......kar na dan z besedo.

Lp vsem!!!
Sara

Sara

Sam sem imel podobne težave kot ti.
Odkar redno delam jutranje in večerne vaje - osem vaj po smereh neba, vrelec mladosti, tenzegriteta, teh težav nimam več niti čez dan.

lp, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#9 Sasha3

Sasha3
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 392

Objavljeno: 23. avgust 2003, 23:23

Vojko, a na fotki si ti.. al Bruce Willis? :2src:

#10 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 24. avgust 2003, 09:31

Vojko, a na fotki si ti.. al Bruce Willis?  :2src:

Sasha3

Na fotki sem jaz! a la Vojko Gusar!

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#11 artem

artem
  • D član
  • Št. objav: 625

Objavljeno: 24. avgust 2003, 09:51

za nizek pritisk
malo kraškega pršut pa mal terana (pa ne preveč ker pol glava boli) x:)x
www.rael.org

#12 aurora

aurora
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 24. avgust 2003, 12:25

Čao Sara !

Tudi jaz imam podobne težave kot ti.

Vsekakor pomaga telovadba,zdrava prehrana,razne vaje, kot npr. vrelec mladosti,ki te psihično in fizično oživijo- po izkušnjah tistih,ki jih redno delajo ; jaz jih ne-očitno še rabim težave x?x x!x

Težave ob niskem pritisku se mi poslabšajo, ko se ujamem v zanko psihične nemoči,nezadovoljstva,ko vem,da bi morala nekaj spremeniti,narediti nekaj zase. . . PA NE. . . in se vdam v pričakovanja drugih in padem pod vpliv njihovega mnenja! Takrat rabim umik-spanje, nisem za nobeno rabo. . . Uhhhh ta nizek pritisk !!! :V:

Ko sem zadovoljna s sabo, ko se znam spoprijeti z življenjem, takrat na enkrat nikjer več sledi o nizkem pritisku. . . x?x


Si preprričana ,da si v okolju,kjer lahko svobodno deluješ, brez,da bi te nekdo dušil x?x


Ko smo v družbi ljudi,ki nas brezpogojno sprejemajo,ko se zabavamo,smo ponavadi brez težav in polni energije!(razen če ne obolevamo za kakšno težjo kronično boleznijo seveda)

Zato ti želim veliko ljubezni in zabave !


Cao,cao

#13 Sasha3

Sasha3
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 392

Objavljeno: 24. avgust 2003, 20:32

Vojko, a na fotki si ti.. al Bruce Willis?  :2src:

Sasha3

Na fotki sem jaz! a la Vojko Gusar!

Vojko..... khm... a to si ti... :inlove: :wub: x:Ix

Priznam, da mam jest tud nizek pritisk...

#14 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 24. avgust 2003, 21:19

za nizek pritisk
malo kraškega pršut pa mal terana (pa ne preveč ker pol glava boli) x:)x

:palec:

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#15 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 24. avgust 2003, 21:21

Na fotki sem jaz! a la Vojko Gusar!

Uffff...Vojko....če sem imela nizek pritisk....mi je hudo narasel....ko sem zagledala tvojo fotko... x;)x

Bi najraj kr uno Aakhutovo uporabla....a greš z menoj na pijačko..


x:Dx x:Dx

Astra
Per aspera ad astra

#16 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 24. avgust 2003, 21:33

Čao Sara !

Tudi jaz imam podobne težave kot ti.

Vsekakor pomaga telovadba,zdrava prehrana,razne vaje, kot npr. vrelec mladosti,ki  te psihično in fizično oživijo- po izkušnjah tistih,ki jih redno delajo ; jaz jih ne-očitno še rabim težave  x?x  x!x

Težave ob niskem pritisku se mi poslabšajo, ko se ujamem v zanko psihične nemoči,nezadovoljstva,ko vem,da bi morala nekaj spremeniti,narediti nekaj zase. . . PA NE. . . in se vdam v pričakovanja drugih in padem pod vpliv njihovega mnenja! Takrat rabim umik-spanje, nisem za nobeno rabo. . . Uhhhh ta nizek pritisk !!!  :V:

Ko sem zadovoljna s sabo, ko se znam spoprijeti z življenjem, takrat na enkrat nikjer več sledi o nizkem pritisku. . . x?x


Si preprričana ,da si v okolju,kjer lahko svobodno deluješ, brez,da bi te nekdo dušil  x?x


Ko smo v družbi ljudi,ki nas brezpogojno sprejemajo,ko se zabavamo,smo ponavadi brez težav in polni energije!(razen če ne obolevamo za kakšno težjo kronično boleznijo seveda)

Zato ti želim veliko ljubezni in zabave !


Cao,cao

Aurora

Kot nalašč zate je spodaj navedena zaščita. Pomemben je samo zadnji odstavek, ki pa ga je potrebno izvajati natančno po navodilih, brez preskakovanja.

Zaščito naredi zjutraj, pred spanjem in ko boš že uvežbana, jo lahko narediš vsakič pred dogodkom, ko meniš, da jo potrebuješ - recimo na WCju, če ne moreš drugje.

Zakaj pravim, da potem, ko si uvežbana?
Zaščito si lahko narediš zelo hitro, vendar, ko jo že znaš.
Da pa se ne bi ponesrečila (ker lahko v času, dokler je še ne znaš tudi padeš), se uči vaje pred posteljo ali kavčem tako, da pred tabo ni ničesar v kar bi se lahko udarila - zato je WC tako praktičen)

Presenečena boš, kako zlahka boš šla skozi delovni dan.
Če si pa faca, boš na tem mestu opisala spremenjeno obnašanje ljudi okrog tebe.

lp, Vojko

Psychic Self-Defense: Tower of Light

Today martial artists practice a wide array of physical exercises for self-protection against physical attack. Some may even refine their mental processes and perceptions through standard forms of meditation or practice chi kung exercises to develop the chi energies. But why stop there? There are also exercises for developing the chakras and the aura. Since these concepts are discussed at length in the literature, we won't explain them here. However, suffice it to say that the aura is the electromagnetic energy force field that surrounds each one of us. (The theory is actually more complex than this but this is better left for advanced study.)

Aura parameters such as colors, size, shape, evenness, and uniformity change dynamically over time in response to the total environment. It is affected by such factors as daily stress, psychological bombardment, other people's intentions and desires toward us, jealousy, induced fear, threats, hatred, and noise which can cause the aura to shrink or create wear and tear on the aura. There are exercises that help develop the ability to "see" auras but these will not be covered here.

Your energy can be drained in any of a number of ways. Sometimes other people can drain your energy leaving you tired. This could happen unintentionally by certain individuals. You may have had the experience of interacting with certain people who left you with that drained feeling. There are many exercises for developing energy, retaining energy, refining energy, and transmuting energy from lower to higher levels. Our concern here is protecting our energy by strengthening the auric field.

Our immune system offers internal physical protection from disease but our aura is our first line of defense. Obviously, the best defense is to avoid being in the wrong place at the wrong time with the wrong people. In order to develop such perfect timing, we need to be in harmony with the rhythms of nature (or to be one with the [frequencies and cycles of the energy] universe). You do not have to be a martial artist to do the exercise below. It does not matter what art you practice or what beliefs you subscribe to. It can be performed alone or as a supplement to your daily training regimen.

You may even come under direct psychic attack by occult forces and regular practice of the exercise given here will act as a preventive measure. If you're already under psychic attack, you may have to consult someone knowledgeable in these areas for advice.

Those who practice the given exercise report increased self-confidence, health, energy, respect, and courage. It is known to sharply reduce nightmares during sleep. The resulting strong aura has even protected practitioners from physical violence and accidents. Practice may even lead to spiritual advancement. The exercise is not intended to make you a superhuman wizard with magical powers so you should not come away with such an expectation. We are merely developing existing abilities, much the same as any martial art. No special equipment is required.

This is one of those closely guarded secrets some masters have reserved for their favorite pupils but it is being publicized here because we believe it benefits everyone. The exercise is a form of passive psychic self-defense and involves active meditation using visualization. It is easy to do and should be done two or three times a day, at least in the early morning and before going to bed at night. The exercise takes only a few minutes as a minimum but can be done as long as desired. The exercise is quite safe and can be done as many times during the day as desired. With practice, the visualization is more easily performed and can be called upon in an emergency when needed. Each step of this exercise serves an important function and should not be omitted.

The Tower of Light Exercise:
1. Stand erect, feet shoulder-width, arms at your sides, breathing evenly and deeply.
2. Progressively relax your entire body starting from the top of your head working slowly down to the bottoms of your feet.
2. a Pomisli na najlepši trenutek v svojem življenju in na svoje najboljše lastnosti
3. Mentally visualize that you are surrounded by a long ellipsoid of intense, bright blue light that extends 9 inches outwardly from every point on the surface of your body.
4. Continue to maintain this image and visualize a globe of brilliant white light above (but not touching) your head. The globe is inside of your bright blue aura.
5. Concentrate on this bright white globe so that it becomes brighter, glowing white like burning magnesium. Keep both images of the bright blue aura and the brilliant white globe and mentally aspire to the highest standards of morality, good, and love that you can.
6. Next, feel the white globe showering you with glittering white light filled with silver sparkles. This white light should permeate your entire being, coursing vibrantly through you. The outer shell of your aura should be an intense bright blue filled with the vibrant, sparkling white light.
7. Concentrate on this complete image as long as you can, fully believing in its reality.
8. Feel your outer auric shell as a hard, sharply defined blue as you feel blissful and alert.
9. As you close, let the image fade slowly while believing that it is not fading from reality.

Written by: Written by special@chi.org

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#17 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 24. avgust 2003, 21:35

Vojko, a na fotki si ti.. al Bruce Willis?  :2src:

Sasha3

Na fotki sem jaz! a la Vojko Gusar!

Vojko..... khm... a to si ti... :inlove: :wub: x:Ix

Priznam, da mam jest tud nizek pritisk...

Kaj češ, včasih fotogeničen, včasih pa ne....

Rutka je pa hčerkina!

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#18 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 24. avgust 2003, 21:39

Na fotki sem jaz! a la Vojko Gusar!

Uffff...Vojko....če sem imela nizek pritisk....mi je hudo narasel....ko sem zagledala tvojo fotko... x;)x

Bi najraj kr uno Aakhutovo uporabla....a greš z menoj na pijačko..


x:Dx x:Dx

Astra

Ko še nisem do konca prečital, sem mislil, da si se me ustrašla!

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#19 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 25. avgust 2003, 00:09

Tudi jaz imam nizek pritisk, ki se mi obvezno dvigne, ko me razjezijo. Torej nasvet št.1:pusti se malo razjeziti.
Nasvet št.2.: jutranje tuširanje z mrzlo (ampak res mrzlo) vodo. Res pomaga!

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#20 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 25. avgust 2003, 10:25

Kava je ena stvar, pa je ne maraš ok...
Vino, rdeče pravijo da je tud za pritisk dvignat.. Kozarček pri jedi..
Pa migaj, migaj in še migaj... Pa bo bolje!
Jst mam tud nizek pritisk, tko da men vsaka stvar od teh pomaga.. Kej posebnega pa ne počnem zato, a ja pa še to, pomaranče, limone, skratka citrusi znižujejo pritisk, tko da tega, če maš fulllll nizkega ne uživaj v prevelikih in rednih količinah.
Mushi

#21 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 25. avgust 2003, 10:36

Ja pa Mucamaca in njen nasvet, tud pomaga! Meni full kao knajpanje.. pa se pol res tko zbujeno počutim..
Vse stvari pomagajo ko mal cirkulacijo krvi pospešijo... Mrzla voda pa itak.
Mushi

#22 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 25. avgust 2003, 15:25

:vragec:

pa sheshkanje po nagi ritki tut pomaga x;)x x:Dx

pa kje mate to vojcovo fotko?


:vragec: x:)x x:)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#23 aurora

aurora
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 56

Objavljeno: 25. avgust 2003, 20:34

VOJKO: H V A L A ! ! !


My anglice so bad ! x^x

Pa ni problem,bo hčerka priskočila na pomoč !


O spremembah bom poročala ! (Si me izzval,da bom vaje delala?Kot da bi poznal mojo lenobo ? x:)x )



L P

#24 one

one
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 5

Objavljeno: 27. avgust 2003, 14:31

Pomagali bi ti uravnotezeni lahko prebavljivi obroki, ki ne povzrocajo nihanja sladkorja v krvi oz. obroki, ki regulirajo visok in nizek sladkor in vzdrzujejo nivo energije nespremenjen. Poleg tega bi ti priporocala vecji vnos balastnih snovi (vlaknin) -sadje, zelenjava,... ker se strupi iz ostale hrane in telesa vezejo nanje in se tako izlocijo iz telesa, prebava se pospeši,... Iz vsega tega sledi normalno delovanje celic, celega telesa...
Za povisanje energetskega nivoja pa bi ti priporocala tudi Gvarano, ki je naravno pozivilo, uporablja se tudi kot alternativa za kavo, ker je blaga za prebavni sistem in daje pozivljajoc obcutek ter dviguje koncentracijo.
Glede na to da sem imela še pred dvema mesecema pritisk 90/60 oz. vcasih se nizji in da sem pred pol leta nehala kaditi ter piti kavo, zdaj pa imam zaradi pravilne prehrane (zgoraj opisane) pritisk normalen (trenutno malo povisan x:)x ), popoldan ne rabim spanja, energije imam 3x več, ti priporocam zgoraj nastete stvari. Ker iz lastnih izkušenj vem da je veckrat to nemogoce skombinirati, poznam pa enostavno resitev, me lahko kontaktiras za dodatne informacije tudi po mailu, ker mi velikokrat primankuje casa, da bi bila na forumu.

LP

p.p.: Energijo dobivas iz hrane, ce ti je primanjkuje, ves kaj to pomeni. Si tisto kar ješ. Pa se to: ce ti v telesu primankuje za 5% vode, ti energija pade za 30 %.

"Hrana bo tvoje zdravilo ne zdravila, tvoja hrana"
Hipokrat

#25 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 15. september 2003, 19:02

Sara,kaj se ti je že popravil pritisk?

Delaš,kaj na tem?

Upam,da si našla,kaj koristnega iz nasvetov?

Lp




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0