Za nemoteno delovanje te spletne strani uporabljamo piškotke. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z našo politiko piškotkov. Nadaljuj
Lunin net

Hitri skok na vsebino


Fotka

Uporaba računalnika - programi za pomoč čebelarje


  • Prijavi se, če želiš komentirati
103 komentarjev na to temo

#1 Valter

Valter
  • NeČistZačetnik
  • Pip
  • Št. objav: 1

Objavljeno: 4. december 2003, 12:06

Ali pri svojem delu uporabljate tudi računalniške programe (npr. BeeKeeper) in katere? Ali so v slovenščini?

#2 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 4. december 2003, 16:08

Žal ne poznam nobenega v slovenščini uporabljam Nemškega Stoki za vodenje panjskih kartic vendar zaenkrat neuspešno, ker nimam prenosnika prepisavanje podastkov z papirjev pa je nelogično in časovno neprilagodljivo. Moral bom nabavoit prenosnik samo spet $$$$$$ :V: in tega mi trenutno zelo manjka x:Dx

#3 branko

branko
  • NeČistZačetnik
  • PipPipPip
  • Št. objav: 25

Objavljeno: 4. december 2003, 16:53

Nam manjšim čebelarjem mislim da kak poseben rač. program ne pride v poštev.
Danilu kot vzrejevalcu matic bi pa kak dober program presneto prav prišel. So pa finance tiste ki zavirajo.

#4 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. december 2003, 17:07

:vragec:


bi bil naproshen kdo od vas za kakshen link za softver....naprimer


666 zlobijeu....tralala
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#5 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 4. december 2003, 17:23

Ja jaz bi rabil edino nek prevod oziroma modifikacijo tega kar imam žal pa ne poznam linkov niti kaj posebnekaga na to temo.
Moj program sem jaz dobil iz Nmčije prek moje sestre in je stal takra 100 mark in je kar dober sam prenosnik je težava....

#6 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. december 2003, 17:39

:vragec:


dej danilo....napishi celo ime programa....pa bomo na mrezhi nashli kak upload...aja pa proizvajalca tut...
lp
aakhut
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#7 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 4. december 2003, 18:08

Ja Danilo dej to dej ono OK ime programa je STOCKI 3.0 Bienen-Stockkarte fur den PC
razvil in distribuira dipl.ing. Thomas Schachtner Kreuzbergstrasse 32 94036 Passau

program je bil omejen na prodajo samo v Nemčiji kako je sedaj pa samo brskajte po netu saj če mate ADSL je simpl pa vesel bom kakega rezultata :palec:

#8 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 4. december 2003, 18:42

:vragec:


danilo dej..... x:)x x;)x
bom se ponoch potrudu kak crack dobit dol z neta...
x:o)x ....aakhut x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#9 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 4. december 2003, 18:48

Ja vesdel bom vsega kar lahko najdeš v smeri softwer v čebelarstvu...

#10 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 4. december 2003, 22:25

Če mi kdo najde delujoč crack za image pro plus pa tud dobi za pir. Ali pa če kdo najde kak program, ki zna šteti predmete na sliki. Skozi prej omenjeni program sem spustil Danilove slike varoj in je kar dobro preštel varoje. Uporabna zadeva. Žal mi tudi serijska nič ne nuca, ker je zaščita narejena na eno stvarco, ki jo vtakneš v paralelni port ali pa usb. Pa krekni to, kdor zmore :o|o:

#11 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. december 2003, 02:34

:vragec:

evo danilo....dobu dol dva programa (delujocha) z omenjeno tematiko...mash spohan CD, ki te chaka....kam kako pa ti povej...jaz v prestolnici doma...hehe
samo en :vragec: ....tokrat in izjemoma... x:Dx x:o)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#12 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. december 2003, 02:35

:vragec:


hrasteljeu marko....che je na netu....bo tut iz neta....


2 :vragec: .a tokrat in izjemoma.....samo za chebelice in njihove trote x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#13 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. december 2003, 03:12

:vragec:


mam tut zate....upam, da bo delal...je pa she par rezervnih S\N...hehe

1 :vragec: sheu je med trote.... x:Dx x:o)x x;)x
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#14 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 5. december 2003, 06:12

POošlji na moj naslov ti ga pošljem na OS

#15 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 5. december 2003, 09:54

aakhut: če kaj najdeš, se zelo priporočam.
Danilo, če bi te slučajno zanimal malo starejši prenosnik (p200, 32mb ram, 2,1 gb disk) z win 98 in office, bi se morda dalo dogovoriti za kako pametno ceno. Res pa je, da mu disketnik ne dela, samo jaz nisem uporabil nobene diskete že več kot leto in pol. Zdaj ko se bom vrnil iz Avstrije, ga tako ne bom več potreboval in ga imam namen prodati. Stocki bi pa že tekel na njem.

#16 aakhut

aakhut
  • Lunatik
  • Št. objav: 19 138

Objavljeno: 5. december 2003, 13:03

:vragec:


hmmm....markotou hrastelj.... x:)x
che mi na OS poshljesh naslou, ti jaz poshljem, kar sem pobrau iz medsatovja....ups medmrezhja...hehe


1 :vragec: chebele kausa x:Dx
tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra

#17 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 5. december 2003, 16:03

Marko o prenosniku študiram že celo leto vendar zmeraj nekaj drgo nujneje rabim kot to. Prvo sem zaenjal vse vitalne dele mojega PC-ja potem fasada in ureditev hiše spet je šlo mimo prenosnika. Sedaj sem vse 4 sobe renoviral in zamelnjal itisone z laminatom spet je prenosnik potegnil ta kratko sedaj pa še soba za med oziroma točilnica in spet.
Jasno zanimam se tudi za kaj rabljenega vendar brez disketnika pri STOCKI-ju ne moreš nič, ker kot veš se nalaga iz treh disket in tudi Backupe dela na disketo.
Napiši kaj več izdelovalca itd.., da se pozanimamo o ceni popravila oziroma zamenjave kar pa je pri prenosnikih bolj težka in draga zadeva....

#18 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 5. december 2003, 16:29

Stocki-ja se da presneti tudi na cd in s tam naložiti. To je še najmanjši problem. Jaz sicer delam tako, da imam stacionarni računalnik in notebook povezan v mrežo.
Firma je HPC, model mitac, karakteristike sem že prej napisal. Servis je pa nekje tam kjer pride vpadnica od Domžal proti Ljubljani. Sicer so kar prijazni, ampak so ravno oni krivci, da floppy ne dela. Popravit nazaj pa še nisem dal, ker sem ga potreboval v Avstriji.
Če pa si imel namen kupiti boljši prenosnik, pa kar veselo v kako trgovino. Jaz sem v Mediamarktu čist slinast, samo če bi kupoval novega, bi to bil ali IBM ali pa DELL. Tega sem dobil v menjavi za enega navadnega, če bi kupoval rabljenega, bi si kupil takega, da bi lahko predvajal divx. Sam ni dnarja za tak šport, sploh, ker si bom moral omisliti še kak avto (to bo pa spet en kup rje :o|o: ) Samo pri rabljenih notebookih je tako kot pri avtih. Čista loterija. Sam sem na temle moral dati menjati konektor na zaslon - 9000. Po tem posegu ni hotel polniti baterije-še en poseg-zastonj, po katerem pa floppy ne dela. Saj mogoče je serviser samo kabel narobe obrnil, vedet pa ne moreš. Tako, povedal sem vse, kar je bilo narobe, da vidiš, da ne zavajam v nakup. Tole, kar sem povedal zdaj, bo zvedel tudi vsak potencialni kupec.
Če boš kupoval, je dobro kupiti nekaj takega, da ima ali dosti garancije ali pa je dovolj poceni, da si boš lahko privoščil servis, ki sicer niti ni tako grozno drag v primerjavi s servisom navadnega. Samo hec je v tem, da navadnega jaz popravim sam skor z zavezanimi očmi, pri teh je pa hudič, ker ti tudi rezervni deli niso ravno vedno pri roki.

#19 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 5. december 2003, 16:42

Glej vem kak je to servis za te zadeve ni problem pr meni, ker imam dobro tu enega, ki se ukvarja z tem PC-ji to je itak simpl tudi jaz ga sam porihtam ampak raje peljem na servis kajti montaža je itak zastonj, če je kaka malenkost mi jo odpravi zastonj kajti, če na leto pustiš tam okoli 200 Prešernov mora fant tud neki gverat je tak???

Mene j....$$$$$ drugače bi jaz z Nemčije dobil mašino z 60Gb diska, 512Mb DDR rama in to celo P4 pa še DVD pekač ma noter cena je bila 1500€ in odbiješ še 16% Mwst pa preračunaj kolk to pride simpl pocen......in celo Dell je bil, če se ne motim!? Tud v Mediamarktu tam te trgovine so hude :palec: x:px

Kolk pa ti sploh zahtevaš za svojga??

#20 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 5. december 2003, 20:04

Za tebe 55 z mrežno in modemom, sicer pa bom dal ceno 60. Opcija bi bila tud 200 Evrov, ostalo pa v maticah, samo je treba videt, kako bodo čebele prezimile, pol šele o maticah govorit. Da ne bi hvalili dneva pred večerom.

#21 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 5. december 2003, 20:34

No moram dobro premisliut in se pozanimat pa ti javim kako in kaj!? Heee kaj a te je strah glede prezimovanja???? Malo ti hlače trepetajo kaj, no men tud odgovarja ta opcija sam kot pišem moram preštudirat vse skup!?

#22 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 5. december 2003, 21:44

Sej sem že enkrat povedal, da sta dve družini "prelahki", in to mi nekak ne da miru. Ampak tvoji matici bi morali prezimiti. Ekstra doza hrane, zdravljeno 4x - do konca. Ne vem, kaj bi jima še lahko pomagal. Za ostale pa upajmo na najboljše.
Najboljše da greš še na www.bolha.com in še tam malo pogledaš ponudbo. :palec:

#23 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 5. december 2003, 21:47

Ja kakšno pšonudbo tvojo ali koga drugega???

#24 Marko Hrastelj

Marko Hrastelj
  • Vajenček
  • PipPipPipPipPip
  • Št. objav: 199

Objavljeno: 6. december 2003, 12:56

Mislil sem na splošno ponudbo prenosnikov.

#25 Danilo

Danilo
  • Nepogrešljivi
  • Št. objav: 1 007

Objavljeno: 6. december 2003, 13:16

Ja sem do dora pogledal ponudbo in res je široka ni kaj sploh nisem vedel, da je tolk tega na Bolhi...sem najdel tud eno primerno zadevo za mislim, da 80 prešernov x:px

Notesnik Dell Inspiron 7000

Pentium 2 333 MHz, XGA/TFT 14,1", RAM 256 MB, HDD 10 GB, CD-ROM, disketnik, Ethernet(LAN)/Modem 56k, SCSI kartica, video kartica ATI Rage LT Pro 8 MB, USB, TV-out, Windows 98

Edino nisem registriran še na bolhi sem sicer potrdil vendar izgleda me še niso vnesli, ker nisem dobil potrditvenega maila. Se pa najde za vsak žep tudi razmerje zmogljivost cena ni kaj me pa res mika, da bi enda nabavil samo, če to ženi omenim :O: :O: :O: :V:




Uporabniki, ki si ogledujejo to temo (0)

Člani: 0 - Gosti: 0 - Skriti člani: 0