Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Satovje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
89 komentarjev na to temo

#1 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 23. november 2003, 12:56

rezervno satovje naj bi se hranilo x?x nevarnost predstavlja vešča. se to kaj požvepla z žveplenimi listi kakor pri sodih za vino. Vešči ne paše niti sivkino olje LAVANDA. kaj menite o tem , je za probat ,razen če ne škodi satovju. nekje sem prebral o naftalinu. če ne škodi naftalin ne bo niti lavanda
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#2 branko

branko
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 23. november 2003, 13:03

Jaz bi rekel da je zapoizkusit. Nikoli pa nisem probal drugače kot da ga premrznem v zamrzovalni skrinji in ga v vrečah shranim do naslewdje uporabe. Preizkušeno v 10. letih.

#3 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 23. november 2003, 15:00

kako,kako praviš da ga spraviš. ga zamrzneš ,daš v vrečke in potem jih pustiš v skrinji ali kaj. če je tako potem bi jaz moral nabavit še eno skrinjo. imam satovja za 10 AŽ panjev.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#4 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 23. november 2003, 15:42

Jaz uporabljam stare dotrajane zamrzovane skrinje vendar samo vsakih 10 dni zažveplan in se z drugim ne obremenjujem razen, če pozabim kot letos in mi je vešča pospravila enih 50 satov heee.. :V: :O: :xx!: to je pa zoprno. pri meni se poleti nabere tudi do 500 satov viška in ga ne uspem pretopik ali kaj potem treba pazit drugače se zgodi pač, da gre po zlu!

#5 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 23. november 2003, 16:40

DANILO kje dobiš toliko časa , volje in ti še kar vstrajno odgovarjaš, svetuješ in debatiraš z vsemi.
Pohvalno ni kaj, verjetno imaš trden značaj in karakter.
kot swm že omenil sem to prevzel napol zapuščeno in brez znanja. prej so bile čebele za mene isto kot ostale
žuželke. Mater te pa zelo privlečejo a tudi popikajo a tista ki mene piči je ziher hin. Tako pač poskušam rešit kar se rešit da in drugo leto naprej. medtem pa študirat čebeljo pravo.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#6 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 23. november 2003, 17:26

ja moj moto je pomoč vsakemu in vedno kadar se le da ne gklede na vse ostalo...
Želim ti obilo uspeha in sevda polnega zagona za drugo leto in jasno včlani se v tamkajšnje društvo odkodrkoli že si kajti le tako boš pravočasno obveščen o vsem.

Tu je ključ uspeha pritegnit, uživat, čutit in zbujat se z čebelami to je predpostavka za uspešno delo. jasno nekaj prakse in znanja bo treba nabrat in na tem forumu najdeš celo enciklopedijo nasvetov ter vsega mogočega.
Tudi moj začetek je bl težak sem pa imel dobra mentorja poleg zato sem tudi uspešno ''zaoral'' to ledino.... :palec: x:Dx

#7 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 24. november 2003, 21:32

TI KAR ORJI NAPREJ , BOMO MI DRUGI ŽANJALI x:Dx
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#8 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 25. november 2003, 05:37

Ja takih vas je kar nekaj heee... x:Dx

#9 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 29. november 2003, 19:43

JA verjetno nas je dosti takšnih. zanima me če obstaja tudi kakšna videokaseta
o ravnanju s čebelami in kje se jo nabavi.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#10 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 29. november 2003, 20:03

Ja obstaja o čebelarjevih opravilih in vzreji matic, dobiš jo na ČZS na Lukovici, naročiš lahko ali pa osebno se tam oglasiš...

#11 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 30. november 2003, 17:41

Danes sem pri pregledu čebel opazil AŽ panj pri kateremu ni bilo izletavanja.
Po določenem času, sem se odločil da pogledam v notranjost in opazil da ni bilo niti ene čebele. Izvlekel sem satovje. Satovja so bila polna starega in dopolnjena
z novim še nepokritim medom in obilo cvetnega prahu. Kaj lahko zdaj naredim s temi satovji. Jih bom lahko uporabil za dohranjevanje ostalih čebel in kako jih zaščitit pred veščami. Bilo je nekaj stare zalege a žal mrtve.Verjetno varoa.
Bile so že skoraj izležene čebele napol notri napol ven.Odprte celice. Panj sem zaprl , da nebi bilo kakšnega ropanja ali pa, da ga ose ne izropajo. HEPL.

HJA REZERVNO SATOVJE KAJ ??? x:Ix
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#12 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 30. november 2003, 18:27

Boni satje očisti in odstrani čebele, ki so v celicah ter polne sate spravi za hude čase kake družine. sedaj vešča satja ne bo napadla, ker je mrzlo pazit treba, ko bo toplo oziroma na spomlad. Upoštevaj navodila, ki so bila tu pisana glede rezervnega satja in nimaš kaj falit.
Ja vzrok je verjetno varoja glede na nepoleženo zalego vidiš, da čebelarit in pridelat med le ni tako enostavno kot kdo misli potem pa se mu zdi 120o sit hudo drago za kg medu....

#13 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 30. november 2003, 18:48

DOGOVORJENO ! Nasploh sem pozabil omeniti da imam tudi na hrvaškem 4 nakladne panje. V enem sem pred cca 30 dnevi dobil mrtvo gručo čebel.
večinoma so bile z glavami naprej v celicah. Kaj bi bil razlog temu, Bilo je kakor da bi poginile vse naenkrat ali pa zmrznile. Ostali 4 pa so bile zelo žive in so
izletavale. Kaj bi lahko bil razlog temu. Oskrbovane so bile vse enako.Čebele sem stresel na ogenj za vsak slučaj.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#14 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 30. november 2003, 19:01

AHa celo v tujini čebelariš upam ti niso postavili kake gospodarske cone no sedaj bo HDZ na veliko vladal pa bo. Kako je z tistimi moraš čez mejo po nasvet to ni v moji prisotnosti :sori:

No šalo na stran, kolko hrane pa je bilo v bližini odmrlih čebel v tistem panju??? Če se čebele povlečejo v celice je to nek znak lakote ni nujno, da je brez hrane le premakne se ne za hrano iz takega ali drugačnega razloga. Obstaja tudi neka teorije o nekih virusnih obolenjih vendar sem skeptičen glede tega no ne vem???

#15 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 30. november 2003, 19:16

Ja res pa je da hrane v tistem panju ni bilo. Torej gladovni štrajk. Je bil kriv ROP. Kar se tiče gospodarske cone ni problema - zaenkrat.
Kar se tiče HDZ in politike si čebele ne razbijajo glavo. Imajo svojo politiko
ŽIVI IN PUSTI UMRETI BZZZZZZZZZ
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#16 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 30. november 2003, 19:22

No vidiš dobro ugibam po opisu ja verjetno tihi rop žal...
politika je pa itak k....

#17 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 30. november 2003, 19:29

JA IZKUŠNJE PAČ. KAR POČAKAJ SI JIH BOM TUDI JAZ NABRAL OZIROMA SI JIH NABIRAM x:Dx
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#18 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 30. november 2003, 19:32

x:Dx x:Dx Hee sam veš kaj pravjo??? Pameten se uči na tujih napakah samo neumneš na svojih x:Dx x:Dx upam ne zameriš??
No saj ti pridno pomagam imaš dobreg E-mentoirja kar Boštjana vprašaj samo ubogat treba ne dvomit v mojstrove besede x;)x x:)x :vragec:

#19 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 30. november 2003, 19:46

pri nas pravimo NA NAPAKAH SE UČIŠ da jih drugič ne narediš.
LE ZAKAJ BI TI ZAMERIL E-MENTOR. še hvaležen sem ti za nasvete
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#20 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 30. november 2003, 19:53

Ja malo lepša izpeljnka lahko je tud tale: Lstna šola je najdražja se pa največ naučiš!?
Tole z E-mentorjem je Boštjanova on me je okrstil nekoč, da sem njegov E-mentor sem pa tud kvalificiran čebelar z ustreznim certifikatom, da boš vedel he....
NPK sem opravil letos aprila v prvi generacijo v SLO na SKŠ Rakičan torej vidiš nisem od muh ampak z muhami x;)x x^x x^x x:Dx

#21 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 30. november 2003, 20:07

:palec: :palec: :palec: :palec: :palec: TAKŠNE POTREBUJEMO x:)x x:)x x:)x x:)x x:)x
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#22 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 30. november 2003, 20:10

Ja samo ne vsi enim to ne paše, če se vse okrog trobi kako in kaj se bojijo, da jih bodo prehiteli :xx!: :xx!: :O:

#23 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 30. november 2003, 20:25

JA SAJ VEŠ KAKŠEN JE SLOVENSKI NACIONALNI ŠPORT
"" FAUŠARIJA IN KUR_ _ _ _ _ _ "
VSAKA KONKURENCA JE POZITIVNA - kakor za koga
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#24 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 30. november 2003, 20:26

ja sao ne vsi enim ne paše se bojijo...

#25 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 1. december 2003, 21:46

DANILO , KAKO JE Z PRENOSOM OZIROMA ČE BI RAD IZ NAKLADNIH PANJEV PRESTAVIL VSE V AŽ , KAKO BI MORAL POSTOPAT. IZREZAT SATOVJE SKUPAJ Z ZALEGO IN PRESTAVIT V DRUGE OKVIRJE . KAKO JIH PRITRDIT.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0