Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Ekoloske katastrofe TUDI v Sloveniji


  • Prijavi se, če želiš komentirati
151 komentarjev na to temo

#51 devica

devica
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 719

Objavljeno: 16. januar 2005, 16:03

Hvala selene! :palec:

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)


#52 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2005, 18:44

Shtala...
Naj se nekdo loti, pa napise kak clanek, ce se mu da, damo na LNM, da bo se bolj odzivno kot zgolj tule.
Saj ce se bo govorilo, se bo pac govorilo - slej ko prej bo prislo tudi do drugih medijev oz. se bo nekomu zdelo dovolj pomembno za izpostavit.

Sicer pa ne vem, kam se obrnit.
Na ministra za okolje in prostor... (x:o)x :o|o:)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#53 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 16. januar 2005, 19:31

Se ful nerad menim na teh ipd. temah.......Ni šans, da se človek in pamet srečata....ni šans....živi pamet v eni drugi, zlo oddaljeni galaksiji, zgleda :o|o:

:V:
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#54 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2005, 19:32

a ne, jaz tud tko, nemocno, se pocutim, pa potem kar 'ne zacnem' najraje..
sam je treba...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#55 enja

enja
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 225

Objavljeno: 16. januar 2005, 20:42

<{POST_SNAPBACK}>a ne, jaz tud tko, nemocno, se pocutim, pa potem kar 'ne zacnem' najraje..
sam je treba...

Saj se včaih res počutiš nemočnega...kiotski sporazum "padel"...za vso ekologijo pač stoji denar..kapital....

#56 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. januar 2005, 20:49

ej danes sem razmisljala o tem sporazumu in se mi ful frzmaga.
Sam kaj pa naj?
No, to... :|||||
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#57 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 19. januar 2005, 18:52

KONCENTRACIJE SO2 V ZRAKU

Sprejemljiva konc. - 1 ura 380
Alarmna v. 3 ure 500
19.01.2005 1:00 20
19.01.2005 2:00 18
19.01.2005 3:00 19
19.01.2005 4:00 704
19.01.2005 5:00 61
19.01.2005 6:00 195
19.01.2005 7:00 175
19.01.2005 8:00 68
19.01.2005 9:00 142
19.01.2005 10:00 325
19.01.2005 11:00 355
19.01.2005 12:00 325
19.01.2005 13:00 2063
19.01.2005 14:00 3275
19.01.2005 15:00 914
19.01.2005 16:00 1208
19.01.2005 17:00 328
19.01.2005 18:00 322
19.01.2005 19:00 - - - -
19.01.2005 20:00 - - - -
19.01.2005 21:00 - - - -
19.01.2005 22:00 - - - -
19.01.2005 23:00 - - - -
19.01.2005 24:00 - - - -

RAVENSKA VAS DANES :xx!:

#58 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. januar 2005, 18:58

Blazotne doze al kaj!!!!!!!! :sick:

xscratchx... kaj cmo naredit?

selene, pisi kam, ministru za okolje, varuhu clovekovih pravic... in tako dalje.

Namesto da bi na volitvah bila in zmagala stranka s sloganom - zelim zdravo slovenijo al kaj tacga, pa tam spet racunajo pa okol casha brskajo, namest da bi kaj konkretnega naredili, dolgorocno.
Pa obljubljali so tole!
Ekoloske kmetije?
V Zasavju morda? x!x x?x :xx!:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#59 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 19. januar 2005, 19:07

klicala Ministrstvo za okolje,... že pred časom, ma ne vem, nimam več pojma, kaj naj storim... :V: razen da folk obveščamo :V:

#60 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. januar 2005, 19:09

Ne klicat, PISI - pa vecim hkrati - pa das da vsi vidijo, kdo je vse dobil.
Po telefonu je lazje odpravit cloveka.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#61 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 19. januar 2005, 19:14

sem jim ravnokar poslala email... cifre so vratolomne...

#62 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 19. januar 2005, 19:20

najlažje pa je zatisnit oči in nič videt... to je najlažje...

#63 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 19. januar 2005, 19:43

<{POST_SNAPBACK}>sem jim ravnokar poslala email... ...

:palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#64 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 20. januar 2005, 07:07

Včeraj sem poslala na Agencijo RS za okolje email s podatki, kateri so bili objavljeni na spletni strani Inštituta Milana Vidmarja (to stran so nam posredovali na Agenicji RS za okolje). Torej email ki je vseboval takšne podatke, kot so tule zgoraj.
Danes so na tej Agenciji posredovani naslednji podatki
http://www.arso.gov....centracije.html

mogoče bi si ogledali tole stran tudi Mariborčani, včeraj ste imeli v zraku kar lepo število delcev (ne vprašite me kakšnih)..malce za njimi pa Celje in Murska S.
Torej popoldne ne dela na tej Agenciji nihče, ni bilo ne opozorila, ničesar... In bolj gledam bolj ne razumem če se mi ni včeaj slučajno bledlo o cifrah...
me zanima če bom danes dobila odgovor na email...
včasih imam filing da tko lajam v prazno...
lep dan vam želim, naj rečem čist uzrak ;)
Ksenija

#65 Sati

Sati
  • D član
  • Št. objav: 1 453

Objavljeno: 20. januar 2005, 09:41

Selene...poskušaj dobiti še podatke o boleznih na teh kritičnih področjih. In potem daj v objavo. Vključi še ministrstvo za zdravstvo, varuha človekovih pravic,...

Ne moreš se sprijazniti z dejstvom, da te ne šmirglajo... :vragec:

#66 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. januar 2005, 10:26

PODATKI NISO DOKONČNO POTRJENI!
* Dopustna vrednost ni določena

Tole me je zmotilo.
Na straneh Agencije za okolje in prostor ob navedbi podatkov si drznejo tole napisat in s s tem v bistvu zascititi in si tako oprati roke?
Kako niso potrjeni?
Pa kako ni dolocena? (*torej v zdravstvu pa bo tako z vsebnostjo bilirubina, ko bos imel 314, bodo rekli, ne sekiraj se, saj ni dolocena meja!! :O: x?x x!x)
A mene lohk pa vsakdo gnjavi, ce je narobe Luna al kaj tacga - jaz bi tud lohk rekla, tamle maste koledar, podatki pa niso cist ziher. x:o)x Tolk bolj, ker sem en zblojen lunin net.
ne pa tole, resno, republika in vse.
Ne mores verjet! :xx!:

Selene, napisi JAVNO pismo in ga objavi povsod.
In vsakemu napisi, komu vse si to poslala.
VSEM - zupanom obcin 'vpletenih', ministru, varuhu, predsedniku, vsem.
Na Delo, Vecer.....
Na vse sajte, tudi tu bomo imeli tukaj in na LNM - odprto pismo temu in temu in temu in temu ... bo pa naslov. v zvezi z ... (s povecano konecntracijo recimo zveplovega ne vem cesa)...
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#67 Surangeni

Surangeni
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 565

Objavljeno: 20. januar 2005, 11:32

Meni pa bodo skoraj dobesedno na dvorišču mogoče zgradili odlagališče radioaktivnih odpadkov. Naš preljubi župan se je samoiniciativno odločil, da bo, brez mnenja ali obvestila krajanov (občanov), celo svetnikov, kandidiral občino za razpis za odlagališče nizko in srednje radioaktivnih odpadkov.

Najprej me je skoraj kap, potem sem pa vzela reči v svoje roke in skupaj z možem sva začela akcijo, ustanovila iniciativni odbor proti..., zbiranje podpisov (ful uspešno), obveščanje medijev (tudi) in tako je reč pripeljala daleč, svetniki že odstopajo, ljudje so pa postali apriori proti že zaradi županove ignorance (matr je butast - saj si je sam v skledo pljunil).
Naj povem še, da tam, kjer naj bi bilo odlagališče, je zdaj smetišče odpadkov IUV-ja, je pa čist nesanirano, je pa tako, da greš po lepi gozdni potki, kar naenkrat zavohaš ubitačen smrad, iz potočka ob potki se modro peni... skratka, grozljivka. To pa je ekološka bomba v našem kraju.

In potem ena učena gospa, ki dirigira iz svojega stolčka v prestolnici, izjavi, da 300 let tam ne sme bit postavljen noben objekt, lahko pa zgradijo golf-igrišča - ma da crkneš, se vidi, da pojma nima, kje je to in kako tam zgleda - to pa me totalno raz*****!!!!!

Najbolj žalostno pa je, da je pred 30 leti bila tista jasa čudovit kraj, jasica sredi gozda... in tisti potok za osvežit se, otroci so čofotali v njem-...

In tudi sava pri nas je bila včasih kopališče, zdaj če jo pogledaš, sama žalost.....

#68 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 20. januar 2005, 12:01

sramota!!!!!!!!!
Pa kaj bodo te odpadke vlačl po Sloveniji, tam naj bojo ko nastajajo, še skladiščenje..
Sem takrat ko so se zbirali podpisi za zaprtje jedrske elektrarne (preden so uparjalnike zamenjal) bla ZA zaprtje, in si moral it na občino pa dat tam podpis, pa je bil tam en star fosil in me začne neki peglat, kak bo pa pol, pa bojo redukcije pa vse.. mislim vse, da bi mene odvrnil pa bi šla (v Laškem je to blo), pa sem rekla, veste mi smo pa mladi, pa nam ni vseen kaj se jutr nrdi, ko je še življenje PRED nami.. tolk da ga ni infarkt... :mex: xzobkox
Drži se mili! x8Dx

Itak pa to zbiranje podpisov vedno tako nrdijo, da se narodu ne ljubi pol opravke s tem met, ker so LENI in BUTASTI, sej alternative se vedno najdejo, sam interes je potreben!
Mushi

#69 Surangeni

Surangeni
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 565

Objavljeno: 20. januar 2005, 12:27

Pri nas je tudi tak problem, da veliko folka je proti, ampak noben nima jajc ali časa ali pojma, kako bi kaj naredil. Ljudje rabijo vodjo. No ampak k sreči je steklo, je pa res, da gre za to veliko ačsa in energije, ampak bomo žrtvovali, če se gre za našo prihodnost...

#70 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 20. januar 2005, 13:43

<{POST_SNAPBACK}>včasih imam filing da tko lajam v prazno...
lep dan vam želim, naj rečem čist uzrak ;)
Ksenija



Kriza :xx!: . Kdo je odgovoren za to? Nikogar ni? A ni vedno tako :xx!:

:xx!: :xx!: :xx!: :xx!: moja država včasih res malo preveč smrdi :xx!:

Tole se mora spravit naprej, medijsko gonjo narediti, brez pompa se pri nas nič ne premakne, pa še takrat včasih ne.
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#71 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. januar 2005, 14:20

Ja, tezit, tezit.
Pa se to nic ne pomaga - ampak ziher bolj kot pa ce si tiho. :|
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#72 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 20. januar 2005, 14:37

Najbrž se ve kdo to povzroča, potem ni več daleč, do odgovornih. Javno križanje!
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#73 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. januar 2005, 14:50

Ja, sam pol se pa 'ugotovi', da ni bilo 'nic takega'.
To po moznosti 'ugotovi' nanovo setsavljena komisija in deset podkomisij. :xx!:
Nekomu se mal odebeli denarnica, oni pa se dalje potem tam svinjajo ponavadi. :|||||
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#74 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 20. januar 2005, 17:35

sem dobila odgovor, zanimivo... ne vem če ga lahko kar objavim, torej ta merilna postaja je zmerjena na TE Trbovlje.Njihova postaja od agencije je postavljena nižje nad Cementarno, tam niso bile tako visoke vrednosti.
Torej sklepajo, da je zaradi vzhodnika ves dim zajel merilno postajo na Ravenski vasi. Postaja ni v sistemu, zato ne opozarjajo. Pravi naslov kamor se naj obrnem je inšpekcija za okolje... ok, ni dobesedni odgovor, lahko pustim?
A si predstavljate, da zapiha vzhodni veter in ves dim dobiš na dvorišče... to je malce višji hrib nad Zagorjem, ubogi ljudje :V:

#75 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 20. januar 2005, 19:45

tako, poslala email na nekoga, ki naj bi bil na tem naslovu odgovoren za Ljubljano (mi naj bi spadali pod Ljubljano, baje) in sedaj upam, da me ne izselijo xrolleyesx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0