Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Darilo


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
24 komentarjev na to temo

#1 božo

božo
  • Vajenček
  • PipPipPipPip
  • Št. objav: 64

Objavljeno: 28. marec 2002, 01:00

Če imam tebe za dar, ki naj bi ga TI podarila, in če je podarjanje daru zame to , da z mano deliš sebe, se ti bom gotovo hotel zahvaliti.Poleg vsebine tega, kar mi poveš,mi izkažeš tudi zaupanje.Zaupaš mi to, da iskreno in odprto deliš sebe z menoj.Seveda tvegaš, da te bom morda ranil, se posmehoval, pa kljub temu ponujaš svoj dar, HVALA, TI.

božo

#2 Mimi

Mimi
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 121

Objavljeno: 29. marec 2002, 01:00

Včasih je lažje dajati kot sprejemati - vsaj pri sebi to večkrat opažam...

Mimi

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. maj 2002, 01:00

tudi jaz raje dajem kot sprejemam, ampak učim se ,da sprejemam brez zahtev
tega ne delamo zato, da bi dobili kaj nazaj, preprosto razveselimo nekoga, ker vemo kako to izgleda. preivoščimo nekaj nekomu, da je srečen .


pokowc

#4 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 26. maj 2002, 01:00

Ja.
... Ker vemo, kako to izgleda. :)

Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#5 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 26. maj 2002, 01:00

darilo, sprejmi ga! kajti s tem, če ga zavrneš spraviš drugega v neroden položaj . Pa saj ne ve, da ga lahko pole tut vržeš, ane :)

Meni je vsako darilo, NAGRADA!
res!


pokowc

#6 mina

mina
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 3

Objavljeno: 27. maj 2002, 01:00

ampak tudi dajati ni vedno tako enostavno. če daš več, kot je drugi pripravljen sprejeti, ga lahko s tem obremeniš. in potem darilo, tudi če prihaja iz srca, nima pravega učinka.
meni je najlepše darilo iskren nasmeh.

mina

#7 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 1. junij 2002, 01:00

.. pozdravi jih in s tem si nagradil del sebe .
Če tudi ne dobiš vrnjenega odziva, si še boljši v rezultatu humanosti.

pokowc

#8 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 1. junij 2002, 01:00

Tema je DARILO.

Češnje so moje najljubše sadje.
Pred nekaj dnevi sem dobila od nekoga, ki sem ga spoznala tu, gajbo domačih češenj hrustavk - direktno z drevesa.
To je bilo zame eno najlepših daril.
Zdaj se bom vsakič, ko bom videla ali jedla češnje, spomnila te osebe.


Marsa

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"Jaz iščem le eno - da bi izrazil tisto, kar hočem... In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem". Picasso

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#9 daisy

daisy
  • D član
  • Št. objav: 889

Objavljeno: 2. junij 2002, 01:00

Včasih sem tako srečna, ko vidim kako se zasvetijo oči osebi, ki sem ji prinesla darilo, kako ga je vesela, da se mi zdi že kar malo egoistično - podarim morda tudi zato, da osrečim sebe, ko vidim, da je osrečen drugi (še posebno, če so to moji otroci)?
Sama dobim bolj malo daril. Včasih sem žalostna, ker pričakujem kaj vsaj od bližnjih (novo leto, rojstni dan..).. Če kaj dobim, sem toliko bolj srečna. Ni važno KAJ je podarjeno, važna mi je pozornost, da se je nekdo spomnil name..

Ja, gajba češenj je super darilo!
Lepo darilo je tudi lepa glasba, doma narisana slika ali šopek travniških cvetlic.
Kako izgleda, če ti nekdo podari del sebe, pa žal ne vem..
Vem le, kako izgleda, če jaz podarim del sebe.. Tudi to je lepo, morda še lepše.

daisy
Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo.
Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti.
Naj nam bo dan razum, da ločimo med enim in drugim.

#10 nataly

nataly
  • D član
  • Št. objav: 8 410

Objavljeno: 4. junij 2002, 01:00

ravno pred nekaj dnevi me je prijatelj vprašal:"Ali misliš, da si lahko samo ti dobra vila?"
šlo je na temo, kako sprejeti dar. sama raje dajem. res. pa naj je v obliki drobnih darov, nasmeha...
včasih kar težko sprejmem pohvalo, drobno darilo...zato mi je to vprašanje ostalo nekje v podzavesti. dati nekaj ni tako težko. kaj pa taisti dar sprejeti?


natalija

Življenje je to, kar se ti dogaja, medtem, ko planiraš druge reči.

 


#11 Anatha

Anatha
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 182

Objavljeno: 7. junij 2002, 01:00

Jaz sem vceraj naletela na lepo in globoko misel:

Ce dajas brez da bi sprejemal, ne vec nicesar o dajanju.
(Misel je v nemscini in prevod je po spominu, vendar je bistvo ohranjeno.)

Da spoznas eno, moras spoznati tudi drugo. In ceprav je res, da kar das, tudi dobis, se moras nauciti tudi sprejemati, brez tega je dajanje prazno.

In glede "dajanja" sebe...jaz to razumem kot dajanje delckov svoje duse drugim. S tem sebi odvzamemo vazno zivljenjsko energijo in na druge ljudi obesimo energijo, ki je ne morejo izkoristitim, ker jim ni lastna, ni njihova, samo vlecejo jo naokoli. Obe stanji sem na lastni kozi izkusila, zato sem postala zelo previdna glede dajanja sebe in se raje cloveku nasmehnem, ga objamem, in mu dam drobno z ljubeznijo narejeno darilce. Sebe v tem smislu vec ne podarjam, podarjam svojo ljubezen. In ljudje jo tudi z vecjim veseljem sprejemajo.

Anatha

PS: najlepse darilo je skledica sveze nabranih gozdnih jagod!

#12 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 8. junij 2002, 01:00

.. šla je po mestu in vsa zasanjana iskala njegov obraz.. želela si je
nahraniti poglede in namišljene pozdrave. Izsiljevala je poglede kot na moških in ženskah. Morala si je spomin še zadnjič nahraniti, ga kraljevsko olepšati in popestriti še s tistimi detajli, ki ji niso bili oživljeni .Vsak mimoidoči pogled, spačen posmeh,začudena mimika obraza.., vse to ji je ustvarilo močnejšo, življenjsko moč , pridobila si je zastonj navidezno sprejetje nekaterih humanih in življenjskih navad.
Sedaj je prenovljena in ponosna na svoje navade, ki jih je sama našla
Sedaj rada gre v mesto in vedno se vrne še boljša in lepša.
to ji je naturna nagrada. Zmagala je v pričakovanju navideznih stranskih učinkov .premagala je svojo preteklost .


pokowc

#13 teja

teja
  • Vseprisotni
  • Št. objav: 717

Objavljeno: 12. junij 2002, 01:00

darilo ni težko sprejeti, če ti je podarjeno iz srca. Razčistiti je potrebno, da nisi nikomur nič dolžan in tako kot nekateri lažje dajejo, se morajo s tako lahkoto tudi naučiti sprejemati. Tako kot ti rad razveseliš nekoga, tudi nekdo rad razveseli tebe.

Lep nasmejan dan ti želim

http://www.lunin.net...um/blog/mavlica


#14 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 17. september 2003, 13:35

Objavljena slika

Blagoslovljeni so tisti, ki lahko dajejo ne da bi si zapomnili in ki lahko sprejemajo ne da bi pozabili.

Elisabeth Bibesco


#15 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. september 2003, 13:46

:palec:
DBEST izrek, Janja. Ga vkljucim v LK (in na LN). :vio:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#16 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 17. september 2003, 13:52

Men je tut všeč ja. Se mi prav fino zdi, kakšen globok in resničen pomen imajo enostavne besede, sicer ti pa pošiljam eno Objavljena slika
ker jih baje rada zobaš.....

#17 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 17. september 2003, 14:03

x:Xx x:)x xsrcx :vio:

res je - hvala za pozornost tole! Zelo v dobro voljo spravila! x^x
cesnje pa obozujem!!! :2src:
Res - najboljse sadje (nisem zelo za sadje sicer, imam raje zelenjavo).
Ampak cesnje... !

THANX! x^x :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#18 Gost_sanjalica_*

Gost_sanjalica_*
  • Gost

Objavljeno: 17. september 2003, 14:28

JanjaK in Marsa - nista fer.

September je, sedemnajsti...

Kaj če je katera noseča...in si bo po tej fotki zaželela češenj...
In Gospod kandidat za Očka...bo prečesal celo Slovenijo, da bi svoji dragi dostavil češnje...

Ampak - ni jih...

(jaz bi tudi češnje....obožujem jih! - najraje tako, da sedim na drevesu in jih zobam...trde...)

#19 Volk K.L.

Volk K.L.
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 848

Objavljeno: 17. september 2003, 20:02

V Ilijadi v zvezi z obdarovanjem omenjeno, da se je treba bat Grkov ki prinašajo darila. Trojanski konj. Hmm. :O:
Ja sam ka mali pao s lipe

#20 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 12. september 2004, 15:09

Mene pa ena zadeva zanima. V dar sem dobila eno zadevico, ki pa mi nekak ne paše, v smilsu da ni bilo podarjeno od srca, ampak bolj tako iz občutka dolžnosti. Pa bi jaz to zadevo komu dala , pa me zanima, če bi bilo to po duhovnih zakonih kaj narobe. Nekje sem prebrala,da nam Univerzum pošilja darila in da so ljudje samo sredstva, torej bi na ta način zavrnila darilo Univerzuma, to pa zagotovo ni dobro.

Kaj mislite vi?


xpresentx xscratchx
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#21 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 15. september 2004, 13:14

Evo, sem se kar odločila in darilo podarila naprej, pa je bila ženskica zadovoljna, pravi, da so ji take zadevice všeč x:px :palec:
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#22 Buddha

Buddha
  • Brez statusa
  • Št. objav: 3 845

Objavljeno: 15. september 2004, 16:15

.počnem tut jaz to, predusem iz praktičnega vidika podarim dalje x^x
.vedno iščem Vzrok problemov in njihove Zdrave rešitve

#23 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 15. september 2004, 16:17

to je ql, glih dbest, ti ne rabis, nekdo rabi in clo shizi. x^x
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#24 pika1000

pika1000
  • SkorajOdvisnik
  • Št. objav: 288

Objavljeno: 17. september 2004, 19:47

Jaz imam pa najraje za darila kakšne oslarije - take, ki jih pripravijo prijatelji. x:)x

#25 Trudi

Trudi
  • D član
  • Št. objav: 4 651

Objavljeno: 17. september 2004, 19:58

Objavljena slika




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0