Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vzgoja otrok


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
2556 komentarjev na to temo

#2476 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 11. november 2015, 11:20

Včeraj sem imela veselje preživeti popoldne z družinskimi frendi ... Ful luštna tamaladva, ampak mali ima je menda poreden in ne uboga in nasilen ...

Kar jaz vidim je, da pričakujejo še enega člana in je mali negotov, ve da se nekaj dogaja, ampak nima čisto jasne ideje kaj, mami je pa utrujena, noseča, hormončkasta in ne preveč potrpežljiva ..

V vrtcu rešujejo težavo s semaforjem (če si priden, si na zeleni, če nisi, si na rdeči ali nekje vmes -- btw, v zadnjem tednu sem za tri take šole/vrtce slišala, a to metodo res tako pogosto uporabljajo???) in posedanjem na stol ( kar je v bistvu isto, kot klečat v kot na koruzo, samo lepše se sliši), obupana mami je pa dobila nasvet od vzgojiteljice in zdaj doma pridno uporabljajo ena-dva-tri. In deluje, itak.

 

Kar sem ji hotela povedat, in sem tudi ji, samo ne vem, če je šlo skozi, je tule fajn napisano ... delim še z vami ....

 

http://familylab.si/...ne-jesper-juul/

 

 

(In ja, da ne bo kakih insinuacij, da delam reklamo :P Par dni nazaj sem končala Familylabovo izobraževanje in sem še čist noter in bolj ponosna na ta certifikat, kot na mojo eno celo in dve polovici diplome ... )


WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#2477 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 12. november 2015, 13:55

http://www.rtvslo.si...ti-o-tem/378403

 

 

 Mene tile statistični podatki zlo begajo.

Spolna zloraba... ranice na spolovilu

 

Psihologi in kriminalistični psihologi njihovi muštri in kopita..

 

 Zlo spolzek led moram rečt..

 

Med vsaki peti in 200 otrok lani v Sloveniji


Včeraj sem imela veselje preživeti popoldne z družinskimi frendi ... Ful luštna tamaladva, ampak mali ima je menda poreden in ne uboga in nasilen ...

Kar jaz vidim je, da pričakujejo še enega člana in je mali negotov, ve da se nekaj dogaja, ampak nima čisto jasne ideje kaj, mami je pa utrujena, noseča, hormončkasta in ne preveč potrpežljiva ..

V vrtcu rešujejo težavo s semaforjem (če si priden, si na zeleni, če nisi, si na rdeči ali nekje vmes -- btw, v zadnjem tednu sem za tri take šole/vrtce slišala, a to metodo res tako pogosto uporabljajo???) in posedanjem na stol ( kar je v bistvu isto, kot klečat v kot na koruzo, samo lepše se sliši), obupana mami je pa dobila nasvet od vzgojiteljice in zdaj doma pridno uporabljajo ena-dva-tri. In deluje, itak.

 

Kar sem ji hotela povedat, in sem tudi ji, samo ne vem, če je šlo skozi, je tule fajn napisano ... delim še z vami ....

 

http://familylab.si/...ne-jesper-juul/

 

 

(In ja, da ne bo kakih insinuacij, da delam reklamo tongue.png Par dni nazaj sem končala Familylabovo izobraževanje in sem še čist noter in bolj ponosna na ta certifikat, kot na mojo eno celo in dve polovici diplome ... )

 a sm lahk za spoznanjce nesramen, sej ne bom če rečeš, da nikakor!


prenos.jpg


#2478 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 12. november 2015, 14:18

Nikakor! tongue.png

 

 

(Riiight .. itak da me firbec matra kako zgleda bit za spoznanjce nesramen .... )


To temo je popravil/a Aliana: 12. november 2015, 14:34

WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#2479 FixMinze

FixMinze
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 814

Objavljeno: 13. november 2015, 11:31

http://val202.rtvslo...e-vsej-druzini/


Brez podpisa

#2480 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 13. november 2015, 11:36

Nikakor! tongue.png

 

 

(Riiight .. itak da me firbec matra kako zgleda bit za spoznanjce nesramen .... )

 

 

 icon1_onfire.gif

 

 Mal te špegam naokol in vidm da si čist noter v ABC vzgoje padla...

Nu in zdej preberem da si naredila familylab certifikat.

Sam vedi draga moja, da imaš ti to srečo da imaš popolne otročiče, da si tudi sama close tu perfekšen

in da  ta leb iz femilileba pr teb deluje..

In da so cake in fore in da delujejo pri večini, pri nekaterih pa niti ne oziroma so zlo kratkega roka, dokler obdelovani subjektek ne skapira da se ga obeluje..

 

K to pišem imam naslednji teden spet sestank z celotnim vzgojiteljiščem zarad tamale

 

 in moja spet pada v nervne depresije...

 

 ajurvedskim tretmanom navkljub


prenos.jpg


#2481 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 13. november 2015, 13:45

Saj ste naredili celo znanost iz tega.

ohmy.png  kaj pa tisto...imeti rad in spoštovat, pa meje postavit, pa čisto simpl in preprosto kot pasulj, otroku povedat, da ne počne tega, kar njemu tudi ne bi bilo všeč...

hvalabogi res, da sem že s tem opravila. upam, samo, da takrat ko in če bodo vnuki ne bom pizdarij delala wink.png


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#2482 gold

gold
  • Lunatik
  • Št. objav: 6 960

Objavljeno: 13. november 2015, 21:57

bingo icon1_thumbup.gif



#2483 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 16. november 2015, 09:01

saj ni čudno, da so ti moderni froci vedno bolj zmešani in neobvladljivi, če njihove moderne mamice hodijo na seminar za seminarjem in se učijo pri modernih budalah, potem pa doma eksperimentirajo s svojimi froci ...

 Če je soditi po tebi, to ni niti tko zlo slabo, ker pri teb, karkoli te je vzgajalo, tole je še bil polom..

 Vzgojilo, tole one mislm, je neukega, strahopetnega človeka, brez osnovnega okusa za lepo..in smisla za pametno.

a ful domišljavega in samozavestnega  trikrat zaklenjenih vrat  doma pred tipkovnico..

dej ti men povej, kako si ti sploh živel pred dobo interneta?

huh.png


prenos.jpg


#2484 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 16. november 2015, 09:09

moja je pionir obiskovanja čudnih seminarjev..


prenos.jpg


#2485 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 17. november 2015, 12:18

 icon1_onfire.gif

 

 Mal te špegam naokol in vidm da si čist noter v ABC vzgoje padla...

Nu in zdej preberem da si naredila familylab certifikat.

Sam vedi draga moja, da imaš ti to srečo da imaš popolne otročiče, da si tudi sama close tu perfekšen

in da  ta leb iz femilileba pr teb deluje..

In da so cake in fore in da delujejo pri večini, pri nekaterih pa niti ne oziroma so zlo kratkega roka, dokler obdelovani subjektek ne skapira da se ga obeluje..

 

K to pišem imam naslednji teden spet sestank z celotnim vzgojiteljiščem zarad tamale

 

 in moja spet pada v nervne depresije...

 

 ajurvedskim tretmanom navkljub

 

Sam tale del bi rada komentirala .. o cakah in forah ..

Saj menda nekaj si bral Juula .. Pol verjetno je tole hec, ker ti je čist jasno, da glih Familylab se ne gre cak in for in instant nasvetov ...

Ker ne delujejo in ne morejo delovat, sploh na dolgi rok ne. .ker so otroci kompetentni in to ;) In te prej ali slej poštekajo..

 

In ja, to kar pravi Nat .. je osnova in ves point in niti ni neka stašna znanost, ampak danes žal čisto zanemarjena v prid metodam in cakam in foram ...

 

Zato sem se pa skompala s Familylabom .. ker mislim, da nas mora bit več takih, ki razmišljamo tako kot Nat. Eni z Juulom v ozadju,

eni z zdravo kmečko pametjo, sploh ni fore, bistven je efekt ...


WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#2486 Iknee

Iknee
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 807

Objavljeno: 17. november 2015, 23:36

 
Sam tale del bi rada komentirala .. o cakah in forah ..
Saj menda nekaj si bral Juula .. Pol verjetno je tole hec, ker ti je čist jasno, da glih Familylab se ne gre cak in for in instant nasvetov ...
Ker ne delujejo in ne morejo delovat, sploh na dolgi rok ne. .ker so otroci kompetentni in to ;) In te prej ali slej poštekajo..
 
In ja, to kar pravi Nat .. je osnova in ves point in niti ni neka stašna znanost, ampak danes žal čisto zanemarjena v prid metodam in cakam in foram ...
 
Zato sem se pa skompala s Familylabom .. ker m in islim, da nas mora bit več takih, ki razmišljamo tako kot Nat. Eni z Juulom v ozadju,
eni z zdravo kmečko pametjo, sploh ni fore, bistven je efekt ...

Ok, dobr no... sam ni mi jasno, zakaj človek pri zdravi kmečki pameti in občutku in ljubezni in s kompetentnimi otroki sploh rabi nekakšen familylab? A ti res morajo nekakšni superduper familylabovci povedat, kakšne (kompetentne, karkoli naj bi ta nobel izraz že pomenil) otroke imaš? Če imaš zdravo kmečko pamet in odprto srce pa ja vidiš, kakšen je otrok, pa ne rabiš mu lepit nobenih nalepk o kompetentnosti - je tak, kakršen pač je.

#2487 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 18. november 2015, 08:09

Ta tema mi je zelo blizu in zanimiva, zato mali intermezzo :-).
Zdrava kmecka pamet je super vodilo skozi zivljenje, res, ampak več ali manj smo vsi tu gor študirali, torej želeli nadgradit to kmečko pamet. Zakaj torej ne obogatiti lastnega znanja, empatije, ljubezni.. s še kakšnim dodatkom (dostikrat praktičnim in zelo koristnim) na področju vzgoje otrok? Seveda v teoriji vsi vse vemo in znamo, ampak v praksi večkrat ni tako oz je zelo koristno (vsaj meni) "potegniti kak adut iz rokava" :-).
Vse znanje in uporaba le-tega pa seveda pod cenzuro zdrave kmečke pameti.

#2488 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 18. november 2015, 08:19

Zdaj pa še nekaj. Nič ne pomaga niti zdrava kmečka pamet, niti vsi familylab in Juul in vse bukve vsega sveta.....če dobiš kandidata za zeta nekoga, ki so ga starši zavijal v vato....in pol ti pride za kandidata k nam....in ga hoče kap, ko jaz pritisnem nanj (če imaš službo v teh današnjih časih, je ne pustiš zato, ker nekdo povzdignil glas nad tabo...) in mu pol doma rečejo...ok...bo že nekak. Kak, mi naj zdaj to nekdo pove?

In pol jaz s svojimi: ne zapiraj nikoli si vrat za sabo, sprejmi odgovornost za svoje napake, če si kriv si kriv, če ne dokaži, da nisi (ok..ker je strelec razumem, da ne prenese krivice). skratka, očitno postajam zlobna tašča....ampak jebatga, če mu starši niso povedali, mu bom pač jaz. Je lahko srečen, da zastojn nasvet dobi. ker marsikdo bi še mu računal tole :)

Tak, da upam, da si bo kaj zapomnil. Ker jamranja, pa iskanje krivcev drugje nekak na dolgi rok ne prenesem.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#2489 Silica

Silica
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 135

Objavljeno: 18. november 2015, 08:26

biggrin.png če jih prenese tvoja hči, potem ni važno, kaj ti misliš.

No vsaj jaz nisem poslušala (mojih ali njegovih) staršev, ko so se probal vtikat zraven. Ste imeli dolga leta časa za vzgojo in modrovanje. Če vam zdaj lastni izdelek ne paše ali pa vam ne paše to, kar si je vaše sonce pripeljalo domov... jbg. Vaš čas je minil :P


Penny: Oh big deal. Not knowing is part of the fun.

Sheldon: "Not knowing is part of the fun". Was that the motto of your community college?

 

This is where the old mountain goat lives. He hangs out here and has a good time. B. R.


#2490 Silvija

Silvija
  • Lunatik
  • Št. objav: 4 804

Objavljeno: 18. november 2015, 08:31

Ok, dobr no... sam ni mi jasno, zakaj človek pri zdravi kmečki pameti in občutku in ljubezni in s kompetentnimi otroki sploh rabi nekakšen familylab? A ti res morajo nekakšni superduper familylabovci povedat, kakšne (kompetentne, karkoli naj bi ta nobel izraz že pomenil) otroke imaš? Če imaš zdravo kmečko pamet in odprto srce pa ja vidiš, kakšen je otrok, pa ne rabiš mu lepit nobenih nalepk o kompetentnosti - je tak, kakršen pač je.

Jz zdrave kmečke pameti nisem imela, vsaj ne dovolj, da bi se samozavestno, odločno naslonila nase. Mož je bil pa še bolj "nevtralen". Iz svoje družine sem vedela samo to, da tako nočem.  In opora iz svojega izvora, če res ni najslabše vrste, je boljša od tega, da si zmeden in nimaš stališč. Poleg tega je bil moj starejši hiperaktiven, pa ne tisto, ko tako poimenujejo živahnega otroka. Ampak res hiperaktivc, z motnjami koncentracije in nespečnostjo na kvadrat, ne, nespečnostjo na peto potenco. In zdaj, utrujen, neprespan, brez pravih okvirjev.... No, mogoče pa sva le nekaj delala prav. Danes je to čudovit, odprt fant, naša naveza je na toplih temeljih, ko naju veliko bolj razume, ko midva njega podpirava in ve, da mu drživa štango...v moralno čustvenem smislu seveda, ker je samostojen... Tak da, oja, v moji mladosti bi mi ful prav prišla ena dobra strokovna podpora, recimo, v smislu nekaterih variant tehnične izvedbe vzgoje...srce tako imamo... In včasih je bilo staršem v podporo širša družina in družba, danes smo družine ponavadi kar oddvojene, dosti časa samostojno živeče celice v najožjem smislu.

 

Snaham jz tudi nič ne govorim, naj se sami uštimajo. Je pa res, če bi živele v mojem domu, je druga pesem. V tem primeru se mora pač skupnost prilagodit na skupna pravila. Ampak nč ne škodi včasih koga malo spucat...bolj zaleže, ko sliši od nekoga zrelega wink.png .



#2491 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. november 2015, 08:33

Nekaj časa sem velik bral te kompetentne avtorje.. Moja mat, je v sedemdesetih pobirala Spicke in Spocke Benjamine in Frankline sodobne vzgoje..

In glej ga zlomka postala huda avtoriteta v teh krogih.. Pač če v neko zatohlo sredino pride neka novotarija zmeraj zavije vetrič svežine ne glede na trajnost le tega.

 

O kmečkih pametih tuki ne bi rad razpravljal, ker bom spet povzročil ruralno urbani incident..

Kmečka pamet deluje, tako, da v svetem pismi piše kaku je trejba vzgajat, nianse in odklone pa zatremo s sila.. in kuonc. pol pa na veselica.

 

Zato naprošam cenjene forumaše da besedo kmečka in pamet uporabite samo v tistih zvezah, kjer je treba nekoga prevarat, postavt ograjo, se pravdat zarad kakuši in sence drevesa in z za nategovanje države in kakopak zakrknjenost pred spremembami v življenju.

 

Kmečka pamet obstaja samo zato, ker pač proizvaja hrano.. drgač bi iztrebila samo sebe.

 

Predvidevam, da ima moje dete težave v vrtcu ravno zaradi preobilice kmečke pameti tukajšnjega vzgojnega kadra.

 

Seveda pa je prisoten tudi levji delež starševske nezmožnosti vzgajanja in padanja pod živčnim pritiskom.

 

Ampak ejga..

 

Zdej odkar vem zase imam, eno averzijo do zapadnega uvajanja novotarij na pedagoškem področju, evo ura je pol devet moja pedagoška soseda je še doma pa študiram, če ni slučajno danes sreda kar za učitelje pomeni prost dan radi pripreme za vikend.

 

In Jespera Juula se sicer bral, in načeloma sem se držal nekaterih njegovih napotkov še preden se vedel da obstaja nek Jesper Juul.. apak spet.. evo pr nekomu deluje pr drugi pa deluje Milivojević..

 

Skratka tile sam služijo dnarce za magarce in so v bistvu iznajdljivi produkt dvajstga in enaindvajstga stoletja, kjer so največji bogataši, to postali z ustvarjanjem umetnih potreb, izumljanju bedastih igric in prodajanju megle in prepakiranju na novo izumljene tople vode.

 

Dejansko je le v Krišni rešitev..


prenos.jpg


#2492 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 18. november 2015, 08:51

Ah jebat ga PicoMirandolov, ne morem rečt, da imam akademsko pamet a ne....

sicer pa so moji kmeti daleč vstran od tvojih, čeglih na veselice eni in drugi radi hodijo.

 

Kar se tiče vzgojnih in ostalih dobro hotenih prijemov - vem, da sem svoje naredila. mislim, da kar vredik, ali pa tudi ne..bo pokazal čas...samo klinc... življenje je sestavljeno iz več plati. in nimam časa pestovat problemov, treba se soočit z zadevami....vsaj jaz delujem tak, deco sem tako navadila...in pol me cincanje razkuri. sicer pa človek mlad in še ves lajf ima čas, da ga življenje tepe po glavi :)

sicer nimam več časa, mogoče potem kaj čiwknem več.


Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#2493 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. november 2015, 08:53

Ah jebat ga PicoMirandolov, ne morem rečt, da imam akademsko pamet a ne....

sicer pa so moji kmeti daleč vstran od tvojih, čeglih na veselice eni in drugi radi hodijo.

 

Kar se tiče vzgojnih in ostalih dobro hotenih prijemov - vem, da sem svoje naredila. mislim, da kar vredik, ali pa tudi ne..bo pokazal čas...samo klinc... življenje je sestavljeno iz več plati. in nimam časa pestovat problemov, treba se soočit z zadevami....vsaj jaz delujem tak, deco sem tako navadila...in pol me cincanje razkuri. sicer pa človek mlad in še ves lajf ima čas, da ga življenje tepe po glavi smile.png

sicer nimam več časa, mogoče potem kaj čiwknem več.

Draga moja po pošt dobiš diplomo doktorat častnega meščanskega uma pomotoma prestavljenega na grunt..

 

flirt.gif love3.gif


prenos.jpg


#2494 A65

A65
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 422

Objavljeno: 18. november 2015, 10:03

Ker so lajki jako minljivi, bom raje malo ubesedila misli...

 

Izhajamo iz različnih primarnih družin, vsak (hote ali nehote) v novo zvezo prinese nekaj iz svojega okolja. Najprej se morata - če želita sobivati - uskladiti partnerja (pa čeprav v takih banalnostih, kot je pospravljanje nogavic). Potem pa je dobro imeti vsaj podobne prijeme pri vzgajanju otrok, da niso (najprej) zmedeni zaradi različnih kriterijev (ki pa jih v nadaljevanju s pridom izkoristijo za 'hvatanje krivin').

 

Vendar je bistveno zavedanje, da se skozi življenje vsi spreminjamo. Če imaš v sebi občutek za soljudi, ni treba prebrati kupe knjig (čeprav kakšna o čustveni inteligenci in odnosih je vsekakor priporočljiva zlasti za tiste, ki tega poglavja niso vzeli v živi šoli otroštva). Če se srečuješ s pravimi ljudmi, ti na tvojih, življenjskih situacijah pokažejo, kako se skozi komunijacijo prilagajamo razmeram, a obenem ohranimo čvrsto hrbtenico.

 

In da ne skrenem čisto: ja, brala sem knjige o vzgoji in hodila na razna predavanja za starše. Nisem na povprek verjela vsemu, kar je bilo napisano oz. kar sem slišala. Lahko pa rečem, da sem s tem do neke mere spilila predvsem - sebe. In smeje pustila svojim puncam, da so mi (v najstniških letih) ob prihodu domov s takih 'seans' rekle: "Evo, spet je nekaj novega slišala, spet bomo imeli nov režim." smile.png



#2495 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 18. november 2015, 10:20

No še tole- sama sem iz takih "seans" ponavadi prišla oborožena z dvema, tremi praktičnimi nasveti, za katere se je izkazalo, da so bolj spreminjali mene samo, kot otroka ;-).
Ampak s tem sem samo pridobila, saj se je širil/razvijal/spreminjal moj zorni kot na zadevo.

Je pa s tem (torej izob.literaturo o vzgoji) tako kot pri vsem ostalem, kdor želi nekaj spremeniti/izboljsati/popraviti bo nasel tisto nekaj zase, komur odgovarja/zadostuje lastno znanje, pa tudi. Torej v poplavi nasvetov in vodil o vzgoji ima vsak izbiro na voljo. Kot tudi milijon izgovorov, kako so to vse le "kvazi strokovna" nakladanja, ki ne funkcionirajo. Baje so lahko nekateri izgovori tako "dobri", da se clovek par let lahko skriva za njimi, eni celo vse zivljenje :-).

#2496 Pico Della Mirandola

Pico Della Mirandola
  • Lunatik
  • Št. objav: 7 528

Objavljeno: 18. november 2015, 11:57

zelo nesramno namigovanjehypnodisk.gif partyy.gif

 

V bistvu je pa tko kot je A65 napisala, v prvih nekaj odstavkih.

 

Če je eden od roditeljev podzavestno storitveno naravnan, četudi libertin po duši, saj veste, zmerom v lajfu pridemo do točke ko večina ugotovi da so mel starši prav, 

drugi pa celostni jebiveter asistemski in protirežimski..

 

potem je jasno, da bodo z vzgojo težave...

če k temu imaš dva otroka kjer je eden totalni libertin drugi pa  sistemski znajdise priliznjenček..

 

potem dejansko nimaš kej dost manevra za filozofske razprave


prenos.jpg


#2497 Aliana

Aliana
  • D član
  • Št. objav: 9 772

Objavljeno: 18. november 2015, 12:34

Ok, dobr no... sam ni mi jasno, zakaj človek pri zdravi kmečki pameti in občutku in ljubezni in s kompetentnimi otroki sploh rabi nekakšen familylab? A ti res morajo nekakšni superduper familylabovci povedat, kakšne (kompetentne, karkoli naj bi ta nobel izraz že pomenil) otroke imaš? Če imaš zdravo kmečko pamet in odprto srce pa ja vidiš, kakšen je otrok, pa ne rabiš mu lepit nobenih nalepk o kompetentnosti - je tak, kakršen pač je.

 

Saj sem zgoraj povedala zakaj. (Če je bilo vprašanje namenjeno meni, ali je bilo pač samo tako, retorično mišljeno?) Verjamem pa lahko, da te zmotijo besede, tudi mene so sprva, dokler se nisem na vsebino osredotočila.

 

Mi je všeč, da se je razvila debata :)

 

Nekateri imajo/mo to srečo, da so starši uporabljali (ja, sori Pico) zdravo kmečko pamet in odprto srce (in da je ta kmečka pamet vsebovala vsaj idejo, da nasilje ni način, s katerim dolgoročno nekaj dobrega dosežeš).

Pa še taki imamo kup nepredelanih stvari in nosimo s sabo vse, kar so nam dali naši starši in je vplivalo na nas .. Ja, na ene bolj, na druge manj.

Če se na primer jaz nikoli ne bi nič vprašala, nikoli nič prebrala, bi z zdravo kmečko pametjo in odprtim srcem otroku 50x na dan nevede povedala kako je nesposoben, kako ne more nič sam, kako nikoli ni dovolj dobro ... Z brezveznimi malimi forami, kot so te, ko 15 mesečnika potegneš dol iz lestve, ko se prvič loti plezanja na tobogan, ker je še premajhen in lahko pade, pa zavijanjem z očmi, ko 4letnica iz omare potegne hlače in majico, ki nikakor ne pašeta skupaj in to skombinira z dvema različnima štumfoma ... banaliziram, ampak .. v tej smeri :) in je brezveze, res brezveze, da mora potem 30letnik 10x preverit, preden pošlje službeni mail, čeprav je že po prvem preverjanju videl, da je vse ok, ker si enostavno ne zaupa in ker se boji, da bo naredil napako in nekoga strašno razočaral ...

 

Tako se pa že vsaj 15 let učim in sestavljam. In kar se mene tiče, mi ne gre slabo. Zato Pico pravi, da imam neproblematične otroke ;) Ampak niso padli z neba ... Je bilo vloženo veliko dela. Ne na njih, na sebi. Z vzgojiteljskim faksom za začetek in potem naprej do zdaj, ko je Familylab pač zame logično nadaljevanje. Vsak se nekje najde. Meni je bil trenutek, ko sem končala z drugo porodniško, en klik ... ko so se v pravem trenutku sestavile tele stvari .. in ko sem ugotovila, da delam, kar delam (službeno) zato, da zaslužim in imam hkrati dovolj časa za družino in svoje hobije ... da pa to ni niti približno nekaj, kar bi me izpolnjevalo. Kar pa bi me izpolnjevalo, je pa ukvarjanje z otroki, kot že od nekdaj. In z družinami. In s tem, da lahko to, kar sem sestavljala pri sebi 15 let, podam naprej. Kar mi je pa manjkalo, je bil pa način podajanja .. Ker tolk se poznam, da vem, da znam bit strašno pametna in nasvetkarska in predvsem, da imam prav in vem za rešitev, preden sploh slišim vprašanje do konca .. In po drugi strani vem, da je to način, ki odvrne, odrine in postavi ograjo med mano in človekom, ki bi mu res rada pokazala drugo perspektivo ... To sem dobila, vsaj osnovo, na tem izobraževanju ... Ful treninga na temo kako pristopit, kako povedat, da ne ranim, da imava na koncu obe strani nekaj od tega, ne samo jaz občutka kako sem super in fajn in sposobna :P In je fajn osnova. Za odnose v moji družini, s prijatelji in potencialno s starši, ki jim bom kdaj svetovala, če bom prišla do tam.


WHEN LIFE PUTS STONES IN YOUR WAY
BUILD SOMETHING NICE OUT OF THEM


loesje


Spet nazaj - Cats & bikes

#2498 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 18. november 2015, 12:39

zelo nesramno namigovanjehypnodisk.gif partyy.gif
 

Ah, ni bilo namigovanje, ampak pač, vsaj zame, samo zelo, na videz, hiter zbodljajcek,ki komot leti name najprej (ce si sploh to mislil- glede izgovorov). Brez skrbi, sama imam par takih "trpeznih" izgovorov na zalogi, na skoraj vsakem podrocju svojega življenja. Vcasih sem mislila, da jih nimam, zdaj pa sem ze enih par celo opazila ;-).

#2499 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 18. november 2015, 12:47

No, to o čem govori Aliana, tudi sama mislim. Zato misel, da so nasveti koristili najbolj meni sami, da še zmeraj vem oz se zavedam, da imam milijon napak (ki jih vsakodnevno) kazem ljudem okrog sebe :-). Da se torej kljub "obvladanju" teorije, zavedam svojih napak in jih skusam, najprej seveda sploh opaziti, potem pa odpravljati.

#2500 Rožica I

Rožica I
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 720

Objavljeno: 18. november 2015, 12:56

Ce se samo spomnim svoje mame in njene brezpogojne ljubezni v neomejenih količinah- z zdravo kmečko pametjo me je vzgojila v super......total problematično najstnico :-). Ker je delovala pod vplivom lastnih vzorcev in strahov, pa drugače inteligentna močna ženska. Danes se smeji svojemu ravnanju in se, pri svojih 70-ih, trudi prebrat vsako svežo knjigo iz knjižnice :-).




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0