Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Posplosevanje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
29 komentarjev na to temo

#1 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. september 2003, 14:33

Poznate to?
Zdi se mi zelo motece in strup za odnose.
Menim, da na vsakem koraku prevec posplosujemo - ne samo v trditvah takole, ki jih izrekamo 'nevede', pac pa tudi v dojemanju, sklepanju...

Zena skoz govori mozu - nikoli ne naredis tega ali onega, moz pa rece zeni - vedno tezis... Pa imamo zacarani krog.
To pa opazam tudi drugje, nenazadnje tudi na forumu; v eni cisto deseti temi recemo nekomu - ja, saj ti, ki vedno tako in tako... x?x Kaj ima to zveze z obravnavano temo? Vcasih namrec cisto nic...
Tako tezko se necesa lotimo objektivno, brez predsodkov, prec navesimo nek obrazec, vzorec, ki morda oni sploh ne sede vanj in je to samo nasa nekaksna fiksna ideja...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#2 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 30. september 2003, 14:56

marsa, postajamo ena eterska familja x:Dx
Te voham˝in sledim jest že kr neki cajta, ja tut ti odraščaš, sej ne da bi se iztrošla˝ tega in tega pripovedovanja˝...preprosto pride cajt, ko dobiš nek Pregled skoz svoj layf, skoz Rutino vsega, kar vsak počne preprosto isto; vsak da podobne stvari skoz, samo v drugačnih okoliščinah. Posplošuješ lahko le takrat, ko ni več kaj v detajlih povedat, ko je vse že objadranő predelano in se nato le fokusiraš na že izrečene besede.Lepo je,da si priznaš x^x

#3 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 30. september 2003, 15:01

Tudi meni se zdi, da je posploševanje velika napaka in da s tem izgubimo detajlčke, ki bi jih lahko užili, po drugi strani se pa dela preveč krivic - prehitro nekoga obtožimo česarkoli.

Jaz si dostikrat prav zavestno ne dovolim vnaprej nekoga določiti, da bo določeno zadevo naredil in si rečem, da moram dati vsakemu možnost, da po svoje odreagira in da nimam pravice dejanj enih ljudi pripisati drugim.

#4 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 30. september 2003, 17:10

Posploševanje lahko privede do katastrofalnih posledic. Nekateri politiki in nekateri novinarji npr. pišejo in govorijo tako, kot da so vsi Hrvati krivi za nameravano ekonomsko cono na Jadranu, na Hrvaškem pa enako, da so npr. vsi Slovenci krivi za neporavnane obveznosti Ljubljanske banke. Tak način se je že marsikje "prijel", saj so to občutili nekateri slovenski turisti na Hrvaškem. Tako prikazovanje zadev generira splošno sovraštvo, ki pa nima nobene dejanske podlage.

Hrvati in Slovenci ob meji se dobro poznajo, vežejo jih prijateljske in sorodstvene vezi, zakaj pa bi se npr. morali sovražiti Ljubljančani in Zagrebčani? Mar ne bi v medijih raje povdarjali tistih okoliščin, ki Slovence in Hrvate povezujejo? Kregajo in sovražijo pa naj se kar politiki sami med seboj. Zaradi mene se lahko tudi pretepajo, samo svojih sodržavljanov naj ne mešajo v svoje umazane igrice.
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#5 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 30. september 2003, 17:53

:palec: :palec: :palec:

#6 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. september 2003, 19:20

Glih gledam... Poki - ne stekam sporocila tvojega posta...
A ti pa ne priznas? x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#7 astra

astra
  • D član
  • Št. objav: 5 187

Objavljeno: 30. september 2003, 19:25

Pokowščina...

x:Dx

Astra
Per aspera ad astra

#8 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 30. september 2003, 22:10

živi marsa, sprot se ti jasni obzorje, men tut.

#9 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 30. september 2003, 22:32

Saj ravno posploševanje je temeljni kamen predsodkov in nerazumevanja človeka. Ljudje se ne znamo postaviti na mesto drugega in potem seveda je lahko nekoga obsoditi ali imu natikati etiketo, brez kakršnikoli argumentov, ki bi potrjevalo da si človek zasluži neko določeno etiketo. Streljamo na slepo in velik' zadenemo oz. prizadenemo. Ko pa to zahtevamo da imajo ljudje razumevanje za tebe, je pa zopet ista pesem, se pa potem pritožujemo kako to, da smo narobe razumljeni. Iz posploševanja je razvidno, kako hudičevo smo sebični in egoistični. Mislimo samo za svoje dobro. Samo Jaz moram biti razumljen, ostali pa naj se fučkajo. Tako je naše razmišljanje, tipično vsakega človeka iz Evrope in Amerike, dvomim da je tako obnašanje nekje drugod, ali pa.!!.
Ja sam ka mali pao s lipe

#10 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 30. september 2003, 22:35

...Tako je naše razmišljanje, tipično vsakega človeka iz Evrope in Amerike, dvomim da je tako obnašanje nekje drugod, ali pa.!!.

A ne tudi ti tle posplošuješ? x;)x

#11 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 30. september 2003, 22:42

Ja, res je, Tamara (kok si ratala nekam ... 'izostrena'... razturas, Tamara! x:)x :palec: )... ceprav sem se glih hotla navduseno strinjat z Volkom.. ... s katerim pa se sicer vseeno strinjam, predvsem pa podpiram njegovo zavzetost, ki veje iz njegovih postov... Volk je pac... dobricina.. :xmas:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#12 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 1. oktober 2003, 05:06

Bom pa jest ... če mal posplošim... Volkec je dobričina... xyesx xrosex

x;)x

#13 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 1. oktober 2003, 12:46

Jst pa kr dost posplošujem..... Ker iz izkušenj se določene stvari izkažejo da držijo..
In pol ljudi popredalčkam tko in tko.... ponavad prvo počakam da se neki izkaže pr folku da je res.. potem pa rečem aha.. sej...
npr.. tile odnosi s Hrvati... pa Hrvati nasplošno kako se ta narod nosi pri nas, tle živijo že trideset let pa še vedno tolče hrvaško in je visoko izobražen, pa npr. pravnice so lahke ženske, pa šefi so taki in taki.. vsem se gre da svojo rit čimdlje porinejo, jebe se njim za rajo. Pa slovenski politiki, ki pa imajo podoben sindrom kot šefi, al pa je to problem naroda, pa nesposobne uslužbenke na uradih, skor po defoltu je tako in da so telefoni Nokia dobri, pa da so dobri španski filmi in da so mi duhovni zdravitelji šarlatani..
Na, zdej me pa spluvajte, mi je čist vseen.
:mex:
Mushi

#14 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 1. oktober 2003, 13:14

:mex: :irs: :U:
Mushi

#15 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 1. oktober 2003, 13:16

Pljunk,plujnk,pljunk,... :wacko: ,...no saj kakšna stvar pa tudi drži.
Glej naprej, če se le da,...

#16 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 1. oktober 2003, 14:19

Vedno sem rada v vaši družbi in na forumu nikoli nisem slabe volje... x:Dx xpartyx

#17 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 1. oktober 2003, 14:53

A uno od ene prijateljice o Štajercih misliš? x;)x Se je že stopil predsodek, kolikor je meni znano. xinnocentx

#18 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 1. oktober 2003, 18:41

Ja, res je, Tamara (kok si ratala nekam ... 'izostrena'... razturas, Tamara!  x:)x  :palec: )... ceprav sem se glih hotla navduseno strinjat z Volkom.. ... s katerim pa se sicer vseeno strinjam, predvsem pa podpiram njegovo zavzetost, ki veje iz njegovih postov... Volk je pac... dobricina..  :xmas:

x:)x Marsa, včeraj sem bila res malo "izostrena" - drobnjakarska... Ne samo na forumu, tudi v "real" lajfu... :8): (Btw: Sem dimnikarski firmi zatežila zaradi neupravičeno zaračunanih 500 sit, kar sploh nimam navade - še posebno ne, če gre za dimnikarje ali kak drug podoben poklic. Najraje bi jim še napitnino dala... Ampak, me razkuri, ko se grejo neka pravila, po drugi strani pa sami kršijo pravila. :vragec: Brez k..ca me ne bo noben j..al! x:Dx x:Dx )

No, pa da se vrnem... kam že?... a ja, na posploševanje!
Ja, tudi jaz se čisto strinjam z Volkom. :palec:

Ljudje prevečkrat kar označimo človeka ali nek narod, da je tak pa tak. V resnici pa je vsak VSAKRŠEN. Zase vem, da znam biti na trenutke n.pr. zelo prijazna, na trenutke pa zelo arogantna, celo cinična. Mogoče sem bolj pogosto prijazna, vendar če bi nekdo nekomu, ki me ne pozna, rekel, da sem prijazna, bi le-ta lahko bil presenečen, ko bi me spoznal...

Zdaj sem se spomnila enega primera xscratchx :
Prijatelca je ful težko prebolevala prekinitev razmerja z njenim partnerjem. Ker nisem vedela, kako drugače ji pomagati, sem ji rekla, naj na kos papirja napiše 10 njegovih dobrih lastnosti in 10 njegovih slabih. Nisem vedela, kaj se bo iz tega izcimilo - vendar, če ne drugo, bo vsaj na stvar pogledala iz dveh različnih zornih kotov in ji bo mogoče lažje... In zgodilo se je, da je skoraj v enakem zaporedju napisala popolnoma nasprotujoče si lastnosti (za isto osebo!):
- na eno stran NEŽEN, na drugo GROB,
- na eno stran SOČUTEN, na drugo NERAZUMEVAJOČ,
- na eno stran SIMPATIČEN, na drugo ZOPRN...
Obe sva se čudile, kako je to mogoče :eek: - a očitno ljudi (po njihovih lastnostih) res ne gre posploševati. Enkrat smo taki, drugič drugačni... xinnocentx :devil:

#19 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 1. oktober 2003, 22:33

...Tako je naše razmišljanje, tipično vsakega človeka iz Evrope in Amerike, dvomim da je tako obnašanje nekje drugod, ali pa.!!.

A ne tudi ti tle posplošuješ? x;)x

Hehehe, too prav to sem hotel slišat. x^x x:Dx Dobro si poštekala.
Ja sam ka mali pao s lipe

#20 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 1. oktober 2003, 22:35

Mick, Marsa, Mateja:

Mogoče pa je volkec egoistična naivčina x:Dx x:Dx x:Dx , tko mislm če posplošujem zadevo.
Ja sam ka mali pao s lipe

#21 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. marec 2004, 19:02

Tole je tudi (spet in vedno) aktualno... :o|o:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#22 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. marec 2004, 19:14

:vragec:


kako posploshvanje aktualnosti pa tole :eek: :eek: :eek:



666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#23 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 4. marec 2004, 20:54

aakhut... tako...nasplošno x:px x:o)x

#24 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. marec 2004, 20:56

:vragec:

hihi...mateja....hihi


666najst nasploshno zlobnih zlobijeu
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#25 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. marec 2004, 21:39

marsa, postajamo ena eterska familja x:Dx
Te voham˝in sledim jest že kr neki cajta, ja tut ti odraščaš, sej ne da bi se iztrošla˝ tega in tega pripovedovanja˝...preprosto pride cajt, ko dobiš nek Pregled skoz svoj layf, skoz Rutino vsega, kar vsak počne preprosto isto; vsak da podobne stvari skoz, samo v drugačnih okoliščinah. Posplošuješ lahko le takrat, ko ni več kaj v detajlih povedat, ko je vse že objadranő predelano in se nato le fokusiraš na že izrečene besede.Lepo je,da si priznaš x^x

:eek: :palec:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0