Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tesnoba, anksiozna stanja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
443 komentarjev na to temo

#101 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. april 2004, 10:19

Zelo dobro :palec:
Kratko in jasno, po tockah - vse kar je treba vedet in je res.
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#102 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 14. april 2004, 10:19

Pa še nekaj, vsi kdaj doživimo tesnobo, to je del človeka, in včasih jo doživljamo pogosteje in močneje, toda ne jo vzeti za svojo, ne si jo prisvajati. In tudi postopoma preusmeri pozornost drugam. Saj veš tistemu, čemer dajaš pozornost, tisto le narašča.



Vse dobro,

Mihela.

:palec: x:Xx

#103 lunca

lunca
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 059

Objavljeno: 14. april 2004, 12:10

:xx!: Najbolj grozen je strah pred strahom. Tisti te pa dotolče, zato se je treba z njim spopast. :palec:

#104 dominko

dominko
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 25. maj 2004, 11:42

Po dolgem času se vam spet oglašam. Poskušam živeti za ta trenutek, vendar je težko, kajti moja navada je da živim za jutri, kako bo jutri (se že danes bojim ..... ) in razmišljam o včerajšnjih napakah. NAROBE , NAROBE........
Drugače pa mislim, da sem se sprijaznil s tem, da me spremlja tesnoba, ampak nič za to, treba je iti čez njo , pa bo.
Lahko bi vam spet jamral o teh napadih in podobnem, pa ne bom, ker ne bo s tem nič boljše ...... Iz vsakega dne se kaj novega naučim .........
Začel sem opuščati "anitidepresive", ker menim, da jih ne potrebujem več .

Vse lepo vam želim in obilo zabave !!!!!!!!!!!!!

DOMINKO

#105 skwo

skwo
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 430

Objavljeno: 25. maj 2004, 11:52

:palec: pozdravljen dominko!
kar tako naprej,ne moreš zgrešiti. :palec: x:)x
če pa hočeš jamrati si daj duška,tudi to pomaga,da ne pestuješ tesnobe le pri sebi.pokaži ji vrata skozi katera lahko odide stran x:Dx :palec:

#106 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 25. maj 2004, 11:56

Začel sem opuščati "anitidepresive", ker menim, da  jih ne potrebujem več .

Vse lepo vam želim in obilo zabave  !!!!!!!!!!!!!

DOMINKO

:onfire: :onfire: :onfire: :hepko: xokx

Bravo Dominko.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#107 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 25. maj 2004, 12:16

Po dolgem času se vam spet oglašam. Poskušam živeti za ta trenutek, vendar je težko, kajti moja navada je da živim za jutri, kako bo jutri (se že danes bojim ..... ) in razmišljam o včerajšnjih napakah.  NAROBE , NAROBE........
Drugače pa mislim, da sem se sprijaznil s tem, da me  spremlja tesnoba, ampak nič  za to, treba je iti čez  njo , pa bo.
Lahko bi vam spet jamral o teh napadih in podobnem, pa ne bom, ker ne bo  s tem nič boljše ......  Iz  vsakega dne se kaj novega naučim .........
Začel sem opuščati "anitidepresive", ker menim, da  jih ne potrebujem več .

Vse lepo vam želim in obilo zabave  !!!!!!!!!!!!!

DOMINKO

O, Dominko, lepo od tebe, ko se oglasis sem pa tja! x:Xx :palec:
Mislim, da si vseeno kar mocen in Jack - ceprav sam ne mislis tako o sebi.
Dobro se drzis! Cestitke in lepo bodi!! :palec: :palec:

Vsec mi je, ker si iz faze zrtve, se vedno pa si nekako prevec 'vdan', da je tole stanje tvoje po defoltu.
Bos videl - BO boljse. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#108 dominko

dominko
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 14. julij 2004, 07:27

Vrne se nazaj v še večji obliki kot je gdaj bila, z še globijimi občutki nemoči in osmaljenosti - nemir napetost in strah se spet povrnejo.
Verjetno čisto človeški dejavniki jo povzročijo kot naprimer ljubosumje, zakaj je ta občutek tako močan ??!!!, tako ubijalski, da te spravi v tako hude globine , da ne moreš noramlno dihati, da ne moreš normalno funkcionirati ...... Potem se pa spet začneš vrteti v začaranem krogu, nastopi spet občutek manjvrednosti, neenakosti in tu je spet tesnoba.

Nekako sem se naučil, da se vedno lahko vrne v najrazličnejših oblikah in da se je ne smeš prestrašiti, da jo moraš obvladati, vendar ne zmorem ali pač !!!!!!!

Toliko sem "zrel" da vem, da nimam biti na nikogar in na kaj ljubosumen, vednar pa ne morem "skenslati" teh občutkov stran, nemogoče je .......

DOMINKO

#109 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 14. julij 2004, 07:51

Oho Dominko, krasno da si se spet oglasil, smo te pogrešali x:Ix xsrcx . Imaš prav, ja. Vzemi tole tesnobo kot staro znanko, ki jo tako poznaš, da ukrotiš njeno muhavost in slabo voljo in da gre z nasmehom in pomirjena od tebe, pa da si najde neko drugo žrtev x:Dx , ti pa takole z optimizmom in zavestjo, da boš zmogel z nasmehom v vsak nov dan.

To zmoreš Dominko x:)x :palec: xsrcx .
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#110 Aira

Aira
  • Lunatik
  • Št. objav: 2 771

Objavljeno: 14. julij 2004, 13:07

Toliko sem "zrel" da vem, da nimam biti na nikogar in na kaj ljubosumen, vednar pa ne morem "skenslati" teh občutkov stran, nemogoče je .......

DOMINKO

nimaš kaj kenslat. občutki so del tebe- pomisli zakaj in kdaj pridejo na površje in se loti vzroka. za ljubosumje je ponavadi vzrok občutek pomanjkanja ljubezni- prvi korak k odpravljanju tega pa da se prepričamo da si zaslužimo ljubezen, da smo vredni ljubezni in se ji odpremo. in zaupamo.

xsrcx :palec:

#111 vesna8

vesna8
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 80

Objavljeno: 14. julij 2004, 15:17

hojla Dominko!

prvic se tu oglasam, sem pa prebrala vse poste, ker so me kar pritegnili k branju:) vidim da si v tem casu ze zelo lepo napredoval. x;)x
tud sama se ze neki casa bojujem s strahom, vcasih bolj uspesno, vcasih manj, ampak gre nekak. poskusam s tibetanskimi vajami, caprav nisem se tako spretna x;)x

do koga/kaj pa cutis ljubosumje? sicer pa vsak obcutek, ki nam ni prijeten in ga nocemo, mu po nesreci, tud ce nocemo, z nenehnim ponavljanjem in obujanjem dovajamo se dodatno energijo, in ga tako se okrepimo...kar pa ni nasa zelja.
so ti ze svetovali z afirmacijami, ampak kljub temu: vsaj danes ne skrbim, prebudil sem se v cudovito jutro,...

srecno x:)x

#112 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. julij 2004, 15:38

Vsec mi je tvoj nacin, Vesna! :palec:

Dominko, pozdravljen, ce te kaj tolazi, tezki dnevi so in bodo zdajle spet okrog mlaja, se mi zdi, da si morda malo 'luninega tipa' - morda kot zanimivost poglej datume svojega pojavljanja tule - kot se spominjam, je vsaj dvakrat bilo to ravno tedaj, ko sem v napovedi za tisti teden omenjala ravno taksnole - da bo vec stisk, depresij ipd...
ne vem, ce ti to kaj pomaga, kot razumem nekako, ne das dosti na vse to, a je pa vsaj zanimivo, ko se res vedno tedaj odprejo ali osvezijo tele teme, bolj mracne, strahovi, stiske in podobno...

Ti pa svetujem, da storis podobno kot Vesna - se enkrat si vse preberi, svoje prvo pojavljanje tule v tej temi in vse svoje in nase komentarje, kaj se ti zbudi, kaksni obcutki, kaj vidis, ko beres, kaksno osebo, ali sam opazis napredek... in tako dalje...

Drzi se - nikoli ne obupaj!
In zapomni si - tudi ce 'nimas nikogar' - VEDNO IMAS SEBE. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#113 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 14. julij 2004, 16:04

Dominko, šele zdajle sem na hitro preletela s čim se ubadaš!

Srečno in pogumno naprej! Super, da si se znebil antidepresivov - kemija včasih dela več škode kot koristi.
Moč za spopad s tesnobo poišči v sebi, če hočeš srečo za dlje časa, ne le za čas delovanja tablet.

Si kdaj bral Williama Glasserja (Kontrolna teorija, teorija izbire, Psihiatrija je lahko nevarna za vaše duševno zdravje, ...) ali pa PRAVICA DO SREČE (Perry Good)?

Glasser zelo dobro piše, kako prevzameš kontrolo svojega življenja v svoje roke, ne da bi s svojimi neučinkovitimi vedenji uničeval sebe ali kontroliral druge.
Mislim, da bi tudi za ti za svoje težave lahko našel kakšno rešitev tudi v njegovih knjigah.

Pa odkrij s čim v življenju trenutno nisi zadovoljen, da 'bežiš' v tesnobo. Počni stvari, ki te osrečujejo. Držim pesti zate!

#114 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. julij 2004, 16:11

Fajn ko priletite, s spodbudo, pa tudi s stevilnimi koristnimi nasveti. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#115 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 14. julij 2004, 17:52

Aira :palec: .

#116 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 14. julij 2004, 17:55

Ja, :palec:, sem prej prepovrsno prebrala, fajn si napisala, Aira, tistole, res je tocno tako. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#117 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 15. julij 2004, 07:45

Drzi se - nikoli ne obupaj!
In zapomni si - tudi ce 'nimas nikogar' - VEDNO IMAS SEBE.  :palec:

Kakšna lepa misel Marsa xsrcx :palec: . Tole prosim v Lunin koledarček in avtorica Marsa x:)x :palec: .

Pismu je res svinjsko dobra x:Dx :palec: x8Dx
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#118 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. julij 2004, 08:54

Janja, thanx! :vio:
V resnici je ta misel nekoliko daljsa, napisala pa sem jo Timu v njegov koledarcek, kao posvetilo, vendar je malo daljse, ampaki v bistvu je tole point.
Ja, meni se tudi zdi D, oni pravi, kot pravis, za v LK. x:)x x:Xx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#119 dominko

dominko
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 29

Objavljeno: 16. julij 2004, 07:06

Marsa!
Nisem nikjer kaj omenjal, da me te zadeve ne zanimajo (vpliv vremena ...... na počutje ), samo komentiral jih nisem. Drugače me pa zanimajo te stvari ......

Danes sem se zbudil z zelo čudnim občutkom, kot, da se m komu kaj slabega storil, kot da ni vse O. K. .....
Iskati vzrok za tesnobo. Priznam, da se je zadnji val tesnobe spustil zaradi ljubosumja, sledil je odkrit pogovor in zdaj mi je malo bolje ......... Ko si res čisto nemočen, takrat moraš presekati, takrat moraš iskati vzrok, takrat je pravi čas - to sem storil in je malo bolje ...... Upam, da bo kmalu minilo .....
Res se tudim, da sem iskren do vsakogar in v vseh situacijah - to me bo rešilo .......

DOMINKO

#120 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 16. julij 2004, 07:42

Res se tudim, da sem iskren do vsakogar in v vseh  situacijah - to me bo rešilo .......

DOMINKO

če boš deloval tko še naprej, boš kmalu rekel, srečen sem, takšen kot sem x:Xx

#121 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. julij 2004, 09:47

Marsa!
Nisem nikjer kaj omenjal, da me te zadeve  ne zanimajo (vpliv vremena ...... na počutje ), samo komentiral jih nisem. Drugače me pa zanimajo te  stvari ......
...

Dominko! Potem pa pocasi samo malo opazuj se s 'temi ocmi'... morda prides do kake ugotovitve, ce drugega ne, pa bo tvoj um malo potelovadil, nekaj novega bos izvedel, vse nam lahko na nek nacin koristi, cesar se naucimo ali v kar se nekoliko poglobimo.
Sploh zate bi bilo morda smiselno - res imam vedno bolj obcutek, da si Lunin tip ali pa da si saturnov ali pa da ti slednji zdaj dela kaksne tranzite, kar pomeni, da njegov trenutni polozaj vpliva na katerega od tvojih osebnih.
Ne recem, da bos s tem dobil vse odgovore, da bo to kaj spremenilo, a vseeno je morda nekoliko olajsujoca misel, da je ipak se nekaj zadaj....

Sem razmisljala prejle o tebi..... moram rect, da te obcudujem, ves...
Ne vem, ce bi sama zbrala toliko moci, da bi se sla nekam v neznano konektat in takoj napisat, kar cutim, brez olepsav in podobnega.
Tako da tale pogum, ki si ga ZE pokazal, imel in te je motiviral do zdaj - te bo tudi vnaprej - v to sem prepricana.
Res, ves.... enkrat bos bral tole, zdelo se ti bo nekako ganljivo, toplo ti bo pri srcu in zalostno nekoliko, ko bos zacutil stisko tega svojega notranjega otroka.....
A ne bos gledal s tezho vec, pac pa z nekaksno prizanesljivostjo.
Bos videl.

Zdaj si se bal, dekleta in vse to... ampak - imas 25 let!!!!! 3/4 lajfa je se pred tabo!!!
Ves cesa se clovek vsega nauci, kaj vse se mu zgodi v enem letu!!!
Poglej kaj se je tebi - kje si ze zdaj!!!
Zdaj si samostojen, nekaj si naredil, ene korake... ves kako si bos kasneje v zivljenju za to hvalezen x!x

Tiste bolj custvene in inteligentne punce pa imamo itak raje cutece in take tipe.
Pa se nekaj je - vsakdo je pod kozo krvav - oni ki ga vidis vsega samozavestnega, frajerskega, se tudi v sebi sekira, tudi dozivlja stiske kdaj, morda v zvezi s cim drugim itd., a vsakdo CUTI, vsakogar je kdaj strah, ne ve, kam naprej itd.

To je vse NORMALNO.
Nekdo pa je pac bolj obcutljiv.
Za to so najrazlicnejsi vzroki in razlogi, del teh razlag pa zagotovo dobimo s pomocjo astrologije, denimo...
Kajti vecji potencial za taksno pocutje ima recimo Rak kot pa Lev. In vecje Skorpijon kot pa Oven. Itd.

Skratka - vsa cast in drzi se! xcrossfingx :detelca:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#122 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 16. julij 2004, 11:20

Dominko.. Tesnoba pravis.. od zacetka do konca.. skoz tesnoba. In zelo veliko razmisljas.. o tem.. Tesnobe same po sebi NI, NE OBSTAJA!!.. tesnoba je vedno posledica necesa. Lahko je to navezanost na dom.. tista privzgojena navezanost.. cesar se pocasi osvobojujes.. ampak lahko se tudi malo hitreje. Lahko pa tudi se bolj pocasi.
Torej mogoce bi bilo fino, ce nehas verjeti, da se tesnoba kar tako na lepem pojavi in potem gre.. pa se spet pojavi.. in gre... Tega tesnoba ni sposobna, ker predvsem potrebuje tvojo halucinacijo, da lahko obstaja.. Brez tebe je ni.. kot je rekla Aira.. je del tebe.. in ce bos za vsakic ko se ti zdi, da se pojavi posvecal toliko pozornosti in energije in razglabljanja tej tesnobi.. potem ima vso hrano in pogoje, da se neprej obstaja. Ignoriraj.. Pa kaj potem, ce pride tesnoba.. ti se vedno lahko cool.. in raje tistemu delu, ki je OK dovajaj energijo. Drugace pa se tesnoba pojavi najveckrat samo zaradi razdeljenosti... Na primer... Starsi pravijo tako.. TI pa mislis drugace.. v bistvu je to navezanost..

Napisal si nekaj zanimivega.. Da si zelis nasvetov.. ki jih sicer ne potrebujes.. ampak zelis si jih, verjetno kot potrditev.. in zelis si pomagati, dajati nasvete.. kar je seveda cist nepotrebno ampak zelis si.., ko bo kdo drug imel tezavo. Ja.. eno brez drugega ne gre. Tole je povezano.
Lahko pa pomagas meni.. Namrec se vedno nisem nasel hlac.. Zdaj ima tudi moja Janai ze probleme s hlacami. Imava kronicni hlacni hepatitis... Sorry Marsa.. x:Dx

Zelis si seksa in dekleta.. Torej si zdrav.. x:Dx x:Dx Ampak dej ti malo s seboj in to tesnobo najprej malo bolj razcisti.. ker drugace bojo tezave z dekletom. Ker ce bos imel zdaj dekle.. in ce ji bos vska drugi dan povedal, da si tesnoben.... ne vem.. Jamranja se clovek hitro navelica.. Kar nimas reseno s starsi tisto preneses na partnerja.. zato je kar cool, da si pocakal s tem.. Sej zdaj cez kaksen teden, ko to resis.. lahko tudi to pride..

Ljubosumje.. tega ne stekam cist.. Na koga ali kaj si ljubosumen?

PS:. Lahko se nekaj vprasam.. A je v vasi druzini bilo prisotno krscanstvo? Pa ne se s tem obremnjevati.. ce je bilo ali pa ni bilo.. to me zanima bolj za moj hobby!

Aha.. sem slisal da si iz NM.. Jaz tudi.. Lahko greva tudi na kaksen pir.. ceprav ne pijem pira.. samo tko se bolj mosko slisi.. drugace pa lahko greva na kavo.. cepav ne pijem kave.. x:Dx x:Dx.
Ker veliko sportas.. mogoce igras tudi tenis? Rabim sooigralca.. ker sem letos na sportih igrah bolj svoh igral.... pomanjkanje treninga.. x:Dx x:Dx
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#123 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. julij 2004, 11:35

Sorry Marsa..  x:Dx

Tjazy, moj nasvet - pozabi na hlace. x;)x

... Sej zdaj cez kaksen teden, ko to resis..

:palec: xDDx - positive attitude, tako se govori. :palec:

... Aha.. sem slisal da si iz NM.. Jaz tudi.. Lahko greva tudi na kaksen pir..
.. mogoce igras tudi tenis? Rabim sooigralca.. ...

To je pa kul. :palec:

Ja, Dominko - ne se tolk poglabljat, ne tolk razmisljat o tem skoz.

Sem pa se nekaj ti mislila predlagat: zacni pisat. pesmi ali karkoli, izlivaj na papir... tudi ce nikoli ne bo videlo tiskarskega stroja, nihce ne bo videl... ZDAJ ti bo pomagalo, koristilo, dobro delo.
Ali imas kaksne umetniske sposobnosti, zilice - ali vsaj zeljo po taksnem izrazanju? V tem primeru zacni pa risat, kiparit, kaj ustvarjaj, se mi pa nekako zdi, da bi ti stik z glino (ali morda tudi lesom) zelo godil, torej loti se redimo kiparjenja - glina je poceni, nozici za les tudi, kaksno rogovilo pa v gozdu najdes. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#124 Tjazy

Tjazy
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 112

Objavljeno: 16. julij 2004, 12:24

zacni pisat. pesmi ali karkoli, izlivaj na papir...


To sem ti tudi jaz hotel napisat, pa sem potem pozabil..

Pisi ali pa pocni neki.. ker ras uber prevec razmisljas.. s tem vse tole kreiras.. ce bos pocel neki, ne bos mogel toliko razmisljat.. Ce pa bos probal samo prenehat o tem razmisljati.. brez da bi karkoli pocel.. pa ne bo slo ravno. Sicer pa lahko probas..
Jaz na primer.. bi pri tebi uporabil metodo, da bi te zaposlil za 24 ur na dan.. Brez frej minute. Se prej pa bi te izpisal iz vseh delavnic.. Vse kar te spodbuja k temu, da razmisljas.. bi ti skenslal..
V bistvu vsa ta zadeva pri tebi.. sploh ni kej prevec kriticna.. samo malo bolj obcutljiv si..
*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy

#125 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 16. julij 2004, 12:28

Tjazy - in Dominko seveda tudi, morda si preberi/ta tale moj text (sicer je tudi malo astro obarvan, a govorim podobno oz. vsaj zakljucim podobno):
Strahovi in skrbi. :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0