Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pot k Bogu


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
106 komentarjev na to temo

#26 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 15. oktober 2007, 18:24

Od sebe smo odšli in pot je nazaj k sebi. To je pot, ki je hkrati pot k Bogu.
Saj nisem napisal, da pa moramo zdaj biti prepričani, da nismo Bog. A vseeno je to prepričanje manj škodljivo od prepričanja, da je nekdo Bog, a nima tega stanja bitja (prosvetljenega, meditativnega) dejansko realiziranega.


Stari Kitajci so dejali -Ti si Bog in Bog je ti ...Zanimivo ne.? Drugače mi je pa všeč tale o poti k sebi in istočasno k Bogu...Ima veliko smisla - se kar strinjam- pa tudi s tistim o realizaciji .
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#27 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 16. oktober 2007, 06:19

In v kakem smislu smo odšli od sebe ? Tvoje besede si razlagam, kot da pišeš o neki ločenosti, morda se motim.

Če si lahko dovolim tole malce pokomentirat. Upam ,da ne zameriš... Sam bi dejal , da nismo ravno ločeni / energetsko/ , ampaknaš razvoj skozi življenje je pač pogojen z zunanjimi vplivi-okolje. družba, vzgoja, predispozicije itd...da je produkt takšnega razvoja v bistvu destruktiven -izgubimo tisto neposredno stanje Enosti z Univerzumom, ali pa naravo, če hočeš...obremenjeni smo z vsemi manipulacijami pri katerih v mladih letih nimamo kaj dosti vpliva..in to se odrazi na stanje v zrelosti - individualizem, prevzem objektivnosti -glede na osebno raven, prevlada zavestnega ega/ jaz sem to , oni so pa drugi/ nad podzavestnim-duhovnim , urbanizacija, odtujenost od resničnih vrednot, ker je mnenje pač tako v objektivnem pogledu, kot je..itd....Vse to vpliva na trenutek, ko spoznaš, da se sploh nisi v življenju našel, da uvidiš , da ne opravljaš v bistvu funkcije namena svojega bivanja in če hočeš to spremniti -moraš prehoditi pot- ma dobro- nazaj k resničnim vrednotam- k izvoru svoje biti. Tukaj pa pride / če delaš na tem/ do realizacije našega namena in spet združenja z bogom / tudi en od načinov izražanja/ .Mislim ,da je tudi Alan mislil nekako podobno, ni pa mus- tole je moje osebno mnenje...


Vsi smo del boga, saj ne moremo biti nič drugega. Zaradi prepričanja, o katerem pišeš, da je manj škodljivo, se dogajajo po svetu morije " v imenu boga". Če bi ti ljudje spoznali, da so sami bog in ne njegov služabnik, bi odgovore iskali v sebi, ne v zapisih ali prepričanjih drugih. Prepričan sem, da ne bi ubijali. In to prepričanje nas tudi ločuje med sabo. Med drugim nam premalokrat pomaga, da bi postali ustvarjalec svoje življenja. Od kod po tvoje rek: Pomagaj si sam in bog ti bo pomagal ?


Seveda smo del boga, v bistvu smo res -samo ta sovibracija se sčasoma / na duhovnem nivoju/ izgubi iz zgoraj napisanih vzrokov. Delujemo pač le umnsko in fizično..pa še to pogojeno- neuravnovešeno...to je dejstvo..Tamle si sam sebi lepo odgovoril- SPOZNANJE...če bi ljudje spoznali....ko spoznajo..pa gredo na pot , morda nazaj, k izvoru in potem delujemo kot soustvarjalci ne samo svojega, temveč SKUPNEGA življenja, pripomoramo k evoluciji tudi na kakšnem drugem nivoju- ne samo tehnološko-fizičnem . Ta rek pa bi lahko prevedel tako- kadar delaš tisto, čemur si namenjen in kar ti je namenjeno , ti bo pomagal Bog ..ali pa okoliščine in tvoje pot bo mnogo lažja kot pa , če čakaš, živiš kamor te usmerjajo in ne pripomoreš nič k skupnemu. Tle bi šlo za razmerje usoda -svobodne volja....
fajn se imej
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#28 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 16. oktober 2007, 12:25

sick fuckers. all of you

risanka
protestno masturbira na marsino sliko.

#29 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 16. november 2007, 18:35

CITAT(nosorog @ 29. Oct 2007, 07:26)
Nekaj časa sem bil na forumu minimalno in te nisem bral. Zdaj, ko sem po daljšem času prebral nekaj tvojega, ugotavljam, da bi te blo še zmeri treba po gobcu treščit.

la


I agree..


Od takrat, ko sem to napisal, sem mnenje korigiral. Zdaj ga nebi več po gobcu, ampak sam z lopato po hrbtu. Saj konc koncev ni tok napčen.

la
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#30 Gost_Jeti_*

Gost_Jeti_*
  • Gost

Objavljeno: 16. november 2007, 19:26

CITAT(nosorog @ 29. Oct 2007, 07:26)
Nekaj časa sem bil na forumu minimalno in te nisem bral. Zdaj, ko sem po daljšem času prebral nekaj tvojega, ugotavljam, da bi te blo še zmeri treba po gobcu treščit.

la
Od takrat, ko sem to napisal, sem mnenje korigiral. Zdaj ga nebi več po gobcu, ampak sam z lopato po hrbtu. Saj konc koncev ni tok napčen.

la


sem iskala komu si to povedal! ... nisem našla!

še najbolj sigurno je takole [attachment=14574:a_expl05.gif]

#31 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 22. november 2007, 00:00

Seveda smo del boga, v bistvu smo res -samo ta sovibracija se sčasoma / na duhovnem nivoju/ izgubi iz zgoraj napisanih vzrokov. Delujemo pač le umnsko in fizično..pa še to pogojeno- neuravnovešeno...to je dejstvo..Tamle si sam sebi lepo odgovoril- SPOZNANJE...če bi ljudje spoznali....ko spoznajo..pa gredo na pot , morda nazaj, k izvoru in potem delujemo kot soustvarjalci ne samo svojega, temveč SKUPNEGA življenja, pripomoramo k evoluciji tudi na kakšnem drugem nivoju- ne samo tehnološko-fizičnem . Ta rek pa bi lahko prevedel tako- kadar delaš tisto, čemur si namenjen in kar ti je namenjeno , ti bo pomagal Bog ..ali pa okoliščine in tvoje pot bo mnogo lažja kot pa , če čakaš, živiš kamor te usmerjajo in ne pripomoreš nič k skupnemu. Tle bi šlo za razmerje usoda -svobodne volja....
fajn se imej
xegox :palec:

mi smo od Boga v celoti

#32 NVK

NVK
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 509

Objavljeno: 23. november 2007, 09:03

Po poti do boga hodi vsaka sleherna duša na zemlji. Razlikujemo se samo po količini prehojene poti, hitrosti s katero hodimo in iz katere smeri. Pa tudi na te spremenljivke v času bivanja na zemlji kot ljudje ne moremo bistveno vplivati. ZAKAJ? Ker paln je samo eden - BOŽJI.

Zato se ne sekirat, kaj delate, kako razmišljete, kakšni ste, vsa ta vprašanja so podana na precepciji VAŠE iluzije o tem, kakšni morate biti, kako morate živeti.

Sprejmite se in začnite se imeti radi in se ljubit in takoj boste našli boga.

:ermm: je enostavno napisat ali povedat, to občutit in naredit pa...
Let it be a bee.

#33 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 23. november 2007, 10:11

k Bogu se da pridt, ce se Mu iskreno predas.

#34 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 23. november 2007, 11:57

Po poti do boga hodi vsaka sleherna duša na zemlji. Razlikujemo se samo po količini prehojene poti, hitrosti s katero hodimo in iz katere smeri. Pa tudi na te spremenljivke v času bivanja na zemlji kot ljudje ne moremo bistveno vplivati. ZAKAJ? Ker paln je samo eden - BOŽJI.

Zato se ne sekirat, kaj delate, kako razmišljete, kakšni ste, vsa ta vprašanja so podana na precepciji VAŠE iluzije o tem, kakšni morate biti, kako morate živeti.

Sprejmite se in začnite se imeti radi in se ljubit in takoj boste našli boga.

:ermm: je enostavno napisat ali povedat, to občutit in naredit pa...

želel bi dodati,da tako enostavno pa ne gre,kot pišeš,ti bi lažje prišel do Boga ,kot do novega avtomobila

#35 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 23. november 2007, 17:14

Torej je po tvoje lažje prit do novega avtomobila kot do boga ? Misliš, da ti bo lažje, če boš pisal bog z veliko ?

avto stane 7 dobrih plač,tudi tebi nebi padla krona z glave za en veliki B

#36 Weezard

Weezard
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 313

Objavljeno: 24. november 2007, 10:45

GWB je našel pot do boga

--==[ x X x ]==--


#37 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 25. november 2007, 16:49

To ti je lokalni župnik povedal ? Krona pa mi ne more past z glave, ker je nimam.. x:o)x

vera je vera,prehodne pohajače,ki ne berejo konteksta pa ne prenašam,kaj se boš ti z mano pogovarjal,če ne poznaš vsebineedino kar vem o tebi je ,da si v dvojni vlogi{najmanj}

#38 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 25. november 2007, 17:37

Ti meni o dvojni vlogi ? Enkrat si ženska, drugič moški-cerkveni fenomen.. :lol: Oprostite, duhovni vodja, da se tudi navadni prišleki vtikujemo v vas poduhovljence, ki skoz pišete blesave komentarje. Primerjaš pot k bogu z nakupom avtomobila, to pove vse o tebi in tvoji kao "duhovnosti". In ja, ne poznaš me niti me nočeš spoznat, trust me. Jaz tebe tudi ne, mi nimaš nič koristnega za povedat.. :sori: Lahk pa lepo odpeketaš v spovednico, pa s tvojim župnikom debatiraš o opcijah, kako ti lahko še bolj spere možgane. Pa zdravil ne pozabit vzet (spet), saj veš da jih potrebuješ..

butl si in butl boš ostal,sploh ne hodim v cerkev,zato se ne moreva pogovarjat

#39 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 26. november 2007, 00:20

Hvala za kompliment, vendar jaz nisem butl, tisto je en drug, si me zamenjal.. Sicer pa, itak da ne.. :xx!:

nič te nisem zamenjal,pravi si brez skrbi,me nisi bral,zato me povezuješ z duhovniki,pa saj je vseeno in da ti povem,jaz odstopim,ker ne znaš in ne veš zakaj se gre,govoriš o nekih banalnostih tvoji starosti primerno

#40 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 26. november 2007, 07:16

nič te nisem zamenjal,pravi si brez skrbi,me nisi bral,zato me povezuješ z duhovniki,pa saj je vseeno in da ti povem,jaz odstopim,ker ne znaš in ne veš zakaj se gre,govoriš o nekih banalnostih tvoji starosti primerno

:inocent: zanima me kam se ob takih napadih besa zatečejo mlada, lepa žena in pet otrok? Ali ostane le pri besednih izpadih (in torej le odprejo dežnike) ali se, ob vsakem nestrinjanju z njegovo visokostjo, posluži tudi trših argumentov?
Za njihovo dobro upam, da so fikcija.
xsrcx
Objavljena slika

#41 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 26. november 2007, 12:29

:inocent: zanima me kam se ob takih napadih besa zatečejo mlada, lepa žena in pet otrok? Ali ostane le pri besednih izpadih (in torej le odprejo dežnike) ali se, ob vsakem nestrinjanju z njegovo visokostjo, posluži tudi trših argumentov?
Za njihovo dobro upam, da so fikcija.
xsrcx

sem trd pogajalec v življenju,ker drugače se hrbtenica hitro ukrivi,sem tudi rak,torej emocionalno vezan na družino,ki jo cenim,zato ne vem odkod insuniacije,vranja pridna,pa lepše misli o meni

#42 vranja

vranja
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 516

Objavljeno: 26. november 2007, 20:19

xnckrivx sej probam
Objavljena slika

#43 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 26. november 2007, 21:16

xnckrivx sej probam

veš ,pot do Boga je zelo enostvna,bolj kot se zdi in bolj kot jo morda ljudje želimo,ker boga pišemo filozofsko z manhno začetnico,razen če ga imamo radi,ga častimo,želimo,da nas vodi in ga pišemo z velikim B

#44 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 26. november 2007, 21:26

Kaj pri pizdi je sploh bog?
Bog je vse!

Bog je sonceluna in nebo!
bOG je v meni tebi in v videorekorderjul!Dej nehi no, tm pa ne more bit.. ja pa je, to pa zato ker so atomiinelektronivsekarjeokolinkarniokol nas.
pa pizda si ti učeeen model.. jaaaa. pazi zdej.

In če verjameš ali ne, jutri sonce spet zaide, bova kozolce prevračala in se smejala ob mrzli polenti!

JAAAAA

komaj čakam!

Bog je ljubezensrečaindrevo!


in človek si mora vzet 5min, da napizdi sočloveka.Grozna silna božja želja ga žene, da mu pove, kaj si on misli, da je bog.
Bog ni resnica.Ne more bit. Vsaj upam.
Kaj vse so ljudje v imenu resnice delal..
In v dobri veri tud.
Pa z dobrimi nameni..

Pa bod priden!
protestno masturbira na marsino sliko.

#45 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 26. november 2007, 21:29

Kaj pri pizdi je sploh bog?
Bog je vse!

Bog je sonceluna in nebo!
bOG je v meni tebi in v videorekorderjul!Dej nehi no, tm pa ne more bit.. ja pa je, to pa zato ker so atomiinelektronivsekarjeokolinkarniokol nas.
pa pizda si ti učeeen model.. jaaaa. pazi zdej.

In če verjameš ali ne, jutri sonce spet zaide, bova kozolce prevračala in se smejala ob mrzli polenti!

JAAAAA

komaj čakam!

Bog je ljubezensrečaindrevo!
in človek si mora vzet 5min, da napizdi sočloveka.Grozna silna božja želja ga žene, da mu pove, kaj si on misli, da je bog.
Bog ni resnica.Ne more bit. Vsaj upam.
Kaj vse so ljudje v imenu resnice delal..
In v dobri veri tud.
Pa z dobrimi nameni..

Pa bod priden!

nevoščljivec.........pazi kaj pišeš,da te ne zbrišemo

#46 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 26. november 2007, 21:44

ej...mic...bejb....ojšter komentar....pokaži mu hudiča....al boga....al kaj pač že oba iščeta x:)x

#47 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 26. november 2007, 21:49

ej...mic...bejb....ojšter komentar....pokaži mu hudiča....al boga....al kaj pač že oba iščeta x:)x

enako se ti dogaja,ali se ti bo

#48 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 26. november 2007, 22:01

boga pišemo filozofsko z manhno začetnico,razen če ga imamo radi,ga častimo,želimo,da nas vodi in ga pišemo z velikim B


Pisanje besede bog z veliko in malo začetnico nima kaj dosti veze s filozofijo. Kadar mislimo na boga katerekoli veroizpovedi razen krščanske, pišemo z malo, saj imajo bogovi vseh drugih veroizpovedi imena. Krščanski Bog imena nima, zato ga pišemo z veliko. Ljudje, ki si predstavljajo boga izven katerekoli religije (torej po svoje), pa ga pišejo nekateri z veliko, nekateri z malo. Ni pravila.

lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#49 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 26. november 2007, 22:02

mic....vsem se to dogaja...in tebi...in meni...in vsem....samo drugim se ne da drugih tolko prepričevat v nekaj....proti čemer itak vsi gremo....vsak po svoji pravi življenja...ker narobne poti ni...so le poti x:)x

#50 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 26. november 2007, 22:11

mic....vsem se to dogaja...in tebi...in meni...in vsem....samo drugim se ne da drugih tolko prepričevat v nekaj....proti čemer itak vsi gremo....vsak po svoji pravi življenja...ker narobne poti ni...so le poti x:)x

so temne in svetle,če greš po prvi nič ne vidiš,lahko prideš še do Zrnca




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0