Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bucno olje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
147 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 7. september 2003, 17:49

Ze spet jaz, ki hocem nekaj domacega. In crnega. Tekocega. x:)x

Zanima me domace bucno olje, ki morda biti res njami - ze kar zdajle ga voham, samo da pomislim.
Hocem cimbolj cistega in okusnega... vcasih pa ga mesajo s kikirikijevim - to pa je lahko, do 10%.

Ce kdo sam prideluje, ali pa ima kak dober koneksn, pa ko bi nabavljal, da bi se zame kako litrco, dve, tri... x:Xx - ce se da, seveda.

THX! :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 15. september 2003, 10:34

Če boš pridna in se lepo obnašala, dobiš od mene 1 l.
Nič ni mešan s kikirikijevim ampak sončničnim....
Veš, mora biti, da se v pražarni ne zažge.
Sicer pa je dobro in njami - delala ga je moja mama..za sebe sicer, ampak mi včasih da kakšen liter ali dva. No, če in ko se bomo videli ti prinesem. :palec:

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. september 2003, 10:56

x:)x x:)x x:)x

:onfire: :xmas:

Saj - vem, da se mesa zaradi taksnih okoliscin... potem pa kaksen ful znalac hoce kao cistega pa to...
Saj je kul, a dejansko je tako zelo gost, ce je dober in pravi, da ga res skoraj moras malo mesati...

Dbest - z najvecjim veseljem - ce bo seveda... ni, da bi zdaj odzirala domace kolicince... :)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. september 2003, 18:57

Da malo obnovim tole...
Se vedno upam, da kdo ima (in prodaja) dobro domace bucno olje.

Nataly se je velikodusno ponudila, kolikor sem steknila, pa bi mi ga v bistvu odstopila, tako da nocem zdaj odzirati tega...
Ce kdo res prodaja tole, bi bilo zelo dobrodoslo.
Danes sem ga morala pac potem kupit - 'trgovinskega' (ceprav je tudi domac, nek oljar v lastni reziji)... a samo pol litra, ker se vedno racunam na vas - da ga kdo ima nad dobrega.. in da bo opazil tole.. in se oglasil... x:)x x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 13. oktober 2003, 19:27

Našla eko kmetijo v Jarenini...pri mb...kjer bodo čez dober teden imeli čisto bučno olje... x^x
Sem ga naročila...da sprobam...in potem poročam...

Baje pa je cena... xrolleyesx

Astra
Per aspera ad astra

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. oktober 2003, 19:31

O, thanx, Astra, si pa pozorna in imas spomin! x^x x8Dx
Res kul.
Aja, cene pa so res kar velike, tegale olja, sploh ce je res najcistejse in vse.
Tole kupljeno (ki sem ga zadnjic morala kupiti potem) pa ni tako kul, v bistvu dosti brez okusa - je veliko boljsih za dobit, tudi kupljenih.
Sem ga ze ful porabila, ker nekako 'ne dobim' ven pravega okusa. xDDx
Premalo % je, pa konec... To se kar cedi, je ful gost - ce je res pravi.
Thanx, se enkrat - ko dobis, preizkusis, pa porocaj! :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 nada

nada
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 13. oktober 2003, 22:23

Marsa,
ne vem sicer od kod si... vem pa, da odlično, hladno stiskano bučno olje delajo in prodajajo na Ptujskem polju... jaz drugega sploh ne kupim že leta in leta... mislim, da je cena 1.600 SIT za liter.
Upam, da sem ti s tem kaj pomagala x:)x
BODI SVOBODEN, TO JE TVOJE POSLANSTVO!

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. oktober 2003, 08:21

Nada - hvala ti. x:)x
Sem sicer iz LJ, a mi je koristen tale info - cim bo kdo ke okoli lazil, ga bom zgnjavila za tole...
Morda pa se celo sama kdaj odrolam na ptujski konec, pa bom vedela, kje naj iscem tole. x:)x :palec:

Se nekaj... Ptujsko polje? Morda obstaja konkretnejsi podatek?
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 14. oktober 2003, 11:53

Men je pa dober od oljarne Fram? Gea mi ni tako.... Pač na nek svoj okus prideš.. Prav domačega pa nisem še nikoli imela.... Kaj pa o teh v trgovini mislite? A se domači zelo razlikuje od teh, ki so na voljo v trgovini? Gostejši, bolj aromatičen? xscratchx
Mushi

#10 nada

nada
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 14. oktober 2003, 12:15

Marsa...
tudi jaz živim v Lj... imam zate dobro novico....
meni ga je začelo primanjkovati :C: ... kar pa pomeni, da ga bom kmalu šla iskat x:Dx ...
Računam še zate litrček? x;)x


Mushi,
meni se zdi, da je razlika ogromna. Bila sem že prisiljena uporabljat tisto iz trgovine, samo to ni bilo to ...
BODI SVOBODEN, TO JE TVOJE POSLANSTVO!

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. oktober 2003, 12:37

Lepo prosim - v najvecje veselje tole meni slisati oz. prebrati, Nada. x:)x :vio:
Velja. Ko bos mislila it, mi poslji OS, da ti posljem cifro, da se dobiva in ti dam cash, pliz.
Kul novica, res! x:)x :palec:

Mushi - se strinjam, da je lahko kupljeno bucno olje tudi zelo dobro in kvalitetno - zakaj ne?
Vcasih seveda tudi bolj kvalitetno - ker je tradicija, rutina postopka, veliko (vec) nad dobrega materiala na kupu... pa tko...
Ampak z zares dobrim domacim pa se ne more primerjat tole 'trgovinsko'. x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 14. oktober 2003, 12:52

Sigurno je domač bolj kvaliteten, čeprav ni nujno za tiste, ki smo vajeni trgovinskega, da bi bil bolj dober, če se samo spomnim ko sem jedla solato enkrat z domačim kisom, jst pa vajena industrijskega, al pa domač malinovec, v primerjavi z umetnim, domača kura, v primerjavi z ono kupljeno, zdej se vse bolj zavedamo, da je zdravo bolj vse kar je domače, ni pa nujno.. da ti je okus tud ok...
Pol pa malo iz firbca tole sprašujem o olju.. meni recimo je tud rafinirano oljčno nekak bolj prebavljivo, kot ekstra deviško.. Domačega olivnega pa tud še nisem poskusila..
Marsa, ti boš ziher vedela o tem, pa drugi....
Oljčno olje (sej vem da ne spada ravno sem noter, v temo), kako ga uporabljate... za solate... za cvrenje absolutno ni.. kaj pa za pečenje, a ne dobi hrana z njegovo uporabo tako čuden vonj, okus, ali je to normalno? Enkrat sem lignje cmarila na njem.. uh... sej jih ni blo za jest... A je bla temperatura previsoka, al kako.. ne vem.... Plizzz komentarji dobrodošli!
Mushi

#13 nada

nada
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 14. oktober 2003, 20:29

Mushi z oljčnim oljem nimam izkušenj...
Na bučnem pa delam česnovo omako... ugotovila sem, da je treba zelo pazit, da se olje ne pregreje... zato mislim, da naj bi isto veljalo tudi za oljčno... ne previsoke temperature x:Dx

Marsa... :palec:
BODI SVOBODEN, TO JE TVOJE POSLANSTVO!

#14 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. oktober 2003, 20:41

:vragec:


hmmmm....buchno olje.....hmmmmm.....

a ga ni anushka kupila, pa po tramvajskih trachncah zlila?


:vragec: x:px x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#15 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 15. oktober 2003, 01:51

:vragec:


aakhut she zmeri :vragec: ....sam je zacheu ob dolochenih postih bruhat :xx!:


:vragec: x:px
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#16 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. november 2003, 10:07

Da se ve, pa ker je fair... x:Xx
Namrec - Nada mi je res zrihtala tegale bucnega! x:px x:px x:px

Njamsi! x^x x8Dx :palec:

Nad dishi, je tako izrazit ta dimljen vonj in okus (kot pac vsako bucno, a se bolj izrazitega tega okusa dimljenega).
Fino, ker ga bom lahko zdaj uporabljala tudi v kremah ('trgovinskega' si v bistvu ne upam).
En picek sem ga odstopila frendici (h kateri gremo danes na kosilo), a sem bila se kar skrta. x:Ix :8):
Da ga ne bo meni nazadnje zmanjkalo. :)

Skratka, Nada - ce bo se varianta, se priporocam.
'Ponudba' oz. oglas pa naj kar se velja.
Res da ga ne porabis toliko sam, a vseeno kar gre pri nas, poleg tega pa imam vsaj dve frendici se, ki ju to tudi zanima, tako ne bo nikoli odvec, ce bo res dobro in nad - kot je tole.

Hvala ti, Nada! xsrcx :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#17 nada

nada
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 9. november 2003, 10:39

Marsa... ni za kaj x!x

Dober tek x!x

Seveda sem tvoje želje shranila v glavi in ko bom šla po novo, te bom najprej vprašala koliko ti ga prinesem, da boš lahko še povprašala tvoje frendice x:Dx :palec:

Lep dan še naprej, nada
BODI SVOBODEN, TO JE TVOJE POSLANSTVO!

#18 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. november 2003, 10:50

Kul - prosim, se priporocam. :vio: x:)x x:Xx

Res je kul...
Sem ga dala, ko sem prisla domov, samo za povohat Mitji, je rekel, Uuhh! WoW! x^x x8Dx
Je tudi ocitno cisto (ne zmesano), ker se ne razliva (tako najbolj zanesljivo vidimo, ce je mesano ali ne).
Na tole pa res shizim, kar skoz bi si stimala solato, zdaj se toliko bolj.
Zdaj sem kar 'ukinila' za nekaj casa olivca (na solati).
Jaz bi ga kar z zlico jedla - ali celo pila. x:Ix :8):
Sizim pa itak tudi na 'koshpice' (bucne peske). x:)x

Tole, tele naravne dobrote, pa so res zame zakon. xsrcx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#19 nada

nada
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 9. november 2003, 11:11

Marsa...

na peške me spomni, ko te bom spraševala za olje... jih tudi prodajajo x;)x :palec: x:o)x
BODI SVOBODEN, TO JE TVOJE POSLANSTVO!

#20 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. november 2003, 11:19

xokx
Dbest! Bom, thanx. x:)x

Ali si vedela/ste vedeli, da so bucne peske oz. olje eno od najboljsih sredstev za odvajanje vode in tako zelo koristne ledvicam in mehurju (in prostati pri moskih).
Posredno tako pravzaprav tudi pomaga hujsati - seveda ce totalno ne pretiravamo, ker je mocno in bogato.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#21 nada

nada
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 9. november 2003, 11:24

Marsa...

kako pa nehaš glodat peške, ko jih enkrat začneš x?x x;)x
BODI SVOBODEN, TO JE TVOJE POSLANSTVO!

#22 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. november 2003, 11:25

x;)x x:o)x x:Dx
Ko mi razre konico jezika (sol, ce so slane) - sicer, ko jih zmanjka. x;)x x:o)x x:Dx xDDx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#23 nada

nada
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 134

Objavljeno: 9. november 2003, 11:31

x:Dx :palec: x:Dx

.... torej je treba imeti mini pakiranje, da ne pride do pretiravanja x:px x;)x :vio:
BODI SVOBODEN, TO JE TVOJE POSLANSTVO!

#24 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 10. november 2003, 08:53

:palec: Bučnce zakon!
Jih grickam dokler me jezik full ne peče... jst padam nanje, B. pa na arašide, pol se pa sam hrsk, hrsk sliš..... x:Dx x:Dx
Mushi

#25 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. november 2003, 09:02

x:Dx  :palec:  x:Dx

.... torej je treba imeti mini pakiranje, da ne pride do pretiravanja  x:px  x;)x  :vio:

Hehe... ne gre za pakiranje... Gre za imeti jih... x:Dx Hocem reci - tudi ce jih imam 10 paketkov (mini), ni problem se tistega odgricniti stran, pa jovo na novo... dokler ne zmanjka se zadnji paketek... x:Dx x;)x

A ne, Mushi? x:)x x;)x
Jaz pa oboje, sam da so 'slanarije'... Arasidi, orehi, lesniki, mandeljni, koshpice... Zakon! x:px :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0