Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Bolezni Čebel?


  • Prijavi se, če želiš komentirati
81 komentarjev na to temo

#51 Jernej S.

Jernej S.
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 21

Objavljeno: 22. januar 2004, 18:28

Zgoraj je bilo govora o nasvetih in Danilo je v tem res legenda. Že kar nekaj časa je, ko sem ga po naključju spoznal prek interneta in bil sem presenečen, ko sem videl da je nekdo tako nezadržan glede čebelarskega znanja in nasvetov ter tudi materialno. Nasvetov se držim in pri čebelah delujejo tudi v praksi, ni samo teorija.
Muha ne mara lenuha.

#52 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 22. januar 2004, 21:15

Jernej hvala :palec: samo ne me preveč hvalit se bom pohujšal x:Dx moram ti poslat še obljubljene stvari pa zmeraj neki vmes pride uhh...

#53 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 23. januar 2004, 11:25

Še bolj pohujšan kot si pa že teško biti :vragec: :vragec: :vragec: . Kar tako naprej - pri meni hara varoa :xx!: :xx!: :xx!:

#54 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 23. januar 2004, 14:22

FANTJE SAJ NI PROBLEMA DOKLER JE DANILO, Z NJIM JE HUDIČ BREZ NJEGA PA ŠE VEČJI. ZATOREJ KDOR PROBLEME IMA , DANILO JIH REŠIT ZNA, POGLEJ VRAGA PA ŠE RIMA SE. :palec: :palec: :palec:
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#55 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 23. januar 2004, 15:36

xsmx

Hvala za poezije :palec:

#56 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 5. februar 2004, 20:03

Januarska in februarska številka Slovenskega čebelarja ni imela veterinarskih nasvetov. Razlog je znan x:Dx x:Dx in jaz sem to lepo objavil s primernim komentarjem :vragec: :vragec: :vragec: in danes so me nakurili zaradi tega

#57 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 5. februar 2004, 20:22

Hja JJ tisto kar je resnično, primerno, dobro še ne pomeni, da je tudi SPREJEMLJIVO za vse strani x:Dx x:Dx x:Dx
No ne daj se jebat razumeš prav si napisal in objavil jaz sem hotel en članek v čebelarja na to temo napisat sam mene bi križali ali pa neobjavili :vragec: :C:

#58 Bogdan

Bogdan
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 5. februar 2004, 20:31

Mislim, da je škoda, ker veterinarskih nasvetov ni, kljub temu, da se ravnam po "doktrini" bi vsak nasvet našel svojega hvaležnega uporabnika... Mogoče lahko poveste, kje je vzrok? Bobu na kulturen način povedati, da je bob, vendar ni nič tako slabega... :o|o: x?x :eek: :inocent: xDDx x;)x

#59 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 5. februar 2004, 20:38

Kolkor jaz poznam situacijo je dokaj ''zajebana'' :C:
NVI je dobil novega dekana leta dela strogo po prdpisih in vetrinarji so na nišanu. Mag. Jenkova je baje dobila celo ukor zaradi svojega dela torej tudi jaz bi se umaknil v takem primeru v pozadino. Dokrina x:Dx x:Dx , da ne počim od smeha....
Tu smo, vse kar se v dokrini piše ni dovoljeno v zakonodaji in noben vetrinar vam ne sme svetovati kar ni v registrirano v uporabi za čebele in nobena kislina ni torej zato se umikajo. Kaj pa naj piše vetrinar, če tisto kar moramo uporabljat ni dovoljeno in ne sme svetovat????? Tle je ena velika jeba in jebeni so tisti, ki bi morali jebat ampak tak je to to je igra zakonov, členov, pravilnikov pa še čega.

#60 Bogdan

Bogdan
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 36

Objavljeno: 5. februar 2004, 22:19

Ma jebela im cesta. Pa pejmo v gozdove (z našimi čebelcami). :vragec: Marsikaj je še za pospraviti v naši deželici. Eni so pozabili, da so zakoni zato, da služijo človeku, ( x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx :C: ) ne pa da poštenega za vrat držijo. Barabe jih pa itak ne spoštujejo, torej se ve, kdo vedno ta kratko potegne.
Ampak denar je sveta vladar in tudi zakoni služijo le tistim, ki ga imajo preveč, toliko, da jim škodi...

#61 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 5. februar 2004, 22:24

No pa smo odkrili toplo vodo in spet smo v začaranem krogu :C: :C: :vragec: :vragec:

#62 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 6. februar 2004, 16:58

Tisti veterinarji ki delajo na terenu popolnoma štekajo za kaj gre. Če je kdo bral rezultate v zadnjem SČ za koliko je presežene svinjarije v vosku mu je lahko vse jasno. Čebele pobirajo svinjarijo po naravi in še dobro da se le ta nalaga v vosek in ne med - konec koncev so čebele dober indikator koliko nam je okolje posvinjano xcivx :inocent: :o|o: :sori:

#63 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 6. februar 2004, 18:44

http://www.cebelarsk...ebruar_2004.htm

#64 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 6. februar 2004, 20:27

Vse kar je v vosku prehaja v med kajti tam je med skladiščen JJ tega ne pozab....

#65 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 7. februar 2004, 10:52

To popolnoma štekam Danilo - ampak saj veš ljudje ki mečejo v panje od vigre do hudih strupov - samo še povečujejo koncentracijo vsega. Potem greš pa po voščeno osnovo v trgovino in si vsega vraga prineseš v panj pol ti pa čebele letajo še po sosoedovem, ki je tudi vsega hudiča natresel po vsem kar raste. Jaz sem kar zadovoljen tu gori, ker ni kakšnih hudih kmetovalcev, ker so sami bregi in hribi :O: :eek: :o|o:

#66 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 7. februar 2004, 19:09

No zato pa pravim, da vse kar je v vosku je potem v medu in to me najbolj skrbi kajti vsi dobimo to od satnic noter. Nikol nisem uporabil perizina amak sem ziher, da ga mam v vosku zaradi osnov :vragec: :vragec:

#67 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 7. februar 2004, 22:44

Danilo ja - ampak je vseeno majhna razlika - očitno se svinjarija lažje nalaga v vosku kot v medu. Pravzaprav štekam zakaj so koncentracije večje v vosku . nekaj kemije je vmes.

In ta razlika pomeni da vsaj jemo približno v redu tisto kar nam prinesejo čebele. x:px x^x x;)x

#68 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 8. februar 2004, 08:16

Seveda, če ne čaramo z čim v času sezone so pa našli tudi presežene mejne vrednosti perizina v mnedu :V: :xx!: :O:
Eni pač tresejo vsevprek ne glede na čas in, če je potrebno ali pa ne!

#69 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 8. februar 2004, 11:57

Ja tisti rezultati v SČ, ki so od anonimnik čebelarjev so rezultati ljudi ki so osveščeni in nekaj vedo ter spremljajo zadeve. Ja res zna biti popolna jeba v panjih kjer ljudje s kanto mečejo sredstva na čebele :V: :V: :V:

#70 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 8. februar 2004, 12:10

Ja vidiš tu smo in teh ''prestopnikov'' je kar veliko, da boš vedel!? :xx!:

#71 AndrejR

AndrejR
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 16

Objavljeno: 13. februar 2004, 13:03

Živjo!
:eek: včeraj sem slišal, da se vosek segreje na 120°C... in mislim, da pri tej temperaturi če ne drugega spore in bacili pocrkajo. Zanima pa me, kaj je z kemičnimi snovmi amitraz... perizin pri tej temperaturi... a se hitreje uničuje.. oziroma če se njegova razpolovna doba kaj skrajša. Problem po mojem mnenju rata, ko so v vosku kakšni antibiotiki (npr. za zatiranje gnilob(ameriške in evropske)). Ker če ti to inšpektor dobi v medu, potem te bo zihr zapečatu.
:palec: Drugač seminar za vzrejevalce matic - ki ga pripravlja ČZ zgornje Gorenjske lepo lavfa... v treh dneh sem slišal toliko novega in pomembnih informacij... da spoznavam, da sem kljub 10 letni praksi še vedno razmeroma nepoučen. x:Dx
LP!
Andrej

#72 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 13. februar 2004, 14:09

Ej Andrej pred letom in pol ali še malo več je bilo v Kmečkem glasu vprašanje nekega bralca/čebelarja zakaj v Sloveniji niso dovoljeni antibiotiki za zatiranje gnilobe (katerekoli). In v tem članku je ta bralec navedel kup imen različnih antibiotikov, ki so v Evropi dosegljivi in se jih uporablja za zatiranje gnilobe.

ERGO x!x x?x Po mojem mnenju nekateri spretno goljufajo ali pretirano preventivno uporabljajo antibiotike :vragec: :V: :vragec: :V: :vragec:

Kako se jih kupi ne vem ampak, če je nek bralec vedel za vsa imena antibiotikov - potem ta jeba je v tej deželi. xrolleyesx :O: :inocent: xcivx :C:

#73 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 13. februar 2004, 17:57

Žal antibiotiki ( oxiteraciklinklorid) ki se uporablja za zdravljenje hude gnilobe je doisegljiv in to pod imenom Geomicin, streptomicin iipd...
Uporaba je nesmiselna kajtiu, če nimaš spor potem je to kot, čer bi človeku delali radioterapijo pa nebi imel raka. Antibiotik NE deluje na spore ampak na vegetativno obliko ( bakterijo) bacilus larve....

Žal se ta svinjarija iz voska se ne očisti niti z segrevanjem vse je noter od perizina itd..amnitraza v vosku niso našli kolko vem in se v vosku sploh ne nalaga ker se hitro razkraja ( razpade že po 20 urah) odvisno od PH vrednosti, višja je hitreje razpada, če se ne motim!

#74 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 13. februar 2004, 19:37

Pa streptomicin imam jaz v hladilniku v obliki spreja za površinske praske in rane.

Fajn - bom pa še malo po čebelah šprical, ne sam po rokah in po nogah ko se potolčem :vragec: :V: :vragec: :V:

#75 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 13. februar 2004, 19:42

Poglej, če vsebuje oxitetraciklinklorid malo pofibcaj po napisu...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0