Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

PotrpeŽljivost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
317 komentarjev na to temo

#1 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 3. december 2003, 09:24

Ena izmed lastnosti, za katere se mi zdi, da so ključne za doseganje notranjega ravnovesja je potrpežljivost.

Kako potrpežljivi ste? Si daste dovolj časa da dospete na cilj, ki si ga postavite, da naredite stvar, ki se jo namenite, tudi če vam nekajkrat ne uspe? Ste dovolj tolerantni do sebe, ali vas vrže iz tira oz. vznemiri, če vam ne uspejo zadeve, kot si jih zamislite?

Koliko potrpljenja imate za druge ljudi. Hočete vse takoj, ali ste potrpežljivi in dajete čas?

Pa še to, če ste potrpežljivi ali nepotrpežljivi, vam je ta lastnost všeč ali delate na tem, da bi to spremenili. Ste potrpežljivi že od nekdaj, ali se to pri vas tekom življenja spreminja?


#2 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 3. december 2003, 09:31

Hm.. nič kej preveč potrpežljiva nisem.
Razni birokrati in to mi pijejo živce.. tam so stvari enkrat danes enkrat juter... Verjetno se to v službi navadiš, ko so stvari, ki jih moraš takoj zrihtat.. pol pa prideš na občino recimo.. tam so pa vsi tko zaspani, pa noben nč ne ve.. pa čakat na šaltru...
Ne delam nč kej na tem... na potrpežljivosti. Če kdo rabi vzpodbudo mu jo dam.. Nisem več tiho, povem vsakemu svoje.
S potrpežljivostjo je nekako tako se mi zdi kot s tistim rekom.. če te kdo udari po levem licu mu nastavi še desnega..... ker enkrat potrpiš, VEDNO moraš potrpet. Če se VE da si nepotrpežljiv, bo vsaj vsaka zadeva šla v nekem doglednem roku. xrolleyesx
Mushi

#3 pokowc

pokowc
  • Brez statusa
  • Št. objav: 5 844

Objavljeno: 3. december 2003, 10:06

Smo morda e pisal.....
Sem ,ja potrpežljiv..držim se in strmim k temu,vsaj tolko časa,dokler se sam rezultat ne pojav.
To mora bit nekak v človeku, če ne te layf nardi tazga....Smotan je pa to, de mureš bit zarad drugih potrpežljiv x8Dx

#4 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 3. december 2003, 10:10

Mislim, da sem kar potprežljiv......se mi zdi, da še včasih preveč, res pa opažam, še posebej zadnja leta, da dosti več dosežeš, če nisi potrpežljiv.......ni prav, da takole razmišljam, ampak te življenje izuči.
Res pa je, da mi tale Mars v ribah pri potrpežljivost prav nič ne koristi, me sicer preiskuša, ampak je kar v redu tako :palec:
xDDx

#5 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 3. december 2003, 10:34

....Potrpežljiva?.Hm..ja če je kdo ok do mene..da ne zganja posesije..al pa da me ne obtožuje.tko po krivici .pol.se .ta moja potrpežljivost spremeni v agresijo.:devil:., ker če nekomu stokrat neki rečš..pa noče slišat..ratam k ena mala pošast.:devil:.in se ne znam kontrolirat.. ma sej se ne čudm da kdo koga fenta..če mu pa žre živce..pa provocira na vseh možnih koncih..:ermm:

Dobr je znat..bit potrpežljiv .. :palec: ne glih da vse prenašaš..ampak za določene stvari

Ubistvu me ta beseda..spominja na "Potrpežliv"- "Potrpi še malo"...zakaj bi sploh kdo mogu portpet :sori: .. še malo.., sej če človeku ne paše..kej..vedno se da najt rešitev.., ni fora v tem da nekdo "trpi"..to je kr neki.. K slišm da kdo reče : Joj potrpi še malo..v tej službi..al pa potrpi še malo..v vsemu temu kvazi "trplenju " je fora sam v tem al se človk hitr odloč..da se bo skenslu stran od nekje k mu ne paše al pa od nekoga..al pa vztraja..za to si je pa čist sam kriv. x:Dx

#6 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 3. december 2003, 10:45

He-he......dete Saturnino x;)x .......če bi vse to bilo tako enostavno.....bi pa blo res fajn......tudi kenslat x:Dx.....Hm....bo pa treba ob branju tvojih postov bit potrpežljiv in še potrpet mal :vragec: x;)x ......da vsaj mal odrasteš x:Dx x:Dx x;)x
Sam kriv....kaj pa berem lnf x:Dx x:Dx
x:Xx
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#7 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 3. december 2003, 10:49

...  Res pa je, da mi  tale Mars v ribah pri potrpežljivost prav nič ne koristi ...   xDDx

:o|o: :palec:
(*ce pa je se v opp. s plutonom - in v konj. s soncem, luno in merkurjem - pa je sploh tale polozaj najmanj primeren za potrp). xDDx

Janja, dobra tema...
Zal moram priznati, da nisem ravno med potrpezljivimi.
Na nek (kateri bi pa to bil? ;)) nacin morda ze... nekako.... ko gre za razumevanje ali kaj takega... saj pravzaprav uspem kar dosti potrpeti...
A sicer.... cakanje, stratesko delovanje... etc... to zal nisem jaz. x:Ix :8):
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#8 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 3. december 2003, 10:53

HEHE..Mick x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx ..ja sej sm k dete x:Ix

#9 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 3. december 2003, 11:16

Ja, mislim, da sem vedno bolj ... delamo na tem ... na samem ločevanju, kaj so čigave težave ... :o|o: x:Dx

#10 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 3. december 2003, 11:23

Sem dobila dosti iztočnic z vašimi odgovori. Jaz načeloma sem potrpežljiva - v smislu,da se lotim neke nove zadeve, ki je ne obvladam, pa poskusim nekaj narest. Običajno mi prvi poskus ne uspe. To me ne iztiri in poskusim še enkrat, z enako ali še več volje. Nekako rada negujem tale del otroka sebe - učenje česa novega, na nek način rada odkrivam zadeve, s katerimi se v življenju še nisem srečala in se rada učim iz nule - sama...

Kar se tiče v odnosu do drugih ljudi - zasebno, sem tudi lahko bi rekla zelo tolerantna in potrpežljiva. Pri tem mi je verjetno v veliko pomoč dejstvo, da razumem, da ima vsak človek v vsakem obdobju določena spoznanja, ki veljajo zanj osebno. Da moj prav ni prav za celi svet. je pa dejstvo, da kakšne tesnejše stike vzpostavljam z osebami, s katerimi sem si bližje.

Kar se pa tiče raznih opravkov - občine, zdravniki, birokracija, pa sem vtoliko to9lerantna, da na normalen način povem, kaj potrebujem in želim, po drugi strani pa dam točno vedeti, da brez zadeve, ki jo potrebujem ne bom šla.

POtrpeti v določeni situaciji..... je pa spet druga zadeva. Sem v službi, dokler mi je to všeč. Ko mi ne bo, bom še vedno svoje oddelala, bom pa intenzivno iskala drugo službo in vem, da jo bom v primeru da se tako odločim tudi našla.
Ni porazenec kdor je porazen, porazenec je kdor se po porazu ne pobere.

#11 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 3. december 2003, 11:31

x:Dx iz ene skrajnosti v drugo :vragec:

x:Dx x:Dx x:Dx
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#12 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 3. december 2003, 11:35

... ma sej se ne čudm da kdo koga fenta..če mu pa žre živce..pa provocira na vseh možnih koncih..:ermm:

Tle se pa strinjam z detetom x:)x . Še tako dobra potrpežljivost sčasoma popusti, pol je pa BUM :bomb: . Ampak js sm pa tko zlo potrpežljiva, da si zaslužim medaljo x:px

#13 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 3. december 2003, 11:45

. Ampak js sm pa tko zlo potrpežljiva, da si zaslužim medaljo x:px

Kitty. :palec: .blagor teb... jst skor že sama seb skrivam hladno orožje x:Dx

Shit...ampak.. en folk je pa prov tak da mu ne smeš, Nć..rečt..kao občutljivi na vse kar leze in raste.. se čudm kako tak sploh preživi. :sori: .ker v njemu Gospod Strah not leži x:Dx x:Dx ..

To..ko slišm da nekdoreče: "Ja znjim mors pa delat kot v rokavicah"..Mislm Zakaj.. da na konc..explodirash..od tega..k se morš tok trudit..da mu "jaa ne boš kej tazga reku".:ph34r:..Ah..pač en folk.. se rad fejka. xrolleyesx ..

Sam mene še zmer zanima, če je O. J. Simpson..ženo spravu na oni svet.-.recimo da bi priznau enkrat, ker bi bil že cajt..bi me zanimal..Kaj se mu je takrat motal po glavi..Mogoče ni bil dost "Potrpežljiv"..njegovo priznanje bi rada enkrat doživela..pa ga analizirala.. :vio: .

#14 mushi

mushi
  • Lunatik
  • Št. objav: 3 376

Objavljeno: 3. december 2003, 11:50

:vragec: Bobnar to tud jst znam bit.. :palec:
Pol pa odklop! x:Dx x:Dx x:Dx
Saturnina z zanimanjem berem tvoje poste! Maš vedno kej za povedat tko SVOJEGA. Mi je všeč. Taka mala :vragec: . In končno, vse tole je tud res! Dober služba... včasih je treba trpet imbecile nad seboj in nič ne moreš zato... razen če se spokaš iz službe v drugo, ki pa mogoč ne bo fajna po drugi plati, pa spet se lahko tam najde kdo ki ti živce najeda... Drugač se pa držim tega, da pokažem zobe, samo šefu recimo ni fajn. Boljš malo hinavit, tud če ti ne leži, oz. ker tega ne morem, vsaj tistega kar si mislim, da ne povem v fris, ko vidim kako eni dober skoz z jamranjem pridejo... imamo enga novga sodelavca ki je šel jamrat nadrejenemu kako celo noč ni spal ko se mu je o kravah v štali sanjalo da so zbolele al pocrkale... pa je tko cenjen.. me zanima kaj še vse gobca... :bomb: :vragec:
Mushi

#15 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 3. december 2003, 12:11

...Ja Mushi Mushi Mushkica.. hehe..tista bombica mi je ušeč..kmal..bo explodirala..v ustih tvojga sodelavca :vragec: x:Dx x:Dx , sam ta sodelavc..al res ni človk..v glavi Ok..al pa se je hotu prliznt....šefu.. x:Dx x:Dx ..a ta sodelavc je "cenjen"..o bože..na podlagi česa x?x :vragec: :vragec: x:Dx


..samo ce jamrash..samga sebe..poneumlash..pa sej je vsak to delu..kdaj..samo..pol.. se ti pa zazdi..recimo tko kukr se je men..da zakaj bi mogla..delat norca iz sama sebe..mislm tak folk se mi res smil..pa to neka pozornost k jo človk konstantno išče..(to je zanimivo) drugač..saj men

Ej glih učer sm razpravlala..z frendi..pa sm rekla..da mi je učas žau..ker nism hinavka..pa taka lizica.:P.hkrati pa da mi je tud resnično žau včas..zakaj nism taka k miljon drugih..da bi vse isto delala..iste cunje kupovala..sej veš..(Manufakture pa to)..tko mam pa na nek način kr en breme..da nism čist ista kot večina drugih..Glih rekla..sm..mar bi bla tok glupa pa bi se delala.. glupo..tko k večina.., mi saj vsak tadrug nebi govoru..da sm čudna..

Sam..kaj..k ne morm.. :eek: ..Ma nikol se nebi mogla družt z nekom..pa potem ga opravlat.. al pa tm enmu nost ene kolače, pa se mu smejat..čš "kok je men ta soseda kul"..Dobr..normalno pozdravš..pa čao..če ti pa ne paše koga pozdravlat..ga pa pač NE x:Dx

Sm ugotavlala..včeri.. glih..da ubistvu namen človeštva je po moje navezovanje stikov pa prijateljstvo..a ne..ampak..potem je en iznajdu besedo "Zavist" pa "Moje..to je MOOJE.. ne ne To je Tvoje"..in Take..Take..stvari uničujejo odnose.. to pa mene..mori.. Res xrolleyesx :sori: zakaj..so eni tak podn..da morjo skos omenjat TO JE MOJE..kaj kr ena posesija..vlada.. :O:

Ne ne..do takih jst nism ..ma ne nism..ne MORM bit potrpežljiva res.. :C:

#16 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 3. december 2003, 12:11

. Ampak js sm pa tko zlo potrpežljiva, da si zaslužim medaljo x:px

Kitty. :palec: .blagor teb... jst skor že sama seb skrivam hladno orožje x:Dx

Shit...ampak.. en folk je pa prov tak da mu ne smeš, Nć..rečt..kao občutljivi na vse kar leze in raste.. se čudm kako tak sploh preživi. :sori: .ker v njemu Gospod Strah not leži x:Dx x:Dx ..

To..ko slišm da nekdoreče: "Ja znjim mors pa delat kot v rokavicah"..Mislm Zakaj.. da na konc..explodirash..od tega..k se morš tok trudit..da mu "jaa ne boš kej tazga reku".:ph34r:..Ah..pač en folk.. se rad fejka. xrolleyesx ..

Sam mene še zmer zanima, če je O. J. Simpson..ženo spravu na oni svet.-.recimo da bi priznau enkrat, ker bi bil že cajt..bi me zanimal..Kaj se mu je takrat motal po glavi..Mogoče ni bil dost "Potrpežljiv"..njegovo priznanje bi rada enkrat doživela..pa ga analizirala.. :vio: .

hehehhehe. Ma nč skrivat hladnega orožja, raj ga pokaž x:Dx .Ti bom dala js, blagor men. Če bi bla na mojem mestu, bi hladno orožje že zdavni uporabla :blackeye: :xx!: xNNx x:)x .
Vsakmu lohk vse rečeš, če le koga ne zmerjaš al pa žališ. Če pa ne razume heca,... kaj pa češ pol... rokavico z rok potegnt, pa ga po glav mahnt x:Dx .
O.J.-ev kuža je bil baje priča. Sam počak, da ga mine potrpežljivost, pa bo priznal x;)x .

#17 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 3. december 2003, 12:16

[O.J.-ev kuža je bil baje priča. Sam počak, da ga mine potrpežljivost, pa bo priznal  x;)x  .

Ja.. točn kako se omami psa x?x x:Dx

#18 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 3. december 2003, 12:44

To pa ni težko. Kastrirat ga daš x:)x

#19 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 3. december 2003, 12:55

Ja..a mislš..k bo brež "ptička" da bo povedu po pravici x:Dx

#20 Kitty

Kitty
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 200

Objavljeno: 3. december 2003, 13:08

hehehe, aha. In po resnici x:Dx

#21 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 3. december 2003, 13:22

po moje pretirana potrpežljivost škoduje nam in bližnji okolici, ker se skoz blefira da je zmirm vse OK x:px
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#22 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 3. december 2003, 13:25

Amis.. pa ti si Car x:Dx

#23 rachek

rachek
  • D član
  • Št. objav: 1 681

Objavljeno: 3. december 2003, 13:41

SaTurNina, če se ne motim, bi morala napisati "Carica"! x:Dx x:Dx

#24 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 3. december 2003, 15:13

:vragec:


sm zacheu brat tam na oni strani,
pa me minila potrpezhljivost (al pa sploh ni bla prisotna) tko da....zvizz



666 zlobijeu.....na levokrug.....zviz x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#25 stankaa

stankaa
  • D član
  • Št. objav: 2 653

Objavljeno: 3. december 2003, 15:35

...nalevokrug x:Dx x:Dx x:Dx x:Dx

A veste zakaj niso ženske v vojski?
ker imajo preveč domišljije in premalo discipline, ubogljivosti itd idt itd...
da bi tako potrpežljivo prenašale ukaze
kot
MOŠKI

Stankaaaa

Življenje je PLES do nebes...
Imejte se radi med seboj, vedno!
live well, laugh often, love much (as you've never been hurt!)




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0