Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vosek


  • Prijavi se, če želiš komentirati
72 komentarjev na to temo

#26 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 18. december 2003, 23:08

DANILO ALI PRODAJAŠ RAZEN MATIC TUDI ČEBELE ? ČE JIH SE BI SE DALO KAJ ZMENIT - SEVEDA SKUPAJ Z OPLOJENO MATICO. KOLIKO BI
POTREBOVAL TI BOM SPOROČIL . DANES SEM BRSKAL PO INTERNETU
KJER SEM VIDEL KAKO DELAŠ V ČEBELNJAKU - :palec: SUPER LEPO POŠLIHTANO. PA KAR Z GOLIMI ROKAMI IN BREZ ZAŠČITE :palec:
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#27 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 19. december 2003, 06:10

Ja seveda prodajam saj imaš gor na internetu na podstrani E-trgovina. Nekaj jih je že rezerviranih kakih 20 je še prostih seveda, če ne bo tud kaj narobe. Kakšna rezerva ziher pride skoz zime brez matična potem tud gospodarni pride kateri brezmatični tak, da kaj porabim zase. Imam pa jih kakih 30-40 na 5 satih satih zazimljeno. Vse so z letošnjimi maticami tak, da ni problem. Lanski kupci so bili prezadovoljni....

Zaščite sploh nikol ne rabim razen, ko točim takrat je res bolj sila in ne moreš tolk pazit drugače pa vse preglede delam brez mreže in brez rokavic :O: kdo bi pa imel 100 družin, da pika vse vprek!? Vsak se je čudil, ki je bil pri meni kako to, da so tak mirne to je pa selekcija in nekajletno delo!?

#28 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 19. december 2003, 21:28

KAKO PA SPLOH POTEKA DOSTAVA. DO VRHNIKE MENDA ČE SE NE MOTIM. SI BOM ŠE ENKRAT OGLEDAL TVOJO STRAN. DO KDAJ PA MORAŠ IZVEDETI ZA PRODAJO ?
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#29 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 20. december 2003, 07:26

Do Vrhnike jih prepelje g. Bošđtjan Grom seveda moraš računat z stročki prevoza, ki te bremenijo ali pa prideš ponje sam? Vedeti ja men je lahko tud 30 marca samo, če bo kaj ostalo dvomim še nikol mi ni tam nekje februarja se začne zagon in naročila 4 naročniki pa je konc za to se gre razumeš???
Jaz ne morem šparat, če nimam neke garancije in v kolikor gre za več družin za kake 2-3 ni problem 5 ali več pa je drugače.

#30 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 22. december 2003, 22:57

JA FEBRUARJA BOM ZAGOTOVO VEDEL SAJ HOČEM DA BI SKUPAJ S KOLEGOM KATERI IMA VELIKO ŽELJO IN BI MU SAM ODSTOPIL VENDAR BI TUDI KUPILA KER NE VEM KAKŠNE BODO MOJE ČE SPLOH BODO OSTALE - RAČUNAM DA BODO. RAĆUNAM NA 2-4 PET SATNE Z MATICAMI - OPLOJENIMI ČE SE DA. KAR SE TIČE PA GARANCIJE PA SE ZMENIMO. LAHKO DAM AVANS ČE BOJIŠ. ZA DOSTAVO PA SE BOVA ZMENILA. JA KAKO PA JE V PRIMERU ČE NIMAM SATNIC ZA TI POSLAT
IMAM STARE ČRNE KATERE NE BI RAD UPORABLJAL AMPAK JIH PRETOPIL.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#31 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 23. december 2003, 05:08

Kakšne satnice?? Cena družine je z satjem vred ali kaj misliš, če pa rabiš idelano satje jaz računam 2 satnici za en izdela sat oziroma kaj te zanima??
Dostava je lahko tudi CELJE spotoma, če bo vreme dopuščalo!!!

#32 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 23. december 2003, 10:13

Kakšne satnice ?? :eek: NE SE RAZBURJAT , KO SEM SE V ZAČETKU ZANIMAL PRI ČEBELARJIH SO MI POVEDALI DA MORAM NAJPREJ DOSTAVIT PRAZNO SATOVJE IN DA TO SATOVJE POTEM DOBIM NAZAJ Z ČEBELAMI. TO PA ZARADI TEGA DA SE NE PRENAŠA BOLEZEN. ZARADI TEGA SEM TE VPRAŠAL.
TVOJ NAČIN MI BOLJ PAŠE KER MI NAREJENEGA SATOVJA PRIMANKUJE. IMAM NAMREČ DOSTI STAREGA ŽE ČRNEGA.
PA TUDI KAJ BEDASTEGA BOM ŠE VPRAŠAL IN SE NE ZATO ČUDIT x;)x
IN SREČNE BOŽIČNE PRAZNIKE VSEM.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#33 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 23. december 2003, 23:00

No vsega se najd emed čebelarji :V: družina na 5 satih je z satjem vred in zato imam jaz veterinarsko spričevalo, da je vse 99% ok razumeš? Tud med dam na pregled za spore hude gnilobe saj moram zarad vzrejališča so pogoji strožji kot za sam prevoz!
Tud satje ti lahko odstopim kot pišem za en izdelan sat 2 satnici to je vse kar računam....

#34 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 26. december 2003, 13:15

Fajn x:Dx Lepo je to da se skrbi za cebelce in nakup. Predlagam, da se vse skupaj informira in bi se odprli mali oglasi na strani CZS.

Kak ste kaj x^x x;)x x:px

#35 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 26. december 2003, 15:22

:palec: Glej ga no Jezušček se je narodil BeeKeeper pa je vstal od mrvtvih xsmx :att:

#36 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 26. december 2003, 16:54

UH UH UH kup drugih dogodivščin.

Vsem skupaj pa VESELE PRAZNIKE IN SREČNO NOVO LETO.

#37 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 27. december 2003, 10:36

VESELE PRAZNIKE IN SREČNO NOVO LETO tudi z moje strani VSEM OBISKOVALCEM FORUMA.
KOT JE ZAPISAL BeeKeeper se popolnoma strinjam in podpiram predlog da bi se ustanovil mali oglasnik

PA SREČNO ! :palec: x:)x
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#38 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 27. december 2003, 15:13

Pa saj mamo tam ponudbe kar kdo prodaja ali kupuje tud podarja lahko zarad mene x:Dx

#39 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 27. december 2003, 19:17

Ja saj ta mali oglasnik sem imel v mislih samo še Mihelič objavi v Slovenskem čebelarju da obstaja. Je pa tudi res da dedeki in bakice ravno ne bodo objavljali ampak saj je še stran v SČ.

Imam pa eno vprašanje x?x x?x x?x x:px x:px x:px
A se meni samo zdi ali pa smo s temi temami in podtemami naredili malce nepregleden x:Dx FUZEL x:Dx za tiste ki prvič prihajajo na forum. Ampak malce bi lahko moderatorji brisali stare odprte teme.

#40 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 27. december 2003, 19:26

Aha nismo se razumeli ja bilo bi dobro aha.

Brisanje je svoja zadeva gor je veliko stvari, ki so uporabne samo mi klepetamo v vsaki temi o vsem in se ne držimo pravil to je to. Jaz bi pobrisal stvari sam se mi zdi škoda, vprašaj Maršo, če se dajo kako arhivirat na strežniku ali kaj???

#41 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 27. december 2003, 19:29

Maš prav mi vsi smo ta fuzel sklamfali skupaj ker teme so v redu samo mešamo vse skupaj - vsakakor je preveč strokovnih nasvetov gor da bi jih brisali in bi jih bilo nekako dobro zmetat skupaj kot kuharske recepte in arhivirat online.

Malce se zberimo in upoštevajmo teme x:px x8Dx :palec:

#42 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 27. december 2003, 19:42

tole kar sedaj blebetamo ne sodi sem, čestitke je spodaj posebna tema tukaj je samo VOSEK x:Dx

#43 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 6. januar 2004, 11:16

POZDRAVLJENI V LETU 2004. ČAKAM ČE BO KDO ZAČEL KAJ PISAT PA NIKOGAR OD NIKJER. NO ZANIMA ME KAKO SE REŠIT TE ČRNINE V PREKUHANEM OZIROMA PRETOPLJENEM VOSKU. KUHAM VSAK DAN PO MALEM IN KER IMAM STARO SATOVJE JE OGROMNO CELIC POLNIH POSTELJIC OD ČEBEL, TO VSE PRETOPIM IN DOBIM ČRNO BROZGO. NEKAJ VOSKA PRELIJEM KOLIKOR GA PAČ JE OSTALO JE PA ČRNA BROZGA. SE TO SPLAČA DAVAT V PREŠO IN STISKAT. TA ČRNINA SE TAKO ALI TAKO VSEDE NA DNO. PRIDELAL SEM ŽE 5 KG ČISTEGA VOSKA
IN ŠE GA BO. NE VEM PA KAJ S TO ČRNINO. xnckrivx
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#44 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 6. januar 2004, 16:19

Boni črnino treba stiskat torej preša kajti tam ostane ogromno voska noter, če si ga 5 kg pridelal si ga tolk tud izgubil v črnini. Torej obvezno stiskanje brez tega ni izkopička.
Lahko uporabiš kakšno vrečo pa stiskaš nekak po svoje, če imaš prešo je to ziher debest!!!

#45 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 6. januar 2004, 19:28

ČRNINO NE MEČEM PROČ JO BOM KASNEJE STISKAL KO JO BO ZA ENO PREŠO. ZAENKRAT PRELIJEM LE ČISTI VOSEK KO SE ČRNINA MALO USEDE NA DNO. KAKO VELIKI NAJ BODO HLEBCI VOSKA ALI JE VSEENO KOLIKŠNI NAJ BI BILI IN TEŽKI.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#46 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 7. januar 2004, 13:39

KOLIKO VROČA MORA BITI ALI LAHKO JE MASA- VOSEK ZA VLIVANJE V KALUPE xDDx
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#47 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 7. januar 2004, 15:45

Velikost in teža hlebcev nima nobene veze z ničemer.
Vlivanje v kaj, če misliš sveče delat potem nekej 70 stopinj segret vosek je optimalen....

#48 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 23. januar 2004, 14:32

JE PA PACKARIJA S TEM VOSKOM, KUHAT PA V PREŠO PA SPET SPRAT Z VODO DA SE SPERE ČRMA TINTA PA ŠE ENKRAT KUHAT DA DOBIŠ ČIST VOSEK. JE PA FAJN KO SE NABIRAJO HLEBCI VOSKA. JE ŠE KJE KAKŠEN KATERI SE MANTRA Z KUHANJEM VOSKA ALI PA STE ŽE BOLJ NAPREDNI, BOLJ MODERNIZIRANI ČEBELARJI.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#49 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 23. januar 2004, 15:33

Hja vsi se matramo tud p... moraš prewj prijet preden jo po...... x:Dx

#50 PAVEL

PAVEL
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 11

Objavljeno: 23. januar 2004, 19:16

Danilo, kaj misliš pa o parnem kuhalniku voščin, jaz mislim, da je zelo praktičen. Ni nobenega prešanja, polivanja z vročo vodo, samo sate zložiš notri in ven teče kar čist vosek. V kotel dam do 38 starih satov, dobim pa približno 6kg voska.¸Koliko ga dobiš pri prešanju.




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0