Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Kdo ve za kako dijeto ?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
204 komentarjev na to temo

#126 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. januar 2004, 10:39

ja ne vem, recimo....dobis nejodirano sol...?
in to je na primer.....zdrava sol?  :8):  x:o)x

Ni, to je dobra sol. Ampak, zakaj pa nočeš prebrati cele knjige, namesto, da se na mene usajaš.
Saj ni tako dolga x^x :8): :sori:


ZDRAVA SOL

Dobra sol je tista, katere vsebnost sestavin, tudi mikroelementov, je taka, da jo telo lahko sprejme v maksimalni količini glede na natrijev klorid, kajti telo sol sprejema na osnovi prvega elementa, ki doseže maksimum in ne na osnovi prevladujočega.
Krmilni element občutka slanosti je tako lahko katerikoli.
Zdrava pa je tista dobra sol, ki vsebuje tudi biokodo.
Taka je vsa sol, ki se ali se je kodirala z energijo živih organizmov.
Za zdravo vegetiranje brez velikih intelektualnih naporov bi ti tako zadoščalo že uživanje surove hrane.
Zdrava sol pa se nahaja v naravi tudi kar tako, kajti v dolgi zgodovini Zemlje je že skoraj vsa potovala skozi življenje.
Moraš pa jo znati pridobiti in aktivirati in moraš jo znati tudi uživati.
Nesušeno, nemleto, surovo, brez dodatkov.

#127 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 30. januar 2004, 10:51

sstane, pardon, dobra sol.
jaz sem bila prva na LN, ki sem prebrala celo tvojo knjigo, na netu. rekel si, da je enako kot v 3d, ne?
vseeno mi ni bilo zadosti razumljivo, in ne usajam se nate...samo pac ne razumem vseka. zdaj imam konkretni primer:
tukaj spet citiras nekaj, kar sem ze vsaj 17 krat prebrala, pa se vedno ne razumem.

pises:
Dobra sol je tista, katere vsebnost sestavin, tudi mikroelementov, je taka, da jo telo lahko sprejme v maksimalni kolicˇini glede na natrijev klorid, kajti telo sol sprejema na osnovi prvega elementa, ki dosezˇe maksimum in ne na osnovi prevladujocˇega.

jaz ne razumem sledecega:
maksimum cesa...? prevladujecega...cesa?



pises:
Zdrava pa je tista dobra sol, ki vsebuje tudi biokodo.

jaz ne razumem sledecega:
kaj je biokoda?



pises:
Taka je vsa sol, ki se ali se je kodirala z energijo zˇivih organizmov.

jaz ne razumem sledecega:
kako se sol kodira z energijo zivih organizmov? kaj to POMENI?
in ce bi zelela priti do te soli: kje se pojavlja v naravi? imam kaksen primer organizmov, ki jo kodirajo?


pises:
Morasˇ pa jo znati pridobiti in aktivirati in morasˇ jo znati tudi uzˇivati

jaz ne razumem sledecega:
kje se jo pridobi? kako?
kako se jo aktivira?
Uziva?
to so stvari, ki me zanimajo, in vprasanja, na katera ne dobim konkretnega odgovora...


a zdaj razumes, v cem je problem...?
mogoce so bila moja vprasanja do zdaj nerazumljiva, ampak bolj ilustrativno in konkretno kot to, mislim, da jih ne morem postaviti.....
:8):
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#128 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 30. januar 2004, 11:03

Tinka, dovoli mi da počakam, če ti bo kdo, ki je knjigo morda razumel, podal odgovor.
Če ne, sem res nerazumljivo napisal in ti bom pojasnil vse točke.
Se strinjaš?
Lahko pa tudi sama poskusiš odgovoriti po svoje, ker ne razumem, je vseeno malo prekomot, kaj praviš?
Saj to znanje je potrebno tebi, jaz zase ga imam dovolj.

#129 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 30. januar 2004, 11:24

Tinka, dovoli mi da pocˇakam, cˇe ti bo kdo, ki je knjigo morda razumel, podal odgovor.
Cˇe ne, sem res nerazumljivo napisal in ti bom pojasnil vse tocˇke.
Se strinjasˇ?
Lahko pa tudi sama poskusisˇ odgovoriti po svoje, ker ne razumem, je vseeno malo prekomot, kaj pravisˇ?
Saj to znanje je potrebno tebi, jaz zase ga imam dovolj.


sstane, z veseljem pocakam. tudi latne razlage si ze dolgo delam. mislim, da nisem prekomot, ce te vprasam stvari, ki jih ne razumem.
tvoj zadnji stavek pa mi pove zadosti. ce si samozadosten, uzivaj dalje. meni je ves stos druzenja dvosmerna izmenjava.
enosmerni promet je samozadostno krozisce, kjer prides, se priklopis, gledas stvar samo iz ene perspektive, in se odpeljes dalje.
glede na to, da si ze nekajkrat nacrtoval odhod dalje, med drugimi tudi z besedami: tu nimam nic vec novega za povedati itd...je to ocitno tvoj slog.
jaz pac nisem sama sebi zadostna, in si niti slucajno ne delam utvar, da imam zase zadosti znanja, torej mi ne preostane drugega, kot da nadaljujem s svojimi vprasanji.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#130 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 31. januar 2004, 10:55

Morda najdeš kak preprost odgovor na svoja vprašanja že v reviji RINA, ki je prav danes izšla, kjer sem objavil prispevek.
Bi me zanimal tvoj komentar.
RINA je taka revija za močnejše, veš, objavljajo razne shujševalne diete.

#131 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 1. februar 2004, 11:58

Morda najdeš kak preprost odgovor na svoja vprašanja že v reviji RINA, ki je prav danes izšla, kjer sem objavil prispevek.
Bi me zanimal tvoj komentar.
RINA je taka revija za močnejše, veš, objavljajo razne shujševalne diete.

sstane, imam 165 cm in 60 kg. nimam problemov s prekomerno tezo, ampak s tvojimi odgovori.
ne bom kupovala rine, za branje tvojih prispevkov, ker te sprasujem tukaj in me zanimajo tvoji odgovori na moja vprasanja tukaj. stevilo tvojih objav na LF mi daje vedeti, da prezivis zadosti casa tukaj, da bi mi ze zdavnaj odgovoril na moja vprasanja, ce bi si zelel; kot vidis ni nihce drug reagiral,
ti si pa spremenil tvoj odgovor iz:' :palec: ' na tole zadnje. prihrani si cas in ne ukvarjaj se z mojimi vprasanji, ce kvaliteta tvojih odgovorov ne skriva v sebi informacij, ki bi meni kaj substancnega pomenile, in se (v tem kontekstu) zal niti priblizno ne more meriti s stevilom tvojih zvezdic tule.

razlog za mnogo mojih vprasanj je tudi ta, da sem ti zelela pomagati s promocijo tvoje knjige, ker si nekoc izrazil to zeljo. da bi to lahko storila, moram v to verjet ali vsaj izcrpno razumet, za kaj se gre.
zal mi ni uspelo ne eno ne drugo, posledicno je torej kakrsnokoli sodelovanje obsojeno na neuspeh.

vsekakor ti zelim uspeha, ce bom pa kdaj naletela na tvoj clanek v rini, ga bom vsekakor prebrala.
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#132 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. februar 2004, 13:52

Tinka, ne razburjaj se in čestitke za idealno težo.
Ne morem se pa spomniti, na kakšno sodelovanje misliš, nekoč sem z nekom le tri besede izmenjal o reklami.
Si na to mislila?

#133 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 1. februar 2004, 15:27

, ampak s tvojimi odgovori. ne bom kupovala rine, za branje tvojih prispevkov, ker te sprasujem tukaj in me zanimajo tvoji odgovori na moja vprasanja tukaj. stevilo tvojih objav na .......

zanimivo :eek: :palec:

#134 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. februar 2004, 15:30

, ampak s tvojimi odgovori. ne bom kupovala rine, za branje tvojih prispevkov, ker te sprasujem tukaj in me zanimajo tvoji odgovori na moja vprasanja tukaj. stevilo tvojih objav na .......

zanimivo :eek: :palec:




Hvala za kompliment x:Ix x:Ix x:Ix
Kaj pa na druge prispevke iz RINE praviš? :8):

#135 spelca

spelca
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 1. februar 2004, 22:00

sstane, pardon, dobra sol.
jaz sem bila prva na LN, ki sem prebrala celo tvojo knjigo, na netu. rekel si, da je enako kot v 3d, ne?
vseeno mi ni bilo zadosti razumljivo, in ne usajam se nate...samo pac ne razumem vseka. zdaj imam konkretni primer:
tukaj spet citiras nekaj, kar sem ze vsaj 17 krat prebrala, pa se vedno ne razumem.

pises:
Dobra sol je tista, katere vsebnost sestavin, tudi mikroelementov, je taka, da jo telo lahko sprejme v maksimalni kolicˇini glede na natrijev klorid, kajti telo sol sprejema na osnovi prvega elementa, ki dosezˇe maksimum in ne na osnovi prevladujocˇega.

jaz ne razumem sledecega:
maksimum cesa...? prevladujecega...cesa?



pises:
Zdrava pa je tista dobra sol, ki vsebuje tudi biokodo.

jaz ne razumem sledecega:
kaj je biokoda?



pises:
Taka je vsa sol, ki se ali se je kodirala z energijo zˇivih organizmov.

jaz ne razumem sledecega:
kako se sol kodira z energijo zivih organizmov? kaj to POMENI?
in ce bi zelela priti do te soli: kje se pojavlja v naravi? imam kaksen primer organizmov, ki jo kodirajo?


pises:
Morasˇ pa jo znati pridobiti in aktivirati in morasˇ jo znati tudi uzˇivati

jaz ne razumem sledecega:
kje se jo pridobi? kako?
kako se jo aktivira?
Uziva?
to so stvari, ki me zanimajo, in vprasanja, na katera ne dobim konkretnega odgovora...


a zdaj razumes, v cem je problem...?
mogoce so bila moja vprasanja do zdaj nerazumljiva, ampak bolj ilustrativno in konkretno kot to, mislim, da jih ne morem postaviti.....
:8):

Ja, tudi jaz imam podobne probleme z razumevanjem kot Tinka.

Sstane, zzgleda, da bos moral kar ti odgovoriti na ta vprasanja.

#136 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 1. februar 2004, 22:20

Špelca, Tinka mi je očitala, da sem umaknil vprašanje ali me o zdravi soli sprašuje kot eventualni bodoči potrošnik ali eventualni bodoči proizvajalec. Res sem ga umaknil, ker nisem vedel, ali mi ni odgovorila iz užaljenosti ali pa kar tako in ji postavil tega o RINI.
Oboje je bilo narobe, izgleda.
Torej, odgovori mi ti, da bom vedel, kot kaj te kaj zanima, če želiš.
Če ne želiš, pa tudi povej, da ne bo nesporazuma.

#137 spelca

spelca
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 2. februar 2004, 01:02

Špelca, Tinka mi je očitala, da sem umaknil vprašanje ali me o zdravi soli sprašuje kot eventualni bodoči potrošnik ali eventualni bodoči proizvajalec. Res sem ga umaknil, ker nisem vedel, ali mi ni odgovorila iz užaljenosti ali pa kar tako in ji postavil tega o RINI.
Oboje je bilo narobe, izgleda.
Torej, odgovori mi ti, da bom vedel, kot kaj te kaj zanima, če želiš.
Če ne želiš, pa tudi povej, da ne bo nesporazuma.

Sprasujem kot firbec, a je to sprejemljivo? Brez skrbi, ne bom ti delala konkurence kot proizvajalec soli. Potrosnik pa zelo verjetno tudi ne bom, ker se mi zdi, da je sol pac sol.

Meni se zdi sol, ki jo kupim v trgovini cisto v redu. Ti pa trdis, da je tvoja sol bistveno bolj zdrava in tako naprej.

Pred vec kot enim mesecem sem vprasala, kaj je v tej zdravi soli poleg natrijevega klorida, pa mi nikoli nisi odgovoril.

Tinki si napisal nekaj o biokodi in kodiranju in ... in potem je ona vprasala, kaj to pravzaprav pomeni, pa si se izognil odgovoru.

#138 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. februar 2004, 10:57

Špelca, če se kaj spomnim, sem te prosil, da mi iz embalaže prebereš, koliko joda vsebuje tvoja amerikanska sol, pa mi nisi nič odgovorila.
Mnenje o tem, da je sol pač sol, pa je tipična opazka nevednih, čeravno jih vsi zdravniki sveta opozarjajo, da je jedilna sol škodljiva. Jaz ti samo razlagam, zakaj je škodljiva, ti pa zaradi mene razumi ali pa ne.
Toda, če tega osnovnega problema ne razumeš, je nadaljnje razlaganje čista izguba časa, zate in zame.
Če želiš, mi ta podatek iz embalaže preberi in ti bom poskušal najprej razložiti, v čem je problem v soli, ki jo uživaš sedaj, potem pa lahko nadaljujeva.

#139 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 2. februar 2004, 11:05

Sˇpelca, Tinka mi je ocˇitala, da sem umaknil vprasˇanje ali me o zdravi soli sprasˇuje kot eventualni bodocˇi potrosˇnik ali eventualni bodocˇi proizvajalec. Res sem ga umaknil, ker nisem vedel, ali mi ni odgovorila iz uzˇaljenosti ali pa kar tako in ji postavil tega o RINI.
Oboje je bilo narobe, izgleda.
Torej, odgovori mi ti, da bom vedel, kot kaj te kaj zanima, cˇe zˇelisˇ.
Cˇe ne zˇelisˇ, pa tudi povej, da ne bo nesporazuma.

Sprasujem kot firbec, a je to sprejemljivo? Brez skrbi, ne bom ti delala konkurence kot proizvajalec soli. Potrosnik pa zelo verjetno tudi ne bom, ker se mi zdi, da je sol pac sol.

Meni se zdi sol, ki jo kupim v trgovini cisto v redu. Ti pa trdis, da je tvoja sol bistveno bolj zdrava in tako naprej.

Pred vec kot enim mesecem sem vprasala, kaj je v tej zdravi soli poleg natrijevega klorida, pa mi nikoli nisi odgovoril.

Tinki si napisal nekaj o biokodi in kodiranju in ... in potem je ona vprasala, kaj to pravzaprav pomeni, pa si se izognil odgovoru.

sstane, nisi umaknil vprasanja, ampak si spremenil odgovor. odgovor, ki ga v bistvu ni bilo. in nikoli ti nisem nicesar 'ocitala'.
si ze povedal, da si samozadosten, zgleda tudi samopomemben-v redu, prosim te le, da ne dramatiziras mojih besed.
jaz mislim tocno to kar recem, in ce isces prizvoke in podtone, naj te razocaram: v mojih komentarjih na tvoje besede jih ni.
jaz nikakor nisem uzaljena, niti razburjena, in tudi ce bi bila, kaj ima to zveze s tem, da mi/nam ne odgovarjas?
ce bi bila jaz uzaljena, je to moj problem, da pa ti ne znas odgovarjat, je pac (ocitno) tvoj.


da razjasnim, enkrat in za vedno:
sem ze povedala, da se rada ucim ali pa vsaj zabavam.
razlog za pomanjkanje mojih komentarjev je ta, da se mi ne da vec casa izgubljat, ker v dialogih s tabo (kar se soli in tvojega znanja tice)
ni ne pouka ne zabave.
nekaj obracas istih par besed, pa ne pridemo nikamor-krozisca me ne zanimajo, sem tudi ze povedala, ker ne zelim stagnirat.
kot si morda opazil, je dosti drugih ze zdavnaj obupalo in se ne spuscajo v te debate s tabo,
jaz sem morda malo optimisticna, in sem dlje vztrajala.
morda se bo spelca se malo potrudila, zelim ji, da bi te bolje razumela, kot te jaz.

toliko o tem-ti dajem na vednost, zakaj ne komentiram vec.
lep dan!
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#140 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. februar 2004, 11:42

Dobro, Tinka, te popolnoma razumem. Me pa kar tako, zaradi statistike zanima, kaj piše o jodu na embalaži tvoje soli, ki jo uživaš. Tista, ki jo uživaš v kupljeni hrani ima namreč petkrat več joda od naravnih soli. Tako, v pol kile kruha dobiš že celodnevno dozo povprečno potrebnega joda v soli.

#141 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 2. februar 2004, 13:17

Dobro, Tinka, te popolnoma razumem. Me pa kar tako, zaradi statistike zanima, kaj pisˇe o jodu na embalazˇi tvoje soli, ki jo uzˇivasˇ. Tista, ki jo uzˇivasˇ v kupljeni hrani ima namrecˇ petkrat vecˇ joda od naravnih soli. Tako, v pol kile kruha dobisˇ zˇe celodnevno dozo povprecˇno potrebnega joda v soli.

na to vprasanje sem ti nekoc ze odgovorila.
kaksna sstanetistika je to, ce nimas evidence...?
pa vseeno se enkrat, za dobro voljo:
ne vem, kaj pise o jodu na embalazi soli, ki jo uzivam. lahko pa ti povem sledece:
uzivam povprecno 1 malo pest soli na teden, ker solim izkljucno vodo za pasto, krompir in (vcasih) solate.
kruha jem max. 1 rezino na dan. omak ne solim, ne jem slanih prigrizov in zelo malo jem po lokalih.
toliko za statistiko!
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#142 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. februar 2004, 13:38

Tinka, razen, če ne ješ veliko presne hrane, podiraš mojo teorijo, če nisi niti pretežka, niti presuha in se te niti nahod nikoli ne loti.
Pol drobne pesti tedensko ne more biti več kot 2-3gr na dan, pa še te polovico z vodo odliješ pri testeninah, torej nisi ogrožena niti s preveliko količino joda, prej bi ga lahko bilo premalo.
Čudno, da si me sploh karkoli spraševala.

#143 mari

mari
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 311

Objavljeno: 2. februar 2004, 13:41

Torej, kdo ve za kako dijeto, s katero bi lahko zmanjšal pridobljeno maščobo ???


mislim, da sama dieta ni dovolj, da je potrebna še vadba in to kontrolirana. Meni če že uspe manj jesti, mi pri vadbi potem zmanjka (kako lepo je poležati po dobrem kosilu...)

glede na to da se mi je teža in razporeditev maščob po porodu spremenila, pa mi od poroda dalje uspeva ohranjati enako težo brez diet in vadbe.

Odločila sem se, da jem vse kar mi paše. Pa ne misliti da tako .. po malem.... če mi paše čokolada gre (vedno pred menstruacijo) pač cela tablica.... itak je to 1x mesečno, so...what!?!

2x mesečno zahajam v mcdonalds na solato in fish meni, enako v picerijo, testenin se ne branim.....

kdaj jem.... ah.... ko sem lačna..... to nikoli ni npr ob 22.00h ... ker sem takrat že sita vsega....

nisem športnica, gibanje je omejeno na pasje sprehode in igranje z otroci.....

kolegica je bila v enem kozmet. salonu kjer imajo "kontrolirano" prehrano, kako to izgleda:
greš tja, plačaš kar dovolj denarja, te izmerijo, stehtajo..., tvoje podatke vrže v comp in evo..... ti da tabelo predpisanih jedi in seveda pove da se čez 14dni (ob ponovnem plačilu) vrni, da vidijo kako se držiš.
vse lepo in prav..........

..ampak...... če si sprintaš gornje nasvete in jih vržeš v nekakšno tabelo, boš prišla do lepega kupa podatkov in nasvetov.... preizkusi kaj ti najbolj odgovarja in se tistega drži, vsaj nekaj časa da potrdiš ali zavržeš teorijo :8):

za oblikovanje telesa je pa vadba edini način in če se lotiš tega, zraven zgubiš tudi kakšno kilo ali več.....

pa dober tek.... :palec:

#144 spelca

spelca
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 2. februar 2004, 13:54

Špelca, če se kaj spomnim, sem te prosil, da mi iz embalaže prebereš, koliko joda vsebuje tvoja amerikanska sol, pa mi nisi nič odgovorila.
Mnenje o tem, da je sol pač sol, pa je tipična opazka nevednih, čeravno jih vsi zdravniki sveta opozarjajo, da je jedilna sol škodljiva. Jaz ti samo razlagam, zakaj je škodljiva, ti pa zaradi mene razumi ali pa ne.
Toda, če tega osnovnega problema ne razumeš, je nadaljnje razlaganje čista izguba časa, zate in zame.
Če želiš, mi ta podatek iz embalaže preberi in ti bom poskušal najprej razložiti, v čem je problem v soli, ki jo uživaš sedaj, potem pa lahko nadaljujeva.

Ja, to je res, ampak jaz sem tebe prej vprasala, kaj je v tvoji soli poleg natrijevega klorida. Ali ni smiselno da ti prej odgovoris, ker sem jaz prej vprasala?

No, da odgovorim na tvoje vprasanje: 1/4 cajne zlicke vsebuje 45% dnevne potrebe po jodu (za povprecnega cloveka).

Mislim, da sem zdaj odgovorila na vsa tvoja vprasanja. Sem zdaj koncno jaz na vrsti za kaksen odgovor?

#145 tinka

tinka
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 486

Objavljeno: 2. februar 2004, 14:00

Tinka, razen, cˇe ne jesˇ veliko presne hrane, podirasˇ mojo teorijo, cˇe nisi niti pretezˇka, niti presuha in se te niti nahod nikoli ne loti.
Pol drobne pesti tedensko ne more biti vecˇ kot 2-3gr na dan, pa sˇe te polovico z vodo odlijesˇ pri testeninah, torej nisi ogrozˇena niti s preveliko kolicˇino joda, prej bi ga lahko bilo premalo.
Cˇudno, da si me sploh karkoli sprasˇevala.

:eek:
sstane, nisem te sprasevala, ti si prisel na LF razlagat. ker te nisem razumela, sem zelela pojasnil.
cudna, kot sem, me pac zanimajo nove stvari... xrolleyesx
Variety is the spice of life.
Kdo lahko spremeni svet?

#146 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 2. februar 2004, 14:23

No, da odgovorim na tvoje vprasanje: 1/4 cajne zlicke vsebuje 45% dnevne potrebe po jodu (za povprecnega cloveka).

Mislim, da sem zdaj odgovorila na vsa tvoja vprasanja. Sem zdaj koncno jaz na vrsti za kaksen odgovor?



To pa res nisem vedel, da Američani tako označujejo količino joda v jedilni soli.
Hvala za pojasnilo, če pa malo preračunam, so prišli že pod desetkrat prenizek normativ o porabi natrija, na osnovi katerega sol tudi jodirajo.
In ker so totalno podsoljeni, so pač takšni, kot so, kot pitanci v farmah.
Upam, da se vsaj v tem strinjaš z mano, priporočam pa ti, da od tam čimprej pobegneš.
Zate, kot potrošnika, pa mora zadoščati, da ti povem, da je salesalute* zdrava sol naravna sol z ekstraktom morskih alg in da jo moraš uporabljati pod 65° C.
Povprečna poraba pa je do desetkrat večja od tvoje, v skladu z normalno potrebo človeškega organizma, ki uživa kuhano hrano, pač.
Seveda pa lahko vprašaš še kaj, le KNOW HOW ti ne morem kar tako preko interneta razlagat.
Saj veš, špijonov in zastonjkarjev je ogromno, vrednost KNOW HOW si pa lahko sama izračunaš.
Bill Geates je nula proti temu x^x x:Dx x;)x

#147 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. februar 2004, 11:20

Špelca, si si pripravila cmoke?

#148 spelca

spelca
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 4. februar 2004, 18:27

Špelca, si si pripravila cmoke?

Se nisem utegnila. Detece moram nahraniti vsake 2-3 ure. Tako da mi ostane komaj kaj casa za moje osnovne zivljenske potrebe...

#149 spelca

spelca
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 137

Objavljeno: 4. februar 2004, 18:32

...1/4 cajne zlicke vsebuje 45% dnevne potrebe po jodu (za povprecnega cloveka)...


To pa res nisem vedel, da Američani tako označujejo količino joda v jedilni soli.
Hvala za pojasnilo, če pa malo preračunam, so prišli že pod desetkrat prenizek normativ o porabi natrija, na osnovi katerega sol tudi jodirajo.
In ker so totalno podsoljeni, so pač takšni, kot so, kot pitanci v farmah.

Americani niso debeli zaradi "podsoljenosti", ampak zato, ker jejo fast food, ki vsebuje ogromno mascob (v glavnem nasicenih in "trans") in preprostih ogljikovih hidratov.

Mimogrede, moj endokrinolog mi je rekel, da moram jesti jodirano sol in da moram paziti, da ja dobim dovolj joda. Zanimivo, da mi nikoli ni omenil, da je prevec joda lahko skodljivo... :inocent:

#150 Gost_sstane_*

Gost_sstane_*
  • Gost

Objavljeno: 4. februar 2004, 19:47

Špelca, verjemi, da nimam prav nobenega interesa, da bi te strašil, niti si ne bi dovolil kaj takega govoriti in pisati brez tehtnega razmisleka, študija tovrstne literature in na osnovi lastnih izkušenj in sedaj že izkušenj mnogih.
To kar Američani sami trdijo zase in svoji debelosti je velika zmota ali pa velika laž, tega ne vem. Toda statistika pravi, da so tudi oni normalni potrošniki soli, tam med 20 in 25 gr dnevno in ne 2,5 gr kot si napisala, da je priporočljivo.
Problem pa je v tem, da je teh 25 gr razporejenih na mnogo preveč hrane, ker mora biti sol s 30mg joda/kg slana kot hudič in jo je pač potrebno razredčiti na več hrane in od tod debelost in bolezni.
No, pa mi ti povej, ali res zaužiješ le ščepec soli dnevno.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0