Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Alkoholizem


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
84 komentarjev na to temo

#26 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 21. marec 2004, 06:33

Na kratko: kako naj pomagam svojemu očetu? Kako naj ga prepričam, da je najbolje(za njega in za vse ostale člane družine) da gremo na zdravljenje in se skupaj znebimo te bolezni?

hm..shegy...

najprej sem mislila, da berem svoj post...
potem sem ugotovila, da ni..

ja, tudi pri nas imamo / smo imeli probleme z akoholom..
..no, imamo jih še vedno...le da sem se medtem jaz
osamosvojila, poročila in imam svojo družino..

oče..
...oče je pa bil celo življenje najbolj ogrožen..
..čeprav je nenehno on napadal nas...
..mama je sicer še kar nekaj časa upala, da bo nehal piti..
...tudi obljubil je, potem pa je bilo vse po starem..

...in jaz ko sem tako pametna... x^x
sem ga za en božič hotela presenetiti...
.....tako sem mu podarila eno metersko čokolado ovito v
zlat papir , zraven pa je bila priložena božična čestitka
A4 velikosti...v čestitki pa sem mu napisala pismo..
...prvič v življenju iz srca, čisto odkrito, iskreno..
...da ga imam rada, da pogrešam, da mi ni rekel kako me ima
rad, je ponosen name...da bi imela rada še vedno kljub letom
očetovski/hčerinski odnos..tisti pristen..in seveda ob koncu sem
ga prosila, da naj mi pove, kje sem delala narobe, kaj
storiti, da bi se ta najin odnos popravil...
:xmas: in potem sem čakala reakcijo.... x^x

hja, najprej 2-3 dni ni odprl darila... :C:
..potem je le odpril (mam je bila vohun..)..
...nakar se je menda zelo razjezil...
ja, kaj za vraga se pa jaz grem...
..da njemu že ne bo solil nihče pameti..
...bil je užaljen in se ni več hotel z mano pogovarjati..
...da sem prizadela njegov ponos...
....kakšen zdravi odnos...??
...kot da ga do sedaj nisva imela... :O:

..ostala sem brez besed, se razjokala, ko sem bila
sama...in tudi odnehala..sedaj mu sicer želim vse dobro..
ampak...to je pa tudi vse...
...on pač pravi, da še teh par let bo (61 let) pil, saj toje
edino, kaj mu v življenju ostane... :eek:


AYA
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#27 ZNOVA

ZNOVA
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 909

Objavljeno: 21. marec 2004, 14:33

Dejstvo je, da se alkoholiku ne da pomagat, ce se sam ne zaveda, da ima problem in, ce si sam ne zeli, da bi s tem nehal.
Cloveka ne moremo prisilit, da naj zacne z zdravljenjem, ce sam misli, da je vse ok in, da je njegovo pocetje normalno... :huh: :ermm:

#28 AirSim

AirSim
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 21. marec 2004, 15:07

Nočem biti pesimističen, vendar se razmere še niso razvile do tiste mere, še zmeraj njegovo pitje ni tako moteče, da lahko tudi tako resnico sprejmete, vendar to ni rešitev ne za njega, ne za vas, če je ljubezen res tako velika mu raje pomagajte iz tega, če tudi on resnično ljubi, bo mogoče kakšen ultimat pripomogel, da bo to moč ljubezni prevladala alkoholno odvisnost, čeprav je to velikokrat premalo, ker obrambni mehanizmi delajo drugače.

Vem, da to ni rešitev, in da s tem njegovih težav ni konec.
In ja je bilo dovolj hudo. Ko od novemra pa do konca decembra ni bil en dal trezen (če ni pil je bil pa še od prejšnega dne pijan). Iz službe je zgodaj hodil. Doma je cele dneve ležal, ni jedel, ker ni mogel prebavlat. Doma smo ga vsi povprek ignorirali. Imel je čisto rumene oči. Jetra so mu že skoraj odpovedala. Opomogel si je tako, da smo ga zvlekle v bolnico in je tam bil en teden, na strogi dieti. Kljub zmerjanju z naše strani in strani zdravnikov se ni hotel odločiti za zdravljenje.

Ko smo mu dale ultimat je to pomenilo za njega: za nas tako ali tako nisi dovolj vreden, me smo naredile svoje, ti pa lahko gniješ, če se ne narediš po naše. S tem mu pokažeš kako nevreden je.

Zdaj sem naredila obratno. Pokazala sem mu da ima vso mojo podporo. In da je on vreden življenja tako kot vsak drug.

Ne rečem da je to edino pravilno, ampak tako trenutno čutim. Mogoče bom kdaj začutila da mu lahko pomagam tudi kako drugače.
Vsak zakaj ima svoj zato.

#29 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 21. marec 2004, 18:54

Ko smo mu dale ultimat je to pomenilo za njega: za nas tako ali tako nisi dovolj vreden, me smo naredile svoje, ti pa lahko gniješ, če se ne narediš po naše. S tem mu pokažeš kako nevreden je.

Zdaj sem naredila obratno. Pokazala sem mu da ima vso mojo podporo. In da je on vreden življenja tako kot vsak drug.

Ne rečem da je to edino pravilno, ampak tako trenutno čutim. Mogoče bom kdaj začutila da mu lahko pomagam tudi kako drugače.


Še enkrat se bom oglasil, potem se pa ne bom več vmešaval v vaše dobre namene pomagati njemu in sebi.
To šolo sem dal skozi in verjemite mi, da so obrambni mehanizmi (ki jih zavestno ne moremo kontrolirati) veliko močnejši kot vse obljube, vsi sklepi in nameni, alkohol je vedno najmočnejši. Sama ljubezen je premalo, da se ti v podzavesti to spremeni, prav tako bo on razumel vašo ljubezen samo do tiste meje, dokler mu ne bo ogroožala pitja. Prav vsak korak k preprečitvi pitja bo razumel kot ogroženost in jo obrnil proti vam.

Tako kot sem omenil, mora biti vzrok v katerega bo verjel toliko močnejši, kot je njegova odvisnost. Ko se organizem navadi na alkohol je pot k prenehanju pivskih navad teška in dolga. Resnično vam predlagam pogovor z kakim strokovnjakom, ki bo v njem našel tisto šibko točko, ki ga bo znal spraviti čisto na dno in iz katerega se bo potem pobral kort drugačen. Prav nobeno bolezen se ne da pozdraviti brez bolečine, prav bolečina (telesna ali duševna) je tista, ki nam lahko premakne tudi kaj v naši podzavesti.

To pot sem sam hodil, dodobra poznam, poznam tudi kar nekaj primerov, na katerih lahko potrdim moje trditve. Meni je prijatelj (psihiater) to šibko točko našel in samo njemu se moram zahvaliti, da sem pričel drugačno življenje, čeprav so tudi drugi faktorji kot so družina, služba sodelovali v tem.

Brez strokovnega pristopa rešitve skoraj ni, razen volje posameznika, vendar ta volja preje ali kasneje popusti, zelo malo je primerov, ko se abstinenca v takih primerih ohrani, ker je nasilna in ne piješ zaradi tega, ker se prepričuješ in bežiš in si vseskozi z tem obremenjen.

Če prenehaš piti po poti, ki sem jo jaz hodil abstinenca ni breme, ker enostavno o alkoholu ne razmišljaš več, živiš brez njega in ga ne potrebuješ, prav tako te ne moti, če si v družbi kjer se tudi pije, seveda vse dotlej dokler te njihovo obnašanje ne moti.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#30 AirSim

AirSim
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 21. marec 2004, 22:06

Še enkrat se bom oglasil, potem se pa ne bom več vmešaval v vaše dobre namene pomagati njemu in sebi.
...
To pot sem sam hodil, dodobra poznam, poznam tudi kar nekaj primerov, na katerih lahko potrdim moje trditve. Meni je prijatelj (psihiater) to šibko točko našel in samo njemu se moram zahvaliti, da sem pričel drugačno življenje, čeprav so tudi drugi faktorji kot so družina, služba sodelovali v tem.

Brez strokovnega pristopa rešitve skoraj ni, razen volje posameznika, vendar ta volja preje ali kasneje popusti, zelo malo je primerov, ko se abstinenca v takih primerih ohrani, ker je nasilna in ne piješ zaradi tega, ker se prepričuješ in bežiš in si vseskozi z tem obremenjen.

Če prenehaš piti po poti, ki sem jo jaz hodil abstinenca ni breme, ker enostavno o alkoholu ne razmišljaš več, živiš brez njega in ga ne potrebuješ, prav tako te ne moti, če si v družbi kjer se tudi pije, seveda vse dotlej dokler te njihovo obnašanje ne moti.

Mislim, da je tvoje mnejnje zeo veliko vredno, tako da ti kar napiši kaj misliš.

Pravkar sem ugotovila, da ljubezen res ni dolgoročna rešitev, da bo treba tudi kako dugače ukrepati. Ampak dokler ne najdem pravega načina, se bom držala tega.

Trenutno si ne morem predstavljati, kaj naj rečem ali naredim, da se bo odločil za zdravljenje, pa ne zaradi tega ker jaz tako hočem. Za enkrat bom počakala. Mislim, da bom začutila kdaj bo pravi čas. In kdaj bo prava ideja.

Veš smo že marsikaj poskušali, pa se ni obneslo. On v bistvu ve kako narobe je to, da pije, in kako s tem prizadane celo družino. Nikoli pa si nisem priznala, da sem ga s postavljenjem svojih 'norm, ki bi jih mogel on izpolnjevati' samo poniževala, in tiščala v napačno smer. In predstavljaj si koliko normam (službi, prijateljem, na feštah, doma, ...), bi mogel zadostiti zato da bi bil dober...
Vsak zakaj ima svoj zato.

#31 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 21. marec 2004, 22:24

bo pač moralo biti še slabše, kar pa nedvomno bo, ponavadi je tako...

Kar se tiče družbe, sprememb navad, zamenjava prijateljev, in podobno je pa vse veliko lažje kot si vsak predstavlja. Ko si trezen drugače vidiš življenje, vidiš tudi tisto, kar kot pijanec nisi zavestno ali podzavestno hotel. Prijatelji te seveda zapustijo, predvsem tisti pivski, tisti, ki ti je res prijatelj ostane.

Vendar če postaviš na tehtnico pivsko obdobje proti treznemu lahko ugotoviš veliko pozitivnega.
Naenkrat se ti ni treba lagati, manipulirati v službi in doma, ni ti treba nositi bremena laži in neiskrenosti na plečih, z avtom se voziš brez obremenitev, nikoli ti nihče ne more podtakniti nekaj, kar si naslednji dan nebi spomnil.

Nenazadnje tudi denarja več ne zapravljaš za pijačo in ga lahko s pridom koristiš za svojo dušo in nenazadnje tudi družino, oblezel sem že skoraj vse kontinente sveta, ustanovil podjetje, poskrbel za normalno prihodnjost svojega sina, pa še zame mi nekaj ostane.

Skratka, vse to mora na tehtnico in da se dobiti šibka točka, vendar brez pomoči strokovnjaka zelo težko, pač alkohol se zarine čisto v vse pore naše podzavesti.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#32 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 22. marec 2004, 07:48

:palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#33 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 27. marec 2004, 10:38

lani sem v reviji Ona brala Rugljev intervju,
v katerem je med drugim dejal izrekel stavek,
ki ga nikakor ne morem pozabiti...


"V Sloveniji imamo okrog 30.000 alkoholikov in
30.000 neumnih žensk, ki živijo z njimi..."
xrolleyesx
...
AYA :detelca:
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#34 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 27. marec 2004, 12:54

"V Sloveniji imamo okrog 30.000 alkoholikov in
30.000 neumnih žensk, ki živijo z njimi..."
xrolleyesx
...
AYA :detelca:

Rugljevih metod nikoli nisem odobraval, ker so preveč nasilne telesne in prostaške, manj pa psihične.

Nikakor se pa ne strinjam, okoli neumnih žensk, beseda "neumen" ima prevč pomenov. Nisi neumen, če nečesa ne veš ali ne poznaš, alkoholno igro je pa zelo težko spoznati, še težje pa sprejeti resnico, ker večina udeležencev tega ne more, ker je želja po alkoholu večja od ostalega in so prav ves čas prisotne laži in manipulacije, obljube, "močna volja", vse do tedaj, dokletr ni postavljen pogoj prenehanja, takrat nastane to še bolj očitno (obrambni mehanizmi).

Moja partnerka ni bila prav nič neumna, vzela me je takega kot sem takrat bil in mislila, da je to pač normalno. Prav vsak pijanec skuša svoj alkoholizem prikriti in to mu tudi uspeva, dokler se močneje ne zalomi. Kar poglejte, prav pijanci so najboljši delavci, da jim nihče ne more to očitati, da jih sprejmejo tudi po kakem "plavem", ker vedo, da bo vse nadoknadil.

Skozi mojo alkoholno dobo se je moja partnerka sproti učila in imela tudi veliko vlogo pri tem, da sem prenehal piti.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#35 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 27. marec 2004, 13:31

tomažslo..

zdaj sem pa jezna ko :vragec:

..tako lepo sem se potrudila in ti odpisala,
opisala iz drugega zornega kota ...kako smo pač pri nas
doma preživljali alkoholizem...

in stisnila enter...ker nisem imela povezave (kar petkrat
me je zraven kdo zmotil, pa sem jo raje izklopila.) in čakam na
objavo, pa se na ekranu pokaže napis eror...

oh, počla bi od jeze...
..zdaj pa še enkrat na delo.. :xx!:
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#36 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 27. marec 2004, 13:45



"V Sloveniji imamo okrog 30.000 alkoholikov in
30.000 neumnih žensk, ki živijo z njimi..."
xrolleyesx
...
AYA :detelca:


Moja partnerka ni bila prav nič neumna, vzela me je takega kot sem takrat bil in mislila, da je to pač normalno. Prav vsak pijanec skuša svoj alkoholizem prikriti in to mu tudi uspeva, dokler se močneje ne zalomi. Kar poglejte, prav pijanci so najboljši delavci, da jim nihče ne more to očitati, da jih sprejmejo tudi po kakem "plavem", ker vedo, da bo vse nadoknadil.

Skozi mojo alkoholno dobo se je moja partnerka sproti učila in imela tudi veliko vlogo pri tem, da sem prenehal piti.

ja, hotela sem ti povedati, da ti si očitno bil na stopnji,
ko si hotel pomoči, se zavedal, da imaš probleme..

...jaz sem z alkoholizmom živela od otroštva...moj oče
je vedno pil in še danes pije...in ko je pijan ni niti malo
prijeten...eni so dobre volje , moj oče pa ko je pijan
je običajo prepriljiv, nasilen, žaljiv in še bi se kaj našlo..
..in ko to preživljaš ti ni vedno lahko... :xx!:

seveda sam misli, da nima prav nobenih problemov ..
še najmanj z alkoholom...v tem vidi smisel življenja..
in prav nič mu ni do tega, da bi mu kdo pomagal...
...še celo užaljen je bil, ko smo se želeli pogovoriti v
družinskem krogu o tem njegovem problemu...in potem
s tega zornega kota bi moja mama seveda bila
neumna, če bi celo življenje prenašala, kako jo nekdo
žali, ji grozi ipd..
..da mora vedno v strahu doma čakat ali bo foter
prišel iz mesta ob 12.uri pijan ali trezen in glede na
njegovo trenutno počutje kako se pač obnašati.. :vragec:
..kje pa piše, da mora do smrti živeti v peklu, če
on ni pripravljen prav nič storiti za to, da bi si vsaj (!!)
priznal, da ima probleme z alkoholom..

..in sem še vedno mnenja, da je recimo tvoj
primer čisto drugačen...sicer...pa je vsak primer
zase edinstven...in žal vsak posameznik to drugače
preživlja in je zaradi tega drugačna osebnost....

LP AYA

:detelca:
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#37 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 27. marec 2004, 16:37

..in sem še vedno mnenja, da je recimo tvoj
primer čisto drugačen...sicer...pa je vsak primer
zase edinstven...in žal vsak posameznik to drugače
preživlja in je zaradi tega drugačna osebnost....

LP AYA

:detelca:

Ja AYA

Strinjam se, da je problem od primera do primera različen, ker ga okolica sprejema iz različnih zornih kotov, pač po znanju in vedenju, kot posameznik iz okolja v katerem alkoholik živi. Miselni vzorec alkoholika v podzavesti je pa prav pri vseh podoben. Dokler se ne čuti ogrožen je skoraj normalno, z ogroženjostjo se tudi obrambni mehanizmi (ki pa izvirajo iz podzavesti) stopnjujejo.
Pravijo, da pijanec v pijanem stanju dela kar trezen misli. Del resnice je tudi v tem, agresivnost je odraz strahu, ponavadi so pijanci slabiči, vsaj na začetku se tako začne, v alkoholu iščejo vse tisto, kar trezni niso sposobni narediti, če pa kaj ne uspe je pa pijača kriva.
Vse te resnice težko spoznaš, če ne hodiš po tej poti, ker jih ne doživljaš in jih sprejemaš samo toliko, kolikor ti je razumljivo. Če to pot prehodiš in spoznaš resnico, potem veš da je tako.

Nikomur svojega mnenja ne vsiljujem, je pač debata o tem in napisal sem samo moje videnje tega, čeprav mogoče izgleda, da hočem kaj dokazati. To ni res, dokazal sem že sam sebi in to mi je dovolj, če pa lahko komu kaj pomagam, pa toliko boljše.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#38 AirSim

AirSim
  • Vajenček
  • PipPipPip
  • Št. objav: 48

Objavljeno: 27. marec 2004, 20:53

..in sem še vedno mnenja, da je recimo tvoj
primer čisto drugačen...sicer...pa je vsak primer
zase edinstven...in žal vsak posameznik to drugače
preživlja in je zaradi tega drugačna osebnost....

Ja res je, eni so veslejaški in neodgovorni, drugi agresivni, tretji pasivni.....

Ne veš kateri so slabši, ampak ponavadi se zdi da je ravno 'tvoj' najhujši. :xx!:
Vsak zakaj ima svoj zato.

#39 AYA

AYA
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 153

Objavljeno: 28. marec 2004, 18:40



..in sem še vedno mnenja, da je recimo tvoj
primer čisto drugačen...sicer...pa je vsak primer
zase edinstven...in žal vsak posameznik to drugače
preživlja in je zaradi tega drugačna osebnost....

LP AYA

:detelca:

Ja AYA

Vse te resnice težko spoznaš, če ne hodiš po tej poti, ker jih ne doživljaš in jih sprejemaš samo toliko, kolikor ti je razumljivo. Če to pot prehodiš in spoznaš resnico, potem veš da je tako.

Nikomur svojega mnenja ne vsiljujem, je pač debata o tem in napisal sem samo moje videnje tega, čeprav mogoče izgleda, da hočem kaj dokazati. To ni res, dokazal sem že sam sebi in to mi je dovolj, če pa lahko komu kaj pomagam, pa toliko boljše.

..
..sem ti še včeraj želela odpostniti pa mi čas
ni dopušča..saj veš pet otrok pol pa še mož
in tašča xg:Dx hahha

..ja hotela sem samo napisati, da ni vsak
tako osveščen kot si recimo bil ti in se začel
zavedati svojega problema...vsaka čas
za tako prehojeno pot... :palec:

ogormno sem o tem brala, najbolj od
Rozmanove ...skozi kaj vse mora človek
iti...jaz sem mislila ok to je šnelkurz, narediš
oz. obiščeš nekaj ur in to je to...pol
pa sem začela brati o AA in nekaj letih... :eek:
..takrat sem spremenila mnenje in si ravno
zaradi tega še bolj prizadevala, da bi
bila uspešna....

....nevem...včasih razmišljam, da bi edino
kak močen šok, dogodek ki bi pustil v njem
posledice ...ga zadel v živo pripomoral k
temu, da bi nehal piti...

kdove....

....čudna so pota božja...

LP
AYA :detelca:
Če mora človek izbirati med sodbami prijateljev in svojimi
sanjami, se mora vedno odločiti za svoje sanje.[color=#CC33CC][b]

#40 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 28. marec 2004, 23:18

....nevem...včasih razmišljam, da bi edino
kak močen šok, dogodek ki bi pustil v njem
posledice ...ga zadel v živo pripomoral k
temu, da bi nehal piti...

kdove....

....čudna so pota božja...

LP
AYA :detelca:

Vidiš, sama si našla odgovor. Terapija se sestoji prav iz tega in dober terapevt to naredi. Najprej je potrebno alkoholika čisto razvrednotiti, ga vreči čisto na dno, nato mu najti najslabšo točko, ki mu bo v podzavesti sprožila nek nov vzorec, ki bo preglasil tega prvega. Čeprav se ta vzorec samo potuhne(zapakira), vendar ni več aktiven. Prav zato se že pri ponovnenm recedivu vse podere, ker se takrat vzorec zopet odpre.

Prav zaradi tega vseskozi zagovarjam, da se samo z voljo piti ne da nehati, pri tem ti mora nekdo pomagati. Poznal sem človeka, ki je bil štiri mesece v bolnici in je vedel, da bo pri prvem kozarčku umrl. Ko se je toliko pobral, da je lahko hodil, je bilo premalo to, da je vedel kaj bo, popil je in v nekaj dneh umrl. Samo strokovnjak lahko iz nas najde tisto točko, ki bo vzorec zaprla. Vsako nasilno prenehanje pa ne vodi v rešitve"tudi z dobro voljo".

l.p.Tomaž

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#41 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 3. maj 2004, 13:25

malo sem raziskovala vpliv hrane na duševnost in prišla do alkohola. in piše da izrazito slabo vpliva na človekovo duhovno stanje, nevtralizira čakre... itd. :xx!:
glede na to da sem pred časom imela bližnje srečanje s primerom negativnega delovanja alkohola na duševnost mislim, da oseba, ki je stopila na pot intenzivne duhovne rasti, ne bi smela niti občasno (le čemu?) podleči tovrstnim načinom omrtvičenja uma ampak se intenzivno odpreti življenju in vsemu kar nam le-to ljubeče ponuja.

zanimiva se mi zdi ugotovitev, da alkohol vpliva na psihično pregrado, ki onemogoča negativnim (?) podzavestnim impulzom prodor v zavest.
in sicer naj bi ljudem, ki so na nekoliko nižjih nivojih, uživanje alkohola povzročilo otrditev omenjene pregrade in tako vplivi z višjih sfer (astrala?) ne morejo prodreti v zavest- človek je zato manj poduhovljen in intelektualno dojemljiv.
Medtem pa alko pri ljudeh, ki so že na višjih nivojih zavesti razbija psihično zaščito- psihične motnje, strah, neodločnost...

xwizardx


tale "nevtralizacija čaker" mi ni ravno jasna- je to negativna stvar... glede na to da naj bi veliko živil delno nevtraliziralo kakšno izmed čaker... alkohol npr. whisky- nevtralizira vse čakre

#42 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 3. maj 2004, 14:00

zanimiva se mi zdi ugotovitev, da alkohol vpliva na psihično pregrado, ki onemogoča negativnim (?) podzavestnim impulzom prodor v zavest.
in sicer naj bi ljudem, ki so na nekoliko nižjih nivojih, uživanje alkohola povzročilo otrditev omenjene pregrade in tako vplivi z višjih sfer (astrala?) ne morejo prodreti v zavest- človek je zato manj poduhovljen in intelektualno dojemljiv.
Medtem pa alko pri ljudeh, ki so že na višjih nivojih zavesti razbija psihično zaščito- psihične motnje, strah, neodločnost...

Jaz to drugače razumem. Miselni vzorec alkoholika ali nekoga, ki beži iz svoje resnice, je tisto, kar nam blokira pretok energije. Ker si ne moremo nečesa narediti "brez korajže" (nimamo pri sebi razčiščeno) je najboljši beg iz tega prav alkohol, čeprav ne govorim, da je potem ta blokada še večja.

V kolikor je alkohol le dodatek hrani, (kozarec vina ob kosilu) je to prav gotovo pozitivno in ne blokira ničesar, še celo sprošča.

Vse je odvisno v misli, zakaj piješ, če je to zato da pobegneš ali iz užitka.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#43 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. maj 2004, 14:32

Marsa a beres to :vragec: pismu sem bil razocaran ko prvic ko vidim marso to boginjo astrologije in duhovnosti pa pride tja s čikom pa vinom v roki in tisto pije pa kadi pa nekaj bla bla bla....... sem bil kar :V: šmrc... all the good ones are taken.... either way... the devil get's them all...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#44 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 14:40

Priznam, da nisem brala, Nino, sem pa vedela, da kaj mene omenjas zdajle, pa sem sla prav pogledat.
Da prec razjasnimo tole:
torej, prvic na zuru (v Peklu), si me videl z Radlerjem (minimalno % alkota), drugic na zuru (Rakitna) pa z bevando (!! 1:1) - s cvickom (ki ima ful manj % alkota kot vino, ce je pa se na pol razredcen?).
To je ta moj strasni alko, ki mi ga skoz naprej meces, saj vem, da je joke, a kdo bi pa res utegnil kaksne asociacije prehitre dobiti.
Ja, kadim pa res - s chikom si me pa res videl. ... o svojem kajenju sem pa govorila v temi o kajenju, da ne bomo tule se o tem.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#45 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 3. maj 2004, 17:26

u kako smo on topic zadnje čase... ja lahko se zgovarjaš da je pač tam par promilov alkota na liter več al manj vode... saj kul, mene je vseen sesulo.. prav razočaran sem bil...
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#46 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 17:39

Neumnost, sicer pa tvoj problem. Se dobro, da se ne trudim izpolnjevati pricakovanj drugih, ker ce si 'razocaran', pomeni, da nekaj od mene pricakujes, in to smo torej takoj razcistili...
Moja mama pa je razocarana, ker nisem sla studirat ekonomije. Ali prava.

Sicer pa sva s temle v napacni temi.
Tale je primernejsa:
http://www.lunin.net...3473&hl=kultura
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#47 SKA - Vi

SKA - Vi
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 612

Objavljeno: 3. maj 2004, 17:44

u kako smo on topic zadnje čase... ja lahko se zgovarjaš da je pač tam  par promilov alkota na liter več al manj vode... saj kul, mene je vseen sesulo.. prav razočaran sem bil...

Aja, ti nisi nikoli nic spil? x?x :o|o:
Kaj pa je narobe, ce clovek na zabavi popije kak kozarcek ( tudi prevec )? Saj je odrasla oseba..
Drugo je, ko pijejo otroci, ko pije odrasel clovek ( v mejah normale in ob hrani ) ni s tem nic narobe..
Sicer pa ne verjamem, da se Marsa doma vsakodnevno naceja... xrolleyesx
Ni vse slabo, kar se ne sveti.

#48 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 3. maj 2004, 18:18

u kako smo on topic zadnje čase... ja lahko se zgovarjaš da je pač tam  par promilov alkota na liter več al manj vode... saj kul, mene je vseen sesulo.. prav razočaran sem bil...

Aja, ti nisi nikoli nic spil? x?x :o|o:
Kaj pa je narobe, ce clovek na zabavi popije kak kozarcek ( tudi prevec )? Saj je odrasla oseba..
Drugo je, ko pijejo otroci, ko pije odrasel clovek ( v mejah normale in ob hrani ) ni s tem nic narobe..
Sicer pa ne verjamem, da se Marsa doma vsakodnevno naceja... xrolleyesx

Odlično! Pravzaprav ne vem zakaj nekdo, ki ni še (kot kaže) nikoli nič spil, razpravlja o alkoholu. To je približno tako, kot bi šel jaz razpravljati o tarotu, o katerem pojma nimam.
Ne vem, zakaj bi moral imeti človek, ki se ga občasno nažre, kakšne probleme. Jst se ga občasno prav z veseljem nabutam. Čist o.k. je, če se ga natreskaš v dobri družbi, pa tudi sicer ima lahko alkohol čist spodobno koristne učinke. Ko sem npr. lani pisal zadnjo knjigo, sem dvakrat zapadel v ustvarjalno krizo, ko po dva dni skupaj nisem mogel nič pametnega napisat. Obakrat je pomagalo, da sem se ga šel s frendi dobr natreskat - naslednji dan sem pisal, kot navit. :wOOt: :wOOt: :wOOt:

(Šifra: Ni vse za vsakogar)
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#49 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. maj 2004, 18:22

:palec:, ma ja, koncno en normalen in zdrav.
sami pussyji pa 'moralisti'! xrolleyesx :o|o:
Ki je Radler zanj zestoko pice.... :o|o:
Nino, a ves da ima pomarancni sok 1% alkota (ali koliko)?
Kaj pa zdaj? :sori:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#50 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 3. maj 2004, 18:39

Sem si ravno mickeno Travarice privoščila, domače, je dobra za želodec baje x;)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0