Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Vosek


  • Prijavi se, če želiš komentirati
72 komentarjev na to temo

#51 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 23. januar 2004, 19:21

Jaz sem enkrat kuhal vosek v veliki industrijski konzervi od kislih paprik x:Dx x:Dx x:Dx x;)x x;)x x;)x x^x x^x x^x Na koncu je pa bila vse skup ena velka črna žlubodra x:px

#52 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 23. januar 2004, 21:29

IN TA ŽLUBODRA SE VSIPA V VREČO OD JUTE , KATERO PREDHODNO VSTAVIMO V PREŠO IN VSE SKUPAJ STISKAMO KOLIKOR GRE IN GLEDAŠ KAKO VEN TEČE ČISTI VOSEK POMEŠAN Z ČRNO VODO - PAZI NA OBLEKO. TA VOSEK SE HITRO OHLADI ( STRDNE ) KER SE PA VODA NE MEŠA Z VOSKOM TO PRELIJEŠ IN VOSEK SPEREŠ , NAKAR GA JAZ ŠE ENKRAT PRETOPIM IN VLIJEM POČASI V DRUGO POSODO IN ŠE VEDNO PA MORAŠ PAZIT NA GODLJO KATERA OSTANE NA DNU POSODE
DA NE POMEŠAŠ Z VOSKOM KER JE POTEM SPET EN D - - K.
NO MOGOČE TUDI JAZ PREVEČ MEŠETARIM S TEM A TAKO SEM ZAČEL IN POČASI SPOZNAŠ LAŽJI POSTOPEK. AHA SONČNI TOPILNIK VENDAR SONCA NI KADAR NAM PAŠE. V BISTVU SEM SPOZNAL DELNO VOSEK .
IN KO SE S TEM NAMANTRAŠ POTEM SI LAHKO MISLIŠ KOLIKO SO SE NAMANTRALE ČEBELE VSVOJI KRATKI A TRDI ŽIVLJENSKI DELOVNI DOBI.
PA PAZITE ČEBELA NE POGINE AMPAK x:Dx UMRE x:Dx :palec: :vragec: :palec:
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#53 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 23. januar 2004, 21:38

Parni kuhalnik jasno kdo pa ga nebi mel samo meni $$$$$$$ to trenutno še ne dopušča take unvesticije. Jaz pretopim večino v sončnem topilniku tako dobim čist vosek katerega samo pretopim v hlebce pa je.

BONI ti me mal iritiraš z svojim delom, ko vosek stisneš ali kakorkoli prekuhaš pusti stat 12 ur ali več, da se strdi, nato ločuj vosek in vodo. Umazanija na dnu kolača se samo z nožem postruže in konc dela razen, če ponovno pretopiš :palec:

#54 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 24. januar 2004, 18:35

Načrt za sončni topilnik imam celo nekje na enem CD-ju ali disketi pa pod milim nebom ne vem kje. Ampak prav velka kunšt to ni in ga bom spomladi naredil pa še montiral tako da se ga bo obraćčalo proti soncu (kdo ga bo obračal vsak dan sproti pa še ne vem - mogoče kakšne foto celice in elektromotor x:px :vragec: x;)x x^x ). Če načrt najdem ga objavim x;)x x^x

#55 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 25. januar 2004, 13:34

No čakamo na ta načrt na dan z njim začni iskat po CD-jih ali disketah :palec:

#56 Rene

Rene
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 25. januar 2004, 14:39

sem pa lih odprl novo temo, kako naredit sončni topilnik, namesto da bi pogledal pod vosek ... stupido :) ... :inocent:
Nasmehi imajo bumerang učinek! :)
www.kalidej.net/mitja

#57 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 25. januar 2004, 15:26

Predlagam, da se načrt objavi tam v novi temi lahko pa jo tud zbrišemo ni težav!?

#58 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 25. januar 2004, 18:00

Pravzaprav sem načrt skopiral nekje z neta pred leti - simpl z odpadnih dil ga narediš in še en kos kilerja od avta rabiš namesto cedila - ga najdem v teh dneh. x;)x x^x x:Dx

Tisto o elektromotorju in fotocelicah je bil pa štos - jaz se na to čisto nič ne spoznam - sem pred dvema dnevoma skuril zvočnike - je blo prenaglas. :vragec: :vragec: :vragec:

#59 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 26. januar 2004, 19:10

Ej, pred par leti je pa celo bil članek v SČ, ko je den kar doma dejansko naredil tisto, kar je prej JJ razlagal. Torej sončni topilnik z zelo dobrim izkoristkom-izolacija, + mehanizem, ki ga vrti, da sledi soncu. Sem ziher, mora pa biti staro kake tri štiri leta, mogoče pet xnckrivx

#60 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 26. januar 2004, 19:27

Ja vem se spomnim samo $$$$$$ je bil pa hud problem za tisto. Tud elektro pomožno gretje je blo zraven pravi hajtek kot moj inkubator samo pravim$$$$$$

#61 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 26. januar 2004, 19:40

Mogoče bi se dalo izvesti nekoliko ceneje, predvsem bi svetoval, da se škatla dela tako kot tam piše, zaradi dobre izolacije. Ok, vrtenje in dodatni grelec sta pa res čisti luksus. Jest mam vrtenje kar na roke x:Dx .Topi pa samo, če sije sonce na njega, ampak je kar v redu. Največji problem pr mojem je, da se mi mreža odspodaj preveč zabija, jaz pa prelen, da bi pucal :vragec:

#62 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 27. januar 2004, 06:18

Največji problem pr mojem je, da se mi mreža odspodaj preveč zabija, jaz pa prelen, da bi pucal :vragec:

Iste težave imam jaz x:Dx x:Dx samo se z tem ubada tast ( vska mu čast) tak, da z z veseljem ognem tega :xx!:

#63 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 27. januar 2004, 09:14

Ja tiste srajčke potem nočejo pa nočejo več ven, pol pa žična krtača "dratpiršna" in gorilec, pa nošenje odpadkov kanto za smeti ...

#64 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 27. januar 2004, 16:40

Ja moraš jih ven tresnit, ko je še toplo oziroma kot železo (kuje se dokler je vroče) x:Dx x:Dx

#65 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 27. januar 2004, 18:44

Sonce topi vosek v svoji največji moči in kdo za vraga bo zdaj šaltal še tisti topilnik. Takrat najbolje bit v senci s špricerjem x8Dx x:Dx x^x

A ja tisti načrt ni najden se potrudim čez vikend in ga poskušam nekje na netu staknit x;)x x^x x:Dx :palec:

#66 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 27. januar 2004, 19:46

Aja nisem rekel vroče ampak toplo malo se pa treba znajt hi...

#67 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 27. januar 2004, 22:26

Sej zato mamo sicer rokavice, ampak vseen se včasih tako zabije, da se je treba lotit luknco po luknco :xx!:

#68 Bogdan

Bogdan
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 28. januar 2004, 14:10

.........Še vedno čakamo na načtr za sončni topilnik......... :o|o:

#69 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 28. januar 2004, 17:33

http://www.beesource...plans/index.htm

#70 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 28. januar 2004, 17:52

Hvala....

#71 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 28. januar 2004, 19:23

Vedno na voljo, če je le čas.... x:Dx

#72 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 28. januar 2004, 19:53

Hej bemti za prijatle si je treba čas uzet kdo že to poje aja Šifrer je tak??? :palec: x:Dx

#73 Bogdan

Bogdan
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 28. januar 2004, 20:30

Hvala, prija´tli čebelarji. x:)x




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0