Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Panj


  • Prijavi se, če želiš komentirati
110 komentarjev na to temo

#101 Boris 2

Boris 2
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 2. april 2004, 20:56

To se pa zelo lepo sliši oz. prebere x:Dx x^x x:px x:px :palec:
Glede tistega strupa sem pa malo slabo ostal. :vragec: :vragec:
Prepričan sem, da veliko čebelarjev, predvsem tistih na začetku naredijo precej neumnosti, ker imajo pač zelo slabe mentorje. :V:
Po številu članov na tem čebelarskem forumu imam občutek, da skoraj nihče sploh ne ve zanj. Vidim pa tudi, da je pri nekaterih čebelarjh tudi nekaj hudo narobe in če pomislimo, da med uživa tudi precej bolanih ljudi zaradi zdravja seveda in da potem dajo svinjarijo vase, katera jim samo še bolj škoduje je pa to zelo žalostno. :V: :V:

#102 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 2. april 2004, 21:17

Boris veliko čebelarjev ve zanj samo so opazovalci in samo berejo nimajo pa tolko jajc, da vprašajo in ne vsi tolko jajc, da povedo po pravici oziroma bob bob....

Odpiram novi forum ravno za ta namen urdil bom po okusu nas odprtih in za dialog pripravljenih ljudi. Teme bodo strikno oblikovane in pred vsako bodo osnovni podatki o vse tak, da se samo postavi določena nejasnost in razčleni. Če boste pripravljeni sodelovat tudi tam vam bo forum seveda na voljo. Čakam samo, da se mi registrira naslov deluje že vendar na enem drugem naslovu torej ste vabljeni....

#103 Boris 2

Boris 2
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 2. april 2004, 21:35

Seveda bomo zraven x:Dx :palec:
Do takrat pa bi nekaj vprašal, ker sem prej pozabu. Od vzadaj v panju za pitalnikom je precej mravelj. Ni se jih sicer problem rešit vendar sem lani od kolega slišal, da je to povsem v redu, ker živilo z čebelami v simbiozi, kako se pač temu reče in da imajo od tega oboji korist. Spet en drugi pa mi je rekel, da to drži ampak, da mravelj ne sme bit v prevelikem številu. :eek:
Je bolje, da se jih rešim ali pa da pustim tako kot je x?x x?x

#104 Boris 2

Boris 2
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 2. april 2004, 21:55

Pa še nekaj x:Dx
Danes je bilo čudovito vreme in čebele so izletavale kot nore. x:px
Pa me pet minut za tem pokliče kolega prav tako čebelar začetnik kot jaz in mi prestrašeno reče, da se pred njegovimi panji dogaja nekaj čudnega. Namreč ponavadi je dobi vsakič ko se približa čebelam kar nekaj pikov, danes pa jih je ogromno zunaj in da ga sploh ne šmirglajo. x:Dx x:Dx x:Dx
Pa sem mu reku naj je brez skrbi saj imajo čebele danes pametnejše delo kot pa za njim letat. x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

#105 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 3. april 2004, 07:01

No, če je mravelj preveč je res dobro, da jih malo ''obdelaš'' čebele pač motijo in tudi vonj po mravljah ni preveč ok :xx!:

Ja, ko je paša se čebel ni treba bat imajo dovolj dela ali kot pravijo ko je paša je simpl čebelarit in čebelar bit pa med točit, v nasprotnem je pa to velika j....

#106 Boris 2

Boris 2
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 43

Objavljeno: 3. april 2004, 14:14

Mravlje so obdelane. x^x x;)x :palec:


Bi bilo v redu sedaj kak medeni sat v panjih malo odpret zaradi boljšega zaleganja matice . x?x

#107 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 3. april 2004, 17:12

Ja malo zamujaš z odpiranjem satov Boris...torej pohiti

#108 BeeKeeper

BeeKeeper
  • ŽeČistoDomači
  • Št. objav: 293

Objavljeno: 4. april 2004, 07:53

Kakšne temperature pa morajo biti, da odpiraš panje in praskaš medene sate. Pri meni je še kar hladno ponoči pa tudi čez dan piha in ne bi še snemal izolacije zadaj x?x xrolleyesx :eek:

#109 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 4. april 2004, 07:57

JJ če čebele letijo to lahko storiš in ne bo težav nekje 10-12 stopinj več je boljše je. Pri AŽ delamo znotraj torej ni tak udar zraka za lR malo večje j.... je pa to najboljši način za zagon družine....

#110 MIHA

MIHA
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 8

Objavljeno: 10. junij 2004, 11:46

Zdravo x!x
Js mam pa panje,ki so podobni kranjičem :palec: x:Dx Samo da imajo stranice
malo nagnjene navzven xcivx !!!!!!
ALI IMA KDO PODOBNE PANJE x?x ??

#111 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 13. junij 2004, 20:33

Ja bi bilo fajn to poslikat, da vidimo za kako zadevo gre...




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (1)

Člani: 0 - Gosti: 1 - Skriti člani: 0