Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vosek


  • Prijavi se, če želiš komentirati
72 komentarjev na to temo

#1 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 29. november 2003, 05:08

VOSEK IN NJEGOVA PREDELAVA :eek:
KATERI OD VAS MI BO KAJ OPISAL xDDx
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#2 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 29. november 2003, 14:15

Specificiraj kajti sam pomen VOSEK je širok ne vem kaj te zanima, pridobivanje, čiščenje, izdelki iz voska, zamenjava za satnice ali nakup leteh itd...nebi rad tolkel po tipkovnici in pisal nekaj kar ti ni bistveno

#3 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 29. november 2003, 15:03

JA SAJ RES, NO ZANIMA ME PREDELAVA , STARO SATOVJE UNIČENO DELOMA OD VEŠČE IN STARO PROPOLIZIRANO SATOVJE. TO JE TREBA PREKUHAT-STOPIT KOLIKO MORA TO VRET. IMAM TUDI MALO PREŠO NAMENJENO ZA STISKANJE VOSKA IN NE POZNAM POSTOPKA. TA PREDELANI VOSEK BI POTEM PRODAL ALI ZAMENJAL ZA NOVE SATNICE.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#4 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 29. november 2003, 20:28

Ja torej rabiš emajliran lonec v katerega natočiš vodo in izrezane sate pretopiš v tej vodi. Vret mora tolko časa, da se vse stopi potem vse skup vliješ tisto prešo vendar ne vem na kak princip dela malo si oglej. Eni imajo to tako, da vlijejo zmes v vrečo za zrnje ( ne plastično ) navdno in potem lepo počasi stiskajo.
Jaz uporabim sončni topilnik in potem gotov vosek samo pretopim v loncu.
Vse o kuhi voščin je nazorno opisal letošnji pisec navodil v SČ g. Franc Grajzar iz Vira v novemberski številki.
Navodila nadeš na njegovi spletni strani katero urejam jaz na naslovu http://users.volja.net/fgrajzar torej dobro preberi in si oglej slike. vse je pod rubriko mesečna opravila.........

#5 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 6. december 2003, 21:31

HUDIČA , SO PA ZASOLJENE CENE MODELOV ZA SVEČE. IMA KDO CENEJŠE ?
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#6 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 6. december 2003, 21:44

dobro jutro vse kar je za čebelarje je zasoljeno proaj se pozanimat na Tomaz.Zajc@saturnus.hella.com napiši mu, da sem ti jaz posredoval njegov naslov verjetno dobiš kaj ceneje.....

#7 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 11. december 2003, 09:06

A je kuhanje voščin doma; za pridobitev novih satnic, cenovno res najugodnejša varianta?

#8 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 11. december 2003, 16:12

ja v katerem smislu misliš?? Je boljše kupit vsako leto 500-1000 satnic×120-150 SIT za komad???

#9 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 12. december 2003, 11:18

Za 200 kom/leto je po moje preveč pacarije ipd. Za 500 ali pa 1000 pa bi rekel, da se splača.
Je pa kar velik razpon na vašem koncu 120 - 150 SIT/kom. A ne kupuješ pri Medexu?

#10 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 12. december 2003, 15:54

Miro pacanje gor dol ampak vosek moraš pretopit saj ga ne mečeš stran????? Vosek male količine pretopiš v sončnnem topilniku in potem samo takega lahko tud zamenjaš ali pa še enkrat prekuhaš, da ga v kolutu imaš. Vsaka družina na leto izdela oziroma MORA izdelat od 4-6 satnic kar pomeni kar ztalogaj.
Jaz jih ne kupujem niti ne poznam točne cene ker zamenjam vosek je pa tu nekje cena od 120-150 SIT vsaj tak se mi zdi.
Medexu kje pa te so še delane na saro metodo in so lomljive jaz uporabljam vse hladnovaljane in to Riharjeve zelo dobra roba in moram ga pohvalit, Debevc Vrhnika Shitt zelo tanke, slaba osnova in se upogibajo, da dol padeš uhhh...

#11 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 12. december 2003, 19:30

ŽAL JAZ NE VEM ČIGAVE SO , VEM LE DA SO ZA LR OKVIRJE , MANJKAJO PA MI ZA AŽ. ALI SE LAHKO KAKO KOMBINIRA KOT JE TO DELAL MOJ TAST ALI NABAVIT DRUGE IN KJE.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#12 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 12. december 2003, 19:40

Satnice NIKOLI kombinirat pride to enostavnega problema imenovanega trotovina....
Nabavi jih pri Riharju, če nimaš naslova ti ga posredujem....

#13 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 12. december 2003, 19:45

ČE LAHKO MI POSREDUJ NASLOV . LAHKO SEM ALI NA EMAIL . DA NI DOBRO KOMBINIRAT NISEM VEDEL TOREJ NAPREJ V AKCIJO. HVALA
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#14 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 12. december 2003, 19:51

ja čebelarstvo Rihar-Kocjan, Gabrje 42 tel. 01/364 11 06 ali GSM 031 351 964 torej uspešen nakup. Sam, če prideš v Celje raje tam kup, ker boš sam odpeljal in bo prez poštnine itd...

#15 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 12. december 2003, 19:58

JA POTEM PA ŠE BOLJŠE KER BOM TAKO SIGURNO KAJ ODNESEL S SEJMA.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#16 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 12. december 2003, 20:36

Hooo sam denar vzami obiloo denarja pa dobiš tam kar češ z čebelarske strani tam je vsa ''smetana'' x:Dx :palec:

#17 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 12. december 2003, 21:47

Zaenkrat še nisem nič pretapljal ipd, stare podplate mečem stran, saj po moje niso več uporabni. Kupim za vsak panj po 4 nove in jih vstavim. Pri meni je še vedno faza intenzivne zamenjave stari satov, ki so jih moji predniki žulili več kot je bilo treba...
Glede sončnega topilnika; ker zadeve še nisem skusil v praksi me zanima, ali je to, da daš satnico not in potem vzameš ven vosek , vse, ali je potrebno ta vosek spravit v kakšno obliko, ki je primerna za vekslanje?

Danilo, a boš v Celju na stojnici, ali pa kot obiskovalec?

#18 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 13. december 2003, 06:59

Ja sončni topilnik jaz dam sat komplet noter in potem se vosek scedi v posodico ostali odpad pa kar vržeš seveda satnik lahko uporabiš znova, če je dober. Boštjan ima en topilnik nov še za prodat, če te bo zanimalo vsaj mislim, da ga še ni prodal...

Ja Celje kot kaže bom 90% samo obiskovalec, če ne pride kaj vmes nepričakovanega....ZAKAJ???

#19 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 13. december 2003, 19:42

Da ti prinesem likerček. Pa da kakšno rečemo ob kofetku. x:Dx :palec:

Vprašaj za topilnik - kakšna je cena! :palec:

In tisto, kar priteče v posodico lahko odneseš k nekomu, ki ta vosek potem pretopi v nove satnice? Ali je treba to gmoto še kaj dodelat? :eek:

#20 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 13. december 2003, 20:46

Aja ti bi me kar napojil tam, da se prevrnem kaj x:Dx x:px x:px

Joj sam, da ne pozabim piši mu saj je poleg mene moderator tu na forumu še sam, mislim, da kakih 20 prešernov stane zadeva....
Ja normalno je zelo čist je pa dobro, če ga stopiš v vodi in potem narediš kolač...

#21 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 13. december 2003, 21:32

CELJSKI SEJEM BOM OZIROMA BOVA Z ŽENO SIGURNO OBISKALA , TO JE ŽE SKLENJENO DOMA NA POSVETU. NO TOREJ UPAM DA SE VIDIMO
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#22 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 13. december 2003, 22:01

Je bilo sprejeto soglasno x:Dx :palec:

#23 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 13. december 2003, 22:41

:palec: V EN GLAS :palec:
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#24 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 15. december 2003, 13:20

Boštjan; imaš nj. e mail?

#25 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 15. december 2003, 15:41

evo ga bostjan.grom@siol.net




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0