Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Navezanost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
312 komentarjev na to temo

#301 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 7. oktober 2005, 09:54

Hm, Indigo, natanko to je že napisano. Navezanost je najnevarnejša zaradi strahu pred izgubo. Ljubezen iz strasti vodi v ljubosumje, a resnična ljubezen nikoli ne povzroči navezanosti. Zaljubljenost je samo močna strast, prazvaprav gre za organsko stvar. Kot takšna ni slaba, saj se potem, ko popusti organski naboj, preoblikuje v pravo ljubezen.
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#302 Indy

Indy
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 744

Objavljeno: 7. oktober 2005, 10:14

<{POST_SNAPBACK}>Hm, Indigo, natanko to je že napisano.


Nisem bral kar pisalo prej.soory x:)x

#303 Kabalist

Kabalist
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 279

Objavljeno: 19. oktober 2005, 10:33

Nič hudega. Saj ne moreš vsega brati. Če bi vsi vse brali, bi bili odlični podstavek za pajkovo mrežo. x:Dx
BODI POZOREN IN PREPOZNAJ. kO PREPOZNAŠ, OČISTI SVOJE OKNO IN DOVOLI BOŽJI VOLJI, DA SIJE SKOZI TVOJO VOLJO.

#304 iskalec

iskalec
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 13. februar 2006, 13:47

kaj menite o navezanosti na partnerja-tako v zvezi kot tudi po tistem ko nista več par in navezanost še obstaja?

#305 AirSim

AirSim
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 13. februar 2006, 14:30

Mislim, da je navezanost oblika odvisnosti (od človeka). Le ta ti daje občutek ugodja dokler imaš vse. Verjetno prej sploh ne opaziš navezanosti. Ko se pa razideš z nekom, pa ugotoviš da ga pogrešaš, da ne veš kaj početi v prostem času brez njega/nje, izgubis 'najboljšega' prijatelja/prijateljico. Takrat se je najbol zaveš.
Vsak zakaj ima svoj zato.

#306 highlander

highlander
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 202

Objavljeno: 13. februar 2006, 17:21

Ljubezen se zacne sele takrat ko ni vec navezanosti. Vendar se takrat kaj rado zgodi da tudi partnerja ne potrebujes vec. Ljubezni imas dovolj v sebi in vseokrog sebe in v vseh ljudeh. Ce pa hoces priti do nenavezanosti skoraj gotovo dozivis tudi bolecino, ki nastane pri trganju vezi.

#307 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 13. februar 2006, 17:27

sem zdruzila vse 3 teme 'navezanost'.
(*torej, tvojo temo, Iskalec <dobrodosel! :vio: :palec:>, sem zdruzila s predhodnima dvema (ki sem ju predhodno zdruzila xDDx))

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#308 melody

melody
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 100

Objavljeno: 14. februar 2006, 03:44

Navezanost... Vztrajno bežim stran od ljudi, ki se navežejo name. Nekateri trdijo, da je to zato, ker ne znam imeti nikogar rada, ampak jaz imam rada ljudi na drug način. Če se kdo naveže name, me zagrabi panika - nisem prepričana, če je to normalno in zdravo.
Zdi se, kot da nisem sposobna normalnega odnosa z ljudmi, a problem je le v tem, da se panično bojim, če se kdo naveže name. In potem, smešna kot sem, ne znam razložiti, zakaj se nekoga izogibam, neham odgovarjati na njegove klice, maile... Skrajno utesnjeno se počutim, če je kdo čustveno prilepljen name. Očitno bom do konca življenja ostala sama v svojem svetu le zato, ker sem tako zelo očitno paranoična :D
Objavljena slika

Tres tres chic.


#309 leOna4u

leOna4u
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 117

Objavljeno: 20. februar 2006, 16:17

Navezanost je najnevarnejša zaradi strahu pred izgubo. Ljubezen iz strasti vodi v ljubosumje, a resnična ljubezen nikoli ne povzroči navezanosti. Zaljubljenost je samo močna strast, prazvaprav gre za organsko stvar. Kot takšna ni slaba, saj se potem, ko popusti organski naboj, preoblikuje v pravo ljubezen


:2src:
Tukaj se nekako strinjam s teboj, ne pa popolnoma.
Ko se na nekoga navežemo, še ne pomeni, da ga ljubimo, kot tudi ni nujno,
da ko popusti navezanost, da bo le ta prešla v ljubezen.
Res pa je , da nam povzroča velik strah pred izgubo, ko pa do izgube pride,
potrebujemo kar precej časa, da jo premostimo ali nadomestimo.
Ve se pa, da nikogar ne moremo nadomestiti popolnoma.
Vse pa žal poteka na ne razumski ravni, nikoli ne moremo vplivati toliko,
da bi si dopovedali, koliko se lahko navežemo, ko v igro vstopi srce..............
takrat je prepozno
ostane samo še čas za celjenje ran xsrcx
VARIATIO DELECTAT.
Raznolikost se prileže.
Fedrus

#310 matjazz

matjazz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 203

Objavljeno: 28. februar 2006, 13:09

Če se hočeš znebit navezanosti, greš za počitnice v planine. Kjer nimaš z seboj nobenih high tech pripomočkov in tega. Mogoče bi se celo splačal.

#311 leOna4u

leOna4u
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 117

Objavljeno: 2. marec 2006, 02:46

Matjazz

nobeni hribi, nobeno morje, noben dopust ne pomaga,
da bi se znebil navezanosti.............
dokler s tem ne počistimo v svoji glavi....dokler se ne sprijaznemo z izgubo
ni ne takih ne drugačnih pripomočkov, ki bi pri tem pomagali xsrcx
VARIATIO DELECTAT.
Raznolikost se prileže.
Fedrus

#312 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 2. marec 2006, 18:43

to ni 0 narobe! vsak ma svojo pot.... x;)x ceprau pa omenjas pogojno ljubezen... - na tvoj nacin - ljubezen ni pogojena z nacinom... ali je ali pa pac ni! razlike so le osebnostne karakterne in razvojne...
navezanost pa seveda ni kul! ob tem je najbolje pogledati ali smo mi sami taki da se zelimo vezati in kaksen je nas namen... kaj iscemo kaj zelimo.. in koliko je vezave v tem... vezava na nase obstojece zivljenje, stil, razmisljanje, prepricanja... tudi take so lahko vezave, ne samo na ljudi....

Navezanost... Vztrajno bežim stran od ljudi, ki se navežejo name. Nekateri trdijo, da je to zato, ker ne znam imeti nikogar rada, ampak jaz imam rada ljudi na drug način. Če se kdo naveže name, me zagrabi panika - nisem prepričana, če je to normalno in zdravo.
Zdi se, kot da nisem sposobna normalnega odnosa z ljudmi, a problem je le v tem, da se panično bojim, če se kdo naveže name. In potem, smešna kot sem, ne znam razložiti, zakaj se nekoga izogibam, neham odgovarjati na njegove klice, maile... Skrajno utesnjeno se počutim, če je kdo čustveno prilepljen name. Očitno bom do konca življenja ostala sama v svojem svetu le zato, ker sem tako zelo očitno paranoična :D



#313 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 2. marec 2006, 21:06

x:o)x Da se malo vtaknem z eno zenovsko zgodbico o navezanosti... x;)x Malo v razmislek...

Daoxin, ki je živel med leti 579 in 651, je bil četrti patriarh kitajskega zena. Nekoč je vprašal svojega učitelja, tretjega patriarha Sengcana:
"Je nenavezanost pot do osvoboditve?"
"Te kdo veže?" mu je Sengcan odgovoril z vprašanjem.
"Ne, nihče me ne veže."
"Če te nihče ne veže, ne razumem, zakaj misliš, da je nenavezanost pot do osvoboditve," je rekel tretji patriarh.
(iz knjige Vrata brez vrat)





Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0