Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Panj


  • Prijavi se, če želiš komentirati
110 komentarjev na to temo

#1 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 1. december 2003, 21:52

NA KRATKO , V ČEM JE RAZLIKA 5 , 7 , 9 , 10 ...ITD SATNIH PANJIH. GRE SAMO ZA VELIKOST ALI JE TU ŠE KAJ DRUGEGA VMES.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#2 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 2. december 2003, 06:58

Jasno velikost 5,7 to so ponavadi takoimenovani prašilčki ali panji za pomožne družine, jaz nebi več šel nižje od 11 ali 12 satarja......
Moraš pa se zavedat, da rabiš na vsakih 10 gospodarnih vsaj 3 rezerve kajti nikoli ne veš kaj se zakomplicira kje in, če na spomlad pride kaki brez matice je rezerva edina rešitev ali pa pridružitev k eni močni osirotenca jasno spet ena družina manj.....

#3 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 2. december 2003, 09:10

Odvisno od tega, kaj imajo čebele okoli sebe. Če ni dobre ali solidne paše je boljši 9 ali 10 satar, kot pa velika kibla, ki bo na koncu bolj prazna kot polna. Pa če si začetnik je sploh bolje začeti z manjšim volumnom ... pa po korakih naprej.
Zadnjič sem se pogovarjal s čebelarjem, ki ima 300 družin. Od tega jih 60 prevaža. In samo te so na 10 S, vse ostalo je na 9. In pravi, da jih - glede na okoliščine, v katerih čebelari - ne bi nikoli zamenjal. Verjamem, saj 9 satarje poznam tudi sam, z njimi sem začel in še vedno so zelo zelo v redu.
Mislim, da so vse te stvari glede volumna ipd zelo relativne, odvisne od mnogih dejavnikov.....

#4 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 2. december 2003, 19:26

DANILO , TOREJ SE PRAVI DA JE DOBRO IMETI ZLATO REZERVO. TA REZERVA JE LAHKO TUDI V PRAŠILČKIH x?x
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#5 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 2. december 2003, 19:31

MIRO HVALA ZA KOMENTAR. SAM IMAM 9 IN 10 IN MI BO TO ZA ZAČETEK KAR DOVOLJ SAJ MI JE KOT ZAČETNIKU ŽE Z 5 PREMALO ZNANJA IN IZKUŠENJ. ODKAR SEM PA TU GORI SEM SI GA NABRAL ŽE NEKAJ VSAJ MISLIM TAKO. TEORETIČNEGA NE PA PRAKTIČNEGA. ZATOREJ BOMO ŠE VIDELI :palec:
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#6 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 2. december 2003, 19:31

jasno o tem ni debate brez rezerve ne moreš čebelarit oziroma je to zelo kilavo....kar se tiče volumna panja je brezprdmeten tisti, ki ni uspešen v 9 ne bo b 11 ali obratno, čebelarjenje temelji na nekem drugem in ne na poanju panj je vsak dober vse je odvisno od čebelarja, ki stoji za njim fantje to si zabijte v glavo in takrat se lotite dela!!! :palec: x:Dx

#7 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 2. december 2003, 20:49

JA DANILO , SPREJETO !!!!
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#8 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 3. december 2003, 10:12

REZERVA = OD VIŠKA GLAVA NE BOLI. Ko bi jaz to vedel že prvo leto, bi si prišparal in čas in denar.

#9 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 3. december 2003, 15:34

Ja če bi človek bil vedež nebi bil revež x:Dx

#10 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 3. december 2003, 18:48

BOM KAR PO KRATKEM. VETERINARKA MI PRAVI DA MORAM ZDAJ ZDRAVIT Z O.K. IN SEM TUDI NABAVIL. V RAZGOVORU Z NAŠIM PRED. ČEBELARJEV SEM IZVEDEL DA ŠE NI ČAS ZA O.K. KER JE ŠE PRISOTNA ZALEGA.IN DA JE DIBRO DIMIT Z HEMOVAR-JEM. KATEREGA SE NABAVI PRI VETERINARJU. Z O.K. PA NAJ POČAKAM DO KONEC DECEMBRA. POKLICAL SEM NA VET. POSTAJO KJER SEM IZVEDEL DA SO HEMOVAR PREPOVEDALI IN DA JE NAMESTO HEMOVAR-JA ZDAJ MITAC AMPAK TEGA TUDI ODSVETUJEJO. JUTRI PA NAJ SE ZGLASIM PRI VET. POSTAJI KJER BOM DOBIL NADALJNE NAPOTKE. ZDAJ NE VEM KAJ xrolleyesx
NO BOM VIDEL KAJ BO JUTRI. KAJ MISLIJO MOJI MENTORJI O VSEM TEM.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#11 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 3. december 2003, 19:43

No z OK lahko zdraviš brez problema vsi čebelarji kateri nimajo možnosti uporabe VAT1 aparata za zamegljevanje se lotevajo tega. Večina je že opravila kapanje z OK kajti vreme je bilo super za te zadeve!!! Kolkor vem Hemovar še ni prepovedan niti ne vem zakaj bi bil možno, da je potekla registracija in uvoznik je ni podaljšal torej ni uvoza to je lahko vzrok. Bom jaz jutri povprašal našo veterinarko pa bom videl kaj je na stvari. Zalege pa mislim, da ni pri meni je ni bilo, ko sem pred enim tednom plinil saj so odpadle le stare varoje vsemu ni za verjet po moje.
Dimljenje bo sedaj imelo slab učinek, ker so čebele v gruči, no ne vem jaz ti lahko svetujem o tem kar vem žal......odločitev je tvoja! :palec: odloči pa se pravilno, da ne bo :V: :O:

#12 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 3. december 2003, 23:09

NE NIKAKOR SI NE SMEM PRIVOŠČITI :O: ČE BI IMEL VEČ PANJEV BI MOGOČE ŠE RAZKIRAL KAKŠNEGA , VENDAR SI STAKO MALO NE SMEM PRIVOŠČITI. NA KONEC KONCEV BOM VIDEL KAJ MI BO POVEDAL VETERINAR. PRAVIŠ DA SO ŽE V GRUČAH , HJA AMPAK ŠE DANES SO ZELO IZLETAVALE. KAR SE TIČE ZALEGE PA SI NE UPAM POGLEDATI KER BI JIM RAZBIL GNEZDO-MAR NE. SVETOVALI SO MI TUDI DA POLNE OKVIRJE Z MEDOM KATERI SO MI OSTALI V PANJU BREZ ČEBEL KAR NAJ VTAKNEM TAM KJER NI HRANE. A BI PO MOJE RAJŠI POČAKAL NA FEBRUAR 2004
PA TUDI DA BI JIH ZDAJ PODIMIL Z LISTIČI IN KONEC DECEMBRA DAL ŠE O.K. BI BILO PO MOJEM KAR PREVEČ NAENKRAT. xrolleyesx
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#13 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 4. december 2003, 06:11

Na vašem koncu je topleje in bi lahko pogledal ter dodal hrano, če imaš možnost kaj hudega ne more bit! Veš to je sedaj bolj zvonenje po toči kot karkoli drugo, dodaš sate lahko, če so brez hrane se februarja ne bodo dočakali.
Dimljenje nima več pravega učinka kakorkoli izletavajo to so potrjena dejstva zato se tud sam poslužujem aerosola....je pa to tak, če ne storiš proti varoji vsega v avgustu je sedaj problem.....

#14 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 4. december 2003, 13:35

BONI.
A si kot čebelar v kakšnem društvu? Zanima me zato, ker bi društva vendarle morala pomagati tako začetnikom kot vsem ostalim z nasveti ipd. Saj mora biti v interesu vseh tvojih čebelarskih sosedov, da boš imel zdrave čebele....
Kaj pa test na hudo gnilobo?

#15 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 4. december 2003, 22:12

ČEBELARSKO DRUŠTVO , SEVEDA BOM A PO NOVEM LETU KER SE ZDAJ NE MOREM VPISATI VEČ KER JE KONEC LETA . :eek:
AMPAK BREZ SKRBI SAJ SO ČEBELE PREGLEDANE S STRANI VETERINARJA NA LOKACIJI KJER STOJIJO. PA TUDI GNILOBE NI :palec:
KONTAKTIRAM TUDI Z DRUGIMI ČEBELARJI A NAJRAJE TUKAJ Z OSTALIMI. KOT JE ŽE DANILO NAPISAL TE SPELJEJO V KALNE VODE ALI PO DOMAČE - TE NATEGNEJO. TUKAJ SE TO NE MORE ZGODITI DA BI ZAŠEL V KALNE VODE , KAJTI TUDI ČE SE KDO OD VAS ZMOTI , SE ŽE DRUGI OGLASI IN KOMENTIRA TAKO DA NI :O: :O: :O: :O: AMPAK JE :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: . SICER PA KAJ SEM SE NAUČIL TUKAJ , LAHKO MIRNE DUŠE DEBATIRAM Z NAŠIMI ČEBELARJI IN VIDIJO DA IMAM NEKAJ POJMA x;)x
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#16 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 5. december 2003, 06:09

x:Dx x:Dx dober učenec si BONI ni kaj hitro kapiraš ja pazi, da se včlanih na občnem zboru oiroma prijavi, da te pokličejo na občni zbor se boš malo bolj ''usidral'' :palec:

#17 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 5. december 2003, 13:39

Ja, vrzi sidro, pa ne pregloboko. V čebelarskih vodah je treba biti malce manj privezan, drugače gredo kakšne stvari mimo tebe..... x:Dx :palec:

#18 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 5. december 2003, 16:39

JA , ZA ZDAJ VLEČEM NITKE , VRVI PA ŠE NI. NE HITIM LE OSNOVNO ZNANJE NABIRAM PO VSEH POTEH. DA PRIDEM DO SIDRA . UPAM DA NISEM PREVEČ TEČEN x:Dx
KAR SE PA TIČE OBČEGA ZBORA SEM ŽE PRIJAVLJEN IN BO V JANUARJU.
SAJ DAJEM VSE OD SEBE , SICER NIMA SMISLA SPLOH KAJ ZAČET.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#19 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 5. december 2003, 16:43

Pametno le tako naprej pa boš hitro postal PROFI.... :palec: :palec: x^x

#20 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 5. december 2003, 16:46

ALI IMA KDO KAKŠEN PLAN ALI NAČRT ZA POSTAVITEV ČEBELJNJAKA VELIKOSTI CCA 3,00 X 3,00
NI VAŽNO KAKŠEN BOM ŽE SAM PRDELAL ČE NE BO PRAV. DANILO TI SI TESAR ... PA
NE SAJ NE POTREBUJEM DA GA POSTAVIŠ , IMAŠ PA IDEJE xrolleyesx :palec:
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#21 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 5. december 2003, 17:27

V knjigi sodobno čebelarstvo praktični del je kar nekaj načrtov samo žal so za skener preveliki. Imaš možnost knjigo kje dobit oziroma sposodit???
Na ČZS imajo tudi kar nekaj načrtov malo povprašaj!?

#22 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 5. december 2003, 21:21

OCKEY BOM POSKUSIL. x:Dx
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#23 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 8. december 2003, 09:22

Preden boš karkoli postavil, razmisli o dimenzijah. 4x4 morda? Zgodi se, da prostora kaj kmalu zmanjka....

#24 BONI

BONI
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 133

Objavljeno: 8. december 2003, 09:59

SEDANJE MERE SO 3.00 X 10.0 . RAZMIŠLJAL SEM TUDI ,DA BI SI NAREDIL
ŠE EN PROSTOR ZA TOČIT MED RABIM PA TUDI ZA RAZNA ORODJA TAKO DA BI TA PROSTOR RABIL V VEČ NAMENOV. JA STROŠKI , AMPAK
KAJ DANES NI POVEZANO Z STROŠKI. NJIVE SE TUDI NE SPLAČA OBDELOVAT ČE GLEDAŠ NA STROŠKE. VENDAR ČE JE VESELJE IN ZRAVEN ŠE KAKŠNA KORIST SE POGLIHA.
ČE NIMAŠ KAJ POČETI, NE POČENJAJ TEGA TUKAJ !

#25 Miro

Miro
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 317

Objavljeno: 8. december 2003, 12:42

Te dimenzije so O.K.. Fajn da razmišljaš o ločenem prostoru za točenje, kajti to zna biti v nasprotnem primeru hud problem.
A boš delal iz brun ali bodo deske? Kakšna oblika (Gorenjski?)...?




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0