Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Krist in njegov kamen


  • Prijavi se, če želiš komentirati
- - - - -
54 komentarjev na to temo

#51 krist

krist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 29. december 2003, 23:39

Vsebuje kalcedon vodo ali baker?

Če kamen vsebuje vodo praviš da pobledi, če pa nima vode ga lahko pustimo pa za 15 minut. Kolk časa je lahko kalcedon na soncu? :)

#52 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 30. december 2003, 10:36

Nisva se razumela. Če vsebuje relativno veliko vode, pobledi (opali, stilbit, hrizopraz, tudi nekatere vrste apofilita), če pa je ne vsebuje, je lahko na soncu npr. ves dan - omejitev 15 minut velja le za tiste kamne, ki lahko zaradi pretirane izpostavljenosti soncu pobledijo.
Opal na soncu poleg tega, da izgubi barvo, rad tudi poči. To se lahko zgodi tudi apofilitu. Hrizopraz ne poči - postane pa nekoliko bolj bled - barvo dobi nazaj, če ga damo za dalj časa v vodo. Voda lahko npr. poživi barvo tudi nekaterim vrstam aragonitov (odvisno od primesi).
Kalcedon sicer poleg SiO2 vsebuje nekaj vode, a zelo malo, tako da raspoke zaradi izpostavljenosti soncu niso pogoste - sploh ne pri kalcedonih, ki so brušeni in spolirani. Lahko ga imaš na soncu ves dan. Če pa bi bili plastoviti kalcedon izpostavljen močnemu soncu npr. mesec dni, bi nedvomno nekoliko pobledel. Tovrstne kalcedone tudi raje ne čistiti v slani vodi (možne razpoke!). x:Dx
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#53 krist

krist
  • NeČistZačetnik
  • PipPip
  • Št. objav: 22

Objavljeno: 30. december 2003, 15:42

Če se kalcedon ne sme v slani vodi ga bom dal pa v sodo bikarbono ane.
Sam še tole me zanima: jaz nosim kamen v žepu pa me zanima ali je važno na kakšni vrvici ga bi imel če ga bi nosil kot nakit-jaz ga bi imel raje na kaki usnjeni vrvici kot pa na kovini. In zanima me še na kak material je dobro dajat kamen ponoči-jaz ga dam v omaro na stekleno posodico.
Hvala

#54 nosorog

nosorog
  • Lunatik
  • Št. objav: 5 147

Objavljeno: 30. december 2003, 17:30

Materiali, ki so kompatibilni s kalcedonom, so srebro, baker, les, bombaž, usnje - izbira bo tor lahka. Mesta za "odlaganje kamna", ki jih uporabljaš, so čist ql. :palec:
http://tadej-pretner.com

Možni posledični izgredi so edini razlog, da poimensko ne navedem forumovca, ki ima železen zob!

#55 Marsa

Marsa
  • Uredništvo
  • Št. objav: 60 730

Objavljeno: 4. januar 2004, 15:05

Nosorog - :palec: :palec: zivjo in dobrodosel - si dbest 'pridobitev', vidim, da ful obvladas. x^x

Malo je skoda edino, da si tole ze semle dal... Bi bilo fino imeti posebej pri ciscenju to...
Morda enkrat povezem ali kako skombiniramo. :)

Skratka - kul, me veseli. x8Dx :palec:
Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.
Picasso




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0