Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Spomin -- izgubljen in izboljšanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
8 komentarjev na to temo

#1 alex

alex
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 47

Objavljeno: 22. september 2003, 21:53

En lep pozdrav vsem skupaj.

Zanima me, če se je že kdo kdaj hotel spomniti kakšne detajle iz svojega otroštva, ki jih je kot posledica fizične/psihične travme izgubil/a?
Kaj storiti, da se ta spomin povrne? Ali se sploh lahko povrne brez hipnoze?

Pa še vprašanje za "tekoči" spomin. Kako "strenirati" možgane za boljši spomin?

Bo prehuda? :inocent:

Lep pozdrav in lahko noč
LP, Alex

"Bolezen je nekaj naravnega, kar pripada življenju, tako v fizični, kot tudi duhovni obliki. Ampak na samo, da je bolezen naravna, temveč je človeku tudi potrebna, ker ga kot ogenj očisti od usedlin fizične in duhovne umazanije." Paracelzus (1493 - 1541)
www.jugov.net

#2 contesa

contesa
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 659

Objavljeno: 23. september 2003, 08:10

x:)x Alex pozdravljen(a)!

Človeška psiha je zelo zakomplicirana zadeva. Seveda,se da priklicati spomin brez hipnoze,čeprav je psihološko zelo boleče. Včasih se spomin nenadejano vrne, sproži pa se ob podobni situaciji,ki jo je oseba doživela kot travmo!
Z vračanjem osebe v preteklost brez hipnoze,se ukvarjajo vsi psihoterapevti! Tako, da izbira ne bo tako težka! V primeru ugotovitve globoko zakoreninjene travme,pa se je potrebno odločiti za hipnozo, ki mimogrede, sploh ni tako grozna, kot se boji večina. Vse tvoje pripovedovanje se snema in po končani seansi skupaj poslušata posneto in se o vsem pogovorita.
Kar se tiče tvojih težav s spominom,so lahko globoko povezane z dogodki iz preteklosti!
Ko boš rešil(a) le te,bo verjetno tudi težava s spominom sčasoma prešla!

Upam,da sem kaj pomagala,

lep pozdrav ti želi Contesa x;)x
Morda potrebuje človek čas enega življenja samo zato, da pridobi vrline, ki izničijo njegove napake iz prejšnjega življenja... Vrline, ki jih pridobimo in ki se počasi razvijajo v nas, so nevidne vezi, ki vežejo med seboj posamezne eksistence-eksistence, ki se jih spominja samo duh, saj materija nima spomina za duhovne stvari.

HONORE DE BALZAC

#3 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 23. september 2003, 08:34

O, alex, lepo, da si spet prišel malo naokoli x:)x :palec: !

Iz svoje izkušnje ti lahko povem, da se mi je na neboleč in netravmtičen način vrnilo v spomin pozabljeno/potlačeno brez regresije in psihoterapevtov... preprosto samo z namenom, da nekaj (ne tako, megleno "nekaj", v mislih imam tisto, ko se znajdeš v stanju, ko čutiš, da si obtičal in se potem zavestno odločiš, da boš preobrazil, kar je potrebno) premaknem v svojem življenju... življenje samo prinese "prave" stvari, ki pomagajo ozavestiti in "ozdraviti", samo pozornost, zavedanje, pogum in iskrena želja... pa gre x:)x x;)x

Kaj je za nekoga primerno... to mora vsak sam začutit... če nekdo pri tem potrebuje pomoč in podporo zaradi občutka varnosti (saj zato pa je nekaj ostalo potlačeno, skrito), potem je verjetno zanj bolje, da poišče načine, kjer ga drugi vodijo "skozi"...

#4 alex

alex
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 47

Objavljeno: 23. september 2003, 09:47

Hvala za dobrodošlico x:Ix .

Point je, da sem naredil že en OGROMEN (za moje pojme) korak naprej v tej zadevi. Soočil sem se namreč s preteklostjo, a se mi je življenje samo še dodatno zakompliciralo. Mislil sem tudi, da bom s tem korakom tudi priklical kakšne spomine, pa so očitno tako globoko zakoreninjeni, da nočejo na plano :sori: . Vem samo to, da po vsej verjetnosti ne bodo prijetni. Pa kaj .. saj sem že velik fant. x;)x

Hmm.. mogoče je psihoterapevt in hipnoza res ena najpreprostejših metod. Pri hipnozi se bojim tega, da bi bili "priklicani" spomini mogoče samo plod domišljije in ne pravi spomini. Ne vem, ker se še nisem soočil s tem.

Sicer imam namen govoriti še s svojim mojstrom, če bo imel kak koristen nasvet oz., če mi bo lahko on kako pomagal.

Zankrat hvala obema :)
LP, Alex

"Bolezen je nekaj naravnega, kar pripada življenju, tako v fizični, kot tudi duhovni obliki. Ampak na samo, da je bolezen naravna, temveč je človeku tudi potrebna, ker ga kot ogenj očisti od usedlin fizične in duhovne umazanije." Paracelzus (1493 - 1541)
www.jugov.net

#5 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 23. september 2003, 10:21

Alex, morda še tole v pomoč...

tile ogromni koraki marsikaj naplavijo na površje... pa ne zato, da bi se s tistim zdaj mučili še na en način ... pač pa, da se tisto, kar je bilo skrito pred zavedanjem samo sprosti in gre... veš, včasih nas tukaj malo nesejo naša pričakovanja... da bi moral biti spomin tak in tak... recimo kot en film v glavi ali nekaj takega... pa skoraj nikoli ni tako... spomin je namreč drugje... v čustvenem telesu... zato, kadar delaš velike korake naprej, pa se potem začnejo pojavljati neki neprijetni občutki in neko intenzivnejše čustvovanje (žalost "brez razloga", nek nerazumljiv strah,...), je to že ta spomin, ki si ga želel priklicati v zavedanje... če se ne ustrašiš teh občutkov, če jih zmoreš čimbolj mirno "poslušati", pa se lahko spontano pokaže tista slika situacije iz preteklosti...
resnično - ne išči spomina v glavi, pač pa v občutkih in skozi čustva

x:)x x;)x

#6 alex

alex
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 47

Objavljeno: 23. september 2003, 12:09

Ravno v tem je težava, da nimam nobenih občutkov. Niti žalosti, veselja, jeze... NIČ.. In to me zelo bega. x?x

Ne vem, če bi razlagal celotno zgodbo širnemu forumu o čem se gre zadeva.
LP, Alex

"Bolezen je nekaj naravnega, kar pripada življenju, tako v fizični, kot tudi duhovni obliki. Ampak na samo, da je bolezen naravna, temveč je človeku tudi potrebna, ker ga kot ogenj očisti od usedlin fizične in duhovne umazanije." Paracelzus (1493 - 1541)
www.jugov.net

#7 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 23. september 2003, 13:21

... ja, razumem, če ti ni, da bi se na forumu izpovedoval...


... gotovo boš našel zate najboljši način :palec: ... srečno x:)x

#8 Behemoth

Behemoth
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 293

Objavljeno: 9. december 2004, 19:21

psihoterapevte rabiš plačat? Pa je možno da aktivira nekatere tvoje čakre npr. grlno za lažje učenje.?




Hvala
Je suis FÉROCE, FABULEUX ET PARFAIT!

If you have great passion, then you can do high fashion!

#9 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. december 2004, 19:40

Neverjetno! x^x Bravo Angell, to je pa res napredek!!! :palec:

*ker ko sem namrec videla temo, sem prec hitela iskat, pa nasla samo tole, ker sem spregledala, da ni na novo odprta (ma mal cuden naslov, kasnej popravim).

To mi delite!
najdte teme, ki so! :palec: xyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0