Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bolezni Čebel?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
81 komentarjev na to temo

#26 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 6. december 2003, 20:25

:vragec:


Mozilla....


666 trotkou....k fukajo chebele :eek: x:Dx x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#27 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 7. december 2003, 09:58

Trotki natepavajo samo matice x:Dx x:Dx x:Dx
:vragec:

Pa sej mozilla nima p2p klienta...
Astalavista, thecrack.am, še kaj uporabnega?

#28 cosma

cosma
  • D član
  • Št. objav: 5 694

Objavljeno: 8. december 2003, 22:49

Dragi cebelarji,
Danes smo pri spanscini spoznavali novo lekcijo (zastrupitve s hrano) in tam je zapisano med drugimi, da se lahko nahaja neka **grda bakterija** tudi v medu. V ucbeniku je zapisano kot clostridium botulinum (ce to kaj pomaga).

Nam se je vsem cudno zdelo, da je to mozno tudi v medu. Potem sem se jaz brihtno spomnila, cebelarskega foruma in da lahko povprasam tukaj, kjer ste strokovnjaki zato.
Me zanima, ce je to res ali pa je napaka v knjigi.

Lep pozdrav
Jas te mam tak rada
I am feeling very olympic today
Is time the only thing you are waiting for?
Ni nujno, da si nor, da pišeš tukaj - pomaga pa!

Old friends pass away, new friends appear. It is just like the days. An old day passes, a new day arrives. The important thing is to make it meaningful: a meaningful friend - or a meaningful day.
Dalai Lama
Majhne usluge prijateljstva so tisočkrat vrednejše kot bleščeča darila, s katerimi nas poniža nečimernost darovalca. (Goethe)

#29 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 9. december 2003, 06:09

Kolkor mi je znano nikjer v naši literaturi tega nisem zasledil.
Obstaja pa nekaj takega, če se toči med iz satov kjer je odprta zalega ampak takrat je tak med škodljiv za otroke in to zelo dočim za odrasle ne toliko.
To je vse kar o tem vem problemi so bili po Ameriki kjer je v uporabi Lr panj in masovno čebelarjenje kajti tam se pač tolk ne gleda na vse!

#30 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 9. december 2003, 07:15

No, tudi če malo greš na google, res vsaj na prvi pogled zgleda, da je večina zadetkov doma preko luže. Zavedati se je treba, da so sanitarni predpisi tam nekoliko drugačni, drugačen pa je posledično tudi tip čebelarstva. Pred botulizmom se očitno branijo tako, da odsvetujejo dajanje medu dojenčkom mlajšim od enega leta. V tem času se otrokom že toliko razvije črevesna mikrobiota, predvsem se mu namnožijo simbiontski Lactobacillusi, da do zastrupitev ne prihaja več. Pri ostalih ljudeh pa so viri okužbe predvsem domača slabo vložena hrana. Vendar pa te zastrupitve niso ravno pogoste.

Te bakterije v medu so res posledica masovnega čebelarstva in drugačnih predpisov, ki omogočajo drugačne tehnološke postopke. Ob teh postopkih bi se lahko pojavila bakterija v kateremkoli panju, tudi AŽ. Način, kako so deske zbite skupaj, seveda ne vpliva prisotnost bakterij. Stresna situacija v družini in neuporaba metod za razkuževanje panjev so verjetnejši vzroki za to bakterijo v medu.

#31 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 9. december 2003, 08:39

Med odsvetujejo otrokom do 2 let starosti. Do 1 leta prepoved, do 2 leta ni priporočljivo.

#32 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 9. december 2003, 11:00

A to velja pri nas? Ker na ameriških straneh ni bilo ravno videti, da bi prepovedovali. Mogoče samo tožijo, če je kaj narobe :vragec:

#33 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 9. december 2003, 20:37

No ne vem moj mali je pil zmeraj čaj z medom ( dokler je bil mali) ampak ni imel kakih zastrupitev ali česarkoli. Ko bom dobil drugega pa bomo videli ( če sploh kdaj kaj bo x:Dx )

#34 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 10. december 2003, 07:24

UŽIVAJ MATIČNI MLEČEK x;)x
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#35 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 10. december 2003, 11:06

Pri nas pediatri odsvetujejo med do 2 leta starosti. Di 1 leta otrokove starosti je "prepovedan".
Matični je o.k.; 2 kuri na leto je popolnoma dovolj.

#36 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 12. december 2003, 20:28

Ja saj nekje kot sem imel opravka z enimi zadnjič moram te pohvalit glede na ostale kar dobro obvladaš, hodiš k krožku v šoli???
No dedku želim uspešno čebelarjenje še naprej pa tud tebe bo upam uspel pritegnit, mu jaz drugo leto pošljem kako matico, ki bo manj agresivna, da bo lažje zate x;)x samo somni me tam junija al julija, ko bo sezona :palec:

Ne hodim k krožku, samo na tekmovanja.. x:Dx

Glede matice......lahko pošlješ..........ampak od mene nič ne pričakuj..............bom jo dala dedku...........hih.........kristali me bolj zanimajo, pa ne pikajo.......... x:Dx

#37 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 12. december 2003, 20:33

No bo pa dedek užival.....

#38 Kristalka

Kristalka
  • Lunin Odvisnik
  • Št. objav: 2 088

Objavljeno: 12. december 2003, 20:35

No bo pa dedek užival.....

OK! ej odkod si? mogoče se poznata! x:)x

#39 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 13. december 2003, 07:10

Pokukaj na mojo spletno stran pa boš videla.....(tisti trije wwww pri mojih objavah...

#40 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 7. januar 2004, 17:59

Obvezno preberite napotke Veterinarskega zavoda Slovenije za čebelarje v mesecu januarju :vragec: :V: :vragec: :V: :vragec: :V:

http://www.cebelarsk...s/Vs_page_1.htm

#41 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 10. januar 2004, 20:08

DANES JE BIL PRI NAS LEP DAN DO 10 STOPINJ IN SEM IZKORISTIL ZA ZDRAVLJENJE ČEBEL. VENDAR
:V: 2 AŽ PANJA PORAZ. CELE DRUŽINE V PANJU POTLEH - MRTVE. OSTALI TRIJE ŠE KOLIKO TOLIKO V REDU ,2 NAKLADNI LR SUPER IN 2 PRŠILČKA ŽIVE KOT SAM HUDIČ. KAJ BI LAHKO BILO NAROBE Z 2 AŽ DA SO VSE POGINILE. SEKIRAL SEM SE ZA HRANO, VENDAR HRANE VEČ KOT DOVOLJ. OSTALE SEM OKAPAL Z O.K. BI BILO DOBRO TE MRTVICE DATI NA PREGLED IN KAM - ČE MI LAHKO KDO TO SVETUJE.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#42 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 10. januar 2004, 20:23

Mrtvice oddaj k pooblaščenemu veterinarju za vaše območje. Če imaš možnost poslikaj in dokumentiraj vse skup čudno je tole letos ne razumem??
Že sedaj imam vse družine razprodane pa ne vem niti sam kolko jih bo prezimilo uh...

#43 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 10. januar 2004, 23:58

BOM TAKOJ JUTRI NABRAL IN V PONEDELJEK DOSTAVIL NA NAŠO VETERINARSKO POSTAJO.
DANILO ČE JE TEBI VSE SKUPAJ ČUDNO VEDI DA JE MENI ŠE BOLJ ČUDNO IN NERAZUMLJIVO.
KAJ SI RAČUNAL TUDI MENE ZA REZERVACIJO ALI ODPADEM x?x :V:
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#44 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 11. januar 2004, 07:50

trenutno te vodim vendar bom pa sedaj rabil točen naslov, ime in priimek ter število družin kajti sedaj ne morem več delat na pamet. Vsekakor bo kupcev bistveno več kot bom imel družin in žal ne morem drugače!?

Javi kakšen bo rezultat pri veterinarjih....

#45 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 13. januar 2004, 09:20

OGLED S STRANI VETERINARJA JE BIL OPRAVLJEN , MRTVICE IN SATOVJE ODVZETO ZA V LABORATORIJ IZVIDE PA BOM DOBIL ČEZ KAKIH 7 - 10 DNI.PREGLEDANO BO ZA VAROZO , PRŠICO , NOSEMO IN GNILOBO VENDAR JE NI. SUMIJO NA NOSEMO ALI NA VAROZO - PREJ NOSEMO. KO BOM PA DOBIL IZVIDE SPOROČIM KAJ VEČ. DANILO , KAKO PA JE KAJ Z ČEBELAMI IN REZERVACIJAMI SPOROČI KAJ BOŠ POTREBOVAL IN KDAJ.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#46 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 13. januar 2004, 15:41

Ja potrebujem točno število kolko družin hočeš, pa tvoj naslov, ime, priimek, da te vpišem pošlji mi na moj mail info@cebelarstvo-bedek.com

#47 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 20. januar 2004, 19:50

DANES SEM DOBIL LABORATORIJSKI IZVID O STANJU MRTVIC. GNILOBE NI
PRŠIC NI, SO PRISOTNE SPORE NOSEME ( + ) , NA MRTVI ZALEGI JE PA PRISOTNA VAROA IN ZARADI TEGA MOČNO PRIZADELA DRUŽINO. ŽE PRI PRVEM PREGLEDU LANI MI JE VETERINARKA POJASNILA ZA MOREBITEN POGIN ČEBEL SAJ SO BILE NEKATERE ŠVOH , A SMO VSEENO UPALI - PA NI ŠLO.KAR SE TIČE NOSEME NI HUDEGA IN NE POTREBUJEJO NOBENEGA TRETIRANJA , HRANO KETERA JE OSTALA LAHKO MIRNO UPORABIM NAPREJ SATOVJE PA KASNEJE PRETOPIM. NO VSEENO SEM BIL ZADOVOLJEN DA NI KAJ HUJŠEGA. xrolleyesx DANILO , ŠOLA NA ČASTNI KOŽI JE NAJDRAŽJA VENDAR SE TE DOBRO PRIME , TE DOBRO IZUČI. PRAV SI IMEL. :palec:
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#48 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 20. januar 2004, 20:01

Ja mi je prav žal glede odmrtja ( za čebele uporabljamo izraz umre in NE pogine) ponavadi imam v 95% postavitve diagnote prav. Čwebelarjenje ni nek hobi kot slikanje, če pač fotka ni dobra ni tu je le malo drugače in se treba držat enih pravil igre. Kadar opaziš nepovaljeno zalego v odmrti družini je taka družina 99% odmrla zaradi varoje kajti čebele so padle preden se je vse povalilo.
Torej sledi mojim navodilom in se ravnaj po njih pa boš 99% prezimil družine vparašaj Jerneja Steničnika, ki je tud član tu gor...
Torej mi boš poslal sedaj naslov al ne, če še eden pkliče si AUT, da veš!?

#49 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 20. januar 2004, 20:27

SE STRINJAM DA ČEBELA UMRE IN NE POGINE.
PODATKE SEM TI POSLAL PAR MINUT OD TEGA IN SPOROČI MI ČE SI DOBIL. Z MOJE STRANI SE BILO POSLANO A NE VEM ČE SI DOBIL, PRI NAS SO NEKE MOTNJE NA KABELSKEM INTERNETU.
VSEKAKOR PA BOM UPUŠTEVAL TVOJA NAVODILA :palec:
IN NE SPREJEMAJ KLICEV OD DRUGIH x:Dx
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#50 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 20. januar 2004, 23:11

Ja podatki so prišli ni težav, če je kaj narobe dobiš povratno informacijo, da je sporočilo zavrnjeno oziroma ni doseglo prejemnika.
Nimam sortirano, da meče sporočila, ki so nepoznana v koš tak, da se ne boj. Odgovoril sem ti na tvoj mail torej moraš odgovor dobit in boš videl, če ti takjo odgovarja.
Ja saj tak nimam več kaj sprejemat, ker sem na koncu z rezervacijami, pa še ne vem kolk jih izzimim sam :eek:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0