Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tema za mame


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
95 komentarjev na to temo

#26 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 22. september 2003, 21:38

Hehe nimam problemov z zobi, in gotovo jih ne bom imel z lastno nosečnostjo....
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#27 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 26. september 2003, 16:38

no no, se bo še kdo ustrašil x:Dx
po moje je huje po porodu, ko ne moreš nikamo, če nimaš varstva, pa ponoč imaš "žurke"

moja nosečnost je minila brez pretresov, sam malo nisko sem nosila, zato sem morala malo več dni, kot bi hotela, pred nosečnostjo preživeti v bolnici.

drugače pa edina stvar je bila, da mi ni pasalo jest. Sploh sem se morala prisilit, da sem kaj jedal. Polne uste in 2 deci soka čez, da je šlo dol.
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#28 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. september 2003, 17:01

..koliko je to tvegano nisko? ....

Zanima me, kaj vse je treba pazit pri previjanju fantkov, al punčk? oz. njihova higiena?

#29 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 27. september 2003, 08:38

če otroka nosiš prenisko, lahko pride do prezgodnjega poroda, ko otrok še ni popolno razvit.

drugače ima izkušnje samo s deklico, vem pa iz pogovorov, da so fantki bolj zahtevni kot deklice. Več se jokajo, kasneje začnejo govori in kasenje shodijo.
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#30 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 27. september 2003, 08:49

če otroka nosiš prenisko, lahko pride do prezgodnjega poroda, ko otrok še ni popolno razvit.

drugače ima izkušnje samo s deklico, vem pa iz pogovorov, da so fantki bolj zahtevni kot deklice. Več se jokajo, kasneje začnejo govori in kasenje shodijo.

Jaz sem imela precej 'nizko nosecnost'.... tako se je kao postavil sam, ni slo za kaksno nepravilnost. Prej pa sem rodila skoraj en mesec, vendar v bistvu zaradi RH- oz. drugacne krvi - telo mi je zavracalo v bistvu plod kot bi bil 'tujek' - ker je imel drugacno kri - tako sem ze v nosecnosti krvavela.

Fantki so bolj zahtevni. Imajo krce, vec se jokajo - to je res...
Kasneje shodijo? To pa ni res - Tim je shodil z 9-imi meseci, tocno na dan, ko je dobil prvi zobek. x:)x
(tudi Mitja je shodil podobno zgodaj, ko je bil dojencek).
Kasneje spregovorijo? Morda - samo ne pri nas... torej - ne moj - to je tolk za povedat... :8): x:)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#31 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 27. september 2003, 15:33

marsa,omenjaš, kao tujek v telesu ,zaradi različnega faktorja˝krvi. A se to ne dela tk, da se zamenja vso kri, preden se sploh odločiš za plod....oz. da je že narava sama poskrbela zato, da se dva osebka ne moreta nekak oplodit˝ samo zarad neustrezne krvi? Zanimivo je to, da je otrok sploh zdrav potem...

#32 MUCAMACA

MUCAMACA
  • D član
  • Št. objav: 1 056

Objavljeno: 27. september 2003, 15:44

Jaz pa čisto netipična nosečnica.. x:Dx
sem bla vedno naspidirana in v pomanjkanju časa, med nosečnostjo pa še posebej, tako,
da nisem imela časa papcati in se rediti... po porodu sem imela 3 kg manj kot pred
začetkom nosečnosti.

Smučala do 5. meseca, Šmarna gora itd do 7. meseca( je pa res, da sem premišljevala, da bi rabla še kaka rezervna pljuča..), ja pa rožce sem sadila po vrtu na dan pred porodom x:Dx.

Pa ful izpitov naredila. Kar se tiče profesorjev, uno boga nosečnica ziher ni palilo, saj so me še znanci v 7. mesecu spraševali, "ali si prepričana, da si noseča"?

Koža, lase, postava, :palec: ni blo problemov.

Hm, ene pol leta po porodu, so mi pa res zlo lasje izpadali, pol pa vitaminčki, pa obloge,..pa lase mal skrajšat,..pa je blo.

Ampak roko no srce, če bi bila še enkrat noseča, bi ostala doma od 1. dneva nosečnosti in
si res vzela čas zase pa za babya. Pa za pozitivne vibracije, kot pravi Astra.

xsrcx xsrcx xsrcx MucaMaca

#33 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 27. september 2003, 17:18

Ker imam doma oba spola, lahko iz izkušenj povem, da je pri previjanju fantke lažje umivat kot punčke, ker imajo oni spolovilo zunaj - pri punčkah pa je malo nerodno, če gre umazanija not... A brez panike! Vsega se navadiš, ko je treba!

Ja, fantek je res pozneje shodil in pozneje spregovoril, prvi zobek je pa prej dobil kot punčka. Jokal je manj kot punčka, čeprav res večina pravi, da fantki več jokajo (da imajo več krčev). No, pri mojih to ni držalo. Fantek je veliko več spal kot punčka. Pri dojenju pa je bila punčka veliko bolj požrešna - je vlekla tudi, ko je bilo že vse prazno x:Dx x;)x ...

#34 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 27. september 2003, 17:34

jaa, se spounem nekih krčev še od mojga brata, kaj je že to...zakaj _

#35 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 27. september 2003, 18:08

jaa, se spounem nekih krčev še od mojga brata, kaj je že to...zakaj _

Zaradi prebave.
Otrok se v maminem trebuhu hrani preko popkovine, ko pa se rodi, se mora njegov prebavni sistem navaditi...

#36 anaconda

anaconda
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 668

Objavljeno: 29. september 2003, 08:28

če otroka nosiš prenisko, lahko pride do prezgodnjega poroda, ko otrok še ni popolno razvit.

drugače ima izkušnje samo s deklico, vem pa iz pogovorov, da so fantki bolj zahtevni kot deklice. Več se jokajo, kasneje začnejo govori in kasenje shodijo.

Jaz sem imela precej 'nizko nosecnost'.... tako se je kao postavil sam, ni slo za kaksno nepravilnost. Prej pa sem rodila skoraj en mesec, vendar v bistvu zaradi RH- oz. drugacne krvi - telo mi je zavracalo v bistvu plod kot bi bil 'tujek' - ker je imel drugacno kri - tako sem ze v nosecnosti krvavela.

Fantki so bolj zahtevni. Imajo krce, vec se jokajo - to je res...
Kasneje shodijo? To pa ni res - Tim je shodil z 9-imi meseci, tocno na dan, ko je dobil prvi zobek. x:)x
(tudi Mitja je shodil podobno zgodaj, ko je bil dojencek).
Kasneje spregovorijo? Morda - samo ne pri nas... torej - ne moj - to je tolk za povedat... :8): x:)x

čestitam, tvoj je bil pa res "priden" kar se tiče hoje in govorenja.

A to, da fantki v tem malo "zamujajo", sem že večkrat slišala.

Sevada pa obstajajo izjeme x;)x
ANGELI LETIJO ZATO KER SE NE JEMLJEJO RESNO

#37 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 2. oktober 2003, 09:29

Bruhala sem samo enkrat in še to na silo, ker sem mislila, da mi potem ne bo več tako slabo. Pa ni bilo res. Slabo mi je bilo še vedno, pa še pri bruhanju sem se mučila. Zjutraj niti vstati nisem upala, ker se mi je slabost pojavila takoj, ko sem bila v polsedečem položaju. Ker sem zanosila pri 34-ih letih, so me zaradi starosti in nasploh prve nosečnosti obravnavali kot "rizično nosečnico", zato sem bila na srečo v najhujših tednih slabosti doma in ravno zaradi slabosti tudi v postelji. Prebrala sem še 2-x več knjig kot običajno, rešila na tone križank, kvačkala, pletla, poznala vse nadaljevanke, pri treh mesecih nosečnosti pa sem že preplesala in preskakala celo novoletno noč, ker je slabost čudežno izginila.
Zelo se navežem na vsako stanovanje, v katerem živim, zato mi ni bilo težko biti doma, vendar sem pogrešala ljudi okoli sebe, zato sem se pri 5-ih mesecih "sfehtala" nazaj v službo. Konec sedmega meseca sem bila na prvomajskem pohodu in se mi je mali postavil v tako nizko lego, da sem morala v bolnišnico, jemati apaurine, magnezij proti krčem ...
Pa da ne govorim o gorčici in otekanju. Ponoči sem bila v polsedečem položaju, spila enormne količine mleka, da bi me nehala peči gorčica ... po en prst na vsaki roki pa sem imela povsem neobčutljiv (blazinice), ker je oteklost povzročila pritiske na neke živce, kar je menda povsem normalno in je kmalu po porodu povsem izginilo ...
Strije - kaj je to? ... in to kljub ogromnemu trebuhu, ker sem malega na srečo nosila spredaj, kar zelo olajša porod (ni bolečin v hrbtenici).
Seks - skoraj do zadnjega dneva.
Aktivnosti - tri ure in pol, preden sem rodila, sem doma še popolnoma očistila hladilnik in pripravila za kosilo, ki je nazadnje ostalo skuhano samo do polovice, ker bi drugače rodila doma.

Drugače pa sem se med nosečnostjo imela lepo. Pogovarjala sem se z malim, prebrala 1001 knjigo o nosečnosti, rojstvu in prvih mesecih po rojstvu, prebrala knjigo Devet stopnic, ki govori o tem, kaj se dogaja z dušo otroka v času nosečnosti ... mož me je razvajal ...

Pa vendar vse težave in težavice minejo. Pomembno je, da se zavedamo, da je vse to le začasno, da bo marsikaj že takoj po porodu izgino, kilograme pa bomo že spravile dol. Jaz sem se zredila za 17 kg, kar sicer pri moji začetni (prenizki) teži v končni fazi niti ni bilo veliko, vendar sem jih večino zgubila že v prvih nekaj mesecih in to brez telovadbe in s povsem "normalnim" prehranjevanjem (na litre pudinga, sladkarij in drugih takšnih in drugačnih dobrot ... ). Dojenje in še enkrat dojenje - vsaj zame to velja (dojim še danes, pa bo mali v nedeljo star že tri leta in tri mesece - vedno se šalim, da toliko časa dojimo samo jaz in ciganke).

Vsekakor pa je bodočim mamicam in očkom pomembno vedeti, da nosečnice zaradi svojega stanja postanejo bolj dovzetne za vse okoli sebe in imajo večkrat bolj izražen uvid v nekatere stvari, bolj izraženo intuicijo ... Uradna medicina najbrž to povezuje s spremenjenim hormonskim stanjem, jaz pa verjamem nosečnost odpira nove dimenzije. Vse to sem med nosečnostjo občutila tudi jaz in bila na vse skupaj povsem nepripravljena, zato sem se "sekirala", ker sem počela stvari, ki nekako niso bile v skladu z mojim normalnim obnašanjem - nobene diplomacije več, veliko stvari sem kar naenkrat vedela in videla ...

Kakorkoli že, jaz sem prepričana, da se nosečnost zgodi točno takrat, ko nam je tako zapisano. Vsaj pri najinem mulčku je bilo tako. Še preden sva se z možem sploh spoznala, mi je že dolga leta nazaj ena "šlogarca" napovedala (ženska me niti ni poznala, niti si me ni mogla zapomniti, pa mi je enako povedala vsaj 2x v različnih obiskih, med katerimi je bil presledek vsaj leto in več), da bo rojstvo otroka povezano s številko 7 (rodil se bo v letu, ki ima na koncu 7 ali v sedmem mesecu v letu/julij/, kar se je nazadnje res zgodilo in sicer vsem težavam navkljub, ali pa čez sedem mesecev, kar pa tako ni bilo mogoče, ker takrat nisem bila noseča). Nekateri bodo rekli, da sem neumna, in da je to zgolj slučaj, jaz pa vem, da temu ni tako.

Milena

#38 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 2. oktober 2003, 16:37

....nepripravljena, zato sem se "sekirala", ker sem počela stvari, ki nekako niso bile v skladu z mojim normalnim obnašanjem - nobene diplomacije več, veliko stvari sem kar naenkrat vedela in videla .....

........Kakorkoli že, jaz sem prepričana, da se nosečnost zgodi točno takrat, ko nam je tako zapisano. ...........

g.Milena zlo lepo si se razpisala, besede tv0je majo nek odtenek željenosti x^x
Kokr jest vem, strije so tist del kože, ko se koža iznenada napne, postane v izjemnem času prehitro debela˝in potem se tudi v izjemnem hitrem času shujša, a posledice so vidne neke bele črte, te pa se potem imenuje strije.
Omenjaš, da si sexala do konca nekak, le kako, a trebuh ni bil breme x:Dx Praviš, da si jedla neke tablete Apaurin. a se to sploh sme, a so ti to svetovali zdravniki,hm?
Čudno to, res :eek:

Kakšno je to otekanje in gorčica?

.....mož me je razvajal ...aaaaaaaaaaaha. lepo to, ne. x^x

Koliko sitnobe je prisotne, je taka kot pred pms?

Povej mi, kakšne nedrčke si uporabljaja oz. do kerga mesca se lahko nosi še?

..........::::::::::........

#39 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 2. oktober 2003, 17:32

x:Dx Huh milena, tebe pa že dolgo časa ni bilo blizu ... x:Dx

Ja, imam eno sodelavko, ki je sedaj ravno na porodniški. Po enih dveh tednih jo je začelo tako zvijati, da jo je mož večkrat odpeljal domov ali k zdravniku, nič ni jedla, včasih malo juhe (enkrat sem zmazal celega svojega dunajskega z rižem in še več kot 3/4 njenega in še obe sladici x:Dx ), kmalu pa je sploh ni bilo več v službo, pa še njena mama je prišla za dlje časa k njim, da ji malo pomaga. No, po 3eh ali 4ih mesecih nosečnosti se je vrnila v službo in bila v službi dan preden je rodila - rodila pa par dni po roku.

#40 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 2. oktober 2003, 18:02

Ja. Jaz sem tudi seksala skoraj do zadnjega dne. Zakaj pa ne?
Zgaga ni bilo kaj dosti...mogoče malo v drugo..prvič pa ziher ne.
Devet stopnic je super knjiga...prebrala sem jo ohoho let za tistim, ko sem že rodila....
Ampak brez tega sem se pogovarjala z otrokoma...všeč mi je bilo tako zamaknjeno stanje....teleptaski prenos misli...

A pa še to...tik pred popadki - tista nora želja po čiščenju...ma kaj si hecen..vse okne ščistila...pospravila v škatlico vse..kao da bi vedela, da bom čez teden dni v bombo vpadla x^x

No, moj je bil potem malo bolj komot...pridem iz porodnišnice(v drugo) in pravi...no, boš skuhala kaj???

Jaz pa v jok x:Dx

Nekaj grehov ima iz tistega obdobja....ful me jezi, ko se spomnim na to..recimo....je bil prepričan, da sem že rodila...še klical v porodnišnico-bil je na nekem predavanju...in so mu rekli, ja g.V. sina imate...on pa gostilno in so se imeli veselo.
Jaz pa doma. SAma. In popadke dobila. In še čisto nič rodila. In čakala, da pride ob 2. ponoči domov. Pijan kot krava..in skoraj omedli....ja kako? Kaj še nisi rodila????'
To je skrajšana verzija....(bi rekla, da je to dedno....njegov foter je isto naredil) x:Dx x:Dx

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#41 Vojko

Vojko
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 343

Objavljeno: 2. oktober 2003, 18:08

Ja. Jaz sem tudi seksala skoraj do zadnjega dne. Zakaj pa ne?
Zgaga ni bilo kaj dosti...mogoče malo v drugo..prvič pa ziher ne.
Devet stopnic je super knjiga...prebrala sem jo ohoho let za tistim, ko sem že rodila....
Ampak brez tega sem se pogovarjala z otrokoma...všeč mi je bilo tako zamaknjeno stanje....teleptaski prenos misli...

A pa še to...tik pred popadki - tista nora želja po čiščenju...ma kaj si hecen..vse okne ščistila...pospravila v škatlico vse..kao da bi vedela, da bom čez teden dni v bombo vpadla x^x

No, moj je bil potem malo bolj komot...pridem iz porodnišnice(v drugo) in pravi...no, boš skuhala kaj???

Jaz pa v jok x:Dx

Nekaj grehov ima iz tistega obdobja....ful me jezi, ko se spomnim na to..recimo....je bil prepričan, da sem že rodila...še klical v porodnišnico-bil je na nekem predavanju...in so mu rekli, ja g.V. sina imate...on pa gostilno in so se imeli veselo.
Jaz pa doma. SAma. In popadke dobila. In še čisto nič rodila. In čakala, da pride ob 2. ponoči domov. Pijan kot krava..in skoraj omedli....ja kako? Kaj še nisi rodila????'
To je skrajšana verzija....(bi rekla, da je to dedno....njegov foter je isto naredil) x:Dx  x:Dx

Ja

Jaz mam tud črno piko.

Nisem se napil.
Nisem naročil kave, ali čaja, ko je prišla domov.

A me v porodnišnico niso pustili - so rekli "gripa"!!!!

Ona pa: A vse druge so pustili, samo tebe ne!

Pa še zdaj ne vem katere druge.....

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629


#42 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 2. oktober 2003, 18:17

Ufff je dobro vedeti, da se je še komu drugemu kaj zalomilo x:Dx x:Dx

Moj oče je bil zraven pri porodu - v Nemčiji se takrat že smelo...pa se ga je naslednji dan nacedil tako, da bi ga mama najraje kar zatajila..nek umazan in pokotan vzglavnik prinesel - še zdaj ne vem zakaj...in težil vsem okrog..kako srečen da je..ker je dobil MENE x:Dx in prvič v življenju jokal. Mamo pa je kar kap hotela x:)x

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#43 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 2. oktober 2003, 18:52

hehe...zgodbe... xrolleyesx
Jaz sem drugič(in prvič) rodila s carskim rezom...Za drugi porod...sem imela napovedan datum.Doma sem vse lepo pripravila, naredila francosko solato, pa ocvrtega piščanca...pa pečenke...in goro peciva...da bo mož v službi lahko..."častil"...
Zjutraj me odpelje v bolnico...ob sedmih...na tešče...in gre z vsem v službo...
Meni pa zdravnik pravi...še imamo čas...ne bomo danes, lahko greš domov...pridi čez 4 dni. xrolleyesx x:Dx x:Dx
Moža je skoraj kap...ko sem ga klicala...ja, kaj pa naj zdaj z vsem tem naredim...je rekel...pa nisi mogla zdravniku reči...da je nujno... x:Dx x:Dx
No...čez 4 dni...me je odložil kar pri vratarju...z besedami...saj tako ali tako ne bo nič...
Pa je bilo.. x!x

Astra
Per aspera ad astra

#44 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 2. oktober 2003, 19:58

Ona pa: A vse druge so pustili, samo tebe ne!

Pa še zdaj ne vem katere druge.....

x:Dx x:Dx x:Dx ... Vojko, kaj sem se narežala

#45 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 2. oktober 2003, 20:03

aja... še tista gorčica... to je najbrž nekaj, ko rečejo, da te zgaga peče... kar je mene tudi na koncu, pa so omenjali, da bo imel otrok laske... ob porodu nisem toliko lask gledala, ampak, potem pa ležim v sobi še s sedmimi mamicami in pripeljejo voziček z otročki... same enake štručke, vsi v belem... ena pa z rdečimi copatki in rdečo mašnico v laseh... xflirtx ... x:)x x;)x

#46 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 2. oktober 2003, 21:22

Uff, ne me spominjat na partnerja v času poroda! :xx!: Katastrofa!

V prvi nosečnosti sva se s partnerjem 8 dni pred rokom odpravljala ob 18h v kino, skupaj s še enim parom. Ko sem se šla oblečt in na wc, sem ugotovila, da mi je začela odtekat voda - znak, da se bliža porod. Prišla sem v dnevno, kjer so me čakali oni trije, in rekla, da jaz ne morem v kino, ker kaže, da mi odteka voda in da bom šla rodit. Un moj pa pravi: "OK, pol pa gremo samo mi trije!" ... in so šli v kino, mene pa pustili samo doma! :eek: :V:

Ta drugič sem imela drugega partnerja... Ta me je vsaj peljal v porodnišnico, ko se je začelo... A po 5-ih dneh... :xx!:
Ob 9h sem dobila odpustnico in sem takoj poklicala tipa, da naju (mene in sina) pride iskat v porodnišnico. Potem sem čakala, čakala, čakala... njega pa od nikoder. Vse mamice, ki so dobile tisti dan odpustnico, so že šle domov, jaz pa še kar čakala, čakala... Sem že razmišljala, da bi najela taxi, da odpelje mene in sina domov!
No, ob 15h se je končno le prikazal pred porodnišnico. Na vprašanje, zakaj ni prišel prej, je rekel, da ni imel denarja za bencin! :eek: :V:

#47 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 2. oktober 2003, 21:55

Kako potem naredijo carski rez, da bo pozneje lepo vidno zašito... .upoštevajo vsi kirurgi estetski videz?
Zanima me, a se ne bojite, da bi doble druzga dojenčka, da pride do zamenjave;sej se tut to dogaja, ne... ?
Kaj pa striženje popkovine in pozneje imet lep popek ali tut to gledajo?
Kaj pa britje spodnjih dlak; je dobr, da se že doma al ti jih oni direkt v dvigalu morda al v avtomobilu, al tko, da je treba sprot skrbet za higieno, ne... ?

#48 PAMI

PAMI
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 63

Objavljeno: 2. oktober 2003, 23:16

Zdravniki v porodnišnici, žal ne gledajo na kasnejši lep estetski videz.
Moraš imet pač srečo.Jaz sem imela res srečo-ampak v vsem.Nič slabosti,nič vrtoglavic,nič, nič me ni gorčica pekla,nič,nič.Lep porod,nič raztrgana, nič strij,...sem takšna kot sem bila na začetku 60 kg, na višino 176.brez diet in pretirane telovadbe, samo dolgi sprehodi.Zadovoljna!!
Draga moja, zdaj pa nasvet:
Samo nosečnost moraš sprejeti kot nekaj naravnega, lepega.Bodi čimvečkrat dobre volje, saj se tudi otrok počuti tako.Takrat si eno z otrokom in nosi se temu primerno.Zavrti si glasbo, ki te pomirja, privošči si veliko svežega zraka-sprehajaj se,upoštevaj svoje lačne želje-če se ti zahoče čokolade si jo privošči še tisti trnutek,vendar ne pretiravaj, že zaradi otroka jej zdravo!!!To se ti kasneje obrestuje, saj potem tudi otrok rad vse je.Tudi za higieno poskrbi, tuširanje, pa tudi topla, a nikar prevroča kopel dobro dene. Preden greš rodit oz. vsaj nekaj dni pred tvojim rokom, naj ti partner pomaga, obriti se- baje če se prej ne , malce boli saj one to na grobo, pa tudi ti se počutiš bolj čisto.Pogovarjaj se svojo nerojeno dušico, imej jo rada, saj bo tudi kasneje bolj razumljivo bitje.Ko boš v zadnjem mesecu nosečnosti se prični mazat z olivnim oljem, po trbuhu, pa tudi spodaj,da pridobiš na prožnosti in se veda po dojkah.Kasneje boš hvaležna-ne bo strij, ampak z olivnim oljem-pravim.Ni prijetnega vonja, ampak za lepoto se vse potrpi.Srečno!če sem kaj pozabila,pa vpraš.

#49 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 3. oktober 2003, 09:23

......To se ti kasneje obrestuje, saj potem tudi otrok rad vse je. .......... .

.......se prični mazat z olivnim oljem, po trebuhu, pa tudi spodaj,da pridobiš na prožnosti in se veda po dojkah. ....

...omenjaš olivno olje, jah kaj pa potem obleke, al niso mastne, hmm
Zdravnikom je treba Rečt, jih nekak Opozorit, da naj pazjo za videz pozneje, kot za mame al pa otroka! :palec:

#50 milenacs

milenacs
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 126

Objavljeno: 3. oktober 2003, 13:18

Ej, pokowc, napisala sem doooooooolg odgovor, pa mi ga je uspelo vreči nekam v črno luknjo. Izgubljeno!!! Pa dajmo še enkrat.

Strije - Ha, ha, ha, hvala za razlago, vendar sem s tem "Kaj so strije?" hotela povedati, da zaradi nosečnosti nimam niti ene - srečnica, kajne?

Gorčica ali zgaga - Ker otročiček raste, začne pritiskati na želodec in s tem lahko moti delovanje mišice zapiralke, ki drugače preprečuje dviganje želodčne kisline v požiralnik. Stanje se takoj po porodu normalizira.

Otekanje - Pri nekaterih do zastajanja vode v telesu sploh ne pride, nekatere imajo relativno majhne težave, nekatere večje, nekatere pa se morajo držati diete, biti celo v bolnišnici ... Brez strahu, mine kmalu po porodu. Je pa, tako se mi zdi, lahko nevarno za otroka, če gre za najhujšo obliko, pa se le-ta ne zdravi.

Sex - misionarski položaj, ki je bil OK za oba oz. za vse tri (ha, ha, ha)

Tečnoba - vprašaj mojega moža in to takrat, ko me ne bo zraven. Priznam, posebej je bila pri meni izražena v času, ko sem bila že nekaj mesecev doma, pa se mi je zdelo, da povsem brez zveze.

Apaurini - Zdravniki jih predpišejo pred vsako operacijo, ker se poleg tega, da se človek umiri, sprostijo tudi mišice (menda to najbolj velja za gladke mišice) in pri grozečih prehitrih porodih preprečujejo ali vsaj zmanjšajo krčenje maternice (popadke). Jaz sem popolnoma nevajena tablet in striktno proti njim, vendar sem jih v bolnišnici raje jemala, da si ne bi kdaj kaj očitala. Vendar se je pri meni zgodilo, da sem samo spala, otrok pa se je umiril (spal) do te mere, da v času, ko je bilo treba šteti premike, nisem naštela potrebno število. Ko sem povedala, kaj se dogaja, so mi rekli, da jih ni treba več jemati.

Nedrčki - Proti koncu sem nosila bolj raztegljive, vendar je to odvisno od tega, kakšno težo morajo podpirati. Po rojstvu pa sem nosila seveda nedrček za doječe mamice, ki se odpira na obeh dojkah. Najbolje je, da se ga kupi po prihodu iz bolnišnice, ko je laktacija navadno že polna in se lahko določi prava velikost.

Proti koncu nosečnosti sem nekajkrat vadila dihanje in poslušala kaseto za sprostitev (če jo boš rabil, mi sporoči naslov na mail), ki mi je zelo pomagala pri porodu. Poleg tega sem možu že kar nekaj tednov pred rokom povedala, kaj mora, če bom jaz pozabila, zahtevati od babice:
- nikakor ne sme dovoliti, da mi umetno sprožijo porod, razen če je to nevarno za otroka,
- nobenih umetnih popadkov kot pomoč naravnim popadkom, ki jih tako radi dajo, samo da so stvari prej opravljene, niso pa dobri niti za mater, še manj pa za otroka (razen, če je to nevarno za otroka),
- da varuje presredek, ki ga tako rade prerežejo, pa čeprav morda kdaj to niti ni potrebno (tiste, ki ga ni bilo treba prerezati, smo relativno redke, pa vendar sem prepričana, da je narava naredila tako, da se otrok rodi - razen v izjemnih primerih - tako, da tega ni treba narediti). Treba jim je reči in se potrudijo.

Kakorkoli že, pri porodu je partner tisti, ki porodnici pomaga tako psihično kot tudi fizično, poleg tega pa že njegova prisotnost zmanjša možnost, da bi porodnico zajela panika v trenutkih, ko v porodni sobi ostane sama oz. je osebje morda verbalno malo bolj grobo - zanje je vse skupaj le rutina, tako da sem slišala tudi za takšne primere. Za porodnico je dovolj že to, da ji babica ali zdravnik reče: "Če so vse rodile, boste tudi vi! Tako hudo pa že ni." Dogajajo pa se menda tudi hujše stvari, še posebej v porodnišnicah, kjer so porodnice dejansko samo številke.

Pomembno je tudi to, da se porodnica skoncentrira na dihanje in na to, kaj ji govori babica. Verjemi, da je res.

LP, Milena

p.s. Ste naročili? Če si eden tistih, ki hoče vedeti že prej, si pa še toliko večja faca (v pozitivnem smislu).




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0