Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ekoloske katastrofe TUDI v Sloveniji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
151 komentarjev na to temo

#151 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 17. julij 2019, 10:41

Znani meteorolog Trontelj (žal že pokojni) je še na vrhuncu prepričanj o topli gredi in človekovem vplivu na segrevanje trdil, da na osnovi meritev in opažanj ne moremo zanesljivo trditi o topli gredi in človeškem vzroku za dvig temperatur, saj ima spreminjanje podnebja bistveno daljšo časovno komponento in Sonce premočan vpliv, da bi ga lahko izključili iz razlag in projekcij. Takrat so ga številni ignorirali ali mu očitali, da ni na tekočem, a je imel po vsej verjetnosti prav.



#152 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 17. julij 2019, 13:22

segrevanje je tudi del procesa delovanja sončnega sistema

le da

se človeška naivnost že nekaj desetletij igra z umetnim ustvarjanjem vremenskih pojavov, plus največji onesnaževalci- letala

tkole za primer, ker spremljam vsakodnevno dogajanje na nebu

natova letala vzletajo na Italijanskem letališču Torino in z dovoljenjem naše države, preletajo naš zračni prostor, z namenom " risanja črt po nebu "

saj veste, kaj mislim, drugače me vprašajte.

vedno in res, vedno dva dneva pred napovedanim dežjem, je nebo porisano po dolgem in počez

6-7 avionov, konstantno celo dopoldne vlečejo črte

in ko sem šel gledat radarsko sliko avionov, je bilo med njimi- beri- nobenega potniškega v redni liniji

koliko kerozina gre v luft, zaradi zapraševanja neba+špric koktejl, ki se veže v zračno atmosfero+haarp

ker dobro poznam delovanje lastnega telesa, sem opazil, da ves ta mix, zelo močno vpliva tudi na pregrevanje telesa, kot IR panelno gretje.

občutek je zelo podoben, kot bi stal pod močnim daljnovodom

in to se dogaja skoraj vsak dan.

Kamorkoli bi tole tulil, bi itak bilo tuljenje v prazno, no

vsaj tukaj sem lahko mali volkec, ki upa, da ga ne dajo na listo za odstrel laugh.pnglaugh.png






Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0