Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Poklic


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2 komentarjev na to temo

#1 rebeka

rebeka
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 7

Objavljeno: 20. marec 2002, 01:00

Ali je za izbiro "idealnega" poklica potrebno pogledati le katere planete ima človek v 10.hiši oz. v katerih znamenjih je le ta? Kajti imam mnoge nadarjenosti glede na aspekte (in lastne občutke), mene zanima pa le moj "dream job"? Lp.

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. marec 2002, 01:00

Kratek opis boste našli na Forumu FAQ (Astrologija) - Sluzba.
Sicer pa si o hišah preberite tudi pri Mali šoli astrologije na LN.

Nesmiselno je gledati položaje ločeno...
Za poklic ZGOLJ 10. hišo - seveda je odvisno že od Sonca in bližnjih planetov, kakšni sploh smo in torej tudi, kaj nas zanima oz. za kaj smo nadarjeni in v kakšnih krogih približno se bomo gibali.
Ko imamo VTIS, vplogled, iz splošnih podatkov, nam potem takšni podatki, kot je MC ipd., služijo za nadaljnjo interpretacijo in seveda se kakšne lastnosti potencirajo z močnimi vplivi drugih položajev, nasprotno pa se nekateri tudi izničijo.

Če bo tako oseba imela izrazite Marsovske lastnosti (npr. Stelium v Ovnu, kakšen planet pa denimo v Kozorogu), je nesmiselno zgolj zaradi 10. hiše, ki se npr. pojavi v Ribah ali Tehtnici, zdaj tej osebi pripisovati in svetovati "umetniške" poklice.

Tako zgolj položaj Neptuna v Škorpijonu ne bo pokazal nekih bistvenih značilnosti posameznikovega značaja in/ali sposobnosti, če se bomo hoteli z njegovim primerom ukvarjati podrobneje, drugače pa bo seveda, če se bo Neptun pojavil v aspektu s Soncem in/ali se bo npr. pojavil na vrhu horoskopa (na MC-ju oz. v 9. ali 10. hiši).
Seveda pa že kanček, drobec značilnosti da tudi znak, v katerem se MC (10. hiša) pojavi.

Tako je hiša predvsem potentna, če je notri tudi kakšen planet ali drugače pomembna točka.

Kot pravim, pa je seveda veliko pokazateljev.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. oktober 2002, 01:00

Poklic v 21. stoletju - clanek.

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iscem le eno - da bi izrazil tisto, kar hocem... In ne iscem novih oblik, temvec jih najdem." Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0