Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

PotrpeŽljivost


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
317 komentarjev na to temo

#51 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 4. december 2003, 09:18

xDDx rachek. xDDx .. Kako naj pa jst vem da se za moškim imenom oz. nick-om skriva Ženska? ..to je tko k da bi gledu Salome..pa nebi vedu..al je muško al žensko.. x:Dx :vragec: ..čeprov..Salome..se je kr ufurala x:Dx

#52 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 4. december 2003, 09:35

Hm...pa ti......si Saturn.......al.........Nina? x:Dx x:Dx x;)x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#53 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 4. december 2003, 09:46

Janja potrpežljivo bere vaše komentarje na potrpežljivost x:Dx :palec: .

#54 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. december 2003, 09:53

Celo jaz sem vcasih nepopisno potrpezljiva... xrolleyesx xrolleyesx xrolleyesx
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso

#55 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 4. december 2003, 10:19

xyesx .....če smo pa tako fajn......x;)x x:Dx .....ma, ne moreš, da ne bi bila potrpežljiva........z deco LNF-a x:Dx x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#56 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 4. december 2003, 10:52

hehe..Mick x:Dx ..pomoje..sploh nevem kjerga spola sm u resnici x:Dx ..Nej bi bla ženskega x:Dx

Sam..veš kaj sm se zdele spomnla..kaj če mormo mi ugotovit da smo ubistvu oboje ..da pač eni so ženske..eni moški ampak ubistvu smo oboje..ker se razlikujemo po konstrukciji..še ne pomen da smo si v resnici različni..Mensezdi da si sploh nismo. x:Dx

K eni rečejo "Man are from Venus, Women are from Mars" al kako že..ma dej bull shit. :xx!: .ameriške finte x8Dx ..

#57 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 4. december 2003, 11:20

x:Dx :palec: .....se pa......hm :vragec: ......izpopolnjujemo x:Dx x:Dx :vragec:...al tko nekak x^x :vragec: x:px
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#58 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 4. december 2003, 11:32

Toćn..veš kaj men nikol ne gre v glavo. x?x .Recimo..mene ne mot če bi do mene pršla ena ženska, k bi me rada spoznala..(da bi me pecala) A NE..ampak če pa tip do tipa pride..kje v lokalu pa mu da vedt pač da mu je všeč, se pa to tipom zdi k eno grozodejstvo. :eek: :bomb:.Mislm..a pol to pomen, da sam ne mara da je moškega spola..a se ga sramuje? Pa to je ja kompliment.. xDDx
Glih zanč..se je to zgodil ko sva bla s frendom na enmu party-ju, ma ej ta frend se je pol še celo pot tresu..pa preklinju da kako se more to njemu zgodit.. :C: :eek: :eek: :sori: :O: xcivx .pa da groza in oh in sploh .Mislm pa kaj je to kej tazga..sej ga ni prsilu da bi gliste jedu.. xrolleyesx..

Gledala sm v soboto Oprah ..in šlo se je o Pedofilih.-Zanimiva oddaja je bla morm rečt ..Samo ne morm verjet :eek: .kako tista množica folka ljudi smatra enga človeka za pošast. :O: .ker ma kao otroke tamale rad..pa sej ubistvu jih ma samo rad..tko mal preveč. x:Dx :vragec: .ampak tak je..in iz tega delajo TAK Cirkus..da glava peče..k da ma človk najmanj gobavost..In kwa je bla fora, najprej je bil tip njihov sosed, so se lepo razumel in use..pol k so pa zvedl da je kao kaznjenec iz zapora, da je pedofil..UUUU kEErraaa paNiikaaa.. :O: Čš Kao on je POšast!! :eek: :O: :O: :O: Dobr jst tud tega ne odobravam da en nekoga prsil v neko dejanje. x!x .samo..kako to hitr spreobrnejo mnenje..samo zato ker je en reku da je incest če te privlačjo mali otroc..

ta država si je ma čist sama kriva..sej se vid po oddajah..k jih majo ..kako se obvarovati pred lopovi pa nevem čim..kr neki podpihujejo en strah..brezvezni so :8):

#59 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 4. december 2003, 11:41

Hm.....da me nek tip peca.......bi prenesu brez blema in travm x:)x x;)x ; da pa en tip peca mojga otroka........bi sam še tudi prenesel mukoma nekak......samo ne vem pa, če bi on prenesel........mojo reakcijo :vragec: x^x
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#60 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 4. december 2003, 12:11

N ene.. sej vem..hehe..sam.. tko hočm povedat kako folk deluje samo na neke Stereotipe..

Sej..men tud nebi blo prijetno da bi en stari ata zvabu mojga froca u eno uto pa bi ga božu..vse kar je na silo pod prisilo..jst tega ne odobravam..

sam mot me to..da.,, :sori:
Najprej so ga mel za dobrga soseda..k so pa zvedl..je biu pa pošast..in nč jih ni v nadaljne zanimal..a je on Ok al ni..v trenutku je bil označen K Pošast..pa marš vn iz moje soseske..dokler niso slišal je biu pa njihov kul sosed. :sori:

Veš kaj bi blo men ful zanimivo..in rada bi enkrat dočakala..da bi recimo ena ženska..k jo je kdo kdaj spolno zlorablju priznala da ji je to pasal..(Vem da je dostkrat prisotna sila..samo..stoposto obstaja..dost ljudi k jim je to pasal..) pa potem kao zarad sramu, ker je pač ta svet tak..rečejo da jih je kdo posilu..al pa nevem kaj še use..Zakaj se kšna taka ženska ne pojav na Oprah.. x?x

#61 Mick

Mick
  • D član
  • Št. objav: 18 126

Objavljeno: 4. december 2003, 12:30

Bi rekel, da res to obstaja.........ja.......sicer v manjšini.......ampak ziher pa so primeri.

Samo velikokrat pa "nasilna spolnost" obstaja le v domišljiji......s kar nekaj ženskami sem se pogovarjal, ki jih vznemirja pomisel na posilstvo.........da bi bila posiljena.......Samo......verjetno (tudi same se s tem strinjajo).......samo misel.......kot nekakšna seksualna fantazija, ki si jo lahko domišljajo, predstavljajo..........ne pa tudi kot realen dogodek. No......v domišljiji pa res lahko počnemo vse, ne x;)x x:Ix
Nikogar ne obrekujem, samo govorim, kar mislim.
K. Čapek

#62 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 4. december 2003, 13:26

Hm.. ja maš prov Mick..se strinjam :palec: ..sej ti pravm da bi rada enkrat vidla na Oprah kšno izpoved..tako ..iskreno..ne pa sam.. eno strašenje.. xDDx

#63 aquarius

aquarius
  • D član
  • Št. objav: 1 035

Objavljeno: 4. december 2003, 15:02

Moja bivša, mi je vedno pravila: zakaj nikoli ne popizdiš in me pošlješ v tri krasne, če ti kaj ne paše.....no pol sem pa enkrat popizdu....pa spet ni bilo prav,ker kao a zdaj bom pa še tulu.
Hm, tako da načeloma sem kar potrpežljiv, aha edino če recimo kaj popravljam,pa mi ne gre takoj od rok,definitivno znorim na tisti šraufenciger,...ampak to je dobro,ker potem pomirjen veliko bolje opravim do konca. :o|o: tako je.
Glej naprej, če se le da,...

#64 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 4. december 2003, 15:30

:vragec: mene je pa danes potrpežljivost do konca minila :vragec: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec: :vragec:

danes je ni ostalo niti za košček atoma :O: xcivx :C:

groza in strah :xx!: sam da gre mim, pa to hitr :vragec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#65 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. december 2003, 15:39

Celo 16 vragecov je "natipkala", daj ostani mirna, ker to je pa le število eksplozije x!x :palec: .....lep miren dan :palec:

#66 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 4. december 2003, 20:16

x^x borism, maš čisto prav :palec: res sem ravno prej izjavila, da če ne bom hitro ukrepala me bo razneslo (explozija torej :sori: ) si moram poiskat en kul CD in najti to kar predpisuješ za zdravilo MIR MIR MIR (ne bom jih natipkala 16 ker se mi ne ljubi x:Dx )
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#67 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. december 2003, 20:49

Amis, najbolje je muzika za relaksacijo, pa ne sedaj kakšno razbijaško, razen če imaš ti kontra sprostitev......kar poišči Cd in uživaj v večeru :palec:

#68 Amis

Amis
  • D član
  • Št. objav: 15 191

Objavljeno: 4. december 2003, 20:53

borism xsrcx
:palec: :palec: :palec:
you see things; and you say WHY?
but i dream things that never were; and i say WHY NOT?

#69 borism

borism
  • Lunatik
  • Št. objav: 14 562

Objavljeno: 4. december 2003, 21:18

No vidiš Amis, da pomaga... xyiyax xcrossfingx

#70 Tamburin

Tamburin
  • D član
  • Št. objav: 2 762

Objavljeno: 4. december 2003, 21:22

Potrpežljiva?
Kakor kdaj - zelo zelo različno. Včasih celo preveč, včasih pa niti malo. Nikoli nekaj vmes ali glih prav. :inocent:

Se pa tudi z leti ta potrpežljivost pri meni spreminja.
Včasih sem bila n.pr. zelo potrpežljiva do drugih ljudi (redkokdaj me je kdo iztiril - pravzaprav mi je moral kar dolgo skakat po glavi), pri doseganju nekih svojih ciljev (n.pr. šola...) pa sem bila zelo neučakana in zagnana.
Zdaj pa se mi zdi, da je ravno obratno: hitro me n.pr. nekdo razjezi in ne ostanem tiho..., kar pa se drugih stvari tiče, pa sem zelo potrpežljiva in flegmatična ("če ne bo letos, bo pa drugo leto")...

Mah, nobena skrajnost najbrž ni OK. Če nisi potrpežljiv, itak ni OK, če pa si preveč, pa se zna zgodit, da svoja čustva potlačiš nekam not v sebe in si jih niti ne priznaš, potem pa zna to kje drugje udarit ven... Včasih se zna za tisto potrpežljivostjo skrivati tudi kak občutek krivde ali slaba samopodoba (kao: "moram bit tiho, ker drugi so boljši od mene")...

#71 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 5. december 2003, 07:14

Jaz sem tiho v debati z drugimi, če si po nekaj pojasnilih drug drugemu zakaj kdo misli kot misli ne pridemo skupaj zato, ker pač zdaj so na neki stopnji razmišljanja o nečem. Ko bo napočil njihov ali moj čas za premike, se pa morda na določeni točki srečamo....

Jaz sem potrpežljiva v smislu sprejemanja resnic drugih zanje, kar se pa mojih mnenj in prepričanj tiče pa, ko izvem za kakšen drug pogled presodim, al si ga bom prilastila, prikrojila ali ostanem pri svojem :inocent: .

#72 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 5. december 2003, 08:52

x:)x Janjak x8Dx

x^x Fajn tema tole xokx

Potrpežljivost je čedna lastnost v odnosu do sebe in do drugih.
V knjigi Sai Baba govori o odnosih je njegovo stališče o le-tej zanimivo..


....Počakaj. Naredi, kar moraš narediti. Ta je eno. Drugo pa je čakanje. Vedeti, kdaj moraš čakati in kdaj delovati, je modrost.
Je ženska vrlina. Ženske lažje čakajo kot moški. V mnogih pogledih so tesneje povezane z življenjem kot moški. V njihovem telesu raste otrok. Mesece ga nosijo, hranijo in končno rodijo. Kljub temu lahko ženska, ki je v stiku s svojimi čustvi ves ta čas čaka brez nestrpnasti. Moškim je to pogosto veliko težje.

Mati Zemlja, glavni simbol ženskosti, lahko čaka. Leta, desetletja, tisočletja. Mati Zemlja je vedno dejavna in obenem neprekinjeno čaka. Njena potrpežljivost je tista, ki omogoča, da semena kalijo, rastline rastejo, plodovi zorijo. Mati Zemlja ne želi nič pospeševati, nobenega procesa ne želi skrajšati. Ona je vselej tu. Polna potrpljenja. Zato tudi vselej zmaga. Clovek, bolje rečeno, moškost (moški princip), pa nasprotno želi ustvarjati s hitrostjo. Moškega nič ne bolj očara kot hitrost. Hitrost pa je konec koncev mnogo počasnejša kot počasna patrpežljivast Stanovitnost je namreč tista, ki vselej zmaga. Koliko moških ali pa moško usmerjenih žensk drvi na primer po avtocestah, prihranjen čas pa porabijo za pogostejše natakanje gariva, ali pa ko prispejo na cilj, niso zaradi silnega stresa za nabena rabo, ali pa celo povzročijo nesrečo, ki jih šele potem stane veliko časa.

Kdor hoče v življenju zmagati, potrebuje dolgo sapo. Hitrost ima svoje meje. Kaj pa vam pamaga najhitrejši avto, če mu morate stalno dolivati gorivo ter ga nenehno vzdrževati? Če pa greš svojo pot počasi in stanovitno, tedaj istačasno opraviš kar dve poti: zunanjo, tj. pot samo, in natranjo, pot razvoja.

Potrpljenje je globoka moč ženske. Mnoge duše se rodijo kot ženske, ker se morajo naučiti potrpljenja. Vendar dandanes ravno ta priložnast večini žensk ni dana. Za razvoj potrpljenja je nujno potrebna varnost. In ravno to dandanes primanjkuje ženskam od samega začetka.
Če se starši neke deklice ločijo, bo ona izgubila varnost, ki jo potrebuje za razvoj potrpljenja. Tudi kot žena ne bo imela potrebnega potrpljenja do moža in otrok. Posledica tega? Ločevanja in ločitve. Večina problemov nastane iz pomanjkanja potrpljenja.

Nauči se počakati in tvoje življenje bo vzcvetelo.  Kaj ti pomaga, če vsak dan ali pa vsak teden vlačiš cvetne čebulice iz zemlje, da bi videl, če že kaj kalijo. Pusti jih v zemlji. Ko bo napočil njihov čas, bodo že vzcvetele. Če je njihov čas april ali maj, ne pomaga nič oziroma le škodi, če jih že novembra ali decembra puliš ven in si jih ogleduješ. Daj jim potreben čas in mati Zemlja, mati Narava in mati Čas bodo naredile svoje. (str. 221,222)


Helena


#73 Helena

Helena
  • D član
  • Št. objav: 1 180

Objavljeno: 5. december 2003, 09:14

Sama se iz dneva v dan učim potrpežljivosti predvsem do sebe, :8):
do drugih sem bila vedno bolj potrpežljiva kot do sebe,
tako da uživam v tem, ko se učim to biti. x:)x

Veliko potpežljivosti je danes potrebno v odnosih, takšnih in drugačnih (partnerskih, družinskih, prijateljskih, službenih)
če pa je na koncu kdaj mera polna potem pa to na lep miren način dotičnemu dati to vedeti. x:px

Če ima človek mir v duši je tudi strpnejši do sočloveka, do živali in vsega živega. x^x

Helena


#74 Gost_SaTurNina_*

Gost_SaTurNina_*
  • Gost

Objavljeno: 5. december 2003, 09:17

Helena : O kaako lepo x:Dx :vragec: x:Dx xDDx xDDx xDDx xDDx

Dobr si povedala.. če bi blo le na tem svetu tko :vragec: x:Dx x:Dx x:Dx

#75 Pujsita

Pujsita
  • D član
  • Št. objav: 8 988

Objavljeno: 5. december 2003, 09:27

Če ima človek mir v duši je tudi strpnejši do sočloveka, do živali in vsega živega.  x^x
[/color][/i][/b]

V to sem tudi jaz prepričana. Mir v duši in notranje ravnovesje pričara prečudovito življenje in odnose.

xzobkox xflirtx xokx




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0