Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Noni sok čudežno zdravilo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
472 komentarjev na to temo

#401 Mario

Mario
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 459

Objavljeno: 3. avgust 2009, 12:38

x:o)x
Kdo se pa razburja .. xDDx

ti očitno ..ker ne sprejmeš dejstva ..da si staromoden ... x:px x:Dx

Ne ne tema je pa o soku ...in kakšno mnenje imaš o njem ...sama ga še nisem pila... xDDx

x:o)x x:Dx ne ne ...

Ne pijem nobenih sokov, razen svež jabolčni sok, ki je bil istega dne sprešan.
Jem zelenjavo in sadje, kolikor dobim dobrega, vmes pa tudi kako klobaso ali konec mesa.... x:Ix kaj čmo
Lepo prepečem vse bakterije in viruse, potem jih pa mrtve pojem in izločim :O:
Jajca pa samo od kmetov. x:)x
Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.
Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

#402 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 3. avgust 2009, 13:13

jp stvar posameznika ..samo za debelost je tolk različnih vzrokov...da ne maram, če nekateri tko presnet poenostavljajo...

Hm, no ja, jst sem pa mnenja, da ta stvar dejansko je zelo enostavna: al preveč hrane, al pa premal gibanja. Ponavad pa oboje skupi.
To me spomni na en mal "črn" štos... Pride debela gospa k zdravniku in mu na dolgo in široko razlaga, da je ona zato predebela, ker ma neko bolezen, da to ni zarad preveč hrane itd. itd... Pa zdravnik neki časa posluša, potem pa reče: "Gospa, v Dachau ni bil še noben predebel."
Tud aktivnega športnika še nisem vidu predebelga (razen sumo borcev, ampak oni se redijo namensko).

#403 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 3. avgust 2009, 13:29

Žal ampak res žal ...ni tako xDDx
Raziskave na prostovoljcih so pokazale, da celo med zelo živahnim enournim ljubljenjem porabimo le 50 do 60 kalorij. Približno toliko, kot če bi se po stopnicah povzpeli nekaj nadstropij visoko.
Žal nam je, toda ljubljenje ni pravi način za hujšanje. Če želite odpraviti nove zimske "rešilne obroče", se bo treba namučiti z vadbo. Žalostno in surovo, toda resnično.

Po drugih analizah je pa dober sex približno toliko, kot bi 10 km tekel, v kurjenju kalorij mislim.....za 60 kalorij se pa ne splača sexsat (to j možno samo če si že čist na konc in da t takoj pride, ene dve tri poštene "runde" ja pa 60 očitno premal ovrednoten...
Kar se pa Naomi soka tiče, j pa tko k sem že enkrat pred meseci napisal...čisti komercialni nateg...dober petelin še noben ni bil debel

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#404 bHip

bHip
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 3. avgust 2009, 19:53

ne deluje povezava !?

sicer pa smo jo vseeno najdli po kljucnih besedi x:)x :

http://frontpage.bhi...?...2&Itemid=48

Vprasanja zate:

- A se lahko ob redni normalni prehrani s tem sokom vitaminsko predoziras?
- Glede na to, da je cena tvojega nonija (30 zavojckov = mesecna doza = 35 EUR), kar pomeni da ni ravno poceni, a mi lahko poves zakaj je bolje kupit tvojega v prahu, namesto originalnega, oziroma v lekarni ali trgovinah, kjer imajo veliko kavalitetnih vrst noni-soka, tudi za nizjo ceno ali podobno ceno?
- A je boljsi noni sok ki je nakapljan iz sadeza, ali pa je boljsi stisnjen s sadezem vred oziroma creslovino? Kako je ustvarjen tvoj?


Pozdravljen, za informacijo link od bolhe ni moj ampak od sodelavca...

Tu imaš mojega:Obišči mojo spletno stran


Odgovori zate :)

-ob redni uporabi se vitaminsko ne moreš predozirati saj so vse sestavine vodotopne in se izločijo z urinom
-če že primerjamo cene nonija z ostalimi ga moramo tudi količinsko malo bolj podrobno pogledati :)
saj z enim zavojčkom pridobiš kar 0,5 l ali več noni soka, kar pomeni če pomnožiš z 30 dobiš kar veliko število litrov, kar 15 l noni soka, katerega lahko vzameš s seboj na dopust, v hribe,... saj ne potrebuješ hladilnika.
Kar se tiče pa kvalitete naj pa vsak sam presodi, že samo če gledamo ustekleničeno obliko nonija, ta vsebuje konzervanse, katere v naši obliki ne srečaš. Tako da presodi sam.
- Noni sok je noni sok, v kakeršno koli obliki je zdrav še posebaj če ni dodanih konzervansov :)

Lp

#405 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 3. avgust 2009, 20:08

Pozdravljen, za informacijo link od bolhe ni moj ampak od sodelavca...

Tu imaš mojega:Obišči mojo spletno stran


Odgovori zate :)

-ob redni uporabi se vitaminsko ne moreš predozirati saj so vse sestavine vodotopne in se izločijo z urinom
-če že primerjamo cene nonija z ostalimi ga moramo tudi količinsko malo bolj podrobno pogledati :)
saj z enim zavojčkom pridobiš kar 0,5 l ali več noni soka, kar pomeni če pomnožiš z 30 dobiš kar veliko število litrov, kar 15 l noni soka, katerega lahko vzameš s seboj na dopust, v hribe,... saj ne potrebuješ hladilnika.
Kar se tiče pa kvalitete naj pa vsak sam presodi, že samo če gledamo ustekleničeno obliko nonija, ta vsebuje konzervanse, katere v naši obliki ne srečaš. Tako da presodi sam.
- Noni sok je noni sok, v kakeršno koli obliki je zdrav še posebaj če ni dodanih konzervansov :)

Lp


najboljši sok je čist izvir tekoče vode in zraven kake lepe misli...vse kar pa okol Naomija piše j pa samo komerciali namenjeno in naivnežem.....ampak konc koncev, saj včasih tudi šola nekaj stane...

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#406 Mario

Mario
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 459

Objavljeno: 3. avgust 2009, 22:56

malo off topic:

Hm, no ja, jst sem pa mnenja, da ta stvar dejansko je zelo enostavna: al preveč hrane, al pa premal gibanja. Ponavad pa oboje skupi.
To me spomni na en mal "črn" štos... Pride debela gospa k zdravniku in mu na dolgo in široko razlaga, da je ona zato predebela, ker ma neko bolezen, da to ni zarad preveč hrane itd. itd... Pa zdravnik neki časa posluša, potem pa reče: "Gospa, v Dachau ni bil še noben predebel."
Tud aktivnega športnika še nisem vidu predebelga (razen sumo borcev, ampak oni se redijo namensko).

Ti vidiš športnika, ne vidiš pa tistega, ki se ne more niti prikloniti (bi se mu že zavrtelo v glavi) in ne more delati športa in se zato zredi. Vidiš prenajedenega, pa ne veš, da morda nekdo ne more niti grizti, ker nima zobov, da samo požira in nima občutka sitosti…Ali vidiš debelega, ki je debel samo od kruha in marmelade, ker nima denarja za sadje in zelenjavo… x:o)x

--
Veš, to ni štos... tako posplošuje samo kak tak zdravnik, ki ve, da ima buteca pred sabo. Res je, da če vzrokov ne pozna, velja vedno isti način zdravljenja/hujšanja; zakaj bi torej razlagal kaj drugega, če je njegov cilj le, da mora stranko prepričati. Če pa je adipositas kot sekundarna simptomatika, potem se mora ozdraviti najprej primarna bolezen, seveda, če jo spozna.

Tega pa je malo več kot si ti lahko predstavljaš. Le, da se ne ve vedno, kakšne posledice bodo npr. po prometni nesreči. Vsak takrat diagnosticira samo po simptomih, ki so podani, saj sledi vedno le simptomatsko zdravljenje; četudi ima oseba vročinske napade, ne bo čez dve leti, ko nima nobenih bolečin več, nihče razmišljal o tem, da se je zredila zaradi nepravilnega koordiniranja v hipotalamusu in da je to posledica nezgode. Zdravniki tega ne povežejo skupaj,… pravtako kot nihče ne bo povezal zvišano telesno težo, ki se bo pokazala 2 leti po operaciji žolčnjaka in se bo kontinuirano dvigala.

No, pa saj je drugih bolezni in zdravil en kup, ki so odgovorni za nenamenjeno debelost: presnova ogljikovih hidratov, lipolyza, metabolni sindrom, diabetes melitus, hyperinsulinizem, Morbus Cushing, hypothyreoza, Stein-Levental-syndrom, dystrophia adiposogenital Fröhlich, Mb.Laurenze-Moon-Bardet-Biedl možganski tumor, enzephalitis, spremembe centra za občutek sitosti, bulimija, alkoholizem, hyperkortisolismus, tumorji hipofize, hipotalamusa, isolinomi, nadledvične žleze, dednost (pri bazalni presnovi), depresija, pa tudi zdravila – antidepresiva, kortizon, inzulin, mena (estrogen), antibebi pile … Koliko tega sem že kaj jaz zaužil s talno vodo...

In vsi tisti Al-anon in Al-Aten imajo dispozicijo, da morajo „požirati“, ker se nasproti AA ne smejo izražati, tudi tisti bodo debeli; pa izolacija, nezadovoljstvo, stres, preobremenjenost, debelost v otroštvu.. in tisti, ki zaradi poškodb ali ortopedskih težav nimajo dovolj gibanja, ali ker ne pijejo dovolj tekočine… pa še bi se kaj spomnil… pa bo prišel tam neki bog v belem in bo to primerjal z Dachavom. Jaz bi ga vprašal, kje je študiral. Morda pa se lahk glih Dachavu zahvali, da je on sploh zdravnik, ker so jih med vojno več rabili, pa so menda takrat kar tako šenkovali licence.

--
Strelka, ali kdo je rekel, da se po alkoholu rediš; to ni pri vsih tako. Mnogo žensk hujša, dobijo povsem drobno zapestje, le koža na obrazu malo nabrekne, mendtem ko moški od pive res „zanosijo“. Pa tudi ne vsi, tako kot v pravem življenju….
Vidiš, če moram biti pri pisanju resen, je pa to že kar delo… x;)x pa da ne bo kdo pomislil, da se lahko od takega dela shujša v možganih... haleluja
Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.
Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

#407 Mario

Mario
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 459

Objavljeno: 4. avgust 2009, 10:35

Sklepam pri vseh dietah na splošno ni zaželjen, ker je kar logično ..ker ima ogromno kalorij ..če ne tisti dan pa drugi..ko se ta v sladkor spremeni x:)x
Da ne nalagam zdaj kaj povzroča "nonstop tako hujšanje" x?x x!x
No tisto o drobnih zapestjih pa nabrekanje v obraz ...pozabil si povedat da to ni ravno lepotni lifting ...ampak je kar zabuhlost. x:)x

Pa še nekaj ..alkohol vzpodbuja apetit. x:)x

kalorična vrednost nekaterih alkoholnih pijač:(mal za primerjavo)

...
To mimo grede...
sem mal mim teme.... xDDx

To sega preveč v strokovno delo. Ne bi jaz tle to, če pa te zanima pa lahko malo poiščeš študije: [Tolstrup JS, et al.] in [Flechtner-Mors M. et al.].... Je zelo specifično, ali moški ali ženska in ali pije vsak dan ali dvakrat na teden…in kaj in koliko… tisti ki pije vsak dan, shujša… top a naj ne bo navodilo za hujšanje – ker je lahko že odvisnost. Poglej malo naokrog, koliko alkoholikov je suhih. x:o)x
Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.
Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

#408 dayo

dayo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 234

Objavljeno: 4. avgust 2009, 11:18

Pa še nekaj ..alkohol vzpodbuja apetit. x:)x

To je pa odvisno od količine... če je le-ta zadostna, ti lahko še cel naslednji dan ne paše nič jest. x:Dx

#409 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. avgust 2009, 11:33

:palec: verjetno v vecini drzi.

Hm, no ja, jst sem pa mnenja, da ta stvar dejansko je zelo enostavna: al preveč hrane, al pa premal gibanja. Ponavad pa oboje skupi.
To me spomni na en mal "črn" štos... Pride debela gospa k zdravniku in mu na dolgo in široko razlaga, da je ona zato predebela, ker ma neko bolezen, da to ni zarad preveč hrane itd. itd... Pa zdravnik neki časa posluša, potem pa reče: "Gospa, v Dachau ni bil še noben predebel."
Tud aktivnega športnika še nisem vidu predebelga (razen sumo borcev, ampak oni se redijo namensko).


Ok , hvala za odgovore. :palec:

imam se vprasanja:
- koliko se zaradi predelave (v prah) izgubi pri kvaliteti?
- a noni sok ki ga promoviras ne vsebuje torej nikakrsnih konzervansov? a lahko to potrdis kakorkoli?

Osebno sem se ze preprical v kvaliteto noni soka, sicer ne tega ki ga prodajas, temvec 3 drugih. in zame osebno je noni sok fajn zadeva. Se posebno pri prebavi in celjenju ran.

Pozdravljen, za informacijo link od bolhe ni moj ampak od sodelavca...

Tu imaš mojega:Obišči mojo spletno stran

Odgovori zate :)

-ob redni uporabi se vitaminsko ne moreš predozirati saj so vse sestavine vodotopne in se izločijo z urinom
-če že primerjamo cene nonija z ostalimi ga moramo tudi količinsko malo bolj podrobno pogledati :)
saj z enim zavojčkom pridobiš kar 0,5 l ali več noni soka, kar pomeni če pomnožiš z 30 dobiš kar veliko število litrov, kar 15 l noni soka, katerega lahko vzameš s seboj na dopust, v hribe,... saj ne potrebuješ hladilnika.
Kar se tiče pa kvalitete naj pa vsak sam presodi, že samo če gledamo ustekleničeno obliko nonija, ta vsebuje konzervanse, katere v naši obliki ne srečaš. Tako da presodi sam.
- Noni sok je noni sok, v kakeršno koli obliki je zdrav še posebej če ni dodanih konzervansov :)

Lp


Kakor za koga seveda.
Jaz ga ne prodajam, kljub temu pa ga obcasno kupim.

najboljši sok je čist izvir tekoče vode in zraven kake lepe misli...vse kar pa okol Naomija piše j pa samo komerciali namenjeno in naivnežem.....ampak konc koncev, saj včasih tudi šola nekaj stane...



#410 Mario

Mario
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 459

Objavljeno: 4. avgust 2009, 13:09

....
Imamo Slovenci kakšen podoben proizvod kot je npr . Noni sok x:)x :8): vprašam zato ..da se držim teme xDDx

No, pa smo spet pri morindi. Zadeva je taka, da se to registrira kot prehrana, da ne škodi zdravju potrošnika. To pa oni vse malo podloženo s pseudoznanostjo naših prekupčevalcev preimenujejo, da je zdravo. Vendar kar je zdravo, še ni zdravilno. Sploh pa ne vemo kaj je vse v teh konzerviranih stvareh.

V EU , tudi v Švici, je zakonito določeno, da se ne sme delati reklama za Noni produkte v zdravilnem smislu.
Mnogo izdelkov (Novel Food) iz nonija je na evropskem trgu prepovedano.

Kar se pa zdravilnosti tiče, so pa amerikanci zelo zafurali tržno situacijo, no saj oni so poznani po nekvalitetni hiperprodukciji … Po njihovem HC-pravilniku imamo tudi v EU zdaj njihovo sranje, kjer piše gor tudi pri prehrambnih zadevah npr. da krepi imunski sistem, ali da niža holesterol ali podpira sklepne funkcije, če je sredstvo tam v posebni Claim listi.

Kar je dobro za amerikance, ni dobro za mene. Pa naj si prodajalci jezik zgulijo v pregovarjanju. Od mene ne dobijo centa.
Slovenija pač ni zrela za EU. Live Plus bi že zdavnaj bil plajte na globah, če bi naši politiki znali delati malo bolj v interesu človekovega zdravja. Nevem kaj hodijo po svetu, če se ne znajo od drugih nič pametnega naučit. :sori:
Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.
Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

#411 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. avgust 2009, 13:35

S to razliko, da vse beljakovine niso iste, kakor ne vsi OH, ne mascobe in minerali. Zato je dobro in priporocljivo da uzivamo pestro prehrano. x:)x

...
Če bi namesto vina zaužili 5 jedilnih žlic otrobovih kosmičev s posnetim mlekom in majhno banano, bi prav tako pojedli 250 kalorij, a tak obrok bi vam poleg kalorij zadovoljil 19% potreb po beljakovinah, 34 % potreb po vlakninah, 21 % po kalciju in 56 % potreb po železu.

Povedano z drugimi besedami, s teh 250 kalorij imate veliko več koristi....



#412 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 4. avgust 2009, 13:41

Zadeva je taka, da se to registrira kot prehrana, da ne škodi zdravju potrošnika. To pa oni vse malo podloženo s pseudoznanostjo naših prekupčevalcev preimenujejo, da je zdravo. Vendar kar je zdravo, še ni zdravilno. Sploh pa ne vemo kaj je vse v teh konzerviranih stvareh.

V EU , tudi v Švici, je zakonito določeno, da se ne sme delati reklama za Noni produkte v zdravilnem smislu.
Mnogo izdelkov (Novel Food) iz nonija je na evropskem trgu prepovedano.

:palec:

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#413 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. avgust 2009, 14:11

mislis kot DODATEK prehrani!?

Saj ni tako samo za noni, za vecina produktov ki so tretirani kot dodatki prehrani je. Tako tudi za mnoge tiste ki so tretirani kot hrana. namrec ce hoces da je nekaj uradno zdravilno mora cez mnoge klinicne raziskave, kar pa ni poceni. x;)x tko, da noni ni kel nobena izjema.
kljub temu pa, meni je noni sok, vsaj tisi ki sem ga jaz pil (3 vrste) vredu. x^x
mi je nekako tako, kot bi si kupil nek skoncentriran tropski sadez vsake toliko casa, ki me obogati z nekaterimi encimi in minerali :vio: preprosto.

CITAT(Mario @ 4. Aug 2009, 14:10) Objavljena slikaZadeva je taka, da se to registrira kot prehrana, da ne škodi zdravju potrošnika. To pa oni vse malo podloženo s pseudoznanostjo naših prekupčevalcev preimenujejo, da je zdravo. Vendar kar je zdravo, še ni zdravilno. Sploh pa ne vemo kaj je vse v teh konzerviranih stvareh.

V EU , tudi v Švici, je zakonito določeno, da se ne sme delati reklama za Noni produkte v zdravilnem smislu.
Mnogo izdelkov (Novel Food) iz nonija je na evropskem trgu prepovedano.



#414 Mario

Mario
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 459

Objavljeno: 4. avgust 2009, 16:28

En čist tak mogoče tudi neumno vprašanje ...samo ne razumem nekaj zakaj je potem za amerikance in ostale ..zadeva fajn tud glede uporabnikov kot berem najsi bodi tudi Life plusa-a ....za EU pa je to nespremenljivo.?

In kaj ima ta NONI sok nekaj tko groznega v sebi ...da bi bil tak nateg?

Ravno malo prej sem brala mah en časopis ...eto o sirih ..skratka ena gospa na Velki planini dela sir -planinski pa je tko fajn in oh in sploh ...eto ko ga pa v šatacuni prodajaš npr. sir ki je neoporečen v skoraj sterilnih pogojih (pač zdravstvo..)...pa tolk enih predpisov kako naj bo shranjen kako rokovati z živili . ...butasto x:o)x

No ampak res in zakaj je pa Life plus ..recmo tudi nateg....kot npr bereš so notri naravne sestavine?

Enim pa ful pomaga ..ne da bi zagovarjala..ampak tok zanič pa tudi ne more bit ..ali pač? :8):

čeprav za moj žep je Life plus predrag.
Samo rada bi pa mal razlage... x:)x


Niso vse naravne, so predelane in mnoge so tudi izolirane. Pomaga tistim, ki so prej drugače grešili (imajo morda kako pomanjkanje posameznih snovi).
Nateg pa je zato, ker obljubljajo, da Noni zdravi raka. To jih dela neseriozne, ker lažejo. :O: Nekaj morajo dati noter, da se zadeva ne pokvari in morda ravno tista zadeva počasi in sigurno uničuje naše organe. Kaj pa veš?

In ker se gre tam v večini za izolirane snovi, o katerih so v zadnjem času dokazane škodljivosti. Še ni dolgo, ko je ena šivilja iz Radgone umrla za tumorjem v glavi, ker je uživala vitamin E, ker ji je tako dobro del… pa še kako jo je pomlajšal. Da se razumemo, zaradi vitamina E je dobila raka in vitamin E je ja tako zdrav in spada k antioksidantom.

Zadeva je tudi v tem, da države, ki se jim gre za zdravje, bolj gledajo na predpise in kontrolirajo vse mogoče; drugim pa se gre samo za prodajo. Tudi napišejo na konzerve, kaj je noter, da lahko vsak sam odloči, če bo riskiral ali ne. Se pravi, da s predpisi bolj preprečujejo slabo kvaliteto in bolj ščitijo zdravje potrošnikov ... delajo bolj za narod...

Mnogo je res neškodljivega, na prvi pogled, kjer so samo mejne vrednosti aditivov noter, ampak ko vzameš aditive od danes zjutraj in aditivie od danes opoldne kar iz štirih pripravkov in potem aditive od malice in od večerje, potem si že najmanj 6x prekoračil mejno vrednost. Tako da… nekateri se bolj zdravo hranijo in se zastrupljajo samo z eno porcijo mejne vrednosti določenega strupa, drugi pa jih imajo na dan v 10 izdelkih...

Za mene je naravno najbolj zdravo. Naravno pa ni predelano in ni v nekih konzervah ali steklenicah ali tetra paku....
Tamle poglej, vse kar je rdeče napisano, je rakotvorno http://www.kam.solte...c.php?f=28&t=41
Tudi naravna juha je samo posušena, pa poglej da vsebuje E 310, ki je potencialno rakotvoren...
Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.
Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

#415 Deti

Deti
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 4. avgust 2009, 21:52

In ker se gre tam v večini za izolirane snovi, o katerih so v zadnjem času dokazane škodljivosti. Še ni dolgo, ko je ena šivilja iz Radgone umrla za tumorjem v glavi, ker je uživala vitamin E, ker ji je tako dobro del… pa še kako jo je pomlajšal. Da se razumemo, zaradi vitamina E je dobila raka in vitamin E je ja tako zdrav in spada k antioksidantom.

Zadeva je tudi v tem, da države, ki se jim gre za zdravje, bolj gledajo na predpise in kontrolirajo vse mogoče; drugim pa se gre samo za prodajo. Tudi napišejo na konzerve, kaj je noter, da lahko vsak sam odloči, če bo riskiral ali ne. Se pravi, da s predpisi bolj preprečujejo slabo kvaliteto in bolj ščitijo zdravje potrošnikov ... delajo bolj za narod...

Mnogo je res neškodljivega, na prvi pogled, kjer so samo mejne vrednosti aditivov noter, ampak ko vzameš aditive od danes zjutraj in aditivie od danes opoldne kar iz štirih pripravkov in potem aditive od malice in od večerje, potem si že najmanj 6x prekoračil mejno vrednost. Tako da… nekateri se bolj zdravo hranijo in se zastrupljajo samo z eno porcijo mejne vrednosti določenega strupa, drugi pa jih imajo na dan v 10 izdelkih...

Za mene je naravno najbolj zdravo. Naravno pa ni predelano in ni v nekih konzervah ali steklenicah ali tetra paku....
Tamle poglej, vse kar je rdeče napisano, je rakotvorno http://www.kam.solte...c.php?f=28&t=41
Tudi naravna juha je samo posušena, pa poglej da vsebuje E 310, ki je potencialno rakotvoren...
[/quote]



Je že res, da jemo vse bolj zastrupljeno hrano in oropano prepotrebnih mineralov in elementov, ki jih potrebujemo za presnovo hrane in delovanje organizma. Mario, upam, da si lahko vso hrano priskrbiš iz neoporočnih virov, pridelaš ogromno zelenjave in sadja na svojem vrtu (brez pesticidov) in če si tudi mesojed - vzrejaš živali brez hormonov....skratka paziš vse leto na zaloge, kakovost.... IN SUPER SI! Jaz osebno se zelo trudim, pa mi kljub temu še ne uspe zagotoviti vse hrane za vso družino, zato vem, da nam zaradi tudi kupljenih prehranskih artiklov manjkajo elementi. Zato sem nam priskrbela naravna prehranska dopolnila, da sem mirna glede tega. Že v vrtu, kjer gojim zelenjavo, vem, da nimamo zaradi onesnaženega ozračja prepotrebnega minerala cinka. Pa tudi ostali močno primanjkujejo. Najbolje bi bilo, da bi se prehranjevali le s prano, pa še tu je onesnažen zrak. Tako da moramo najti sebi najboljše rešitve in strmeti k tem, da se prehranjujemo čimbolj zdravo, uporabljamo naravna živila in ne posegamo po že pripravljeni hrani. Ampak zmeram to še ne gre. Vsaj pri meni ne. Ne misli, da npr. jabolko kupljeno pri najboljšem sosedu ali kje drugje, ki zgleda faj, ni nič špricano? Kdo pa bi kupoval črviva jabolka, ki zrastejo na našem vrtu, ki ni videlo pesticidov? Jaz osebno pa tistih plastičnih iz trgovine najraje ne bi jedla. Kupljene pvc zelenjave tudi ne. "Naravnega" paradižnika ne moreš jesti pozimi, vsaj v naših krajih ne. Ker pa je pri nas v vrtu izbira zelenjave ozka (solata, repa, zelje, korenje) jo seveda kupujem. Ali pa bi še bolj mogla posegati po prehranskih dopolnilih. Pol si pa tam, kjer ni muh!?!?

Naravno juho pa si lahko posušiš sam, pa ne bo notr nobenih E-jev. Zdaj je v vrtu dovolj korenja, peteršilja, kolerabe, cvetače.... To je še najmanj kar lahko narediš. Me pa prav zanima, koliko ljudi si danes pripravlja hrano doma, sproti kuha kosila in peče kruh z ravnokar zmlete moko iz biološko pridelanih žit? Si sam pridela ozimnico, pa seveda ni kmet? Morda tebi to uspeva, v tem primeru bi te prosila za kak nasvet.

Jaz sem mnenja, jej zmerno, vsega po malo, čimbolj naravno, dodajaj naravna prehranska dopolnila, gibaj se čimveč, čimmanj stresno, odreči se čimvečkrat razvadam (kava, alkohol, cigarete), pij čimveč vode in živi zmerno.



E - ji so res rakotvorni, pomanjkanje mineralov pa vodi v druge boloezni osteoporozo, slabšo rast, neodpornost........pol pa bodi pameten.

Zdaj smo obdelali le del prehrane, kje je še vsa popita voda (kakovost?), premalo popite vode, sladkane pijače in še z mehurčki, onesnažen zrak, alkohol, cigareti, kava, strupena kozmetika in čistila, pa stres.........ja ful je tega.

#416 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 4. avgust 2009, 23:34

Hm, danes cloveku ni tesko gresiti ob vsej ponudbi "shit" hrane ane in pomanjkanje azvesti o kvaliteti. Tko da pri tem je dobro bit malce toleranten ane. Do ljudi mislim.

Eni obljubljajo, eni pa ne. Eni ga zgolj prodajajo. In zato se ni nateg, ce hga samo prodajajo ane.

Ja in? kaj pol ce dajo notri, vsi nimajo te moznosti uzivat izgolj eko hrano pridelano doma.
gre bolj azto, da moramo dealti kompromise med tem koliko mislimo da nam nek produkt skoduje, istocasno ap koliko nam tudi koristi ane. Ker pa vecinoma itaq nimamo pojma, lacni in podhranjeni ap smo vseeno, nam kljub temu kdaj pa kdaj zapase noni sok. se posebej, ce imamo z njim dobre izkusnje pri urejanju prebave in celjenju ran.

tudi to, da reces da vsebuje konzervanse ki unicujejo nase organe pomoje precej napamet govoris. namrec a lahko konkretno navedes kateri so to konzervansi v nekem noni soku ki unicujejo nase organe?
obenem pa je na trziscu najverjetneje kaksnih 30 ali vec vrst noni soka. ze v maksiju jih imajo ene 5 ali vec.

a to so dokazali, da je zaradi vitamina E dobila raka? :inocent: Bajdvej, vitamin E ni vodotopen in se je z njim moc kaj kmalu predozirati.

Strinjam :palec:
Strinjam spet :palec:

ja, mnog tega je potencialno skodljivega. Vse "zivo" pravzaprav x:Dx lahko imamo doma eko hrano, pa nam celo skoduje. Mislimo da je eko, pa je nanjo padal kisli dez, ali dez iz oblaka ki je poln jedrskega sevanja, ali pa je veter prinesel posipane pesticide tudi do nase njive... kljub temu je ekolosko pridelana hrana v povprecju dalec najboljsa! A zivljenjskega sloga ljudi ne morem ospremeniti cez noc. Je proces ki bo trajal desetletja, stoletja in zato so dodatki prehrani primerna alternativa k uzivanju vsakdanje prehrane. Namrec vsi nimajo zemlje, ne casa, ne volje, ne znanja, ne sredstev, ne motivacije, ne zavedanja in vedenja in ne zelje po tem ,da bi sami gojili svojo ekolosko pridelano hrano. Ceprav gre v to smer, hvalabogu.
To je pac moje stalisce.

Niso vse naravne, so predelane in mnoge so tudi izolirane. Pomaga tistim, ki so prej drugače grešili (imajo morda kako pomanjkanje posameznih snovi).
Nateg pa je zato, ker obljubljajo, da Noni zdravi raka. To jih dela neseriozne, ker lažejo. :O: Nekaj morajo dati noter, da se zadeva ne pokvari in morda ravno tista zadeva počasi in sigurno uničuje naše organe. Kaj pa veš?

In ker se gre tam v večini za izolirane snovi, o katerih so v zadnjem času dokazane škodljivosti. Še ni dolgo, ko je ena šivilja iz Radgone umrla za tumorjem v glavi, ker je uživala vitamin E, ker ji je tako dobro del… pa še kako jo je pomlajšal. Da se razumemo, zaradi vitamina E je dobila raka in vitamin E je ja tako zdrav in spada k antioksidantom.

Zadeva je tudi v tem, da države, ki se jim gre za zdravje, bolj gledajo na predpise in kontrolirajo vse mogoče; drugim pa se gre samo za prodajo. Tudi napišejo na konzerve, kaj je noter, da lahko vsak sam odloči, če bo riskiral ali ne. Se pravi, da s predpisi bolj preprečujejo slabo kvaliteto in bolj ščitijo zdravje potrošnikov ... delajo bolj za narod...

Mnogo je res neškodljivega, na prvi pogled, kjer so samo mejne vrednosti aditivov noter, ampak ko vzameš aditive od danes zjutraj in aditivie od danes opoldne kar iz štirih pripravkov in potem aditive od malice in od večerje, potem si že najmanj 6x prekoračil mejno vrednost. Tako da… nekateri se bolj zdravo hranijo in se zastrupljajo samo z eno porcijo mejne vrednosti določenega strupa, drugi pa jih imajo na dan v 10 izdelkih...

Za mene je naravno najbolj zdravo. Naravno pa ni predelano in ni v nekih konzervah ali steklenicah ali tetra paku....
Tamle poglej, vse kar je rdeče napisano, je rakotvorno http://www.kam.solte...c.php?f=28&t=41
Tudi naravna juha je samo posušena, pa poglej da vsebuje E 310, ki je potencialno rakotvoren...


Da. strinjam cist. :palec:
lahko je bit pameten, tesko je to "pamet" tudi prakticirat. x:Dx se posebej ,ce ima clovek doma 4 deca, zelo malo casa in hudo odgovorno sluzbo. recimo x;)x

:palec:

Je že res, da jemo vse bolj zastrupljeno hrano in oropano prepotrebnih mineralov in ...
...E - ji so res rakotvorni, pomanjkanje mineralov pa vodi v druge boloezni osteoporozo, slabšo rast, neodpornost........pol pa bodi pameten.
...
Zdaj smo obdelali le del prehrane, kje je še vsa popita voda (kakovost?), premalo popite vode, ....strupena kozmetika in čistila, pa stres.........ja ful je tega.



#417 Mario

Mario
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 459

Objavljeno: 4. avgust 2009, 23:38

ok x:)x
torej kaj naj potem človek uživa , če ne sme jesti svežega sadja in zelenjave?
Rabi pa dodatke x:)x kaj je potem najbolj naravno? Pri kuhani pač večina vitaminov gre v franže x:)x

Kje pa sem napisal, da ne sme jesti svežega sadja in zelenjave. Tudi kuhana zelenjava ni tako slaba kot tista v konzervah. Ali si nasedla kakemu šarlatanu, ki ti je prepovedal sveže sadje in zelenjavo?


Je že res, da jemo vse bolj zastrupljeno hrano in oropano prepotrebnih mineralov in elementov, ki jih potrebujemo za presnovo hrane in delovanje organizma. Mario, upam, da si lahko vso hrano priskrbiš iz neoporočnih virov, pridelaš ogromno zelenjave in sadja na svojem vrtu (brez pesticidov) in če si tudi mesojed - vzrejaš živali brez hormonov....skratka paziš vse leto na zaloge, kakovost.... IN SUPER SI!

Ti kar zafrkavaj, to vsekakor ni super, da se jezim vsakokrat ko grem v trgovino. Nimam niti kvadratnega metra zemlje, kjer bi lahko kaj gojil. Vendar jaz ne kupujem v trgovini barvanega in sladkanega jogurta, ne kupujem posušene juhe, ne kupujem konzervirane ali gotove hrane. Ne kupujem prehrambnih dodatkov, ne rafiniranega olja, ne kupujem nobenih sokov, ne alkohola, ne cigaretov. Tudi v trgovini kupim samo tista jajca, kjer piše da so kokoši živele zunaj in ne v kletki…t.j. od zadovoljnih kokoši.
Včeraj sem si dal zmrznt nekaj češpelj. Da jih bom imel, ko bo sezona mimo…

Ne kupim nenormalno debelega sadja in ga tudi lupim, četudi je v olupih največ vitaminov (je pa tudi največ škropiva). Zato pa ni rečeno, da v sadnem mesu ni vitaminov, nimam nobenega pomanjkanja.
Mislim, da bi tudi bilo dovolj, če bi škropili jabolka samo enkrat proti črvom, se nihče tega ne zaveda, da jih škropijo po 28x preden pridejo v Lidl na prodajno mizo.
Razlika v temu pa je, da jaz podpiram Greenpeace in da jaz podpišem vsako peticijo, ki je proti genski manipulaciji in vse s čemer se doseže bolj kvalitetno zdravo življenje. In zdravil ne mečem v smeti, ločujem smeti (papir, živila, ostalo). .. Vsakomur odsvetujem tisto kar vem, da škodi. Hočm rečt, da je razlika v tem od drugih, ki nič ne storijo ne za sebe ne za skupnost in take škodljive stvari še prodajajo…

Jaz sem kljub temu grešnik, pojem tu in tam kako meso, tudi kako klobaso, pa tudi kaj sladkega, pa tudi kaj kupljenega. Ampak, če vem, kaj škodi, potem imam kontrolo, da lahk rečem: zdaj sem toliko zdravega jedel, zdaj pa si lahko privoščim malo nezdravega x;)x .
Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.
Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

#418 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 5. avgust 2009, 00:28

:palec: kulsk

#419 Mario

Mario
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 459

Objavljeno: 5. avgust 2009, 08:29

Nikjer nisi napisal. Sama sprašujem.
Določeni ljudje se morajo izogibat sveži zelenjavi in sadju tudi sokovom (npr. po operacijah in podobno)
So primorani jesti prehrambene dodatke, da pridobijo tisto kar "normalni" pridobite s hrano.
To sem spraševala.
Kateri dodatki torej niso nateg xDDx

Se pravi, da se moramo s tem sprijazniti in zato zavedno uživati strup?
Mi govorimo o "normalnih";)
Pravilno je 5x na dan sadje ali zelenjavo.
Zakaj pa ne poveš, kdo ne sme jesti sadja in zelenjave, če sprašuješ za tiste redke posameznike.
Tudi pri njih traja to le kratek čas, da se ozdravi primarna bolezen.
Večina ne sme sadja in zelenjave iz konzerv x:Dx Sploh pa še ni postal nobeden, ki se je zdravo prehranjeval, občutljiv na sadje in zelenjavo.
Pri sadju je treba paziti,… če vidim na jagodah, breskvah ipd. črne pikice, potem se jih na daleč izognem in iščem naprej, kje bom našel boljše.
Tudi, če je zapakirana zelenjava, ki je v trgovinskih hladilnikih mokra in sveža po en teden, se je izognem na daleč in kupim raje na trgu od kakega kmeta...

Hm, danes cloveku ni tesko gresiti ob vsej ponudbi "shit" hrane ane in pomanjkanje azvesti o kvaliteti. Tko da pri tem je dobro bit malce toleranten ane. Do ljudi mislim.

Eni obljubljajo, eni pa ne. Eni ga zgolj prodajajo. In zato se ni nateg, ce hga samo prodajajo ane.

Ja in? kaj pol ce dajo notri, vsi nimajo te moznosti uzivat izgolj eko hrano pridelano doma.
gre bolj azto, da moramo dealti kompromise med tem koliko mislimo da nam nek produkt skoduje, istocasno ap koliko nam tudi koristi ane. Ker pa vecinoma itaq nimamo pojma, lacni in podhranjeni ap smo vseeno, nam kljub temu kdaj pa kdaj zapase noni sok. se posebej, ce imamo z njim dobre izkusnje pri urejanju prebave in celjenju ran.

tudi to, da reces da vsebuje konzervanse ki unicujejo nase organe pomoje precej napamet govoris. namrec a lahko konkretno navedes kateri so to konzervansi v nekem noni soku ki unicujejo nase organe?
obenem pa je na trziscu najverjetneje kaksnih 30 ali vec vrst noni soka. ze v maksiju jih imajo ene 5 ali vec.

a to so dokazali, da je zaradi vitamina E dobila raka? :inocent: Bajdvej, vitamin E ni vodotopen in se je z njim moc kaj kmalu predozirati.
Strinjam :palec:
Strinjam spet :palec:

ja, mnog tega je potencialno skodljivega. Vse "zivo" pravzaprav x:Dx lahko imamo doma eko hrano, pa nam celo skoduje. Mislimo da je eko, pa je nanjo padal kisli dez, ali dez iz oblaka ki je poln jedrskega sevanja, ali pa je veter prinesel posipane pesticide tudi do nase njive... kljub temu je ekolosko pridelana hrana v povprecju dalec najboljsa! A zivljenjskega sloga ljudi ne morem ospremeniti cez noc. Je proces ki bo trajal desetletja, stoletja in zato so dodatki prehrani primerna alternativa k uzivanju vsakdanje prehrane. Namrec vsi nimajo zemlje, ne casa, ne volje, ne znanja, ne sredstev, ne motivacije, ne zavedanja in vedenja in ne zelje po tem ,da bi sami gojili svojo ekolosko pridelano hrano. Ceprav gre v to smer, hvalabogu.
To je pac moje stalisce.


Preberi tvoj post večkrat, če ti takoj ne uspe spoznati, kako ti to bagateliziraš. Prodajanje je tudi nateg, saj se podpira goljufivca. To ne bi bilo s pravilno deklaracijo. Tako se ne moremo spremeniti nič tudi v 100 letih ne. In če tako misliš, potem ti manjka tistega socialnega obnašanja in odlagaš delo na tiste, ki bodo prišli za nami. Kako pa bodo tisti lahko kaj izboljšali, če jih naj mi sedaj ne informiramo? Amalgam bi tudi že bil zdavnaj s trga, če bi ne bilo takih, ki toliko zaslužijo in so tistim, ki so opozarjali, enostavno zavezali usta. Na nevarnosti je treba opozarjati, predvsem tam, kjer stvari niso zadostno deklarirane.

To z vitaminom E je pa dokazano, tudi z beta katrotenom je dokazano, za oboje obstojajo klinične študije.
Za Noni sok pa meni ni treba nič dokazovati, če ne vem kaj je noter. Tisti ki to konzervirajo morajo napisati na kak način konzervirajo, pa bomo kontrolirali, če je res in potem se lahko pogovarjamo naprej. In jih bomo dokazali, da z vitaminom C samo reaktiviramo selen…. in kaj se ne prenaša...itd.

Veš free, se kar vidi, kdo je tako požrešen, da se mu gre bolj za prodajo kot pa za zdravje.
Če povsod zamahnem z roko, potem prispevam k goljufiji. Potem sem tudi eden od tistih, ki uživajo na dan po 10 porcij rakotvornih in drugih škodljivih aditivov, to pomeni, da kar 9x prekoračijo mejno vrednost. Potem pa gredo k zdravniku in ga imajo za butla, ker ne najde vzroka.
Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.
Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

#420 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 5. avgust 2009, 09:01

Najbolj "BOGI" je tisti, k se sekira in grunta okol hrane in o pravilnem prehranjevanju. Jaz nikoli nisem gruntal okol tega in nimam nobenih problemov. Jem toliko in tisto, kar si moje telo zaželi in kar imam trenutno na razpolago. Če pa gruntaš kaj je prav in kaj ni, maš pa že nek vzorec, ki te "je.." in ti kvari tvojo osebno sproščenost in svobodo. Ok, nekateri pač ne smejo uživati določenih artiklov, jih pač ne in ne vem zakaj pol toliko analiz in gruntanja o tem.
Kar se pa teh reklamiranj različnih "zdravilnih sokov" tiče j pa tko v resnic samo komerciala, saj tist k ma nekaj dobrega, ne potrebuje reklame, reklamira se slaba roba, ker ne gre v promet in ni zaslužka. Meni je najslaše naprimer iti v vrt in utrgati mlad grah in ga pojesti, ali pa mlado kolerabo, najmanj mi je pa užitek piti nek "zdravilni "sok iz nekih "naravnih" uvoženih substanc, ker imam čisto izvirno vodo, ki me odžeja, umije in očisti.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#421 Mario

Mario
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 459

Objavljeno: 5. avgust 2009, 10:12

Najbolj "BOGI" je tisti, k se sekira in grunta okol hrane in o pravilnem prehranjevanju. Jaz nikoli nisem gruntal okol tega in nimam nobenih problemov. Jem toliko in tisto, kar si moje telo zaželi in kar imam trenutno na razpolago. Če pa gruntaš kaj je prav in kaj ni, maš pa že nek vzorec, ki te "je.." in ti kvari tvojo osebno sproščenost in svobodo. Ok, nekateri pač ne smejo uživati določenih artiklov, jih pač ne in ne vem zakaj pol toliko analiz in gruntanja o tem.
Kar se pa teh reklamiranj različnih "zdravilnih sokov" tiče j pa tko v resnic samo komerciala, saj tist k ma nekaj dobrega, ne potrebuje reklame, reklamira se slaba roba, ker ne gre v promet in ni zaslužka. Meni je najslaše naprimer iti v vrt in utrgati mlad grah in ga pojesti, ali pa mlado kolerabo, najmanj mi je pa užitek piti nek "zdravilni "sok iz nekih "naravnih" uvoženih substanc, ker imam čisto izvirno vodo, ki me odžeja, umije in očisti.

Kaj čmo, ti si se pa že zdrav rodil in boš zdrav umrl. x:)x
pa ti ni zato treba gruntat… Ko te bodo pa peljali na urgenco, pa boš začel brat napise na konzervah in potem ko te bodo nekajkrat peljali, pa jih ne boš več bral, ampak se jih boš samo še izogibal x:o)x
Nakateri pač pravjo da kravjek smrdi, drugi pa pravjo da diši…. x:Ix
Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.
Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

#422 Deti

Deti
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 5. avgust 2009, 12:09

Ti kar zafrkavaj, to vsekakor ni super, da se jezim vsakokrat ko grem v trgovino. Nimam niti kvadratnega metra zemlje, kjer bi lahko kaj gojil. Vendar jaz ne kupujem v trgovini barvanega in sladkanega jogurta, ne kupujem posušene juhe, ne kupujem konzervirane ali gotove hrane. Ne kupujem prehrambnih dodatkov, ne rafiniranega olja, ne kupujem nobenih sokov, ne alkohola, ne cigaretov. Tudi v trgovini kupim samo tista jajca, kjer piše da so kokoši živele zunaj in ne v kletki…t.j. od zadovoljnih kokoši.
Včeraj sem si dal zmrznt nekaj češpelj. Da jih bom imel, ko bo sezona mimo…

Morda bi bilo bolje, da si iz njih skuhaš marmelado (brez sladkorja in konzervansov seveda). Sama doma sploh nimam sladkorja, lepo zamenjujem z javorjevim in agavinim sirupom, če je že potrebno. V glavnem pa smo se odvadili sladkati.

Tudi sama se precej ukvarjam s prehrano in gnojim samo z organskimi odpadki iz gospodinjsva, pa to ne le 5 let, odkar je to "moderno". Pri nas ločujemo odpadke že od kar pomnim. Zelenjavnega vrta imam preko 100 m2, pa ga je včasih premalo, ker se prehranjujemo pretežno z zelenjavo. Pa tudi kaj mesa (samo ribe in perutnina občasno). Gre pa mi blazno na živce vsa ta nepovratna embalaža od jogurtov, PVC vrečke in škatle. Več embalaže znosim na otok z odpadki, kot prinesem domov. Noro.

Ni mi vseeno kaj pojem. Ni zastonj pregovor SI KAR JEŠ IN PIJEŠ!

Tudi sama kdaj pa kdaj pojem kaj sladkega (npr. sladoled). , vendar le izjemoma.

Nisem pa vedela da so ta čudovita PVC jabolka špricana kar 28 X. Je pa res, da poznam ljudi, ki si krompir za lastno uporabo špricajo proti plesni?!?!



[/quote]

#423 Mario

Mario
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 459

Objavljeno: 5. avgust 2009, 15:47

Skratka Mario ..s tabo se ne da pogovarjat x:)x
Sprašujem resno ..ti pa odgovarjaš meni z zoprnim tonom ..skratka ..to kar ti lapaš sama dobro vem. x:)x
Sprašujem te za prehrambene dodatke ....kaj je dobro in kaj ni x:)x
Kateri prehrambeni dodatki so kolikor toliko naravni in jih predpisujejeo tudi nutricisti x:)x.
Povedat pa ne mislim ...ker menim da si tolk pameten da ti je to jasno. x:)x
drugač se pa obrni mogoče na kakšne zdravnike a si celo sam x:)x ....ti bodo oni točno razložili kako in kaj x;)x
jp ... x:)x x:o)x

Vem da se ne da pogovarjat, ker ti ne dam telefona. x:o)x

xsrcx Vidi njo… a če ti ne pošljem srčekov xsrcx , imam pa zoprn ton? xsrcx

Sem pa le mislil, da če rečeš A, da boš povedala tudi B. Da bi jaz zvedel še kaj novega, kar ne vem xsrcx
In zakaj bi spraševal zdravnike, če se tega sploh niso učili.
Ne vem, zakaj se zdaj spravljaš na mene xsrcx , namesto da bi mi resno razložila, kdo ne sme jesti sadja in zelenjave.

Kar se pa prehrambnih dodatkov tiče, pa jaz bolj vem kaj škodi kot pa tisto kaj ne škodi. Saj si lahko ogledaš v E-tabelah, sem dal sinoči en link, so tam še tudi druge tabele - manj škodljivih aditivov. Da ne bomo preveč off topic

V prehrambni industriji je pač tako, da zakoni določajo, da mora neka hrana imeti toliko procentov naravnega, da se lahko imenuje naravna, (zato vseeno ni naravna), ker vse drugo so pa dodatki. Me zanima koliko % ima kaj tale Noni sok res rastlinskih delov nonija (da se tu in tam prilagodimo temi)…
Drgač pa, tudi naravna barva je rakotvorna, ker je IZOLIRANA iz naravne rdeče pese ali naravnega korenja – je že kemija. In znanstveniki še kar raziskujejo, še tudi niso vse raziskal. Zato je za mene zdrav dodatek h krompirju čebula in sveža paprika – ampak samo toliko časa, dokler nista industrijsko predelana ali konzervirana… :xx!:

Ljudje se tko bunijo o farmaciji zaradi kemije, ne vedo pa da je prehrambena industrija še velik večji večji lopov od farmacije, ker ne igra z odprtimi kartami. Pri farmaciji lahko zavedno rečemo, tega pa jaz ne bom futral, ker je vse deklarirano, pri prehrani pa človek ne ve kaj je, ker ni deklarirano. x^x

Kaj ti bom jaz lapal, xsrcx saj veš vse, kar vem jaz… xsrcx lahko preideva kar na kimanje x:o)x
Kaj bodo kaj rekle vse moje druge ljubice, če bom vse srčke tle raztalal. :sori:

-------------------

Deti, daj ti pri odgovarjanju pritisni na CITIRAJ. Hvala
aja, tist podatek glede jabolk je bil od predstavnika Greenpeacov
Čudezi se ne dogajajo v nasprotju z naravo, temveč v nasprotju s tem, kar nam je poznano o naravi.
Komplementarno zdravljenje raka: http://www.bela-omela.si

#424 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. avgust 2009, 08:55

zakaj je po tvoje vse kar je izolirano strup? na kaksni osnovi si zgradil to tezo?
namrec, res je da je naravno, zdravo in ekolosko pridelano najboljse; toda v kolikor te zdrave hrane ni v zadovoljivi meri in kolicini ali morda ni primerno da clovek uziva dodatke prehrani, pa cetudi so deloma izolirani iz hrane? Ce ima oseba raka, je po kemoterapiji potrebuje antioksidante. Velikokrat so ravno dodatki prehrani tisti, ki vsebujejo skoncentrirane doze antioksidantov, kakrnsih v prehrani skoraj ni. Tudi spirulina in razlicne vrste alg so skoncentrirana superzivila ki lahko precej pomagajo pri zdravju cloveka. Tako za podhranjene recimo kolostrum. Pa cistilna aloe-vera. Skoncentriran korenckov sok, Zelena Magma, Living Greens, itn. Dodatkov prehrani je na trziscu toliko, da je nemogoce reci in trditi da so vsi zanic!
Osebno mislim, da kdor to trdi, pojma nima o raznovrstnosti dodatkov prehrani.
Namrec po osebnih izkusanjah lahko povem, da taksni dodatki prehrani lahko zelo koristijo cloveku.

Sprasujem pa te po tvojih osebnih izkusnjah z izoliranimi dodatki prehrani, ki so predvidevam slabe izkusnje, ce menis, da so vsi izolirani dodatki strupeni!?
Meni se to zdi pac neodgovorna, crno-bela in negativno nabita izjava, ki nima prave podlage.
Ce se motim, pa mi pojasni ali je temu res tako, ce zelis?

Zakaj je naravna izolirana barva rakotvorna?

Koliko ima noni-sok ratslinskih delov. Odvisno od pridelave in ponudnika. Nekateri ga nakapljajo, torej je nakapljan iz sadeza. Drugi menda spresajo creslovino s sokom vred. Pravijo celo da creslovina ni zdrava. orda je res, morda ne. Morda je res, le v dolocenih primerih, recimo ce sadez ni primerno zrel. Tko da, zadeve niso crno-bele! Kolikor vem original noni sok vsebuje skoraj v celoti sok sadeza kateremu so dodali se grozdni sok, ki je skladek, saj sok noni sadeza menda nima najboljsega okusa.

Ze Paracelsus je povedal, da so lahko majhne razlike med tem, ali je neka susbtanca strup ali pa zdravilo.
Tako osebno ne dvomim, da ima noni sok lahko zdravilne ucinke; a vedno je tu se vprasanje tega koliko ima lahko ob tem tudi negativnih.

In ce to taisto tezo prenesemo na prehrano verjetnio ni bistvene razlike.
Ce slive poberem in jih prekuham v marmelado kateri sem dodal po moznosti se bel preciscen sladkor; bo ta marmelada kljub dobrim naravnim slivam morda mojemu organizmu skodial. Pa cetudi sladkorja ne dodam je to se vedno mozno.
Namrec lahko uzivamo najbolj naravno, najbolj eko hrano in nam se vedno skoduje.
Potem pa vzamem nek junk food, ki mi koristi bolj kot tista eko hrana.
Prav zato je morda dobro bit previden pri tako ostrih izjavah o skodljivosti in dobrodelnosti dolocenih zivil.


Sicer pa se z nekaterim kar si napisal strinjam. :palec:

...

V prehrambni industriji je pač tako, da zakoni določajo, da mora neka hrana imeti toliko procentov naravnega, da se lahko imenuje naravna, (zato vseeno ni naravna), ker vse drugo so pa dodatki. Me zanima koliko % ima kaj tale Noni sok res rastlinskih delov nonija (da se tu in tam prilagodimo temi)…
Drgač pa, tudi naravna barva je rakotvorna, ker je IZOLIRANA iz naravne rdeče pese ali naravnega korenja – je že kemija. In znanstveniki še kar raziskujejo, še tudi niso vse raziskal. Zato je za mene zdrav dodatek h krompirju čebula in sveža paprika – ampak samo toliko časa, dokler nista industrijsko predelana ali konzervirana… :xx!:

Ljudje se tko bunijo o farmaciji zaradi kemije, ne vedo pa da je prehrambena industrija še velik večji večji lopov od farmacije, ker ne igra z odprtimi kartami. Pri farmaciji lahko zavedno rečemo, tega pa jaz ne bom futral, ker je vse deklarirano, pri prehrani pa človek ne ve kaj je, ker ni deklarirano. x^x

...



#425 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 6. avgust 2009, 09:32

Da.
Kolkr sem ze enkrat pisal tam v temi HL, ena od najbolj pomembnih stvari v prehrani je da znamo poslusat svoje potrebe in obcutek zato kar je za nas dobro. dobro v dolocenem trenutku, obdobju in casu.
Vse drugo so teorije, ki se v praksi (z)rusijo.

---
dodajam, ker nekateri niso razumeli:
"ni vse za vsakega in ne vedno!"




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0