Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Alkohol


  • Prijavi se, če želiš komentirati
180 komentarjev na to temo

#151 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 13. november 2003, 22:09

No, no Naky.......saj menda ja ni tako hudo, še posebej, če ima človek mejo, a veš kje imaš jetra x?x Za njih je pa res škodljiv alkohol x!x

Sej to bi rada povedala, tud taki škodujejo mojim jetrcam x:Dx x:Dx
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#152 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 13. november 2003, 22:14

Res mam slabe izkušnje.... "bojim" se pijanih ljudi.... moj bivši je (še vedno) rad pil. Po tem je postal čist drug človek, agresiven, fejst agresiven... po moje mam še kar te strahove od njega... :wacko:
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#153 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 14. november 2003, 10:44

Ok, Naky potem se pa opravičujem....imaš že upravičene strahove ali pomisleke.....želim ti v bodoče več sreče v tvojem življenju, pa lep dan x;)x

#154 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 14. november 2003, 22:15

Ok, Naky potem se pa opravičujem....imaš že upravičene strahove ali pomisleke.....želim ti v bodoče več sreče v tvojem življenju, pa lep dan  x;)x 

Sedaj je v redu... le mal preveč pretiravam s temi strahovi... moram se odvadit. Sicer pa kakšen kozarec vina ali piva, sem pa tja tudi jaz spijem.
x:Dx x;)x
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#155 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 14. november 2003, 22:19

No potem pa v mejah normale z pretiravanji( strah) in alkoholom....sicer si pa menda ja ti gospodar svojega telesa......lep večer :palec:

#156 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 14. november 2003, 22:22

No potem pa v mejah normale z pretiravanji( strah) in alkoholom....sicer si pa menda ja ti gospodar svojega telesa......lep večer :palec:

x^x :palec:
Za svoje telo že poskrbim... sam k me tko skrbi še za druga telesa zraven, ha, ha - tam pretiravam!

Pozdrav enako! x;)x
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#157 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 22. november 2003, 17:57

SKRBI NE UTONEJO V ALKOHOLU. ZNAJO PLAVATI!
(Heinz Ruhmann)
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#158 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 22. november 2003, 19:34

No, pa jih je spet našla.....mislim na skrbi, res škoda... :sori:

#159 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 23. november 2003, 00:19

Kaj se pa ti tolk sekiraš x!x Lepo da te skrbi za Naky, lepo, lepo. x8Dx
Ja sam ka mali pao s lipe

#160 Natasha

Natasha
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 045

Objavljeno: 23. november 2003, 01:59

No, pa jih je spet našla.....mislim na skrbi, res škoda... :sori:

BorisM..... Ne nisem našla skrbi. x;)x
Samo ene misli sem brala, pa mi je ta pod roke prišla!
Ne skrbi!
Če vam ne uspe prvič, vam gre v povprečju tako kot drugim.
M. H. Alderson

#161 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 21. december 2003, 10:26

Če bi rad nehal piti, si trezen oglej pijanca :sori:

#162 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 31. december 2003, 07:55

Zdajle za novo leto nima smisla razpravljati o alkotu hik... x:Dx x:Dx
Ja sam ka mali pao s lipe

#163 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 31. december 2003, 17:40

potem je Alko prijatelj vaš x8Dx , Srečno na hiperaktivni Hik

#164 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 1. januar 2004, 14:33

prou u redu je bilo tole novo leto, sem na zuru spila tolko vode, pa se drugi, ko so vidli, da to funkcionira, da nima skorej nihce macka in da smo preplesali celo noc...super, viva la musica!!!! je blo samo veselje namesto slabosti x:Dx :palec:
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#165 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 1. januar 2004, 18:00

super tinka :palec:

to nameravam danes x;)x , pa saj tud včeraj ni bilo dosti drugače ...(pa nobenga mačka, mucka, tigrčka in kar je še takih krempljatih zverinic x:Dx )

:hepko:

:flower: :flower: :flower:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#166 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 1. januar 2004, 18:24

Pij malo, pij dobro......pa tudi ne bo težav x;)x

#167 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 26. maj 2008, 10:00

http://dnevnik.si/no.../zdravje/322054

"Pitje alkohola za življenje ni potrebno, ne poznamo pitja alkohola brez tveganja, ne obstaja splošno priporočljiva količina alkohola. To pomeni, da je abstinenca od alkohola povsem normalno vedenje."
Possible—but highly unlikely.

#168 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2008, 10:08

http://dnevnik.si/no.../zdravje/322054

"Pitje alkohola za življenje ni potrebno, ne poznamo pitja alkohola brez tveganja, ne obstaja splošno priporočljiva količina alkohola. To pomeni, da je abstinenca od alkohola povsem normalno vedenje."

Hmmm...
citiram:
"Večina otrok popije prvi kozarec alkohola pred 10. letom starosti"

tega nikakor ne 'kupim'.

In zato nisem brala dalje...

Hm, poleg oljke je trta v svetem pismu prva omenjena rastlina......
rdece vino vpliva dobro na kri in celo na srce, na prebavo itd.

pleterski al keri menihi so bli na strogem postu, kar pa je pomenilo, da so uzivali samo kruh, vodo, vino in sadjevec. x:o)x

Nikakor ne trdim, da je alkohol za zivljenje potreben, vendar prav tako ne vidim smisla v tem, da bi vsakrsno zmerno pitje nujno pomenilo ali vodilo v odvisnost.

*Raziskave* pac.
nekje bos prebral, da je pitje vina skodljivo, nekje pa, da je zdravo.

Trta ni kriva, ce/da je nekdo odvisnik.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#169 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 26. maj 2008, 10:11

Hm, poleg oljke je trta v svetem pismu prva omenjena rastlina......
rdece vino vpliva dobro na kri in celo na srce, na prebavo itd.

Jaz pa teh propagandnih izjav ne kupim. x^x

pleterski al keri menihi so bli na strogem postu, kar pa je pomenilo, da so uzivali samo kruh, vodo, vino in sadjevec. x:o)x

Logično, tako so se lahko še prej opijanili. xcivx

Trta ni kriva, ce/da je nekdo odvisnik.

Res. xyesx Priložnost dela tatu (in odvisnika). :inocent:
Possible—but highly unlikely.

#170 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2008, 10:18

Jaz pa teh propagandnih izjav ne kupim. x^x

x:Dx se ti zdijo? jaz sem sam navedla, kar je dejstvo. x:o)x
tko, zanimivo se mi zdi, na nek nacin...
pa spreminjanje vode v vino itd.
x tisoc let je trta torej......

ti pravis opijanjanje, jaz pa pravim pitje - to sta dva razlicna pojma.

Verjames torej antipropagandni izjavi, da "VECINA (x!x x?x) otrok spije alko PRED 10. letom"?? :eek:

no ze to me odvrne, kot sem ze napisala. preprosto ne verjamem temu in ma torej ravno taka izjava nek motiv in torej namen neke propagande. anti pac.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#171 tomazslo

tomazslo
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 039

Objavljeno: 26. maj 2008, 10:58

x:Dx se ti zdijo? jaz sem sam navedla, kar je dejstvo. x:o)x
tko, zanimivo se mi zdi, na nek nacin...
pa spreminjanje vode v vino itd.
x tisoc let je trta torej......

ti pravis opijanjanje, jaz pa pravim pitje - to sta dva razlicna pojma.

Verjames torej antipropagandni izjavi, da "VECINA (x!x x?x) otrok spije alko PRED 10. letom"?? :eek:

no ze to me odvrne, kot sem ze napisala. preprosto ne verjamem temu in ma torej ravno taka izjava nek motiv in torej namen neke propagande. anti pac.

Pitje alkohola v normalnih količinah in v tisti obliki, ki je normalna, naprimer za vino (ob kosilu) ali ob kaki priliko zaradi vzdušja, ni čisto nič narobe, še celo koristno je, če te to zadovolji in ti da užitek. Tu ne smemo mešati odvisnost od alkohola in pitje alkohola. Kozarec pri 10 letih zagotovo ni vzrok kasnejšega alkoholizma, preje so kaki manjvrednostni kompleksi, nerazćiščena osebnostna stanja in beg pred realnostjo zaradi nemoči sanirati realna stanja., Ko nekajkrat " pobegneš" si pa že na dobri poti, da postaneš odvisnik.....
Sam alkohola ne pijem, ker se zavedam, da bi se povrnil na stara pota, en kozarček nebi naredil škode, drugi tudi še ne in ko bi podzavestno zaznal da v bistvu ni nič narobe, bi kaj hitro obudil vzorce v sebi in zadeva bi se ponovila. Prav vsi bivši alkoholiki so pri ponovnem kozarcu takoj stopili na tisto raven, kjer so bili pred prekinitvijo pitjem....odvisnik nikoli več ne sme zaužiti alkohola.
Pri vsem tem nastane samo vprašanje abstinence, ali abstiniraš na silo ali pa se enostavno ne obremenjuješ z abstinenco. Tisti, ki abstinirajo na silo imajo veliko možnost, da bi preje ali kasneje zopet posegli za kozarcem, tisti pa, ki jim je alkoholizem preteklost so pa na dobri poti, da vzdržijo in ostanejo trezni.

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...


#172 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 26. maj 2008, 13:58

Verjames torej antipropagandni izjavi, da "VECINA (x!x x?x) otrok spije alko PRED 10. letom"?? :eek:

Ne morem reč, da verjamem, prej se mi zdi zelo verjetna. Morda večina otrok pred 10. letom res ne spije alkohola, ga pa zagotovo tako ali drugače poskusi, tudi z blagoslovom staršev.

odvisnik nikoli več ne sme zaužiti alkohola.

A smem torej sklepati, da če bivši alkoholik ne sme/ne more piti alkohola, ker bi ga to vrnilo na stara pota, sploh ni ozdravljen? V bistvu ni rešil tega problema v sebi (torej vzroka, zaradi katerega je sploh postal odvisen)?
Possible—but highly unlikely.

#173 Michelle

Michelle
  • D član
  • Št. objav: 10 200

Objavljeno: 26. maj 2008, 14:19

x:Dx x:Dx

No, jaz priznam, da se ga znam fejst napit x:o)x Ponavadi je to dvakrat na let. Enkrat je okoli novega leta, kajti vedno žuramo par dni. Drugič je pa, ko gremo na morje po izpitih oz. delu in pač proslovimo konec "mučenja" za neki časa.
Poleti je še posebi lušno (a ne Mysti? x:px x:px ).

Ko je tega konec, mora biti res kaj izjemnega, da se napijem. Problem je, da sem vsa smešna že po dveh kozarcih vina oz. enemu dveh koktejlih (mogoče celo po enem)... Pa že po dveh kozarcih imam potem zjutraj groznega mačka in sem popolnoma neproduktivna.


Všeč so mi razna vina, ampak popijem naprimer deci pri kosilu na vsake svete čase... Domač teran mi je :yumy:, imam fetiš na določena francoska vina, včasih pa zapaše tudi kaj sladkega (sladki muškat :yumy:). To vedno po deci pa še to redko. Pač ko si privoščim, uživam :) Enkrat na mesec ali pa na dva meseca :D

Piva ravno ne pijem, tudi žganih ne preveč(no, razen poleti, ko mi je praktično vseeno x:o)x x:o)x )

Po Ruglju sem najbrž že kronik.
Knowledge of what is possible is the beginning of happiness.

#174 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2008, 17:59

ma sej v svetem pismu piše marsikaj x:o)x
ampak sam tko - oljka rodi olive... trta pa grozdje. ne vina. ;)

tud olivca je treba se stisnt pa tko.....
mamo torej oljko, olive in olje, mamo torej trto, grozdje in vino. xDDx
se najbl bi mi blo pa vsec, ce bi preprosto stisnil med prsti pest oliv pa mel olivca in eno pest grozdja, pa mel vin. x;)x

Ne morem reč, da verjamem, prej se mi zdi zelo verjetna. Morda večina otrok pred 10. letom res ne spije alkohola, ga pa zagotovo tako ali drugače poskusi, tudi z blagoslovom staršev.

Hmm, cist mozno da imas prav.
Sam se to ne vodi nujno nikamor.
Poznam par modelov iz vinorodnih okolisev, k so ze kot otroc dude namakal not (xyesx), danes pa skorajda ne pijejo, torej dalec od kakih odvisnosti...

Velikrat pa je v druzinah, kjer je prisoten alko, rp otrocih glih obratno: sploh ga ne pijejo (k so mel dost gorja zarad njega, recimo).....

tko da, tele razne statistike, sej pravim...

No, locim popivanje pa totalke in pitje vinca.

Všeč so mi razna vina, ampak popijem naprimer deci pri kosilu na vsake svete čase... Domač teran mi je :yumy:, imam fetiš na določena francoska vina, včasih pa zapaše tudi kaj sladkega (sladki muškat :yumy:). To vedno po deci pa še to redko. Pač ko si privoščim, uživam :) Enkrat na mesec ali pa na dva meseca :D

Piva ravno ne pijem, tudi žganih ne preveč(no, razen poleti, ko mi je praktično vseeno x:o)x x:o)x )

Po Ruglju sem najbrž že kronik.

Jaz mam tud rada teran, se najbl v bistvu.... :yumy: xyesx

ne pijem pa viskijev, vodk in vseh teh stafov, kot tudi ne belega vina, likerjev in drugih sladkih pijac.
ce mesam vino, ga sam z vodo (pa ceprav je greh, sam drugac mi je mal premocen ponavad, v glavnem, bevanda mi sede).

~

je blo pa hecn zdle, ko osvezim, pa vidim alkohol: pridobivajmo ga sami... :eek: x:o)x

(je bla pa zraven oz. blizu tema kefir - pridobivajmo ga sami in sem skratka tko vidla, da mamo tle kr recepte za alko delat. x:o)x x:Dx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#175 Alan_New

Alan_New
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 580

Objavljeno: 26. maj 2008, 18:08

No, locim popivanje pa totalke in pitje vinca.

Saj tudi jaz, samo vseeno mi nekaj ne štima pri alkoholu... Pa naj bo to popivanje ali kozarček. xnckrivx
Possible—but highly unlikely.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0