Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Shranjevanje kristalov


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
33 komentarjev na to temo

#1 Fridaa

Fridaa
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 24

Objavljeno: 28. oktober 2003, 07:42

Zanima me pravilno shranjevanje kristalov.
Kaj je primerno in kaj ne.

Recimo zaprti v leseni šatulji
ali v omari-ali je to narobe?

Nekaterim prija, da so v družbi ametistov ali gorskega kristala
in se tako polnijo

Fridaa

#2 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 14. november 2003, 20:09

kaj pa vem! jaz sem jih par let (ko še nism vedla kaj so sploh ti kamni) mela kr v plastični škatlici - vsakegha v svojem "predalčku" ! N :xx!: A :xx!: R :xx!: O :xx!: B :xx!: E! vsaj men se tak zdi! x;)x

no zdaj jih pa mam v leseni škatlici al pa v pepelniku(ki ga ne uporabljam x:Dx ) in je iz oniksa! aja , al pa v kristalni-stekleni posodici! kokr kdej x:Dx x8Dx

#3 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 14. november 2003, 20:49

:vragec:


che jih imash v shkatlji, jih je najboljshe zaviti v kako krpo, da se med seboj ne poshkodujejo...



666 :vragec: -ou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#4 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 16. november 2003, 18:35

Sej so gladko zbrušeni, surove pa mam posebej! Aja zdaj so itaq v vitirni raztavljeni! :palec: :onfire:

#5 El Nino

El Nino
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 745

Objavljeno: 16. november 2003, 22:26

jaz mam pa okrog vratu in v žepu, at all times... hehe, no ponoč sam okrog vratu
:D Rad bi se z vami družil tudi v živo, povejte mi če se kdaj mudite v moji okolici LJ, Moste.

#6 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 12. december 2003, 21:36

Mene pa začne glava bolet če jih nosim...morem jih očistit (pa ne samo z vodo in soncem ali luno)! x:Ix

#7 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 13. december 2003, 17:03

Ok, mam eno vprašanje... mogoče ne sodi ravno najbolj v to temo, ampak vseeno upam na odgovor x:)x

Kristale naj bi se čistilo tudi na soncu... Po svoji lastni kmečki logiki vem, da sonce seva tudi skoz oblake (še vedno dobiš rjavo barvo, pa če je oblačno al pa sončno)... zato me zanima, če je kaj narobe, če dam kristal na okensko polico, čeprav je oblačen dan? x:Dx x:Dx

Tenks x;)x


Sončna Vila
SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#8 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 13. december 2003, 17:10

:vragec:


sonchnajaviljushkaja....zanimivo razmishljanje :palec:

po moje, bi zadevshchina shla nekako takole:
che bi bilo v redu pod oblaki, ne bi govorili o SONCU, ampak o DNEVNI SVETLOBI... x:)x x;)x



666 aakhutowc-ou.... x:)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#9 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 13. december 2003, 17:25

hehe... aakhut :palec:

moji kristali pa še zmer kar delajo.... zgleda, da sem jih sprogramirala tako, da se polnijo tut pri oblačnem vremenu x:o)x x;)x

ej, ne vem... saj če pogledaš, je univerzalna energija skoz okrog nas, pa če jo vidimo ali ne... in prihaja do nas (oz. kamnov) če jo vidimo skoz oblake al pa ne... vsaj tko sem jaz sklepala... ne vem no :unsure: :wacko:


Sončna Vila


p.s. ampak.... rajš kot imaš tele kamenčke, bolj majo tut oni radi tebe in ti pomagajo.... vesela vesela x:Dx
SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#10 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 13. december 2003, 17:29

:vragec:


ja...mash prou x:)x :palec:


no jaz svoje chistim samo z vodo...obchasno pa naredim iz treh kamenih strel trikotnik (tako, da shpice gledajo navznoter), med njih pa po tri "kamne"...zadeva tvori nekako davidovo zvezdo....
kamena strela je namrech edini kristal, ki lahko prevzame energijo drugega in jo tudi pretvori, oziroma odda navzven....zato je unik x:)x x;)x


666 aakhutowc-ou.....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#11 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 13. december 2003, 20:50

Ja, za kameno strelo sem že večkrat zasledila, da z njo lahko čistimo druge kristale, ker prevzame nase energije in tako kristal očisti... Pa ametist tudi baje? Ful luštna in priročna informacija.

Pa tudi to, kako čistiš svoje kristale s kamenimi strelami :palec: :palec: Sama imam doma samo eno, ki ima mesto v zemlji pri Singoniumu (rožici) (saj sem o tem tudi že pisala v enem drugem topicu x;)x ) - nekako se mi zdi luštno, da ima rožica družbo, ki ji je všeč, pa kamena strela tut, hkrati pa je tako kristal skoz v sobi in vsaj malo energetsko čisti sobo (dva računalnika :xx!: ). Sploh pa ne vem, ali je kamena strela, ki je velika cca. 3 cm, primerna za čiščenje drugih kristalov ali bi morda morala za to imet večjo? (Koliko so npr. velike tvoje kamene strele, s katerimi čistiš druge kamne?)

Aja, pa še eno ful dobro idejo si mi dal... Nekje sem zasledila tvoj post (vsaj mislim, da si bil ti?), da so kristali družabna bitja in da jih sam shranjuješ v lončku z mešanico zemlje in mivke... pa da jih vsake toliko poliješ z vodo :palec: Mislim, da jim bom tudi sama kmalu pripravila tak "domek" x:)x Hvala za idejo :palec:


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#12 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 14. december 2003, 05:00

xrolleyesx kristale čistiš s slano vodo in nato polniš na soncu lahko tudi ob polni luni.so družabna bitja in dobro se počutijo zaviti v mehko krpo.niso radi zaprti v neprodušne šatulje in ne vkovani za nakit.če delaš z njimi se poveži s kristalnim bitjem in če ga iskreno prosiš za pomoč se ti pokaže v meditaciji in te vodi.ravno tako dobiš informacije o tem kaj je ta kristal že doživel oz. v katerih rokah je bil ipd. xsrcx :vio:

#13 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 14. december 2003, 16:11

xrolleyesx kristale čistiš s slano vodo in nato polniš na soncu lahko tudi ob polni luni.so družabna bitja in dobro se počutijo zaviti v mehko krpo.niso radi zaprti v neprodušne šatulje in ne vkovani za nakit.če delaš z njimi se poveži s kristalnim bitjem in če ga iskreno prosiš za pomoč se ti pokaže v meditaciji in te vodi.ravno tako dobiš informacije o tem kaj je ta kristal že doživel oz. v katerih rokah je bil ipd. xsrcx  :vio:

Hvala za info, Sfinga :palec: x:)x

Sem še začetnik pri vsem tem, zato pravzaprav za "kristalno bitje" še nisem slišala. Si ti to skozi meditacijo že doživela? Kako to izgleda? x:)x

Upam, da nisem že preveč radovedna s temi mojimi vprašanji .... x:Ix

Pa lep dan xrosex xrainbowx xrosex


Sončna Vila

SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#14 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 15. december 2003, 20:35

xrolleyesx tudi jaz nisem ne vem kako dobro seznanjena ampak nekaj tečajev sem že imela...nekoč je prišla k meni prijateljica ki je imela stašno migreno in sem se odločila da ji bom pomagala.prosila sem kristal če mi pomaga z navodili ali vodstvom in zagledala sem čudovito bitje ki se mi je predstavilo za kristalno bitje .to me je nato usmerjalo in vodilo mojo roko.in veš kaj je najbolj fantastično .ko sem bila na rogli sem kupila karte s podobami kristalov in na eni sem zagledala podobo ki sem jo videla v meditaciji ,ravno tako...noro.bila je podoba kamene strelein še sedaj jo imam doma.je pa res da imam kristale za živa bitja in se z njimi pogovarjam .zelo veliko se moram še naučiti in vesela sem da si izmenjujemo informacije :2src: :vio:

#15 Sončna Vila

Sončna Vila
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 1 709

Objavljeno: 16. december 2003, 10:35

nekoč je prišla k meni prijateljica ki je imela stašno migreno in sem se odločila da ji bom pomagala.prosila sem kristal če mi pomaga z navodili ali vodstvom in zagledala sem čudovito bitje ki se mi je predstavilo za kristalno bitje .to me je nato usmerjalo in vodilo mojo roko.in veš kaj je najbolj fantastično .ko sem bila na rogli sem kupila karte s podobami kristalov in na eni sem zagledala podobo ki sem jo videla v meditaciji ,ravno tako...noro.bila je podoba kamene strelein še sedaj jo imam doma.je pa res da imam kristale za živa bitja in se z njimi pogovarjam .zelo veliko se moram še naučiti in vesela sem da si izmenjujemo informacije :2src:  :vio:

xsrcbumx xrainbowx xsrcbumx

S kristali sicer še nisem meditirala, bom pa poskusila, ko bo čas za to... zaenkrat so mi zvesti spremljevalci v vsakdanu (in jaz njihov x;)x ).

Vse ob svojem času x:)x


Sončna Vila
SONCE JE V TEBI, RAZPROSTRI SVOJO TOPLINO IN Z NASMEHOM LJUBEČE POSIJ OKOLI SEBE.
VILA SONCA

#16 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 18. januar 2004, 22:36

:kamena strela je namrech edini kristal, ki lahko prevzame energijo drugega in jo tudi pretvori, oziroma odda navzven....zato je unik x:)x  x;)x


666 aakhutowc-ou.....tralala

Aakhut - nakladaš! :att:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#17 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 19. januar 2004, 00:57

:vragec:


goronos....preizkusheno


666 :vragec: -ou....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#18 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 8. april 2007, 15:27

sem upala, da bom dobila idejo kam s kristali :sori:
razmišljam tud o uporabnosti škatle bonboniere

#19 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 9. april 2007, 08:19

js jih mam vsepovsod..na oknu, na poličkah med rožam, v rukzaku, v žepu, okol vratu, na šihtu x:px x:Dx tak da so vsepovsod x^x
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#20 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 9. april 2007, 12:31

No ja, fajn bi bilo, da so vsaj po elementih skupaj- vsaj kar se uporabe v zdravstvene namene tiče...
xegox
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#21 klarus

klarus
  • Lunatik
  • Št. objav: 10 165

Objavljeno: 9. april 2007, 12:36

za 1/3 sploh ne vem keri so xDDx

sicer jih pa itak pred uporabo in po očistim :palec:
There is
One Mind,
One Truth,
One Source in the Universe,
and I AM ONE with ALL there is."

#22 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 9. april 2007, 13:33

za 1/3 sploh ne vem keri so xDDx

sicer jih pa itak pred uporabo in po očistim :palec:


Veš Klara,Govoril sem o prevzemanju energij / bazične aktivacije/ ,ne o avrični nečistoči.Fajn je , če jih po čiščenju še aktiviraš -bazično energijo kristala.
xegox :palec:

če jih imate pa tako veliko pa vsakega lepo v svojo škatlico al pa v folijo zaviti vsakega posebej :8): ..samo ideja. xDDx
No moji so kar skupaj... :8):

xsrcx


A se ti mal tko ?? x;)x
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#23 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 9. april 2007, 14:51

glih zaradi prevzemanja energij razmišljam... zdej jih imam tko kot majčkeno fontano skupaj, pa me moti....sicer ne en na drugem sam tko vsi na eni zadevici

#24 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 9. april 2007, 17:25

Ha, zdaj si jo pa rodila, dekle...vsaj kakšnih 1000 mineralov vsebuje Al -aluminij, pa ne bo nikakršnega pridiha blo .. a ne ??x;)x
x:Dx xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem

#25 Matjaž Bogdan

Matjaž Bogdan
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 742

Objavljeno: 9. april 2007, 19:11

Poglej ..dekle , tole je tko-dva aspekta- povsem mineralološko gledano jih imam v škatli kjer so ločeni / popredalčkani / glede na Strunzevo sistematiko , v kateri je združil nekako kemične lastnosti minerala s strukturnimi tipi. Ta izpopolnjena sistematika je izšla leta 1970 in nanjo se opira velika večina mineralologov in geologov. Po tej sistematiki je natanko 9 različnih razredov mineralov. Obstojajo pa tudi druge sistematike, ki pa so manj priznane/ Dana, Hermann-Ewald -strukturno tipska itd.../
Drug način je pa razvrščanje mineralo glede na energetsko pripadnost elementu ...Tudi ta se opira na kemično strukturo minerala, upošteva pa še druge značilnosti...In tiste, ki jih uporabljam za meditacijo/ recmo/ , so lepo razvrščeni na majhnem regalčku, ki visi na steni- in so ločeni po elementih. Seveda mi lahko oporekaš, je pa enostavno začutit in ločit različne vibracije - energije mineralov. Še bolj zanimivo pa je , / zbiram kamnine -seveda po petrološki sistematiki / , kadar primem v roke kakšen kos eklogita, skarna, granita itd...ker vsaka od teh kamnin vsebuje kar precej različnih mineralov in tudi te kamnine imajo svojevrsten vsaka svoj utrip..zanimiva reč , veš....
fajn se imej , pa ne študiraj preveč, če te ne zanima...lahko jih imaš tudi iz estetskega razloga, kar je vsekakor tudi lepa zadeva...lahko jih pa tudi začutiš, če jih sprejmeš...oziroma , če jih hočeš
xegox :palec:
Moja spletna stran
http://www.teate-reiki.com/


Moji knjigi

Svetloba, ljubezen in mir v srcu in duši- vsem




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0