Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Tesnoba, anksiozna stanja


  • Prijavi se, če želiš komentirati
* * * * * 1 x ocenjeno
443 komentarjev na to temo

#176 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 4. julij 2005, 21:16

Po nemško hahahahahaha, pa v veliki knjigi A 4 formata, je prevedena v slovenščino !! hahahahahaha, mej se Vrba :palec: xDDx
peace and love
Klinar

#177 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 5. julij 2005, 17:12

Mantis, sem prebrala tvojo izpoved in xsrcx upam, da si spoznala, kako močna oseba si x:Xx

#178 Klinar

Klinar
  • D član
  • Št. objav: 417

Objavljeno: 9. julij 2005, 20:29

No, ce sem prav razumela, je v knjigi o simbolih napisal, "kako spremeniti prepričanja, da potem posejemo prava semena, da bomo tudi želi, kar si želimo"
A lahko to mal boljs razlocno razlozis ali pa ga citiras? tako po slovensk, da bo vsak zastopil, ki žanje tisto, cesar noce

Vrba, iz lastnih izkušenj vem, da najbolj meni pomagajo tisti simboli, ki si hjih sama najdem, PRIDEJO MI SAMI NAPROTI. Kot kamenčki, saj veš, kajne. Kaj sejemo? Martin Kojc je v UČBENIKU ŽIVLJENJA LEPO NAPISAL, da živimo-funkcioniramo po svojih prepričanjih. Kaj pa je prepričanje?
Če želim, da moj otrok naredi izpit v šoli pomeni da v sebi nosim občutek želje, sem prepričana, da ne bo naredil in ŽELIM. Če pa veš, da bo naredil in se ne obremenjuješ a bo ta termin naredil al ne, ga OSVOBODIŠ SVOJEGA UPLIVA ZLIVANJA NESIGURNE ENERGIJE NANJ.

Vedenje, verovanje VASE, V OTROKE, V DOBRO V VSAKEM ČLOVEKU, V DOBRO NA ZEMLJI IN V VESOLJU. To so prava semena, da bomo želi, kar nam pripada, dobro in ljubezen.

Hm, Vrba na eni strani verjames, da gre za ucinek zaradi poprejsnje vere ali vere v delovanje tudi samo za trenutek in Klinar prav tako verjames, da ljudje s svojimi misljenji in prepricanji (pod)zavestnimi LAHKO spreminjamo usodo. Sori Klinar, sem prav razumela tvoj post?

Mantis x;)x , ja lahko spreminjamo usodo in to tako, da se končno zavemo, da smo vsi povezani z vsem. Da je gonilna sila, sila ŽIVLJENJA ali Boga ali jaz navadno rečem hvala Očetu vsega ki je.
Če si ali boš brala Carlosa Castanedo, ga boš verjetno tako razumela kot sem ga jaz. Ko si v taki agoniji, da se počutiš potisnjenega ob zid, da komaj še dihaš, takrat se VDAŠ in glej, kaj se potem zgodi: VSE SE SAMO OD SEBE DOGAJA NA NAJBOLJŠI MOŽNI NAČIN. Ugotoviš, da je vse ratalo kot ČUDEŽ na tak način, da si ga sam niti izmisliti ne bi mogel.
Vesolje je tako kompleksno, tako do potankosti urejeno kot mora biti, da na koncu ugotoviš, da si uboga stvarca, ki ima toooooliko dela sam s sabo, pa je tako vse nepomembno. Ko postaviš pomembne stvari na vrh seznama, šele veš, kako je vse lepo, dobro, v harmoniji.
Jaz spoštujem indijanska izročila, modrosti, ta so mi najbližja, so tudi najbolj povezana z naravo. Mogoče še Avstralci - domorodci, a mi narava ni domača avstralska.
Vem samo, da dokler ne počistiš, ne moreš naprej, ker enostavno ni prostora za novo, saj staro in novo le redko paše skupaj, vedno je nek priokus.

DA NE BO POMOTE, TO SO MOJA PREPRIČANJA, MOJE IZKUŠNJE MOJEGA ŽIVLJENJA IN MOJIH KLOFUT, za katere sem res hvaležna vsem učiteljem, ki so mi jih zadali, hvala Bogu, saj se niso zavedali, kaj so delali meni niti sebi.
x;)x xDDx :palec:
peace and love
Klinar

#179 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 9. julij 2005, 20:41

<{POST_SNAPBACK}>
Vrba, iz lastnih izkušenj vem, da najbolj meni pomagajo tisti simboli, ki si hjih sama najdem, PRIDEJO MI SAMI NAPROTI. Kot kamenčki, saj veš, kajne. Kaj sejemo? Martin Kojc je v UČBENIKU ŽIVLJENJA LEPO NAPISAL, da živimo-funkcioniramo po svojih prepričanjih. Kaj pa je prepričanje?
Če želim, da moj otrok naredi izpit v šoli pomeni da v sebi  nosim občutek želje, sem prepričana, da ne bo naredil in ŽELIM. Če pa veš, da bo naredil in se ne obremenjuješ a bo ta termin naredil al ne, ga OSVOBODIŠ SVOJEGA UPLIVA ZLIVANJA NESIGURNE ENERGIJE NANJ.
...
... ja lahko spreminjamo usodo in to tako, da se končno zavemo, da smo vsi povezani z vsem. Da je gonilna sila, sila ŽIVLJENJA ali Boga ali jaz navadno rečem hvala Očetu vsega ki je.
Če si ali boš brala Carlosa Castanedo, ga boš verjetno tako razumela kot sem ga jaz. Ko si v taki agoniji, da se počutiš potisnjenega ob zid, da komaj še dihaš, takrat se VDAŠ in glej, kaj se potem zgodi: VSE SE SAMO OD SEBE DOGAJA NA NAJBOLJŠI MOŽNI NAČIN. Ugotoviš, da je vse ratalo kot ČUDEŽ na tak način, da si ga sam niti izmisliti ne bi mogel.
Vesolje je tako kompleksno, tako do potankosti urejeno kot mora biti, da na koncu ugotoviš, da si uboga stvarca, ki ima toooooliko dela sam s sabo, pa je tako vse nepomembno. Ko postaviš pomembne stvari na vrh seznama, šele veš, kako je vse lepo, dobro, v harmoniji.
Jaz spoštujem indijanska izročila, modrosti, ta so mi najbližja, so tudi najbolj povezana z naravo. Mogoče še Avstralci - domorodci, a mi narava ni domača avstralska.
Vem samo, da dokler ne počistiš, ne moreš naprej, ker enostavno ni prostora za novo, saj staro in novo le redko paše skupaj, vedno je nek priokus.

DA NE BO POMOTE, TO SO MOJA PREPRIČANJA, MOJE IZKUŠNJE MOJEGA ŽIVLJENJA IN MOJIH KLOFUT, za katere sem res hvaležna vsem učiteljem, ki so mi jih zadali, hvala Bogu, saj se niso zavedali, kaj so delali meni niti sebi.
x;)x  xDDx  :palec:

:palec: :palec: Go Clean! x8Dx x:Xx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#180 free

free
  • Srebrni član
  • Št. objav: 16 801

Objavljeno: 10. julij 2005, 02:09

kulska vsebina teme, men! :palec:
mantis, klinoslava :palec:

#181 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2005, 14:42

<{POST_SNAPBACK}>... Pri duševnem trpljenju je enako. Hvala bogu tovrstnega trpljenja večini ne bo dano nikol spoznat. ....

oh, pajade... dusevno trpljenje NE UIDE nikomur med nami, slej ko prej.

ce se izlocis, si izlocen... zato se ne izvzemaj od ljudi. smo vsi pod kozho krvavi in nikar si ne domisljaj, da sam ti cutis. x!x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#182 AlenaU

AlenaU
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 195

Objavljeno: 10. julij 2005, 15:33

<{POST_SNAPBACK}>oh, pajade... dusevno trpljenje NE UIDE nikomur med nami, slej ko prej.

ce se izlocis, si izlocen... zato se ne izvzemaj od ljudi. smo vsi pod kozho krvavi in nikar si ne domisljaj, da sam ti cutis. x!x


:palec: lastno trpljenje (za nekoga majhno, spet drugega veliko) je vedno največje

#183 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2005, 16:41

<{POST_SNAPBACK}>
Marsa, itak da ne razumes nic od tega, ker nisi prestajala

x:o)x xDDx

ok glavno da vse stekas prec. :palec: x8Dx x:Dx

Kolikor sem tebe brala, si spoznala predvsme jezo, ko te je zapustil oce.

a mi tlele, ko glih to omenjas, 'priznavas' moznost custva kakega strahu in tesnobe tud - al sam jeze? :8):
ker ko si star 8 let in ko nekdo 'sam gre' iz tvojga lajfa za vedno (ce je ta nekdo eden od starsev......) v enem popoldnevu...
mi verjemi, da jeza ni edino custvo.

ni pa seveda to edino kar se mi je zgodilo.
ampak saj ni vazno...
glavno da sem vesela v lajfu in zadovoljna. x8Dx
a ni no?
pa recmo da nisem imela nobene druge slabe izkusnje. x:o)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#184 julijana

julijana
  • Legenda Foruma
  • Št. objav: 1 034

Objavljeno: 10. julij 2005, 16:45

Mantis, posplošuješ s sodbami, a se ti ne zdi?
Vsak na svetu ima svoje trpljenje...saj skozi to rastemo in se učimo...No, sej zato pa smo tu, a ne? x;)x
fish is mute-fish knows everything-G.B.

#185 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2005, 16:47

<{POST_SNAPBACK}>Kaj vem kolko štekam, sem bla vedno bolj med počasnimi.

potem pa ne hiti.
s sklepi in sodbami.
mal se nauci morda poslusat... ? :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#186 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 10. julij 2005, 16:51

nekajkrat sem že post zbrisala... ker ne znam povedat kaj občutim - torej ko jaz občutim bolečino ali strah ga občutim na polno, ne glede na vzrok, ki je včasih lahko tudi namišljen, le scenarij v moji glavi... ampak nikoli ne rečem, sej me je samo malce strah... vem, da so naše zgodbe različne, ampak strah je strah... sicer je odvisno ali mu podležeš in ga pestuješ ali pa ga pričneš premagovati...
Mantis, a veš kaj sem opazila - da če v teh razgovorih nisi doživela nobenega napada, si ozdravljena, bravo :palec: sem ponosna nate...

#187 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2005, 16:57

<{POST_SNAPBACK}>Bistvena razlika je med strahom, zalostjo in jezo, ce te nekdo zapusti in med tistim zverisnkim strahom, ki pride v napadu, te naredi za revcka.

morda ti bo lazje (al pa tezje, ker si tolk prizadevas za avtorske pravice nad tesnobnimi obcutki) - sem vso noc cvikala za lajf pri 17. - se tresla in vse... sklepetala, vse...
in bern ima prav - ne mroejo ti razklenit nog, ce SE NE DAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :vtz:
(ko si bla ze tolk pametna tud tam, pa se mi ni dal vskocit).
tako da mi tud tak strah ni tuj... in tud RAVNALA sem. ZE. je ze pase'.
torej odpuscam in mi dol visi - mislis da mi je 'bubreg v loju' kul in da nimam slabih izkusenj ker sem dobre volje v lajfu - kok casa bos rabila da bos ti do tega prisla????
nadalje mi je blizu tesnoba in strah ob postavljeni diagnozi neozdravljive bbolezni mojega otroka.
in tako DALJE.
a je ok?
bo v redu? xDDx x:px

zdajle se se zabavam, enkrat pa me bo tvoje zaganjanje dolgocasit zacelo, pa se ne bom vec oglasala - to pripisi svojemu nacinu in moji lenobi.

:palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#188 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 10. julij 2005, 17:09

<{POST_SNAPBACK}>in bern ima prav - ne mroejo ti razklenit nog, ce SE NE DAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :vtz:

tole sicer paše v drugo temo, ampak pri paničnem strahu, pri odpovedi vsega, ko je tip šaril po meni... ko sem mrzlično razmišljala kaj storiti, ker je za seboj zaklenil vrata (dolga zgodba), sem našla rešitev - puška v shrambi (če ne bi bilo puške, je bil pa nož) in tip niti ni vedel, da ni nabita, ampak prestrašil se pa je... niti danes nočem pomisliti kaj bi bilo če bi se takrat vdala strahu...v bistvu sem vedno ko mi je šlo najbolj za nohte našla rešitev, bolj kot kadar mi ne gre... sedaj pa naj ne dobim v življenju kakšne lekcije za to izjavo xrolleyesx

#189 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2005, 17:13

men se ne da hvalit s slabimi stvarmi, ces kolk se je komu hudga zgodil...
sam vem, ko imam prijazen in tak nacin, hudomusen, na hec pa tko, tud na liniji, so mi pojamral(e), pa sem jaz rekla, ah saj bo, pa so si mislile, ah kaj bos ti, mlada, vsa vesela, ko se ti ni nic hudga v lajfu zgodilo... :)
tko da mi je cist jasno to - in mi je tud vsec.
ne bi rada, da mi na celu pise - safr. :sori:

x:Dx x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#190 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2005, 18:53

<{POST_SNAPBACK}>
Glede neozdravljive bolezni, en nasvet

thanx, jemljem dobronamerno, x:)x, ga pa ne rabim - sem ze sama zrihtala.
rekla sem da je imel diagnozo.. in da ne kupim pojma neozdravljivo.
sem pa tolk in tolk juter se zbudila s tem nad sabo...
pol sem pa rekla, dejte mi tamalega dam, bomo zrihtal sami. in smo.
tako da je zdrav, to je bilo, ko je bil star 7 mesecev, zdaj pa je star 13 let. :)

paniko tud poznam... sam se mi ni zdel nikol nic hujsga kot pa cvikanje za svoj lajf pa cvikanje za lajf tamalega.
vse ostalo sem lazje prenesla, pa ceprav dlje prenasala.

kako pa ti dozivis moj motiv pisanja, pa je tvoja stvar. :vio: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#191 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2005, 19:19

saj men je jasno da si ranjena, ne more bit drugac, sam sporocam ti, da se mal skuliraj, da je CIST VSE KUL - kar se nas tu tice. x:)x :vio:

da pa sploh lohk socustvujemo, sem pa navrgla par situacij... si me mal sprovocirala... sicer o enih zadevah ne govorim, ker so moja stvar, pa ker ne rabim napacnih interpretacij folka - recimo ti si sklenila da imam jaz neozdravljivo bolnega tamalega, ko sem jaz rekla - da je imel tako diagnozo.
vidis kako je sklepanje lahko vcasih napacno.
ne recem, da vcasih namenoma cesa ne postavim takole, ravno zato.
ti hoces povedat vsem, da si in kako si resila, morda da bo se drugim pomagalo, jaz pa hocem, da nekdo spregleda se z drugih moznih zornih kotov. to je vse. :) :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#192 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 10. julij 2005, 19:34

O Marsa ti pa imaš opasan jezik. x^x
Kako čemo? Lako čemo.

#193 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 10. julij 2005, 19:42

Ti Mantis si pa tudi vztrajna. xDDx

Ko berem forum, vedno znova naletim na vaju in prepucavanje egov, kar je čisto cool opazovati, se trudim nepristransko. xDDx

Marsa a imaš ti močnega Škorpijona ali kaj že?

Kaj pa ti Mantis?

Res me zanima. xDDx
Kako čemo? Lako čemo.

#194 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2005, 19:50

<{POST_SNAPBACK}>O Marsa ti pa imaš opasan jezik. x^x

a to si iz vsega postekala! x:Dx

ja, mam opasan jezik, mam pa tud zdrav razum pa se kar mehko srce (ipak, nekak x;)x x:px).

ja, imam - bojda mantis tud, sem ujela tule (sam nekak ne furam to iz tem v teme, pustim ob strani, razen ce nisem s to osebo ze drugje imela debate o njegovih polozajih, pol pa 'lohk' uporabim, recimo).
drugac mam pa stelij v ribah (in sem riba, kot bojda tud mantis al je oven, nisem cist pozorno sledila, bilo je govora tud o enih soncih v ovnu pa tak). :D ;)

*morda je prepucavanje egov, men je kreativna zabava majnda in duha (vsake tolk oz. dokler se mi da). :P ;)
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#195 Ksenia

Ksenia
  • D član
  • Št. objav: 14 206

Objavljeno: 10. julij 2005, 19:55

men se pa vseeno zdi, da tole ni bilo prepucevanje ampak pomoč na Marsin način x;)x (jaz že vem kako to zgleda in da je včasih tisti pravi način x:o)x x:Xx )

#196 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2005, 19:59

<{POST_SNAPBACK}> pomoč na Marsin način  x;)x (jaz že vem kako to zgleda in da je včasih tisti pravi način x:o)x  x:Xx )

:8): x:Ix x;)x x^x
ne sam hvala, ampak bravo. x8Dx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#197 Izraz

Izraz
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 992

Objavljeno: 10. julij 2005, 20:49

<{POST_SNAPBACK}>a to si iz vsega postekala! x:Dx

*morda je prepucavanje egov, men je kreativna zabava majnda in duha (vsake tolk oz. dokler se mi da). :P ;)


Beseda ego se mogoče sliši bolj negativno, temu smo mi sami dali tak prizvok. Mišljeno je tako kar je, se pravi osebnosti. Itak ima vsak svojo ne?! x;)x

Aha, ribica potem bom pa kar pozorna spremljala kar pišeš, od tebe se lahko potem kaj naučim, baje, ker sva v opoziciji. Čustva pa to. x;)x
Kako čemo? Lako čemo.

#198 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2005, 20:57

<{POST_SNAPBACK}>potem bom pa kar pozorna spremljala kar pišeš

no ja, tolk pozorno kot se ti bo pac dal... ;)
kar se tice pa hitrega majnda, pa pol ne dvomim - ob tem podatku in ce mi tle lohk sledis, ne bova imeli tezav z razumevanjem ocitno. :)
drugac pa nisem glih 'ribica'. :D
sam sem pa TUD. :)
ampak ne 'ribica', pac pa... ena oranzhna opasna ribja kugla z bodicami... res, obstaja... xDDx namrec - riba skorpijon. xDDx zgleda pa res opasna ko shus. :P

od mene se lohk naucis recimo, da je cist kul bit sproscen in v toku - glede na to da hoces od mene ribji moment. :)
lohk se pa naucis... kar ces pac... kok sem mim recimo... pol si pa ti ego filas... a ni fajn? :D

itak sem pa cist postekala ze prej kaj si mislila s tistim egom (tud), ker znam brat med vrsticami pa podtone razumem pa vse... imam blazen posluh tud sicer. x:Dx
ko smo ze pri egih. xcivx x;)x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#199 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2005, 20:59

aja v tesnobi smo pa sicer... :8): x:Ix
in jaz nisem *primerna*. :sori: x:o)x
ce se pa veselim in zabavam in plavam... :sori: x:Dx
haha a ni hec? x:Dx

a cmo rajs pol mal kisle ksihte drzat? x:Dx x:Dx x:px
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#200 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 10. julij 2005, 21:06

a daj kje si pa TO nasla!!!!! :eek:
ker sem namrec prejle hotla poiskat chart, da ga... 'predocim'.. Izraz-u (-i?). **
In ti kar direkt s chartom mojim. xDDx
ja, no vidis pol. ;)
aha mars v dvojckih, si mi res pol v kvadratu... kaj mas pa v vodnarju?

*
Izraz, tu je pa moj chart sicer:
http://www.lunin.net...pe=post&id=1733
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0