Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pot k Bogu


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
106 komentarjev na to temo

#51 mako106

mako106
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 055

Objavljeno: 26. november 2007, 22:24

vse poti vodijo skozi temo in svetlobo...do megle...kjer iz zrnca raste neskončnost

#52 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 26. november 2007, 22:37

vse poti vodijo skozi temo in svetlobo...do megle...kjer iz zrnca raste neskončnost

bodi opazen,četudi v megli

#53 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 26. november 2007, 22:59

ti mici si pa itak kuzla k je pr mene zgubila vse kredibilne točke, tko d se na tvoje komentarje ne oziram, glih tko k se ti na moje pol ne stoj več. hvala

se pa strinjam, da je bog narjan za ljudi.
a je tko?

se praw, se da do njega tud brez fint. Finte si pa izmišljujejo leni ljudje. In vsi filozofi so leni ljudje.Prekleti spletkarji in preračunljivci k bi teli iz točka A v točko B po najkrajši poti.
Pa budisti so največje lene pizde, kar si jih je svet zmislu.Sam pomisli, oni so tko leni d rečjo, d poti sploh ni.A-ja in B-ja ni, vse je eno!
Pa kaj še mamo. Pol mamo une k mislejo da je trpljenje dobro pa gredo po žiletkah drsat in ponižno s sklonjeno glavo lepo skoz. Sam da jim ni treba mislt. Če niso leni pr delu, so pa pr razmišljanju.
Ja jebenti, kdo nam pol sploh še ostane. Ja uni tm, k pravjo d boga sploh ni.. ma kake pizde so pa oni ow... oni rečjo d pot A do B je kr nekej. Bod tko len in se sprjazni, d boš itak umrow.
Kej boš sploh hodu.
Kje je pa Unis.
Ja on pa je najbolj lena pizda tle naokol, on vse okol s prstom kaže in je tko močno zaseden da sori fantje, on sploh nima časa za hodit te vaše poti, on še zmerm naprej kaže kej drugi narobe al pa brezveze delajo..
protestno masturbira na marsino sliko.

#54 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 26. november 2007, 23:04

Marsa,Maaarrsaa

#55 unis

unis
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 728

Objavljeno: 26. november 2007, 23:08

ma marsa me ma rada.

lohk zto k je misnla dsm mladoleten..
protestno masturbira na marsino sliko.

#56 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 26. november 2007, 23:10

ma marsa me ma rada.

lohk zto k je misnla dsm mladoleten..

ja a nisi?

#57 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 26. november 2007, 23:13

No človek bi od zrele osebe pričakoval, da bo hitreje prebolela tako malenkost.....
Itak je šlo za bisanje greznice.
Brez podpisa

#58 mici59

mici59
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 275

Objavljeno: 26. november 2007, 23:16

biti opazen je danes pomembno

#59 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 26. november 2007, 23:28

Niti se ne strinjam - vsi hočjo bit opazni, je neke vrste socialna hiba. Opaznost brez te nuje pride z notranjo prepoznavnostjo...

To je verjetno eden od načinov xDDx x:Dx

Objavljena slika
Brez podpisa

#60 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 27. november 2007, 00:14

ti mici si pa itak kuzla k je pr mene zgubila vse kredibilne točke,

Pa budisti so največje lene pizde, kar si jih je svet zmislu.


xsmx xsmx xsmx
Bog si ga vedi, kolk zabave sm zamudu, k nisem klobas bral :vio:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#61 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 4. december 2007, 13:29

Od sebe smo odšli in pot je nazaj k sebi. To je pot, ki je hkrati pot k Bogu.
Saj nisem napisal, da pa moramo zdaj biti prepričani, da nismo Bog. A vseeno je to prepričanje manj škodljivo od prepričanja, da je nekdo Bog, a nima tega stanja bitja (prosvetljenega, meditativnega) dejansko realiziranega.

Glede na to, da ne obstaja nič drugega razen Bog, si Bog ja. In glede na to, da nisi Vsemogočen, Vseveden, Vseprisoten... nisi Šri Krišna... nisi Bog, ampak si od Boga; Njegov večni sluga. V ljubezni do Boga leži tvoje najvišje zadovoljstvo. Ja, prebral sem to v knjigah, slišal od zlato žarečih svetnikov in do neke mere direktno izkusu tudi sam.

Nitai Gour

#62 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 4. december 2007, 15:30

Še ena božja tema. Bog je pač Bog. In Bog je vsemogočen. Preprosto. Bog nima imane. Samo odsev božjega v človeški zavesti dobi ime. Tako smo dobili razne bogove različnih barv in oblik. Že pred tisočletji so v biblijskih časih vedeli, da človek NE MORE videti Boga, lahko vidi samo njegov odsev, ker človek pač nima sposobnosti neposrednega soočenja z Bogom.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#63 Prabha

Prabha
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 722

Objavljeno: 4. december 2007, 17:59

MGD čao,a si prišuuuuu.No lepo,da si spet tu.Hare Krishna,Hare Ram:)

#64 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 4. december 2007, 20:11

Še ena božja tema. Bog je pač Bog. In Bog je vsemogočen. Preprosto. Bog nima imane. Samo odsev božjega v človeški zavesti dobi ime. Tako smo dobili razne bogove različnih barv in oblik. Že pred tisočletji so v biblijskih časih vedeli, da človek NE MORE videti Boga, lahko vidi samo njegov odsev, ker človek pač nima sposobnosti neposrednega soočenja z Bogom.

veš da...pa še kako jo ima, če ima za to jajca :vragec:
Norost je vcasih najvecja modrost…

#65 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. december 2007, 10:00

Še ena božja tema. Bog je pač Bog. In Bog je vsemogočen. Preprosto. Bog nima imane. Samo odsev božjega v človeški zavesti dobi ime. Tako smo dobili razne bogove različnih barv in oblik. Že pred tisočletji so v biblijskih časih vedeli, da človek NE MORE videti Boga, lahko vidi samo njegov odsev, ker človek pač nima sposobnosti neposrednega soočenja z Bogom.

Ja, človek ne more videti Boga, dokler se Mu ne preda.

Vsemogočni Bog se neposredno razodene človeku, tako kot se sonce zjutraj ko vzide razodene vsem. A če človek ne odpre svojih oči, tj. ne sprejme milosti Boga, Ga ne more vidt.

brez milosti Boga, tj. brez da se ti samovoljno razodene, Ga ne morš vidt. a tud če se ti že razodene, Ga spet ne morš vidt, če Mu nisi predan. se Ga pa splača vidt, ker je toooolk lep in splača občutit, ker je tooooolk prijeten.

#66 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. december 2007, 10:32

aja, še to. Bog se osebno razodene najprej v obliki Zvoka (pol pride šele Oblika, Lastnosti, Spremljevalci, Zabave, Prebivališče), v katerega spada tudi Njegovo Ime.

Nitai Gouranga.

#67 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 5. december 2007, 10:37

veš da...pa še kako jo ima, če ima za to jajca :vragec:



jaz se pa kar strinjam s tem, da je nima ravno najbolj razvite...eno je to, da manjka 'jajc', s tem se tudi strinjam, ampak...to je ta cloveski aspekt bozjega (zame), ki se ga eni lotijo, drugi pa ne.

po moje je za povprecnega cloveka neko tako 'soocanje' z bogom enostavno prevec...prevelik
pretok energije, tudi ce je to cista ljubezen, oz.-se posebno, ce je tako -potem so pa varovalke fuc.
po drugi strani pa tudi mislim,
da je ves smisel nas, da mi najdemo boga v vsakdanu itd.., ne toliko izven sebe, in ne vidim logike v tem,
da bi nam bil bog kar tako enostavno viden in dosegljiv, samo, ce bi imeli 'jajca',
ker ga ravno rabimo odkrit na drugih nivojih, ne kot boga 'nad nami' temvec v nas in okoli nas
(kot 'absolutno' je torej cloveku neviden, clovek pa ga lahko zacuti in spozna, ravno zaradi svoje vseprisotnosti, ce to zna prepoznat) - tako menim.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#68 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. december 2007, 10:50

skos neki pozabm xrolleyesx . k Bogu se mimo služenja Njegovega Imena v tej trenutni dobi sploh ne da pridt.

Nitai Gouranga.

#69 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 5. december 2007, 11:29

pa še kako jo ima, če ima za to jajca

Vse to, kar opisujejo razsvetljeni, je odsev Boga. Bog je vsemogočen in zato neskončen. Človek izkusi božjo navzočnost, polno izkusi svojo neločljivost od Boga. Saj je vse, kar obstaja (dobro ali slabo) del Boga. Ničesar ni, kar ni del Boga. Kakor hitro priznaš, da nekaj ni od Boga, taisti Bog ni več vsemogočen. Takrat pa se znajdeš na spolzkem. Človek je tisti, ki je zaradi svojega bivanja in predvsem narave sveta naredil seznam dobrega in zla v okviru svoje zgodovinske izkušnje. Bogu ni potrebna všečnost, ugajanje ipd., kajti vsemogočni popolnosti v večnem trenutku sedaj in povsod v vsem ni potrebe za človeškimi nepopolnostmi.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#70 mgd

mgd
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 667

Objavljeno: 5. december 2007, 11:43

Vse to, kar opisujejo razsvetljeni, je odsev Boga. Bog je vsemogočen in zato neskončen. Človek izkusi božjo navzočnost, polno izkusi svojo neločljivost od Boga. Saj je vse, kar obstaja (dobro ali slabo) del Boga. Ničesar ni, kar ni del Boga. Kakor hitro priznaš, da nekaj ni od Boga, taisti Bog ni več vsemogočen. Takrat pa se znajdeš na spolzkem. Človek je tisti, ki je zaradi svojega bivanja in predvsem narave sveta naredil seznam dobrega in zla v okviru svoje zgodovinske izkušnje. Bogu ni potrebna všečnost, ugajanje ipd., kajti vsemogočni popolnosti v večnem trenutku sedaj in povsod v vsem ni potrebe za človeškimi nepopolnostmi.

če Bog nima potrebe po človeški nepopolnosti, zakaj pol ta obstaja in je očitno del Boga, tako kot vse ostalo, kot praviš? če ne obstaja, pol te vprašam kdo si ti in zakaj naj bi kdorkoli verjel temu kar tukile pišeš?

če je Bog Vsemogočen, zakaj Ga pol razsvetljeni, po Njegovi milosti, ne bi mogl opisat v celoti? se zavedaš pomena besede Vsemogočen?

če se ti zdi, da si Vsemogočen ti, iskreno prever še enkrat. če se ti zdi, da če ti nisi Vsemogočen, da pol Vsemogočnega sploh ni, prever na koga se praktično definira tvoja odvisno-močnost.

dragi Kabalist, če hočeš spoznat Boga, kar ti tud priporočam in kar si v svojemu najglobjem delu sebe tudi sam želiš, morš pridt v kontakt z dejansko razsvetljenim/i.

#71 Antoninus

Antoninus
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 207

Objavljeno: 5. december 2007, 16:00

Kakor hitro priznaš, da nekaj ni od Boga, taisti Bog ni več vsemogočen.

Ta je dobra in resnična. To je pogruntal tudi Spinoza.

Drugače pa spet še enkrat ugotavljamo, da smo prav tam, kjer je najboljše za nas. xDDx

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.


#72 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 5. december 2007, 20:24

jaz se pa kar strinjam s tem, da je nima ravno najbolj razvite...

Govora je bilo o temu, da človek nima te sposobnosti, ne da je nima bogvekako razvite. Razvijaš
si jo pa sam, nikakršen Bog ti pri temu ne more pomagati. Vsaj ne neposredno.
Norost je vcasih najvecja modrost…

#73 butl

butl
  • D član
  • Št. objav: 4 671

Objavljeno: 5. december 2007, 22:56

Enkrat, že dolgo časa nazaj, še preden je zgodovina sploh obstajala se mi zdi da je bilo to, ko sem bil samo en mlad bikec, me je silno zaposlovala dilema okrog Boga. No, to a ne, da je Bog vse, ampak, mislm, res čisto vse in da je Bog brezpogojna ljubezen in da je petje Njegovega imena res prava pot do njega in da obstaja zlo. In kdo sem pol jst. Mislm, štala a ne. Če je Bog vse in če je ljubezen, kaj je potem zlo in a sploh je in kam potem spadam še jst?

Tko, ves razdvojen, sem se obrnil po pomoč h Konfuziju, mojemu prijatelju, ki me je pozorno in pazljivo poslušal, čeprav sem ga imel na sumu, da je zaspal vmes. On je sicer zanikal in dejal, da le tako na glas diha, ni mi pa hotel razložiti, od kod potem žaganje v mojih očeh. Aja, sem mal zašel iz teme.

No, ko se je prav po mačje pretegnil, mi je dal tak odgovor:

"Moj bk, predstavljaj si, da je Bog-vse kt, eee, kt, mislm, kt Zemlja, kt mati Narava a ne /sem bil še tolk mlad, da se mu ni vredno zdel dodajat še lune, pa sonca pa vsega vesolja/. Predstavljaj si, da je Bog-ljubezen to, da ti Zemlja ponuja krompir, repo, korenje, fižol in če boš to jedel, boš neskončno srečen, ker boš lep pa debu, mislm, ker boš rdeč nasmejan debelinko z mastnimi lički, kar si si vedno želel. Predstavljaj si, da je Bog-zlo zelena mušnica. Lepa in vsekakor del Narave, ampak zate pogubna, če bi jo jedel".

"Aha, a tko pol", ga nisem razumel povsem. "Kaj pa je s petjem?"

"Ja ti kr prepevaj, samo, ne pozabi jest krompir, repo, korenje in fižol".

In zdej sem neskončno srečen, ker sem lep pa debu, mislm, en bk, kar sem si vedno želel.

Aja, ni mi razložil, kam pol spadam jst, ker tolk sem pa že vedel, da sem tle, na Zemlji, ne nekje izven, mislm, če je Zemlja Bog-vse.

butl :eek: xsrcx :o|o:

In, Zemljo gledam ves čas; drevesa, dež, krompir, ženo, otroke, mačka, jekleno siv odtenek živčne modre barve, samo malo bolj v levo, zeleno mušnico, zaupanje...mislm...pa tko. Ves čas.
Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš

#74 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 6. december 2007, 10:02

Govora je bilo o temu, da človek nima te sposobnosti, ne da je nima bogvekako razvite. Razvijaš
si jo pa sam, nikakršen Bog ti pri temu ne more pomagati. Vsaj ne neposredno.


ja no kako je nima, istocasno si jo pa razvijas?
(govorimo o sposobnosti neposrednega soocenja z bogom, da ne pozabim medtem)

jaz pac mislim, da jo delno ima, ravno tisti del, ki si ga lahko sam razvijas.
glede neposredne bozje pomoci pa ne bi bila tako prepricana, da jo je cisto za odpisat,
o tem ne odlocamo sami x;)x



Butl x:o)x :palec:
saj mi se tu res vrtimo v krogu in malo ponavljamo ene in iste zgodbe, samo...ocitno ze rabimo to.
nismo dovolj blizu boga, da bi znali poenostavit in videt vec stvari naenkrat, menda ... pa
se tako spomnimo se na pogled iz leve, pa desne... x;)x
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#75 zerkalo

zerkalo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 6. december 2007, 10:30

ja no kako je nima, istocasno si jo pa razvijas?
(govorimo o sposobnosti neposrednega soocenja z bogom, da ne pozabim medtem)

Ko bi malo natančneje brala objave na katere odgovarjaš bi ti bilo bolj jasno.....
Norost je vcasih najvecja modrost…




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0