Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Nekaj vprašanj v zvezi s kristali


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
70 komentarjev na to temo

#1 Sara

Sara
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 26

Objavljeno: 29. september 2003, 13:20

Čao!

Ker sem še precejšen laik na tem področju me kot prvo zanima kje se kristale sploh da kupiti. in kako veš ali je kristal dober oz. pristen ali pa ponaredek?
Naslednja stvar, ki me zanima je ali je kakšna razlika med velikim kristalom, ki ga imaš npr nekje postavljenega in kamnom, ki ga nosiš npr. na prstanu?

Nekateri pravijo, da si kristal izberejo preprosto z lastno intuicijo. Kaj pa če le te nimaš? Sama namreč zelo dvomim, da bom ob držanju kakšnega kamna kaj začutila zato me res zanima kako najdeš kristal, ki je pravi zate.

Menda je treba kristal po vsaki uporabi sčistiti. Kako pa se to naredi?

In pa še tole. Ali se vam je življenje ob uporabi kristalov res kaj spremenilo oz. ali čutite kakšno energijo. Ali vam pomagajo? Ali se to energijo da čutiti?

Zaenkrat lp!!!

#2 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 29. september 2003, 15:47

Zivjo Sara!

O tem smo ze tako velikokrat govorili, da ti podajam nekaj linkov, pa si malo poglej vse skupaj:

Kje lahko kupim in koliko stane kristal?
Moja prva izkusnja s kristali
Kristali so spremenili moje življenje
Kateri kamen?
Kristali - kako delujejo?

Nismo se v vseh temah cisto striktno drzali naslova, pa smo znotraj posameznih tem ze ful koristnega podali...

Oglej pa si tudi ostale teme, saj jih je ze veliko sprasevalo podobno kot ti in je bilo veliko ze povedanega. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#3 spelsi

spelsi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 10. avgust 2006, 10:21

Živjo,

Sem nova na luninem forumu in vsi ti pogovori so me inspirirali da sem se po dolgem času spet začela ukvarjat s kristalčki. In zdaj moja zaloga počasi raste...
Imam pa eno vprašanje in bi prosila če bi mi lahko svetovali glede tega...
In sicer zadnje leto se mi dogaja da vsakič ko imam kak izpit oziroma kakšen pomemben dogodek naslednji dan, sem potem en dan prej totalno na adrenalinu in celo noč ne morem zaspat...s tem da mi nobena tehnika sproščanja ne učinkuje...no ali pa zaspim in se potem zbudim brez kakrsnegakoli razloga ob 5h zjutraj in sem popolnoma budna...in potem sem seveda naslednji dan totalno neskoncentrirana in zaspana. In kljub temu da sem recimo čez dan popolnoma mirna in se niti ne ukvarjam s tem kaj bo naslednji dan vseeno ne morem spat celo noč ker imam nekje v podzavesti nek klik ki me zbudi. Zanima me kateri kristal bi najbolj učinkovito nevtraliziral to energijo (predvidevam da gre za ogenj??) in če bi ga morala dat na kakšen določen del telesa ali vseeno kam...al mogoče eliksir?

že vnaprej hvala x:)x

#4 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 10. avgust 2006, 10:41

torej so skrbi....

iz izkušenj...to se meni velikokrat dogaja xDDx ....pa iz izkušenj povem, da me skoncentrirajo no pomirijo...modri kamni
kakšen lapis lazuli magari obesek x:)x

drugače pa, če spiš slabo zelo dobro dene malahit.....pa ga daj pod blazino.

xsrcx

#5 spelsi

spelsi
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 11. avgust 2006, 19:25

...modri kamni praviš? hmm modrega res še nimam nobenega...me pa trenutno privablja en akvamarin tko da bom verjetno poskusila z njim ;)
...hvala za nasvet x:)x

#6 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 11. avgust 2006, 19:56

Ti kar akvamarin, bodo potem same desetke xDDx

xsrcx

#7 evcy

evcy
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 13. avgust 2006, 16:33

hej vsem :)
jst mam pa rozevca, karneola pa ametist,

vse mam za verizico, sam jst nc ne cutim :emm:
sm rakica 9.7 tak da baje so ti cist ok zame, sam kst vseen ne dobivam nobenih vibracij
enega bi rada mela za lazje ucenje al pa za koncentracijo, pa sm sla v dve trgovini pa mi vedno drugac povejo....no ce lahk kdo odgovori :)

#8 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 13. avgust 2006, 17:53

hej vsem :)
jst mam pa rozevca, karneola pa ametist,

vse mam za verizico, sam jst nc ne cutim :emm:
sm rakica 9.7 tak da baje so ti cist ok zame, sam kst vseen ne dobivam nobenih vibracij
enega bi rada mela za lazje ucenje al pa za koncentracijo, pa sm sla v dve trgovini pa mi vedno drugac povejo....no ce lahk kdo odgovori :)


Mal poišč po temah. O kristalih za učenje in koncentracijo smo že na dolgo in široko govorili.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#9 evcy

evcy
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 14

Objavljeno: 13. avgust 2006, 22:05

ups pa res...nism pogledala

#10 Teyka

Teyka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 711

Objavljeno: 14. avgust 2006, 21:09

hey!
mene pa zanima naslednje...pred okoli 8-9 leti sem si na enem izletu kupla za spomin en "kamenček", ki mi je bil zlo všeč, pa še prodajalka mi je rakla, da je primeren za astrološko znamenje dvojčka. ta kamenček sem nekaj časa nosla na verižici, potem pa sem ga nehala, in je vse do danes bil spravljen v škatlici z nakitom.
ko sem pregledovala, kateri kristali naj bi pomagal pri učenju, sem naletela na tigrovo oko, in ko sem vidla sliko, sem ugotovila, da je to kristal, ki sem ga takrat kupla.
zdej me pa zanima, kako ga naj po tako dolgem času očistim?
pa še kakšen drug namig tut ne bo škodil...ker sem na tem področju čisti začetnik.

že v naprej hvala za pomoč! x:)x
Never let the fear of striking out keep you from playing the game!!!

#11 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 14. avgust 2006, 21:34

Čiščenje kristala....lahko ga kar enostavno zakoplješ sol....pa pustiš čez noč...potem splakneš pod čisto vodo pa ga lepo polniš na soncu.
potem lahko ga potunkaš v solno raztopino....žlička soli pa kozarec ali skodelica vode...pustiš da se "odmoči" xDDx , očisti , poplakneš pod čisto vodo...pa polnjenje na soncu.
Potem ga lahko mentalno očistiš z nihalom...zato nisem pravi naslov bo nosorog ali kdo drug povedal.
Pa še je nekaj postopkov....

Tigrovo oko ...element, ki prevlada je ogenj...ognjeni kamen. deluje na tretjo čakro -pleksus.
uprabljajo ga tudi kot zaščitni kamen.

kamen blaži stres..

.....

lep kamenček :palec:

tule pa link:

čiščenje kristalov


xsrcx

#12 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 14. avgust 2006, 23:44

Solna raztopina za čiščenje tigrovega očesa ni primerna.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#13 Teyka

Teyka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 711

Objavljeno: 15. avgust 2006, 09:01

:flower: najlepša hvala obema za pomoč!

aha, glede čiščenja...bo pa v redu, če kristal zakopljem v sol čez noč in ga nato splaknem s čisto vodo x?x
Never let the fear of striking out keep you from playing the game!!!

#14 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 15. avgust 2006, 09:30

:flower: najlepša hvala obema za pomoč!

aha, glede čiščenja...bo pa v redu, če kristal zakopljem v sol čez noč in ga nato splaknem s čisto vodo x?x


Tudi to je eden od validnih načinov, a traja precej dlje, kot če je sol raztopljena.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#15 Teyka

Teyka
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 711

Objavljeno: 15. avgust 2006, 09:55

hvala nosorog x!x x:)x
Never let the fear of striking out keep you from playing the game!!!

#16 strelka02

strelka02
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 831

Objavljeno: 15. avgust 2006, 14:44

Solna raztopina za čiščenje tigrovega očesa ni primerna.


Zakaj ne...limonit mogoče :inocent:

xsrcx

#17 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 15. avgust 2006, 21:25

Zakaj ne...limonit mogoče :inocent:

xsrcx


- limonit
- plastovit mineral, pri katerem sčasoma slana voda prodre med plasti, ko pa ga daš iz slanice, voda izhlapi, sol pa kristalizira, kar povzroči pokanje minerala. S sano vodo sem pred leti prav grdo uničil eno ahatovo geodo.
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#18 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 31. maj 2007, 12:14

Nosorog, zakaj vse pomagata eliksir iz roževca in ametista? xcivx x:)x Nekaj sem že brala, a me zanima, še posebno za ametist.

#19 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 31. maj 2007, 13:37

Nosorog, zakaj vse pomagata eliksir iz roževca in ametista? xcivx x:)x Nekaj sem že brala, a me zanima, še posebno za ametist.


Eliksir iz rožnatega kremena sproži delovanje encimov (biokatalizatorji, ki omogočajo vse kemijske reakcije v telesu). Zaradi vpliva elementa zemlje, deluje eliksir tudi na debelo črevo, spolno območje in ledvica. Njegova vibracija nas osvobaja skrbi in podpira razvoj čutnosti.

Eliksir ametista povečuje absorbcijo vode, pomaga pri astmi, črevesnih obolenjih, v duhovnem smislu pa krepi zavest o sebi (kensla iluzije).

la
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#20 Lenka:

Lenka:
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 31. maj 2007, 13:40

Eliksir iz rožnatega kremena sproži delovanje encimov (biokatalizatorji, ki omogočajo vse kemijske reakcije v telesu). Zaradi vpliva elementa zemlje, deluje eliksir tudi na debelo črevo, spolno območje in ledvica. Njegova vibracija nas osvobaja skrbi in podpira razvoj čutnosti.

a to ga flikneš v vodo in piješ?
2 dcl?
1L?
kako dolgo naj bo notri?

#21 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 31. maj 2007, 13:51

a to ga flikneš v vodo in piješ?
2 dcl?
1L?
kako dolgo naj bo notri?


ELIKSIRJI

Voda se zelo dobro odziva na nihanja mineralov oziroma na njihove vibracije. Če damo mineral v vodo, se bo ta po določenem času energizirala s kvaliteto vibracije uporabljenega mineralala. Kako dolgo naj bo mineral v vodi, je odvisno od temperature vode. Voda s temperaturo 37 oC je najbolj dovzetna za sprejem vibracij, pa tudi kristalna struktura v topli vodi intenzivneje vibrira, tako da je v tem primeru čas za pripravo energizirane vode, ki jo imenujemo eliksir, približno 30 minut. Po drugi strani pa je voda najgostejša pri temperaturi 4 oC. Voda takšne temperature prevzame vibracijo minerala dosti počasneje, pa tudi kristalna mreža v tako hladni vodi niha s slabo intenziteto. Priprava takšnega eliksirja traja vsaj 24 ur, vendar pa voda te temperature zadrži vibracije minerala zelo dolgo tudi po tem, ko smo mineral iz vode že odstranili. Vse to pa velja le tedaj, ko govorimo o elektromagnetnih in frekvenčnih energijskih komponentah mineralov.
Nekoliko drugače namreč je, kadar si pripravimo eliksir iz programiranega minerala – minerala, v katerega je vtisnjena neka informacija. Ustrezne razis¬kave so namreč pokazale, da prevzame voda informacijo nase trenutno. Da pa bo eliksir vseboval tudi ustrezne elektromagnetne in frekvenčne karakteristike minerala iz katerega smo ga pripravili, pa je seveda še vedno treba upoštevati dane napotke, v zvezi z odvisnostjo temperature vode od dolžine priprave eliksirja.

Uporaba univerzalnih eliksirjev iz kamene strele je v današnjem času, ko smo vsakodnevno izpostavljeni različnim stresom, pomembna zaradi dejstva, da je človeško telo sestavljeno v veliki meri iz vode; nove celice nastajajo v t.i. celični tekočini, katere kvaliteta oziroma energijska struktura je izredno po¬memb¬na za njihov nastanek in življenje. Obstaja povsem resna teorija, da so otočki neenergizirane celične tekočine, ki jih povzročajo nekatera ek¬stremna čust¬vena stanja, npr. zaskrbljenost in pobitost, pravšnje okolje za nastanek tu¬morjev. Po drugi strani se celična tekočina praktično trenutno energizira ob čustvih sreče in veselja. Temperatura 37 oC, pri kateri je voda najbolj dovzetna za sprejem energijskih vibracij, je namreč približno enaka temperaturi človeškega telesa, zato je naše fizično zdravje zelo odvisno od čustvene naravnanosti, saj nam ta neposredno kreira fizično realnost našega telesa. Na ta način lahko vidimo, kako resnična je misel, da je v življenju pomembno ljubiti in se čim več smejati. Zdravljenje s smehom je v zadnjih letih začela pri nekaterih boleznih preizkušati tudi uradna medicina in rezultati so seveda presenetljivo dobri.
Eliksirji so torej neprecenljivi zato, ker energizirajo telesne tekočine do neke mere neodvisno od čustvenih stanj, na katera delujejo s svojo vibracijo v precejšnji meri transfomacijsko. Eliksirji, o katerih govorijo stara izročila, namreč simbolizirajo stanje spremenjene zavesti. Na Kitajskem so za pripravo eliksirjev tradicionalno uporabljali kombinacijo kristalov in kovin, pri nas pa zdravilnost nekaterih eliksirjev okrepimo z uporabo zdravilnih zelišč. Prednost te kombinacije je v tem, da minerali delovanje zdravilnih zelišč na fizični ravni nadgradijo s transformacijskimi učinki na finejših energijskih ravneh:
• univerzalni napitek za odpiranje čaker, ki so ga uporabljali na nekaterih delih Kitajske, so pripravljali iz vode, v katero so za več ur položili kos srebra, zlata, bakra in kremenov kristal;
• zelo univerzalno zdravilen je eliksir, ki ga pripravimo tako, da v mlačen, nesladkan rmanov čaj (achillea millefolium) za dobro uro položimo kristal ametista;
• napitek, ki pomaga pri različnih obolenjih ledvic, pripravimo iz mlačnega ne¬sladkanega čaja iz zlate rozge (solidago virga aurea) in večjega kosa nefrita;
• že sam nesladkan čaj iz njivske preslice (equisetum arvense) zaradi silicijeve kisline, ki jo preslica vsebuje, pomaga pri protinu; zdravilnost čaja bo mnogo večja, če vanj za dobro uro položimo večji kalcedon;
• univerzalni napitek očiščenja sestoji iz nesladkanega čaja iz lakote (galium) in bezgovih listov (sambucus nigra), v katerega smo za eno uro položili večji kristal akvamarina

la
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#22 Lenka:

Lenka:
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 951

Objavljeno: 1. junij 2007, 11:28

hvala x:)x

#23 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 4. junij 2007, 21:55

Hvala za odgovor, Nosko. Vprašala bi te še nekaj. To je moj ametist s spodnje strani. Rada bi ga rabila za eliksir. Ker naj bi vseboval železo, se bojim, da je rjast. Bil je na križišču sevanj zemeljskih tokov. Je sama sol dovolj, da bi ga dobro očistila in uporabljala za eliksir? Kupila sem ga v Ljubljani v Ahatu v BTC, prav tako tudi roževec. Priponka  ametist.JPG   51,95K   50 Število prenosov

#24 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 4. junij 2007, 22:20

Hvala za odgovor, Nosko. Vprašala bi te še nekaj. To je moj ametist s spodnje strani. Rada bi ga rabila za eliksir. Ker naj bi vseboval železo, se bojim, da je rjast.

Za eliksir takle ametist ni primeren - poišči kakšnega brez bazaltne osnove.

Bil je na križišču sevanj zemeljskih tokov. Je sama sol dovolj, da bi ga dobro očistila in uporabljala za eliksir?

V slani vodi očistiš iz kamna avrično sluz, ne pa "programov", ki se spontano formirajo, če je kamen dolgo na takšnem mestu (sevanja).

Kupila sem ga v Ljubljani v Ahatu v BTC, prav tako tudi roževec. Priponka  ametist.JPG   51,95K   50 Število prenosov


lalala
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#25 taraja

taraja
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 638

Objavljeno: 4. junij 2007, 22:25

Potem je ta kamen za "v smeti"??




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0