Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Jupiter


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * - 1 x ocenjeno
243 komentarjev na to temo

#226 ananta

ananta
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 518

Objavljeno: 3. februar 2010, 19:13

A obstajajo $e uradno?

#227 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 17. februar 2010, 00:53

x:)x

Jupiter: the Largest

#228 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 11. januar 2015, 18:18

Sem opazila, da je Jupi retro. Zdaj sem mi šeta po 6. hiši. Čez dobri 2 leti bo v konjukciji z vsemi mojimi planeti v 8. Hm ....



#229 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 18. januar 2015, 19:23

Sem opazila, da je Jupi retro. Zdaj sem mi šeta po 6. hiši. Čez dobri 2 leti bo v konjukciji z vsemi mojimi planeti v 8. Hm ....

 

laugh.png Party time? Pri meni se pa sprehaja ravno zdej po 8



#230 čebelica01

čebelica01
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 288

Objavljeno: 20. januar 2015, 16:43

Jupi je čist v redu. Pri meni v natalu mu noben ne nagaja. smile.png Zanimivo, da folk tukaj malo govori o njemu. Rajši potekajo debate o problematičnih planetih kot npr Saturn, Uran, Pluton itd, in raje gledamo negativne točke kot pa pozitivne. 



#231 Boudika

Boudika
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 020

Objavljeno: 20. januar 2015, 17:52

Jupi je čist v redu. smile.png Zanimivo, da folk tukaj malo govori o njemu. Rajši potekajo debate o problematičnih planetih kot npr Saturn, Uran, Pluton itd, in raje gledamo negativne točke kot pa pozitivne. 

 

Ja, prav zanimivo, da res yes.gif Smo pa le Slovenci Whatever_anim.gif . Moj Jupi je zelo lepo položen, pa se nikoli nisem ukvarjala z njim. 



#232 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 20. januar 2015, 19:09

Jupiter je vladar moje karte, tako da sva v ful dobrih odnosih icon_smesko.gif Ma jaz se itaq spoprijateljim z vsemi planeti, vsi znajo bit kul in koristni icon1_biggrin.gif Jupitrov povratek ti prinese dosti optimizma (med drugim).



#233 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 20. januar 2015, 19:48

Pri meni tud Jupi vladar - pa na nula strelca je, pa eksaktno zraven pripopan Neptun. Menda - če je tako zraven nekdo pripopan, lahko kar tega smatraš za vladarja karte - kar mi ni všeč. Sicer dela Jupi sekstil na Sonce, ampak opozicijo s Saturnom. Ker je mitološko vseeno Jupi premagal Saturna, si obetam, da je močnejši. Sedajle mi šeta po osmi, pa ni niti več keša, niti več seksa. biggrin.png

 

Tega primera glede konjukcije drugega planeta na vladarja karte, tega pa nisem vedel. Sem postal radoveden, tako da bom pobrskal za kakšno info več... čeprav sam nimam tega aspekta.

 

A nič keša in niti sexa joooj? Ja dobro vsaj da ga ni manj biggrin.png  8. je hiša novih začetkov, a se ti kej končuje zato da bi se začelo novo?



#234 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 21. januar 2015, 11:08

tenks za www, bom pogledal wink.png



#235 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 21. januar 2015, 14:33

Pri meni tud Jupi vladar - pa na nula strelca je, pa eksaktno zraven pripopan Neptun. Menda - če je tako zraven nekdo pripopan, lahko kar tega smatraš za vladarja karte - kar mi ni všeč. Sicer dela Jupi sekstil na Sonce, ampak opozicijo s Saturnom. Ker je mitološko vseeno Jupi premagal Saturna, si obetam, da je močnejši. Sedajle mi šeta po osmi, pa ni niti več keša, niti več seksa. biggrin.png

 

Tale Neptun je pa men pr teb čist všeč ;) Ne vem jaz ga pač začutim skozi tvoje pisanje ;) Še mene mal odpelje daleč daleč stran od svojih "temačnih" misli :P 

 

Pr men je tud Jupi pred kratkih vstopil v 8. hišo in mam občutek, da se že doooolgo dooolgo časa nisem tok z financami ukvarjala kot sedaj. Pa zdej k mam tok dela z njimi denarja kr ni in ni, prej k mi je bilo pa vseen je pa vedno bil  huh.png


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#236 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 10. februar 2015, 00:52

Pri meni tud Jupi vladar - pa na nula strelca je, pa eksaktno zraven pripopan Neptun. Menda - če je tako zraven nekdo pripopan, lahko kar tega smatraš za vladarja karte - kar mi ni všeč. Sicer dela Jupi sekstil na Sonce, ampak opozicijo s Saturnom. Ker je mitološko vseeno Jupi premagal Saturna, si obetam, da je močnejši. Sedajle mi šeta po osmi, pa ni niti več keša, niti več seksa. biggrin.png

 

Sem pred nekaj dnevi odkril eno (zame) novo stvar na strani astro.com in sicer - obstaja način, ki ti izračuna dominantne planete v karti in to v %. Sej mogoče poznaš ampak vseeno, napišem ker sem se spomnil tega kar si napisala in se nanaša na to. Če te zanima izračun, greš na "extended chart selection" in pod "methods" izbereš "pullen/astrolog" Nekje skoraj na dnu tega spiska pride seznam dominantnih planetov v %, začenši s prvim, ki ima seveda najmočnejši vpliv.



#237 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 10. februar 2015, 17:48

Sem po svoji karti zdej primerjala s Solar Fire-om, kjer si lahko tud vse to izračunaš, pa ni čist isto (če sva isto gledala Simple chart delineation by Walter Pullen). Najmočnejši planet in znamenje sta, potem pa si ne sledijo po istem zaporedju. Imaš pa v SF tud moč po hišah :) Se mi vse to skupaj zdi kr fajn podatek :)


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson

#238 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 18. februar 2015, 21:38

Yep yep - simple chart delineationnnn icon_smesko.gif ja dobro da si to izpostavila, zdej sem šel še enkrat pogledat pa sem videl da sem prvič nekako površno pogledal to stvar. V bistvu se gre za aspekte, ki jh medsebojno tvojrijo planeti, ne pa planeti sami zase. Na primer po tem njegovem izračunu pri meni je moč aspekta na prvem mestu tale

1: Neptune [Sag] Sex (Lib) Pluto     - app 1:20' - power: 65.62
Energy representing intuitive, spiritual, compassionate, psychic nature has
  opportunity for growth, exchange, and harmony in relation with energies of
  destiny, and capacity to transform the self and the outer world.

 

Torej ne govori samo o Neptunu ampak o njegovem aspektu z drugim planetom. A je v SF ista fora al obravnava samo planete?



#239 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. februar 2015, 10:21

izračun moči obstaja v vseh možnih varjantah

še vedno lahko računamo tako kot Ptolomej v drugem stoletju našega štetja, ali pa imamo od vsakega mal boljša astrologa njegove načine izračunavanja moči


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#240 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 20. februar 2015, 13:18

izračun moči obstaja v vseh možnih varjantah

še vedno lahko računamo tako kot Ptolomej v drugem stoletju našega štetja, ali pa imamo od vsakega mal boljša astrologa njegove načine izračunavanja moči

 

A potem praviš da je Pullenov način zastarel in zato pomanjkljiv ali netočen?



#241 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. februar 2015, 13:27

ne pravim tega... pravim samo, da se teh izračunov ne smemo držati kot pijanc plota... da je potrebna fleksibilnost... občutek za stvari

tako kot dober kuhar ne rabim mirice, da bi vedel koliko soliti :)


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#242 NeptuneRising

NeptuneRising
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 81

Objavljeno: 20. februar 2015, 15:46

haha laugh.png ja sej tudi kuhar je na neki točki svoje kariere rabil merico dokler ni dobil pravega občutka. to so pa izkušnje



#243 Mihela

Mihela
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 156

Objavljeno: 20. februar 2015, 18:50

sam mora prilagoditi mirske enote... to v astrologiji ni lahka stvar :)


astrologija ni za to na svetu, da bi strašila...niti ne za to, da bi določala...sam za to je, da nam da vpogled, kako stvari so...

dnevni horoskop

začetek študijskega leta na AI

17. in 18. 9., karmična sinastrija in prognostika v Postojni

 

 


#244 Pinka

Pinka
  • D član
  • Št. objav: 3 716

Objavljeno: 23. februar 2015, 14:56

Yep yep - simple chart delineationnnn icon_smesko.gif ja dobro da si to izpostavila, zdej sem šel še enkrat pogledat pa sem videl da sem prvič nekako površno pogledal to stvar. V bistvu se gre za aspekte, ki jh medsebojno tvojrijo planeti, ne pa planeti sami zase. Na primer po tem njegovem izračunu pri meni je moč aspekta na prvem mestu tale

1: Neptune [Sag] Sex (Lib) Pluto     - app 1:20' - power: 65.62
Energy representing intuitive, spiritual, compassionate, psychic nature has
  opportunity for growth, exchange, and harmony in relation with energies of
  destiny, and capacity to transform the self and the outer world.

 

Torej ne govori samo o Neptunu ampak o njegovem aspektu z drugim planetom. A je v SF ista fora al obravnava samo planete?

 

V SF maš v moči in procentih izračun najmočnejšega planeta v karti , najmočnejši aspekt, najšibkejši aspekt, najslabši aspekt, najmočnejše znamenja, namočnejša hiša itd.


What lies behind us and what lies before us are tiny matters compared to what lies within us. - Emerson




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0