Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Pomoč


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
27 komentarjev na to temo

#1 banči

banči
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 21. oktober 2003, 14:59

Hoj...

imam vprašanje...pridejo dnevi...včasih...ko imam prebliske...da me bo fant zapustil, da me bo prevaral...da bom ostala sama...Čeravno ni nobenega razloga za take pomisleke...fanu gre popolnoma zaupati je zelo ok...ampak jaz ne zanm povadati zakaj se mi to dogaja...imam pa tudi probleme z ljubosumjem...
Dogo časa sem kar jokala v sobi resnično brez veze...prišel je strah in ko sem pomislila na te stvari me je kar mrzlica oblila...
Poiskala sem pomoč...hodim k neki bioenergetičarki v LJ. Naredila je neke vrste čiščenje mijih preteklih živjenj in tudi sedanjega...SRT tehnika...ne vem če ste že slišali zanjo...vem da moram tudi sama vložiti trud v to...vsak večer si ponavljam afirmacije ki mi jih je povedala bienergetičarka...še hodim k njej...jutri bo 4 tič ko bom pri njej...
Mi lahko mogoče še kdo od vas kaj svetuje kako si lahko pomagam...

Hvalažna Vam bom,
:8):
B

#2 laja

laja
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 68

Objavljeno: 21. oktober 2003, 15:38

eh tko hudo ti pa spet ni
najprej pomisli koliko ljudem se godi še dosti huje - hudo bolnim, revnim, zaničevanim ...
pol pa tudi če se uresniči tvoj najčrnejši scenarij - kar se seveda ne bo zgodilo - a bi blo to res tako pogubno?
naučiti bi se morala zaupanja vase - da si in boš kos vsemu, kar te bo v življenju doletelo
če ne boš našla gotovosti v sami sebi, je ne boš nikjer na svetu

baje nam Bog naloži samo toliko, koliko zmoremo nosit

sicer pa nas ma večina pogosto nepotrebne strahove
ki nam seveda škodiji
in se skoraj nikoli ne udejanjijo
jaz se jih trudim zavestno odrezat in pogasit še preden se razplamtijo
je pa res toliko prijetnejših stvari na ktere lahk mislim x;)x

#3 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 21. oktober 2003, 15:42

eh tko hudo ti pa spet ni
najprej pomisli koliko ljudem se godi še dosti huje - hudo bolnim, revnim, zaničevanim ...
pol pa tudi če se uresniči tvoj najčrnejši scenarij - kar se seveda ne bo zgodilo - a bi blo to res tako pogubno?
naučiti bi se morala zaupanja vase - da si in boš kos vsemu, kar te bo v življenju doletelo
če ne boš našla gotovosti v sami sebi, je ne boš nikjer na svetu

baje nam Bog naloži samo toliko, koliko zmoremo nosit

...

:palec: :palec:

Tako je, ja, Banci...
Saj bo...
Ce si si omislila nek tretmancek, zdaj zaupaj vanj in ne podvomi (ne vanj ne vase) ob vsakem rahlem neuspehu...
Ne isci spet zunaj odgovora - kar se ti dogaja, je dokaz, da je bil koncno cas, da si zacela malo delati na sebi - in zdaj pac delas korake.
Ne obupaj prec in ne zahtevaj takoj rezultatov.
'Ozdravljenje' poteka na vec plasteh hkrati...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#4 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 21. oktober 2003, 16:22

Je že moja predhodnica,no že kar dve;kar veliko napisale za tvojo pomiritev!
Ko si v takšni krizi se zmeraj spomni ljudi v težjih situacijah,ki pa so kljub temu zadovoljni z svojim življenjem.Spomni se ljudi brez doma,brez sebi dragih oseb,itd....
Verjetno si že škorpijonka ali pa bikica po Sončku?Ti so bolj ljubosumni od ostalih,no delno tudi kakšna vagica.Možno pa je tudi,da imaš močan (kvadrat)aspekt med Marsom in Venero ob premočnem Saturnu ali podznaku škorpijona.Torej,kar nekaj možnosti,ampak to se vse da oblažiti,če boš mislila po temlem italijanskem pregovoru:

»Če hočeš biti močan, premagaj samega sebe.«

Kar pogumno naprej,pa če je fant tako super kot zatrjuješ le pazi nanj,da ga z ljubosumjem ne boš izgubila!
x:)x

#5 jess

jess
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 78

Objavljeno: 21. oktober 2003, 18:31

oj,
Le zakaj bi bila ljubosumna,ne trpinči samo sebe,se ne splača.Sebe imej najraje,sebi najbolj zaupaj.
Ne potrebuješ nikogar za svojo srečo,zato ker sreča je že v tebi.Treniraj to,deluj in bo delovalo.

veliko sreče

#6 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 21. oktober 2003, 21:28

Mene pa zanima h kateri hodiš oz, na kakšen način naredi tisto tehniko?

Ja, zakaj ljubosumna?

Ljubosumje je beseda sesavljena iz treh besed : sum do sebe.

Nimaš zaupanja sama vase, v svojo ženskost. Nekaj te moti v sebi, na sebi, tukaj malo pobrskaj, če boš kaj našla.

Ker če si šla že tolikokrat tam, in vse to, ali ni nič boljše?


Res me zanima kako to poteka. Ne sama regresija, to že vem, tista tehnika in vse skupaj.

Vse se bo rešilo s časom. Vedno se.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#7 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 21. oktober 2003, 22:09

Banči, jaz bi ti svetovala, da delaš v tej smeri, da začneš CENITI samo sebe. Kot je že Teja rekla, malo pobrskaj po sebi..., pa najdi tudi stvari, zaradi katerih si VREDNA tega tvojega tipa, ki je ok. Menim, da ti manjka malo samozavesti, samospoštovanja, občutka, da si vredna tega O.K. tipa...

P.S.: Samo pazi, da ne dobiš preveč samospoštovanja..., ker potem lahko ugotoviš, da si vredna še boljšega tipa! hehe... x:Dx x;)x

#8 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 22. oktober 2003, 05:24

Banči, kaj pa če je globoko v tebi dvomček, za katerega veš zakaj in kako je nastal, pa se bojiš in si ga ne priznaš?Drgač pa malce ljubosumnosti je lahko tudi znak, da ti za nekoga ni vseeno, da ga imaš rad, zato malce ščepec zdrave ljubosumnosti ne škodi.
Poglobi se vase in verjemi svojim občutkom

#9 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 22. oktober 2003, 07:12

Banči, jaz bi ti svetovala, da delaš v tej smeri, da začneš CENITI samo sebe. Kot je že Teja rekla, malo pobrskaj po sebi..., pa najdi tudi stvari, zaradi katerih si VREDNA tega tvojega tipa, ki je ok. Menim, da ti manjka malo samozavesti, samospoštovanja, občutka, da si vredna tega O.K. tipa...

P.S.: Samo pazi, da ne dobiš preveč samospoštovanja..., ker potem lahko ugotoviš, da si vredna še boljšega tipa! hehe... x:Dx  x;)x

Evo, bom spet prihranila moje parkeljčke... x;)x

Podobno sem čutila in razmišljala jaz, dokler sem imela slabo samopodobo. Strah da me bo zapustil, pa na vse možne načine priklepat nase, dušiti. Tudi če bi se mi takrat partner 1000% posvetil, bi bili dvomi še vedno v meni.

Pomagati si moraš sama, vsi ostali so samo neke vrste inštruktorji. Meni je zelo pomagala knjiga Hay: Življenje je tvoje. Tam sem našla zase določene zadeve in jih z ostalo literaturo dopolnjevala. To je funkcioniralo na meni, zate mogoče velja kaj drugega. Nauči se ljubiti sebe, pa bodo vsi tvoji strahovi izginili xDDx :vio:

#10 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 22. oktober 2003, 07:20

Najpomembnejša lekcija, ki se je moramo v življenju naučiti, je brezpogojna ljubezen, ki ne vključuje le drugih ljudi, ampak tudi nas same.


Elisabeth Kuebler - Ross
:wub: xegox xloveyx xwizardx

#11 banči

banči
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 22. oktober 2003, 07:26

živjo...

hvala lepa vsem za odgovore.

Hodim h gospej z imenom Keti Kač, zelo je prijazna, obisk pri njej pa stane 5.000,00 sit.
Vem da so ljudje po svetu lačni in žejni ter bolni...jaz pa se ubadam s temi strahovi...je že tako da se moram...v meni so zato se jih moram znebiti, ker mi čisto niče ne pomagajo...upam da mi bo Keti lahko pomagala in sevda tudi jaz bom morala veliko delati na tem...Vem da meni tega nihče ne more vliti v glavo...bom morala sama razmislit.
Nimam samospoštovanja in mislim da ne bom zmogla...vse to je res...
Vem pa tudi to...in sem prepričana...da sem tega fanta spoznala prav s tem namenom da te stvari pošlihtam...kar je tudi prav... mogoče je to tudi zato ker je moj oče prevaral in zapustil mamo ( pri mojih 18 letih)...potem se je spet vrnil...prevaral z našo sorodnico...če bi lahko temu tako rekli..(če nebi bila pripeljana v zakon bi bila od mojega očeta sestrična) tako da sta se poznala že od malih nog...Imela pa sem tudi fanta...s katerim sem 2 meseca bila skupaj in potem spet 2 meseca ne...ker je kt on meu ful pritisk v službi(lari fari)...in potem spet...itd. Tu se mi zdi da sem izgubila samospoštovanje...
No kakorkoli že...vem da imamo vsi neke strahove...ampak vem pa tudi to da z strahom lahko prikličem stvari, ki se mi sicer ne bi zgodele...zato moram opraviti s tem strahom...iN TO VEM DA MI BO USPELO.

Hvala in lep dan vsem...bom vesela še kakšnega vašega odgovora...

Lp, B

#12 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 22. oktober 2003, 07:58

jaz bom morala veliko delati na tem...Vem da meni tega nihče ne more vliti v glavo...bom morala sama razmislit.
Nimam samospoštovanja in mislim da ne bom zmogla...vse to je res...
Vem pa tudi to...in sem prepričana...da sem tega fanta spoznala prav s tem namenom da te stvari pošlihtam...kar je tudi prav... mogoče je to tudi zato ker je moj oče prevaral in zapustil mamo ( pri mojih 18 letih)...potem se je spet vrnil...prevaral z našo sorodnico...če bi lahko temu tako rekli..(če nebi bila pripeljana v zakon bi bila od mojega očeta sestrična) tako da sta se poznala že od malih nog...Imela pa sem tudi fanta...s katerim sem 2 meseca bila skupaj in potem spet 2 meseca ne...ker je kt on meu ful pritisk v službi(lari fari)...in potem spet...itd. Tu se mi zdi da sem izgubila samospoštovanje...
No kakorkoli že...vem da imamo vsi neke strahove...ampak vem pa tudi to da z strahom lahko prikličem stvari, ki se mi sicer ne bi zgodele...zato moram opraviti s tem strahom...iN TO VEM DA MI BO USPELO.

Evo Banči, si že na pravi poti :) xokkx :onfire:

Ne dovoli si nikoli dvomiti vase. Ko se ti v mislih pojavi dvom, takoj pomisli na to zadevo v pozitivnem smislu, ker slabe misli privabijo slabo, dobre pa dobro. Tudi če v začetku ne boš čisto prepričana v dobro, se ti bo prej ali slej usidralo to vate in prišla boš kamor želiš - do ljubezni do sebe :wub: xsrcbumx xrosex

#13 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 22. oktober 2003, 08:25

Najpomembnejša lekcija, ki se je moramo v življenju naučiti, je brezpogojna ljubezen, ki ne vključuje le drugih ljudi, ampak tudi nas same.


Kar pomeni.. Banci.. da ce ljubis svojega fanta... ga ljubis tudi ce te prevara, kar v resnici ni mozno. Nikomur ni dana moznost, da prevera drugega. Vsaj na tem svetu ne. Vsak lahko prevara samo sam sebe..
Ce gre nekdo z drugim, pomeni, da isce sebe.. in ker se v drugem ni nasel, kar je logicno, ker se isce izven SEBE.., se zdi, kot da je prevaran. Ampak prevaran je on, ne ti. V bistvu to sploh ni tvoja stvar. Tvoja stvar postane sele takrat, ko se prevarani ves razocaran vrne k tebi in vse kar v tem trenutku potrebuje, je to, da mu podaris vso ljubezen, kar je premores. To je edina stvar, ki jo lahko sploh naredis, ker karkoli drugega naredis, pomeni, da med vama ni ljubezni ampak je samo neka pogodba, ki pravi.. "Ljubila te bom, dokler bos.. taksen in taksen!"
Ampak to se se ni zgodilo.. ampak te je samo strah tega,, kar je zadosten razlog, da se lahko zgodi.
Nekoko smo bili vzgojeni tako, da je nas center, ki naj bi bil v nas samih, padel ven in se preselil v drugega. Celo v psa ali avtomobil.. zato se vedno iscemo v drugih. Ce od drugega ni potrditve.. mislimo, da smo slabi.. ker je nas center v drugih. Zato te je tudi strah in zato si tudi ljubosumna.. Oprosti, ker se mi zdi, da ti bioenergeticarka s tem, da ti vzame 5 jurjev ne more kaj dosti pomagati. Afirmacije lahko ponavljas tudi brez-placno.
Edina zadeva, ki lahko pomaga je ta, da preselis svoj center spet nazaj v SEBE in poslusas SEBE.. Sama sebi se lahko edini svetovalec.. nihce ne more vedeti, kaj bi tebi koristilo. Mogoce so to afirmacije.. ampak samo ce cutis tako, da so.
Ce malo logicno premislis.. A se ti ne zdi cudno, da je tvoja sreca odvisna od tega, kako bojo ravnali drugi ljudje, ki so okoli tebe? Tukaj nekaj ne stima.. a ne?
Kar tako zaceti verjeti vase.. pa tudi ni tako lahko.. ampak samo zato, ker mislis, da ni lahko.. Ce zacnes misliti, da bo to lahko.. bo zelo lahko in preprosto. Lahko pa je res zajeban in tezko. Odlocitev je tvoja.

Mimigrede.. a se ti je kdaj zgodilo, da so ti starsi rekli, da si dobra... kadar si zivela po njihovih predstavah-iluzijah.. in so te kregali, kadar si zivela po svojih? Tudi zato imas zdaj tezave. Ampak tezava obstaja samo dokler mislis, da obstaja. V resnici je tale toj problemcek, ki sploh ni problemcek.. tako enostavno resiti, da si tega zdaj ne mores predsatavljati.. samo nehaj verjeti v iluzije.. in poglej kaj v zivljenju obstaja v resnici. Dobro in slabo ziher ne obstaja.. Strah tudi v resnici ne obstaja.. je samo halucinacija cloveskega uma.. Ce se znebis halucinacij.. ti ostane samo se jasen in cist pogled na zivljenje.. Vec moci potrebujes, da vzdrzujes in zadrzujes ta strah, kot bi je potrebovala zato ,da bi strah odsel.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#14 banči

banči
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 22. oktober 2003, 08:44

Kar pomeni.. Banci.. da ce ljubis svojega fanta... ga ljubis tudi ce te prevara, kar v resnici ni mozno. Nikomur ni dana moznost, da prevera drugega. Vsaj na tem svetu ne. Vsak lahko prevara samo sam sebe..
Ce gre nekdo z drugim, pomeni, da isce sebe.. in ker se v drugem ni nasel, kar je logicno, ker se isce izven SEBE.., se zdi, kot da je prevaran. Ampak prevaran je on, ne ti. V bistvu to sploh ni tvoja stvar.  Tvoja stvar postane sele takrat, ko se prevarani ves razocaran vrne k tebi in vse kar v tem trenutku potrebuje, je to, da mu podaris vso ljubezen, kar je premores. To je edina stvar, ki jo lahko sploh naredis, ker karkoli drugega naredis, pomeni, da med vama ni ljubezni ampak je samo neka pogodba, ki pravi.. "Ljubila te bom, dokler bos.. taksen in taksen!"

Ne vem če sem te prou razumela...ti hočeš meni povedat...da jaz ljubim fanta samo takrat...da če on mene prevara...po tvoje prevara sebe...potem naj mu jaz ko se vrne nudim topel objem in ga brezpogojno ljubim...
Je to tako??? Je to preveč po tvoje da želiš od svojega fanta zvestobo...meni je to nekako logično...jaz ko sem z nekom sem samo z njim...če on ni za to potem lahko gre...seveda da ima to možnost...jaz verjamem in si želim doživeti to: Ko bom stara 70 let se bom sprehajala z svojim možem in ga držala za roko...bila srečna. To mi je nekaj najlepšega ko vidim dva ki sta toliko stvari že preživela skupaj...pa so ju te stvari samo še bolj povezale...
Ne verjamem v to in si ne želim doživeti tega...da bi morala razumeti da vsak moški vara in da je to normalno...to ni res...jaz bom imela moža ki me bo spoštoval in me imel rad...kot smo že slišali...takšno kakršna sem...in jaz bom spoštovala njega...in vem da bom to doživela...pa čeravno mislijo da to obstaja samo v mehiških nadaljevankah...ni res...meni bo uspelo!

Lp, B

#15 laja

laja
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 68

Objavljeno: 22. oktober 2003, 08:54

No kakorkoli že...vem da imamo vsi neke strahove...ampak vem pa tudi to da z strahom lahko prikličem stvari, ki se mi sicer ne bi zgodele...zato moram opraviti s tem strahom...iN TO VEM DA MI BO USPELO.

strah je nasprotni pol upanja

si ne morem kaj da neb Prešerna:
sem dolgo upal in se bal,
slovo sem upu, strahu dal ....

oboje je odraz nekih pričakovanj za prihodnost in nikakor ni enako kot intuitivne slutnje
ne bi rekla da se bo to, česar se bojiš zgrnilo nate - ker bi se pol moralo tudi to, na kar upaš

pusti preteklost
težke okoliščine so za teboj - ampak verjemi, da je tako z večino ljudi

ne računja s tem, da bo tvoje težave odpravil nekdo drug - drugi ti lahko samo pomagajo, odločilen korak pa boš morala narediti ti

malo analiziraj, v kakšnih okoliščinah začutiš ljubosumje - mogoče gre za kak vzorec iz preteklosti ali kaj takega

pa saj ti bo uspelo in pol se boš samo smejala, da so se ti to nekoč zdele resne težave

#16 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 22. oktober 2003, 10:33

Ne nisem rekel tega, kar si povedala..

Pravim, da s tem, ko obstaja neka tiha prepoved in zahteva ali kako naj to imenujemo.. se somo poveca moznost, da se to res dogaja. In zahteva, prepoved, posedovalnost in ljubosumje.. nima nic skupnega z ljubeznijo..
Ce sprejmes partnerja taksega kot je.. in ga ne poiskusas spreminjati.. potem mu tudi v mislih ne bos postavila nobenih zahtev, nobenih pepovedi.. nobenih pricakovanj. Ce imas pricakovanje.. pomeni, da ga ne sprejemas taksnega kot je.. ampak imas izoblikovana podobo, kaj bi moral biti. To je pa preprosto egoizem in sebicnost ali koristoljubje.

Ce imas rada sebe.. in se nekoga.. kako je mozno se ukvarjati z mislimi o ljubosumjem?? To ni mogoce. Ce nekoga ljubis.. mi tudi zaupas.. in kadar mu zaupas, ne razmisljas o nikakrsnih prepovedih ali automaticnih pricakovanjih o zvestobi. To preprosto spada zraven.. pa ne kot pravilo ampak kot odsotnost te zelje.. bolje povedano.. prisotnost zaupanja.
Najdi mi moskega.. ki bo prevaral zansko.. kadar ona resnicno verjame vanj in mu zaupa. Kadar pa je ljubosumna pa logicno se lahko zgodi zelja po drugi, ker ljubezni itak ni.. in ce tega ni.. v cem je poanta biti skupaj?
In tocno to ti pravim.. Ce se ti na poti do te vspostavitve brez-pogojne ljubezni zgodi, da gre tvoj fant z drugo.. je edina moznost, da mu potem podaris vso ljubezen, ki jo premores. Lahko pa zamenjas partnerja.. ampak si s tem zamenjala samo svoj zapor.
Drugace pa je na tej poti.. bolj se o tem pogovarjati in dovoliti partnerju, da pove kaj se mu mota po glavi. Ce spozna neko osebo, ki si jo zeli.. zakaj ti tega ne bi povedal in ... razplet je potem kakrsen ze je.. samo pont je.. zakaj bi ti bila na to osebo jezna.. oziroma zakaj ne bi bila ta oseba tvoaj prijateljica? Konec koncev ima tvoj fant rad tebe in njo.. ni nujno, da z njo seksa.. lahko miu je samo simpaticna.. lahko je samo rad v njeni druzbi.. v cem je problem, da ne bi v tem primeru, bili vsi skupaj prijatelji?

Lahko pa si tudi lazes celo zivljenje haluciniras, da tvoj tip v vseh 50 letih.. kolikor bosta skupaj dokler se bosta pri 70-desetih sprehaja z roko v rokci.. ne bo nikoli pogledal za nobeno.
In tocno to.. zadovoljivo se lahko takrat sprehajata z rokco v roki.. samo v primeru, ce so karte na mizi.. ne pa ce ima vsak svoje skrivalnice, ki jih skriva.

Ko bos to resila in razumela.. bo tudi izginil strah, ki zdaj obstaja. Cemu bi strah obstajal, ce ti zaupas partnerju in ga imas rada taksnega kot je? Zato moras pa tudi sebi zaupati.

Tvoje prepricanje, ki si ga zapisala, ustvarja vice o mozeh in zenah, ki so predstavljeni kot edini zmaj, ki bruha ogenj.. polek tasce. In dejansko te predstave ustvarijo zapor, za vse, ki so udelezeni v tej dramski komediji.

Vse to zaenkrat obstaja samo v tvojem umu.. ampak to e dovolj velik razlog, da se uresnici, zato daj to cimprej ven. Ziher vpliva tudi zgodovina z ocetom itd.. ampak to ni tvoj problem.. in se ne ukvarjaj s tem.
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#17 banči

banči
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 22. oktober 2003, 10:57

poglej...
ti hočeš meni povedat da tebe lahko prevara punca...in ti boš nasmejan...pa še čestital ji boš da je to naredila...pa še prijatel boš s tistim s katerim te je prevarala...lepo te prosim... če je to tako...potem svaka ti čast.

Jaz se strinjam s teboj da ne smejo bit neke prepreke in zahteve...zdi se mi pa popolnoma normalno da povem fantu kaj recimo zame ni sprejemljivo in v kakšnem primer pač žau ne bi mogla bit več skupaj...Če se moj fant počuti dobro v družbi nekoga je eno...in to je sprejemljivo...saj imam tudi jaz moške prijatelje pa ko gremo ven, gre on komot z nami...ni nobenih ovr...prav tako kot tudi on gre lahko ven s prijateljico, prijatelji...saj nima samo mene na tem svetu...prav je da se druži z ostalimi...Ve pa kje je meja...in to je prav...če pa se mu to ne zdi ok...pa bo pač našel neko drugo k mu bo dala vso svobodo...če jo on potrebuje...njegova odločitev.
Pa mislim da je tema prešla čisto na drugo raven...
Jaz želim rešiti moje težave...ravno zato ker tudi jaz mislim da to ni dobro za odnos...zakaj se to v meni pojavlja bom še ugotovila...ni pa on slab fant zato moram to rešiti pri sebi...pa še to nimam izpadov ljubosumja...ravno zato ker vem da je to samo v moji glavi...ne obremenjujem njega...ampak kljub temu mučim jaz sama sebe...in to ni dobro...boli me želodec..ipd.
Torej tu se strinjam s tabo da bom morala to sama rešti. Glede varanja in ostalih stvari...pa sorči...ampak žal nisva na isti valovni dolžini.
Pomiri me pa to da vem da moj fant isto razmišlja o tej stvari...in iz tukaj...so problemi le v moji glavi x:)x

Hvala,

B

#18 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 22. oktober 2003, 11:30

poglej...
ti hočeš meni povedat da tebe lahko prevara punca...in ti boš nasmejan...pa še čestital ji boš da je to naredila...pa še prijatel boš s tistim s katerim te je prevarala...lepo te prosim... če je to tako...potem svaka ti čast.

Ne, on noče tega povedat. Ta tvoj stavek, ki ga sedaj citiram v tem postu, je spet rezultat tega, kar ti pravi: tvojih predstav. Ki pa nimajo veze z realnostjo. x;)x

#19 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 22. oktober 2003, 11:31

Ne zagovarjam varanje.. ker kadar je odnos to, kar naj bi bil ,se ne bo nikoli zgodilo, vsaj brez vednosti pratnerja ne..
Ne zagovarjam pa tudi tega, ko pravis, da pac poves partnerju kje je meja.. ker potem ga ze vec ne sprejemas taksnega kot je.. in mu niti ne zaupas. Polek vsega.. ljubezen nima meje.. ne mores ljubezen omejit.
Kadar partnerju poves.. to in to je meja.. lahko mirno podpiseta pogodbo o poslovnem sodelovanju.. ker kaj drugega niti ni med vama. Razumes? Jaz si absolutno ne predstavljam, da je mozno, da tisti, ki ga ljubis, naredi nakej, kar unici ljubezen. Edina moznost je ta, da ljubezni ni bilo, ampak obstaja bolj potreba po ljubezni, kot ljubezen sama..
Partner zdaj ve.. kje je meja.. ker mu poves.. Edino kar bo drugace je to, da to za stvari, kjer bo prekoracil mejo, ne bo povedal, ker izgubit te pa tudi noce. In samo vec sans je, da se to zgodi, ker obstaja meja.

Zagovarjam popolnoma svobodni odnos, kjer ni vprasanje o mejah.. ker ze prisotnost ljubezni naredi tako, da nihce ne bo storil nic, kar bi drugega prizadelo. In s skupno rastjo, je teh zadev, ko lahko drugega prizadane.. vedno manj.. in nekoc jih ni nic.

Seveda pa se strinjam, da lahko obstajajo dogodki, ki tebi niso vsec.,. in zato ne zivis vec s tisto osebo.. in ker jo ljubis.. je zelo preprosto iti "narazen". POtem to ni bolece.. in nihce ne dela kaksne posebne scene.

Mogoce res ni to tisto, kar zelis resit.,. in menis, da to ni tvoj problem, ker je to kolektivni problem celotne druzbe.. in v koletktivnih problemih se izgubi odgovornost in vsi mislijo, da se jim s tem pac ni potrebno ukvarjati.
Kdo je odgovoren za onesnazevanje okolja? Nihce se posebno ne cuti odgovornega, ker itak vsi onesnazujemo okolje. Eni bolj eni manj.. ampak zadeva je kolektivna.
Kdo je odgovoren za klanje zivali? Nihce.. ker vecina je meso.. torej je odgovorna vecina.. torej nihce.
V resnici pa vsak posameznik... ampak ker pade v kolektiv.. se ne cuti odgovornega.

Tudi ti cutis da si odogovorna samo za tisto v sebi.. kjer vidis odklon od druzbe.. pa ni res tko. Mogoce izglede, kot da sem se spravil nate.. samo v bistvu govorim zelo na splosno..
Ce resis tisto, kar se ti zdi najtezje.. posledicno resis vse ostalo.

In ce ni to tvoj problem.. potem povej kaj je vzrok tvojega problema. Posledica je jasna.. in ti nic ne pomaga.. povej vzrok? Lahko samo SEBI..

Brez zamere...
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#20 banči

banči
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 17

Objavljeno: 22. oktober 2003, 13:08

nič ne zamerim...zakaj pa...saj se samo pogovarjamo...

mislim da zdaj bolj razumem kaj si hotel povedati...poglej...jaz ne rečem fantu...če me boš pa ti prevaral pa konec...sploh ne...in tudi tako s ne menim z njim...ko pa sva se pogovarjala o tem...pa seveda da sem mu povedala da je zame pomembna zvastoba in da si zaupava...vse težave...karkoli že ga muči ali pa mene...Nikoli pa tega nisem rekla da tega ne dovolim...mu to pravico oduzemam...ampak samo povem kako si te stvari predstavljam...tako kot si zdaj ti meni povedal...brez obveznosti...tudi on je meni povedal kaj si on misli o teh stvareh...mislim pa da dokler se imava rada do teh stvari ne bo prišlo...to je dejstvo...sem prepričana...itak da spoznamo v življenju veliko ljudi ki so nam všeč, simpatični, luštni...veliko jih je...ampak samo 1 je tisti ki ga ljubiš (v smislu partnerja). Če imaš pošlihtano v glavi in veš kaj hočeš potem ni problema...
Problem pa se je pojavil pri meni v glavi...zato pravim da moram to odpravit...samo to...ne mislim matratirat svojega fanta s tem...ker on nima nič pri tem...on je OK...jaz imam problem...ki je samo v moji glavi.

Hvala,

B

#21 bigm

bigm
  • D član
  • Št. objav: 907

Objavljeno: 22. oktober 2003, 13:16

Tjazy,wb!

Sem že kar pogrešal tvoje nekoliko "posebne" poglede na razne probleme.

Upam, da se ne boš spet kam izgubil?!
Naj vam bo vsak dan najlepši dan!

bigm

#22 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 22. oktober 2003, 13:21

Banči, še nekaj imam jaz za pripomnit, nihče ti ne bo pomagal razen sama, za tisto, kar se dogaja v tvoji glavi, tud jaz dolgo nisem imela samozavesti, pa sem jo dobila, ko sem si dovolila, da se cenim in se imam rada, ko si privoščim dolg sprehod, meditiram, al samo berem,... se nasmehnem ob glasnem petju ptic zjutraj, ko uživam v majhnih malenkostih, ampak do tega moraš priti sama.

#23 JANEZ

JANEZ
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 4

Objavljeno: 22. oktober 2003, 13:38

Vključi se v kakšno društvo, med ljudi, podari komu kaj malega, če tudi klošarju na ulici, boš videla kako dobro to deluje. Čim manj premišljuj in bodi stalno tudi fizično aktivna (šport, planinstvo s skupino, dobrodelne organizacije), preberi knjige o velikih in pogumnih junakih iz zgodovine ali druge literature, ušpiči komu kakšno šalo itd. Svet se ti bo popolnoma spremenil. Verjemi!
Srečno! Janez

#24 Kreativa

Kreativa
  • ŽeČistoDomači
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 235

Objavljeno: 22. oktober 2003, 17:34

:palec: zanimiva razmišljanja, Tjazy
Mislim pa, da sta za "filozofijo", ki jo opisuješ, potrebna dva ... na /vsaj/ približno istem miselnem nivoju ...
Sposobnost za brezpogojno ljubezen - ni to tako enostavno x8Dx ... imeti rad sebe, ne glede na odzive okolice ... in ljubiti partnerja, ne pa svoje predstave o njem ... do tega prideš sčasoma in z izkušnjami ... nekateri pa sploh nikoli. Vmes pa se vzljubimo ... neke x kombinacije ... pa več kot razmišljamo in globje kot čutimo, težje je včasih ... ampak verjetno je tako prav ... skozi krize se pomikamo naprej ... k boljšemu in svetlejšemu ... iščemo rešitve in sklepamo kompromise, spoznavamo nove zorne kote ... padamo in se pobiramo, razbijamo vzorce ... vse, kar nam je postavljeno na pot, je potrebno za naš razvoj ... v določenem obdobju in za nekoga ... za večino nas verjetno ... tudi strahovi - da se jih naučimo premagovati. In če imaš ob svoji strani žensko, ki jo ljubiš ... in če ta razmišlja tako/podobno kot ti - lepo, super :palec: ... pa se bosta pomikala naprej tudi tako skladno? ... če ne in če bosta šla vsak po svoji poti ... te ne bo bolelo? ... kaj pa vem, ena od komponent ljubezni je tudi pripadnost ...
V mnogočem se strinjam s teboj, a se mi vseeno zdi malo poenostavljena tvoja teorija. Saj res, da je življenje nevtralno, dokler ga ne napolnimo s svojimi čustvi ... ampak, a te kot tako tudi osrečuje? Vsa ta sivina, povprečje bele in črne, pa nič barv vmes? Si srečen bolj kot deklica iz naslovnega posta?

#25 otožna

otožna
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 197

Objavljeno: 22. oktober 2003, 18:50

Sicer pa verjemi, da ko boš stara 70 let in držala pod roko svojega moža, bo v tistih letih, ki jih bosta preživela skupaj veliko solz in smeha, ovir in odrekanja, majhnih nežnosti in radosti,tko da xsrcbumx uživaj v trenutku in se ne bremeni s preteklostjo in prihodnostjo. vse kar je je trenutek, ta, naslednji. trenutek, ko te pogleda v oči in se ti nasmehne, pozabi na strah, zapomni si trenutke - iz njih je sestavljeno življenje.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0