Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kdo ve za kako dijeto ?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
204 komentarjev na to temo

#76 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 18. december 2003, 21:29

Haj, Mateja x:)x

lepo prosim, če nas lahko "obveščaš" o učinkih, saj mislim, da nisem edina radovedna - ko se pa na LNF že tako dolgo razpravlja o tej soli  x:)x

veliko uspehov x!x  :palec:

Amis, če bi pogledala mojo ponudbo pod Kdo bo prvi danes, nas bi lahko obveščala tudi ti. Tako pa sem bil prvi sam, čeravno sem kar precej mimo mahnil, izgleda.

#77 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 19. december 2003, 02:57

xrolleyesx meni je všeč dieta irme bembič s katero fino prečistiš telo in ki manjša mišično maso ,mislim da je sol zelo pomembna vendar ni edino kar človek lahko stori zase in za svoje telo in da je potrebno še veliko drugih stvari ravno tako upoštevati...na zdravje moramo gledati iz večih aspektov ne le iz enega zornega kota..ni BUDA SE GOTOVO NI RAZSVETLIL S POMOČJO SOLI ...s tem ne zmanjšujem pomena soli na človeško telo ampak poudarjam da je potrebno obrniti pozornost tudi na druge aspekte in da se stvari med seboj dopolnjujejo in ne izključujejo.. :vio:

#78 Mateja

Mateja
  • D član
  • Št. objav: 5 354

Objavljeno: 19. december 2003, 07:15

:palec:

to sem že večkrat mislila napisat... če urejaš samo fizično telo in to z nečim 'odzunaj', je skoraj tako, kot z zdravili... 'zdraviš' simptome, ne vzroka..

Irmo Bembič poznam, sem bila zelo navdušena nad njenimi 'odkritji', sva celo malo sodelovali... ne vem, kako je zdaj... vendar je takrat povedala, da fizično telo zna spravit v ravnotežje, ki pa se potem spet poruši zaradi drugih dejavnikov... je pa res... 14 dni sem si delala vodne kopeli in takrat je padlo z mene 6 kg... ne vem, meni se ni zdelo, da bi jih imela preveč, sem bila potem kar malo preveč suha.

Irma je bila gost v tistih Trenjih, ko se je soočala alternativa in uradna medicina.

#79 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 19. december 2003, 07:43

jao sstane x^x

če se kaj poznam, kar mislim, da se, potem vem, da če bi te hotela kaj vprašati, bi tudi te. tako pa sem Matejo x:Dx

pa brez zamere (al pa tudi, saj je vseeno) x:Dx

pa lep dan x;)x
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#80 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 19. december 2003, 07:59

x:)x Tudi jaz sem že naročila to sol
in sicer jo sedaj uporabljam že dobrih deset dni x^x

Žal sem bila prehitra in sem dobila popust kot bralka revije Rina
in ne tako velikodušnega kot Mateja x;)x
Pa pri naslednji pošiljki, kajne Sstane :palec:

Naj napišem, da sedaj uporabljam le to sol - Salesalute in solim na koncu,
ko jed ni več tako vroča, temperatura jedi naj bi bila pod 65 st. Celzija.
Sol ima posebeno dober okus in ni tako slana kot navadna sol.

Pri zgagi pa mi žal ne pomaga preveč :sori:
O izgubi kilogramov bom poročala naslednjič xokx

Helena


#81 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. december 2003, 10:07

x:)x  Tudi jaz sem že naročila to sol
in sicer  jo sedaj uporabljam že dobrih deset dni  x^x

Žal sem bila prehitra in sem dobila popust kot bralka revije Rina
in ne tako velikodušnega kot Mateja  x;)x
Pa pri naslednji pošiljki, kajne Sstane  :palec:

Naj napišem, da sedaj uporabljam le to sol - Salesalute in solim na koncu,
ko jed ni več tako vroča, temperatura jedi naj bi bila pod 65 st. Celzija.
Sol ima posebeno dober okus in ni tako slana kot navadna sol.

Pri zgagi pa mi žal ne pomaga preveč  :sori:
O izgubi kilogramov bom poročala naslednjič xokx

Velja, naslednji paket dobiš zastonj in bosta na istem. Da ti ne pogasi zgage takoj, pa je nemogoče. Kako narediš, ko te začne mučiti?

#82 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 19. december 2003, 11:00

sstane a zdej si pa kot :xmas:? wouuw pohvalno! Podkrepljeno z dejanji!
No sej :xmas:, ve kje sem doma, tako da itaq ...... x:Dx
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#83 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. december 2003, 11:11

sstane a zdej si pa kot :xmas:? wouuw pohvalno! Podkrepljeno z dejanji!
No sej :xmas:, ve kje sem doma, tako da itaq ...... x:Dx

x?x

#84 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. december 2003, 11:27

xrolleyesx meni je všeč dieta irme bembič s katero fino prečistiš telo in ki manjša mišično maso ,mislim da je sol zelo pomembna vendar ni edino kar človek lahko stori zase in za svoje telo in da je potrebno še veliko drugih stvari ravno tako upoštevati...na zdravje moramo gledati iz večih aspektov ne le iz enega zornega kota..ni BUDA SE GOTOVO NI RAZSVETLIL S POMOČJO SOLI ...s tem ne zmanjšujem pomena soli na človeško telo ampak poudarjam da je potrebno obrniti pozornost tudi na druge aspekte in da se stvari med seboj dopolnjujejo in ne izključujejo.. :vio:

Sfinga, to si ravno tako povedala, kot da jaz pravim, da moraš samo sol "žret", pa bo vse dobro.
Budizma ne poznam, toda pri vseh religijah so kuharski recepti poleg moralnih naukov zelo pomembni.
Jaz ti samo pravim, ne preganjaj soli, Zemlje, iz svojega telesa, ker od samega Sonca, kalorij, boš zgorela.
Pa tudi tvoja duhovnost se pretaka v obliki elektroimpulzov preko soli, ne preko cukra.
Pa kaj je res te preproste stvari tako težko razumeti.
Človek ni samo duhovno, je tudi fizično bitje. Vsaj na Zemlji in zdaj, ko govoriva.

#85 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. december 2003, 11:31

jao sstane x^x

če se kaj poznam, kar mislim, da se, potem vem, da če bi te hotela kaj vprašati, bi tudi te. tako pa sem Matejo x:Dx

pa brez zamere (al pa tudi, saj je vseeno)  x:Dx

pa lep dan x;)x

Amis, ti pa tudi nobene šale ne razumeš, hotel sem le tvoje mnenje na rezultat slišat.

#86 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 19. december 2003, 11:52

Velja, naslednji paket dobiš zastonj in bosta na istem. Da ti ne pogasi zgage takoj, pa je nemogoče. Kako narediš, ko te začne mučiti?

Hvala stane x^x , najprej pa moram porabiti to pošiljko. x:)x

Kristale soli raztopim v ustih in pogoltnem,
mogoče dam premalo ali pa preveč soli, ne vem.
Ali pa je potrebno večkrat ponoviti x?x

Sprva sicer malo ublaži pekočo zgago,
potem pa se pekoč občutek ponovi. :sori:

Helena


#87 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. december 2003, 12:13

Velja, naslednji paket dobiš zastonj in bosta na istem. Da ti ne pogasi zgage takoj, pa je nemogoče. Kako narediš, ko te začne mučiti?

Hvala stane x^x , najprej pa moram porabiti to pošiljko. x:)x

Kristale soli raztopim v ustih in pogoltnem,
mogoče dam premalo ali pa preveč soli, ne vem.
Ali pa je potrebno večkrat ponoviti x?x

Sprva sicer malo ublaži pekočo zgago,
potem pa se pekoč občutek ponovi. :sori:

Seveda, toliko zrnc moraš polizati, da preneha. če te zelo peče, je lahko tudi par ščepcev. Ali že Ranital jemlješ?

#88 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. december 2003, 13:11

Doc, jaz vem za eno.

http://forum.krstari...pic.php?t=17437

#89 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 19. december 2003, 14:11

Seveda, toliko zrnc moraš polizati, da preneha. če te zelo peče, je lahko tudi par ščepcev. Ali že Ranital jemlješ?

Ranital sem občasno jemala, sedaj ne več.

Par ščepcev x?x Ali sol ne škoduje želodcu, če je je par ščepcev x?x
Ali ni nevarno, da bi prišlo do pre-zasoljenosti x?x

Helena


#90 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 19. december 2003, 15:14

Seveda, toliko zrnc moraš polizati, da preneha. če te zelo peče, je lahko tudi par ščepcev. Ali že Ranital jemlješ?

Ranital sem občasno jemala, sedaj ne več.

Par ščepcev x?x Ali sol ne škoduje želodcu, če je je par ščepcev x?x
Ali ni nevarno, da bi prišlo do pre-zasoljenosti x?x

Helena, par ščepcev je od enega do dveh gramov ali manj kot 1dcl morske vode. Če si kdaj jemala tudi sodo bikarbono, je ena žlička komaj zadoščala, če te je zelo peklo in to je cca toliko.
Ampak, ne pozabi, peče te zato, ker vnašaš preveč kalorij nasproti elektrolitom in je seveda bolje, da manj ješ, kot pa da povečuješ sol, to je tudi cel štos hujšanja.
Po kateri hrani te pa peče?

#91 sfinga

sfinga
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 374

Objavljeno: 20. december 2003, 02:34

xrolleyesx človek je celostno bitje in tako ga je potrebno obravnavati- NA VSEH NIVOJIH IN V VSEH ASPEKTIH. zelo dobro vem kaj pomeni sol v člov. telesu vendar bom vseeno pripomnila da ni absolutna in da je treba poskrbeti še za mnoge druge stvari.ne razumi me narobe,ker nimam namena da bi te kritizirala le dodajam neke svoje komentarje.mislim tudi da je tr eba dati sol vedno v mrzlo vodo na začetku in ne vmes ali na koncu..drugače pa se moja zavest ne dviga s pomočjo soli kot praviš ampak s pomočjo duha ,če poznaš sebe boš vedel o čem govorim ampak pustiva zdaj to.. :inocent:

#92 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. december 2003, 13:20

Sfinga, tudi tebe vabim na Lunine čvekarije, tam bomo lahko govorili eden mimo drugega. Očitno je to najin edini problem, da ne znava poslušati drug drugega.

#93 Bern

Bern
  • D član
  • Št. objav: 3 106

Objavljeno: 20. december 2003, 13:53

Sfinga, tudi tebe vabim na Lunine čvekarije, tam bomo lahko govorili eden mimo drugega. Očitno je to najin edini problem, da ne znava poslušati drug drugega.


VAJIN?! Ma ne mi rečt.

#94 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. december 2003, 13:59

Bern, ne "zezaj" še ti in pridi na čvekarije, da ne bo cel forum posoljen. V kratkem se pa tako poslovim in grem naprej.

#95 spelca

spelca
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 20. december 2003, 16:48

sstane, kaj pa je v tej soli poleg natrijevega klorida?

#96 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. december 2003, 16:52

Špelca, si trenutno v Ameriki?

#97 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 20. december 2003, 16:54

...V kratkem se pa tako poslovim in grem naprej. ...

Zakaj pa to?

LNF je ravno morje (to je moja primerjava, je pa sicer tudi forum Riba in nekako 'moja' cifra - 1. 3.) - veckrat sem ze podala to asociacijo in tudi zakaj jo imam tako. :)
Tako je SOL na LNF zazelena in celo nujna. x^x x;)x :palec:

Predlagam, da zavzames drugacno izhodisce - tu smo res kul. x:)x xDDx

:palec: :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#98 spelca

spelca
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 20. december 2003, 17:01

Špelca, si trenutno v Ameriki?

Ja.

#99 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. december 2003, 17:13

Marsa, ne razumeš. Seveda ste kul, ampak jaz vam nimam kaj novega več povedati. Saj lahko o mojih odkritjih in trditvah razpravljate tudi sami, če želite.
No, ja, do Novega leta še tudi lahko katero rečemo, potem pa grem malo še druge solit. Saj forumov po svetu je dovolj.
Za nasvet v osebnih težavah pa me tako lahko vsak domov vpraša. Le moj naslov mora ročno vnesti, ker vaše povezave nekaj "štekajo", verjetno imate slabe programerje.
Špelco, če je res v Ameriki, bi pa prosil, če na embalažo pogleda in prebere, koliko joda je v ameriški jedilni soli. Jo poznaš?

#100 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 20. december 2003, 17:17

Špelca, si trenutno v Ameriki?

Ja.

Zdravo, Špelca, jaz sem Stane in te lepo prosim, če imaš možnost, poglej na embalažo jedilne soli. Koliko joda je v njej. Ampak točno preberi, tudi v kakšni obliki je.
Kaj pa delaš v Ameriki?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0